Spanning troef: Club mist efficiëntie, Union koestert titeldroom

door
Spanning troef: Club mist efficiëntie, Union koestert titeldroom

Ook na speeldag zes blijft onze competitie een echte nagelbijter. Na een wedstrijd waarin dat Club Brugge de beste kansen miste, hielden Union en Blauw-Zwart één punt over. Zo blijven drie ploegen in de dans voor de titel, vooral Racing Genk zal opgelucht ademhalen dat het nog een levenslijn kreeg.

Plots stond er nog wat meer op het spel in de topper tussen Union en Club Brugge. Zonet verloor Racing Genk immers (verrassend) van Antwerp, één van beide ploegen kon een gouden zaak doen in de titelstrijd. Eerder deze week pakte het team van Pocognoli nog de volle buit mee uit Jan Breydel. Niang begon in de basis bij de thuisploeg, Castro-Montes verhuisde naar de bank. Bij Blauw-Zwart haakte Mignolet geblesseerd af, Jackers stond onder de lat.

LEES OOK: Union spartelt voorbij Dender en tankt vertrouwen voor CL

Talbi laat huizenhoge kans onbenut

Club Brugge toonde in de openingsfase het meeste drang naar voor. Na een kwartier spelen resulteerde dat in een huizenhoge kans: vanop rechts werd Talbi centraal vrijgespeeld, die had de bal maar voor het inschieten, maar Machida haalde de bal nog van de lijn. Die kans moest eigenlijk altijd een doelpunt opleveren. Blauw-Zwart bleef ook nadien als enige doelrijpe kansen afdwingen: halfweg de eerste helft kon Jutgla zijn kopbal niet kadreren.

Pas op het halfuur stak ook Union een eerste keer de neus aan het venster. Na een interceptie werkte David zich in een prima schietpositie, het schot ging vervolgens naast de kooi van Jackers. Ook in het slotkwartier gaven beide ploegen elkaar weinig ruimte, halfweg stond het zo logischerwijs nog 0-0.

Club mist efficiëntie en baalt als een stekker

Kon Union of Club na rust wel afstand nemen? De openingsfase van de tweede helft vertoonde alvast veel gelijkenissen met de eerste periode: veel strijd maar weinig vlotte combinaties. Iets voor het uur was er plots een dot van een kans voor Club Brugge. Een heerlijk actie van Tzolis resulteerde in een dubbele mogelijkheid voor Talbi, tot twee maal toe liet hij de 0-1 onbegrijpelijk liggen. Het was niet de avond van de Marokkaanse Belg.

Union geraakte zelf niet aan een kans en moest het spel toch grotendeels ondergaan. Pas halfweg de tweede helft kwam er toch wat gevaar van de thuisploeg: Niang mocht in de zestien meter aanleggen maar zijn afgeweken schot ging ruim over. Beide ploegen kozen in het slot eieren voor hun geld en zo bleef het bij een doelpuntenloos gelijkspel, dat mag vooral Club Brugge zich aanwrijven.

Zegt u het maar: wie gaat er kampioen worden dit jaar?

Meest recent

Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

67
67
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

12
12
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

403
403
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

291
291
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

160
160
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

123
123
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

91
91
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

198
198
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

59
59
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

436
436
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

456
456
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

118
118
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

183
183
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

118
118
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

313
313
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

127
127
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

277
277
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

939
939
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

270
270
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Terwijl de transfermarkt in principe gesloten is, vallen er toch nog enkele Belgische ...

97
97
'Witte rook op komst: Messi beslist over toekomst'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijnse ...

141
141
Mourinho beschuldigd van bizar 'complot' na nieuwe job

Het lijkt erop dat José Mourinho snel weer aan de slag zal gaan. Amper enkele weken na zijn ...

110
110
Nieuw knaljaar voor Charleroi? "Creëren iets buitengewoons"

Vorig seizoen wist Charleroi vriend en vijand te verbazen door met goed voetbal uiteindelijk een ...

73
73
Monaco-coach spreekt na hallucinante ervaring

Club Brugge begint straks om 18u45 aan zijn eerste opdracht in de league phase van de Champions ...

156
156

Meer sportnieuws