Grote misser Mannaert: nét te laat voor JPL-revelatie

166
Grote misser Mannaert: nét te laat voor JPL-revelatie

Noah Sadiki (20) is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. De middenvelder ging van RSC Anderlecht naar Union SG en daar floreert de voormalige Belgische jeugdinternational. De Rode Duivels mogen echter niet meer hopen want Sadiki heeft de switch naar de Congolese nationale ploeg al gemaakt.

Sadiki werd doorgestuurd bij Anderlecht, maar bij Union SG kwam hij vervolgens volledig boven water. Een zomerse knaltransfer lonkt. Ondanks dat Sadiki in de Belgische nationale jeugdelftallen heeft gespeeld, koos hij voor Congo. Al was dat niet naar de zin van zijn ouders.

LEES OOK: David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Opvallende onthulling

In 2023 koos Sadiki voor Congo. Zijn ouders waren daar niet met akkoord. “Omdat zij daar geleefd hebben en de omstandigheden kennen. ‘Je weet niet welke moeilijkheden je daar gaat zien. Daar ben je niet klaar voor.’ Ze hadden gelijk. De eerste keer in de bus, met mijn oortjes op, keek ik door het raam. Wat gebeurt hier? Ik zag mensen die op de grond sliepen.”

Sadiki dacht echter aan zijn speelkansen en hakte de knoop door. “Hier zie je dat ook, maar niet in die mate. Ik ging bijna wenen om wat ik zag. Ze hadden gelijk. Maar op een moment moet je kiezen. Ik dacht niet aan waar ik het meeste zou spelen. Wel waar mijn hart het beste zou zijn, waar ik me op langere termijn het beste bij zou voelen.”

Voetbalgek land

Congo is een voetbalgek land, laat Sadiki aan Het Nieuwsblad weten. “Ik vind het niet mooi om te zeggen, maar ik ben er zelfs een god. Iedere speler wordt er op een piëdestal gezet. Die mensen hebben niets maar als de bus van de nationale ploeg passeert, stoppen ze met al hun bezigheden en komen ze ons begroeten. Onvoorstelbaar. Dat is mooi maar ook zo pijnlijk. Dat raakt me.”

Vincent Mannaert wil nu jonge spelers op hun 18e definitief laten kiezen. Sadiki was 19 toen hij voor Congo koos. “Te laat, hè, de trein niet opgestapt. (lacht) Ik kon op mijn achttien nog geen keuze maken. Ik begrijp dat hij het vroeg wil weten, maar op achttien jaar weet je nog niet of je prof wordt. Niet iedereen breekt zo vroeg door.”

Had jij Sadiki graag bij de Rode Duivels gezien?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

17
17
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

12
12
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

35
35
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

127
127
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

37
37
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

91
91
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

180
180
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

173
173
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

908
908
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

157
157
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

877
877
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

152
152
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

295
295
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws