Grote misser Mannaert: nét te laat voor JPL-revelatie

door
Grote misser Mannaert: nét te laat voor JPL-revelatie

Noah Sadiki (20) is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. De middenvelder ging van RSC Anderlecht naar Union SG en daar floreert de voormalige Belgische jeugdinternational. De Rode Duivels mogen echter niet meer hopen want Sadiki heeft de switch naar de Congolese nationale ploeg al gemaakt.

Sadiki werd doorgestuurd bij Anderlecht, maar bij Union SG kwam hij vervolgens volledig boven water. Een zomerse knaltransfer lonkt. Ondanks dat Sadiki in de Belgische nationale jeugdelftallen heeft gespeeld, koos hij voor Congo. Al was dat niet naar de zin van zijn ouders.

LEES OOK: Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Opvallende onthulling

In 2023 koos Sadiki voor Congo. Zijn ouders waren daar niet met akkoord. “Omdat zij daar geleefd hebben en de omstandigheden kennen. ‘Je weet niet welke moeilijkheden je daar gaat zien. Daar ben je niet klaar voor.’ Ze hadden gelijk. De eerste keer in de bus, met mijn oortjes op, keek ik door het raam. Wat gebeurt hier? Ik zag mensen die op de grond sliepen.”

Sadiki dacht echter aan zijn speelkansen en hakte de knoop door. “Hier zie je dat ook, maar niet in die mate. Ik ging bijna wenen om wat ik zag. Ze hadden gelijk. Maar op een moment moet je kiezen. Ik dacht niet aan waar ik het meeste zou spelen. Wel waar mijn hart het beste zou zijn, waar ik me op langere termijn het beste bij zou voelen.”

Voetbalgek land

Congo is een voetbalgek land, laat Sadiki aan Het Nieuwsblad weten. “Ik vind het niet mooi om te zeggen, maar ik ben er zelfs een god. Iedere speler wordt er op een piëdestal gezet. Die mensen hebben niets maar als de bus van de nationale ploeg passeert, stoppen ze met al hun bezigheden en komen ze ons begroeten. Onvoorstelbaar. Dat is mooi maar ook zo pijnlijk. Dat raakt me.”

Vincent Mannaert wil nu jonge spelers op hun 18e definitief laten kiezen. Sadiki was 19 toen hij voor Congo koos. “Te laat, hè, de trein niet opgestapt. (lacht) Ik kon op mijn achttien nog geen keuze maken. Ik begrijp dat hij het vroeg wil weten, maar op achttien jaar weet je nog niet of je prof wordt. Niet iedereen breekt zo vroeg door.”

Had jij Sadiki graag bij de Rode Duivels gezien?

Meest recent

'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

35
35
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

9
9
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

189
189
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

238
238
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

242
242
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

11
11
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

28
28
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

45
45
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

87
87
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

79
79
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

59
59
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

335
335
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

150
150
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

287
287
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

123
123
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

453
453
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

256
256
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

208
208
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

164
164
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

236
236
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

67
67
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

717
717
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

59
59
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

80
80
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

127
127

Meer sportnieuws