Spanning troef: Club mist efficiëntie, Union koestert titeldroom

241
Spanning troef: Club mist efficiëntie, Union koestert titeldroom

Ook na speeldag zes blijft onze competitie een echte nagelbijter. Na een wedstrijd waarin dat Club Brugge de beste kansen miste, hielden Union en Blauw-Zwart één punt over. Zo blijven drie ploegen in de dans voor de titel, vooral Racing Genk zal opgelucht ademhalen dat het nog een levenslijn kreeg.

Plots stond er nog wat meer op het spel in de topper tussen Union en Club Brugge. Zonet verloor Racing Genk immers (verrassend) van Antwerp, één van beide ploegen kon een gouden zaak doen in de titelstrijd. Eerder deze week pakte het team van Pocognoli nog de volle buit mee uit Jan Breydel. Niang begon in de basis bij de thuisploeg, Castro-Montes verhuisde naar de bank. Bij Blauw-Zwart haakte Mignolet geblesseerd af, Jackers stond onder de lat.

LEES OOK: Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Talbi laat huizenhoge kans onbenut

Club Brugge toonde in de openingsfase het meeste drang naar voor. Na een kwartier spelen resulteerde dat in een huizenhoge kans: vanop rechts werd Talbi centraal vrijgespeeld, die had de bal maar voor het inschieten, maar Machida haalde de bal nog van de lijn. Die kans moest eigenlijk altijd een doelpunt opleveren. Blauw-Zwart bleef ook nadien als enige doelrijpe kansen afdwingen: halfweg de eerste helft kon Jutgla zijn kopbal niet kadreren.

Pas op het halfuur stak ook Union een eerste keer de neus aan het venster. Na een interceptie werkte David zich in een prima schietpositie, het schot ging vervolgens naast de kooi van Jackers. Ook in het slotkwartier gaven beide ploegen elkaar weinig ruimte, halfweg stond het zo logischerwijs nog 0-0.

Club mist efficiëntie en baalt als een stekker

Kon Union of Club na rust wel afstand nemen? De openingsfase van de tweede helft vertoonde alvast veel gelijkenissen met de eerste periode: veel strijd maar weinig vlotte combinaties. Iets voor het uur was er plots een dot van een kans voor Club Brugge. Een heerlijk actie van Tzolis resulteerde in een dubbele mogelijkheid voor Talbi, tot twee maal toe liet hij de 0-1 onbegrijpelijk liggen. Het was niet de avond van de Marokkaanse Belg.

Union geraakte zelf niet aan een kans en moest het spel toch grotendeels ondergaan. Pas halfweg de tweede helft kwam er toch wat gevaar van de thuisploeg: Niang mocht in de zestien meter aanleggen maar zijn afgeweken schot ging ruim over. Beide ploegen kozen in het slot eieren voor hun geld en zo bleef het bij een doelpuntenloos gelijkspel, dat mag vooral Club Brugge zich aanwrijven.

Zegt u het maar: wie gaat er kampioen worden dit jaar?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

46
46
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

65
65
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

39
39
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

97
97
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

54
54
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

135
135
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

168
168
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

57
57
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

21
21
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

105
105
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

132
132
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

364
364
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

363
363
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

269
269
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

220
220
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

60
60
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

34
34
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

27
27
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

49
49
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

99
99
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

40
40
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

171
171
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

104
104
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

111
111
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

199
199

Meer sportnieuws