Spanning troef: Club mist efficiëntie, Union koestert titeldroom

241 stemmen
Spanning troef: Club mist efficiëntie, Union koestert titeldroom

Ook na speeldag zes blijft onze competitie een echte nagelbijter. Na een wedstrijd waarin dat Club Brugge de beste kansen miste, hielden Union en Blauw-Zwart één punt over. Zo blijven drie ploegen in de dans voor de titel, vooral Racing Genk zal opgelucht ademhalen dat het nog een levenslijn kreeg.

Plots stond er nog wat meer op het spel in de topper tussen Union en Club Brugge. Zonet verloor Racing Genk immers (verrassend) van Antwerp, één van beide ploegen kon een gouden zaak doen in de titelstrijd. Eerder deze week pakte het team van Pocognoli nog de volle buit mee uit Jan Breydel. Niang begon in de basis bij de thuisploeg, Castro-Montes verhuisde naar de bank. Bij Blauw-Zwart haakte Mignolet geblesseerd af, Jackers stond onder de lat.

LEES OOK: Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Talbi laat huizenhoge kans onbenut

Club Brugge toonde in de openingsfase het meeste drang naar voor. Na een kwartier spelen resulteerde dat in een huizenhoge kans: vanop rechts werd Talbi centraal vrijgespeeld, die had de bal maar voor het inschieten, maar Machida haalde de bal nog van de lijn. Die kans moest eigenlijk altijd een doelpunt opleveren. Blauw-Zwart bleef ook nadien als enige doelrijpe kansen afdwingen: halfweg de eerste helft kon Jutgla zijn kopbal niet kadreren.

Pas op het halfuur stak ook Union een eerste keer de neus aan het venster. Na een interceptie werkte David zich in een prima schietpositie, het schot ging vervolgens naast de kooi van Jackers. Ook in het slotkwartier gaven beide ploegen elkaar weinig ruimte, halfweg stond het zo logischerwijs nog 0-0.

Club mist efficiëntie en baalt als een stekker

Kon Union of Club na rust wel afstand nemen? De openingsfase van de tweede helft vertoonde alvast veel gelijkenissen met de eerste periode: veel strijd maar weinig vlotte combinaties. Iets voor het uur was er plots een dot van een kans voor Club Brugge. Een heerlijk actie van Tzolis resulteerde in een dubbele mogelijkheid voor Talbi, tot twee maal toe liet hij de 0-1 onbegrijpelijk liggen. Het was niet de avond van de Marokkaanse Belg.

Union geraakte zelf niet aan een kans en moest het spel toch grotendeels ondergaan. Pas halfweg de tweede helft kwam er toch wat gevaar van de thuisploeg: Niang mocht in de zestien meter aanleggen maar zijn afgeweken schot ging ruim over. Beide ploegen kozen in het slot eieren voor hun geld en zo bleef het bij een doelpuntenloos gelijkspel, dat mag vooral Club Brugge zich aanwrijven.

Zegt u het maar: wie gaat er kampioen worden dit jaar?

Meest recent

Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

40
40
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

33
33
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

48
48
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

65
65
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

41
41
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

298
298
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

280
280
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

299
299
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

725
725
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

675
675
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

197
197
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

516
516
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

626
626
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

242
242
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

920
920
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

806
806
'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

389
389
'Anderlecht gaat all-in: finale topaanwinst onderweg'

RSC Anderlecht is met een verdiende overwinning aan de competitie begonnen. Maar tegen een ...

884
884
'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

205
205
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

356
356
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

510
510
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

122
122
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

562
562
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

127
127
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

1066
1066

Meer sportnieuws