Grote misser Mannaert: nét te laat voor JPL-revelatie

166 stemmen
Grote misser Mannaert: nét te laat voor JPL-revelatie

Noah Sadiki (20) is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. De middenvelder ging van RSC Anderlecht naar Union SG en daar floreert de voormalige Belgische jeugdinternational. De Rode Duivels mogen echter niet meer hopen want Sadiki heeft de switch naar de Congolese nationale ploeg al gemaakt.

Sadiki werd doorgestuurd bij Anderlecht, maar bij Union SG kwam hij vervolgens volledig boven water. Een zomerse knaltransfer lonkt. Ondanks dat Sadiki in de Belgische nationale jeugdelftallen heeft gespeeld, koos hij voor Congo. Al was dat niet naar de zin van zijn ouders.

LEES OOK: TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Opvallende onthulling

In 2023 koos Sadiki voor Congo. Zijn ouders waren daar niet met akkoord. “Omdat zij daar geleefd hebben en de omstandigheden kennen. ‘Je weet niet welke moeilijkheden je daar gaat zien. Daar ben je niet klaar voor.’ Ze hadden gelijk. De eerste keer in de bus, met mijn oortjes op, keek ik door het raam. Wat gebeurt hier? Ik zag mensen die op de grond sliepen.”

Sadiki dacht echter aan zijn speelkansen en hakte de knoop door. “Hier zie je dat ook, maar niet in die mate. Ik ging bijna wenen om wat ik zag. Ze hadden gelijk. Maar op een moment moet je kiezen. Ik dacht niet aan waar ik het meeste zou spelen. Wel waar mijn hart het beste zou zijn, waar ik me op langere termijn het beste bij zou voelen.”

Voetbalgek land

Congo is een voetbalgek land, laat Sadiki aan Het Nieuwsblad weten. “Ik vind het niet mooi om te zeggen, maar ik ben er zelfs een god. Iedere speler wordt er op een piëdestal gezet. Die mensen hebben niets maar als de bus van de nationale ploeg passeert, stoppen ze met al hun bezigheden en komen ze ons begroeten. Onvoorstelbaar. Dat is mooi maar ook zo pijnlijk. Dat raakt me.”

Vincent Mannaert wil nu jonge spelers op hun 18e definitief laten kiezen. Sadiki was 19 toen hij voor Congo koos. “Te laat, hè, de trein niet opgestapt. (lacht) Ik kon op mijn achttien nog geen keuze maken. Ik begrijp dat hij het vroeg wil weten, maar op achttien jaar weet je nog niet of je prof wordt. Niet iedereen breekt zo vroeg door.”

Had jij Sadiki graag bij de Rode Duivels gezien?

Meest recent

Garcia houdt adem in: nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

1
1
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

28
28
Ex-ref in alle staten: Rode Duivels bestolen tegen Iran?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

48
48
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

84
84
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

106
106
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

263
263
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

435
435
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

104
104
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

217
217
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

317
317
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

298
298
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

562
562
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

358
358
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

134
134
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

187
187
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

412
412
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

532
532
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

358
358
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

164
164
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

45
45
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

412
412
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

60
60
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

504
504
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

679
679
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

138
138

Meer sportnieuws