Spanning troef: Club mist efficiëntie, Union koestert titeldroom

241
Spanning troef: Club mist efficiëntie, Union koestert titeldroom

Ook na speeldag zes blijft onze competitie een echte nagelbijter. Na een wedstrijd waarin dat Club Brugge de beste kansen miste, hielden Union en Blauw-Zwart één punt over. Zo blijven drie ploegen in de dans voor de titel, vooral Racing Genk zal opgelucht ademhalen dat het nog een levenslijn kreeg.

Plots stond er nog wat meer op het spel in de topper tussen Union en Club Brugge. Zonet verloor Racing Genk immers (verrassend) van Antwerp, één van beide ploegen kon een gouden zaak doen in de titelstrijd. Eerder deze week pakte het team van Pocognoli nog de volle buit mee uit Jan Breydel. Niang begon in de basis bij de thuisploeg, Castro-Montes verhuisde naar de bank. Bij Blauw-Zwart haakte Mignolet geblesseerd af, Jackers stond onder de lat.

LEES OOK: Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Talbi laat huizenhoge kans onbenut

Club Brugge toonde in de openingsfase het meeste drang naar voor. Na een kwartier spelen resulteerde dat in een huizenhoge kans: vanop rechts werd Talbi centraal vrijgespeeld, die had de bal maar voor het inschieten, maar Machida haalde de bal nog van de lijn. Die kans moest eigenlijk altijd een doelpunt opleveren. Blauw-Zwart bleef ook nadien als enige doelrijpe kansen afdwingen: halfweg de eerste helft kon Jutgla zijn kopbal niet kadreren.

Pas op het halfuur stak ook Union een eerste keer de neus aan het venster. Na een interceptie werkte David zich in een prima schietpositie, het schot ging vervolgens naast de kooi van Jackers. Ook in het slotkwartier gaven beide ploegen elkaar weinig ruimte, halfweg stond het zo logischerwijs nog 0-0.

Club mist efficiëntie en baalt als een stekker

Kon Union of Club na rust wel afstand nemen? De openingsfase van de tweede helft vertoonde alvast veel gelijkenissen met de eerste periode: veel strijd maar weinig vlotte combinaties. Iets voor het uur was er plots een dot van een kans voor Club Brugge. Een heerlijk actie van Tzolis resulteerde in een dubbele mogelijkheid voor Talbi, tot twee maal toe liet hij de 0-1 onbegrijpelijk liggen. Het was niet de avond van de Marokkaanse Belg.

Union geraakte zelf niet aan een kans en moest het spel toch grotendeels ondergaan. Pas halfweg de tweede helft kwam er toch wat gevaar van de thuisploeg: Niang mocht in de zestien meter aanleggen maar zijn afgeweken schot ging ruim over. Beide ploegen kozen in het slot eieren voor hun geld en zo bleef het bij een doelpuntenloos gelijkspel, dat mag vooral Club Brugge zich aanwrijven.

Zegt u het maar: wie gaat er kampioen worden dit jaar?

Meest recent

Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

28
28
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

33
33
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

17
17
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

48
48
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

374
374
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

103
103
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

116
116
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

192
192
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

25
25
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

480
480
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

375
375
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

441
441
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

151
151
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

132
132
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

77
77
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

355
355
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

107
107
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

379
379
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

254
254
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

91
91
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

271
271
Bruno met handen in het haar bij RSCA: één énorm probleem

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit moet aan de bak de komende weken en een reeks ...

240
240
Wisselzucht bij Bruno: Defour ziet opvallende reden

Het lijkt weer volop crisis te zijn bij Anderlecht na de 4-0-pandoering die het zondag kreeg van AA ...

114
114
Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

419
419
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

160
160

Meer sportnieuws