Spanning troef: Club mist efficiëntie, Union koestert titeldroom

241 stemmen
Spanning troef: Club mist efficiëntie, Union koestert titeldroom

Ook na speeldag zes blijft onze competitie een echte nagelbijter. Na een wedstrijd waarin dat Club Brugge de beste kansen miste, hielden Union en Blauw-Zwart één punt over. Zo blijven drie ploegen in de dans voor de titel, vooral Racing Genk zal opgelucht ademhalen dat het nog een levenslijn kreeg.

Plots stond er nog wat meer op het spel in de topper tussen Union en Club Brugge. Zonet verloor Racing Genk immers (verrassend) van Antwerp, één van beide ploegen kon een gouden zaak doen in de titelstrijd. Eerder deze week pakte het team van Pocognoli nog de volle buit mee uit Jan Breydel. Niang begon in de basis bij de thuisploeg, Castro-Montes verhuisde naar de bank. Bij Blauw-Zwart haakte Mignolet geblesseerd af, Jackers stond onder de lat.

LEES OOK: Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Talbi laat huizenhoge kans onbenut

Club Brugge toonde in de openingsfase het meeste drang naar voor. Na een kwartier spelen resulteerde dat in een huizenhoge kans: vanop rechts werd Talbi centraal vrijgespeeld, die had de bal maar voor het inschieten, maar Machida haalde de bal nog van de lijn. Die kans moest eigenlijk altijd een doelpunt opleveren. Blauw-Zwart bleef ook nadien als enige doelrijpe kansen afdwingen: halfweg de eerste helft kon Jutgla zijn kopbal niet kadreren.

Pas op het halfuur stak ook Union een eerste keer de neus aan het venster. Na een interceptie werkte David zich in een prima schietpositie, het schot ging vervolgens naast de kooi van Jackers. Ook in het slotkwartier gaven beide ploegen elkaar weinig ruimte, halfweg stond het zo logischerwijs nog 0-0.

Club mist efficiëntie en baalt als een stekker

Kon Union of Club na rust wel afstand nemen? De openingsfase van de tweede helft vertoonde alvast veel gelijkenissen met de eerste periode: veel strijd maar weinig vlotte combinaties. Iets voor het uur was er plots een dot van een kans voor Club Brugge. Een heerlijk actie van Tzolis resulteerde in een dubbele mogelijkheid voor Talbi, tot twee maal toe liet hij de 0-1 onbegrijpelijk liggen. Het was niet de avond van de Marokkaanse Belg.

Union geraakte zelf niet aan een kans en moest het spel toch grotendeels ondergaan. Pas halfweg de tweede helft kwam er toch wat gevaar van de thuisploeg: Niang mocht in de zestien meter aanleggen maar zijn afgeweken schot ging ruim over. Beide ploegen kozen in het slot eieren voor hun geld en zo bleef het bij een doelpuntenloos gelijkspel, dat mag vooral Club Brugge zich aanwrijven.

Zegt u het maar: wie gaat er kampioen worden dit jaar?

Meest recent

Club Brugge sinds de machtsovername: ruim half miljard euro

Club Brugge is ondertussen bijna tien jaar de nummer één in België. Sindsdien ...

47
47
Tielemans in illuster Neerpede-lijstje van Anderlecht

RSC Anderlecht zag Youri Tielemans naar Manchester United verhuizen. Inzake naam nog steeds een ...

42
42
'RB Leipzig neemt transferbeslissing over Bakayoko'

Ruim een jaar geleden verliet Johan Bakayoko PSV voor ongeveer 20 miljoen euro om naar RB Leipzig te ...

17
17
Na AS Roma-akkoord: ijskoude douche voor Tresoldi

Nicolò Tresoldi heeft zijn jawoord gegeven aan AS Roma. Toch lijkt zijn droomtransfer plots ...

233
233
Genieten van Lionel Messi: de geniaalste voetballer ooit

Lionel Messi is de beste voetballer ooit. Daar bestaat geen twijfel meer over. De 39-jarige ...

15
15
Praet verklaart keuze: "Daarom koos ik voor KV Mechelen"

KV Mechelen pakte uit met een stevige stunttransfer door Dennis Praet aan te trekken. Hij tekende ...

70
70
De Meyer ziet werkpunt voor smaakmaker: "Nog beter"

STVV bereidt zich momenteel voor op het nieuwe seizoen. Het wordt een jaar waarin STVV Europees aan ...

21
21
Sensatie in Miami! Engeland pakt brons na spektakel met 10 goals

Engeland heeft beslag gelegd op de bronzen medaille op het WK 2026. In de troostfinale liepen de ...

105
105
'De Cat meteen genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht verlaten. De middenvelder waagt zich op zijn 18de aan een nieuw ...

212
212
'Olise-nieuws schokt Kompany: Bayern maakt zich sterk'

Zijn WK werd er eentje met ups en downs, maar over het algemeen kan Michael Olise terugblikken op ...

121
121
Vandenhaute krijgt direct waarschuwing na Antwerp-overname

Antwerp FC kan beginnen aan een nieuw hoofdstuk. Vrijdagavond werd de overname van de Great Old ...

292
292
Vlaamse overheid grijpt in: groot nieuws voor voetbalkijkers

De soap ronde wedstrijdbeelden in het Belgische voetbal deden afgelopen seizoen heel wat stof ...

487
487
Troostfinale WK 26: Tuchel en Deschamps gooien ploeg overhoop

Engeland en Frankrijk grepen uiteindelijk net naast een plekje in de WK-finale, maar hun toernooi ...

43
43
Spectaculair gerucht: Noa Lang terug naar Club Brugge?

Club Brugge gaat eerstdaags het nationale transferrecord verbreken. Zo is Christos Tzolis goed op ...

1136
1136
'Dortmund verslikt zich: grote twist rond Karetsas'

KRC Genk bereidt zich momenteel voor op de competitieopener tegen Zulte Waregem. Of coach Jess ...

608
608
Ruben Van Gucht zorgt voor heel wat ophef in Gent

Waar hij de voorbije weken ook verschijnt, hij trekt meteen de aandacht. Op televisie, op sociale ...

114
114
'Premier League davert: Chelsea kaapt megadeal met 137 mil'

Nu het WK er nagenoeg opzit, kan de zomermercato helemaal losbarsten. Dat is in de Premier League ...

141
141
KBVB aan zet: nieuwe bondscoach in aantocht?

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

478
478
Grote zorgen om WK-finale, Spanje nu al getroffen

Zondagavond strijden Spanje en Argentinië in New Jersey om de wereldtitel. Maar daags voor de ...

255
255
Anderlecht panikeert: Wat flikt Sibierski nu op de mercato?

Antoine Sibierski zorgt met zijn nieuwste transferpiste meteen voor discussie bij Anderlecht. ...

768
768
'Onyedika heeft akkoord: openingsbod doet Club schrikken'

Nu de verkoop van Christos Tzolis zo goed als afgerond is, kan Club Brugge zich gaan toeleggen op ...

1053
1053
Wesley Sonck diep geraakt door harde woorden over zoon

De weg naar de top loopt zelden in een rechte lijn. Kritiek, twijfels en teleurstellingen horen er ...

168
168
Oefenduels: Union slikt doelpuntenkermis, Genk gaat onderuit

Nog minder dan een maand te gaan en de Jupiler Pro League trekt zich weer op gang. De eersteklassers ...

750
750
'PSG zet talentvolle basispion van Club Brugge op shortlist'

Paris Saint-Germain houdt de ontwikkelingen rond Kyriane Sabbe nauwlettend in de gaten. De 20-jarige ...

281
281
'Union SG stuurt twee 'floptransfers' door'

Union SG deed al waanzinnig veel goede transfers, maar er zaten ook al wat miscasts tussen. Twee ...

111
111

Meer sportnieuws