Cruciale zege voor Cercle, Charleroi grijpt de macht

door
Cruciale zege voor Cercle, Charleroi grijpt de macht

In de Relegation Play-Off heeft Cercle Brugge drie cruciale punten gepakt tegen STVV. Het herstelt zich zo van de nederlaag op Stayen en wipt weer naar de veilige koppositie. In de Europe Play-Off mag Charleroi zich dan weer alleen leider noemen na winst tegen Dender.

LEES OOK: Union heeft Zorgane helemaal beet: transferdetails bekend

Cercle Brugge - STVV 3-1

Cercle had wat recht te zetten na de nederlaag van twee weken geleden, terwijl Wouter Vrancken bij STVV hoopte op een droomdebuut. Maar de nieuwe trainer moest daar halfweg al niet meer op hopen. Zijn ploeg zat dan al diep in de penarie.

Na 25 minuten opende Perrin de score voor Cercle en tien minuten later moesten de Kanaries al met tien verder, nadat Yamamoto op drie minuten tijd twee gele kaarten pakte. Tot overmaat van ramp verdubbelde Somers de score even later.

Toch werd het na rust nog spannend. Na een blunder van Perrin zorgde Patris voor de aansluitingstreffer en even later kwam Bertaccini zowaar dicht bij de 2-2. Die viel echter niet en in blessuretijd kon Brunner vanop de stip de match beslissen. Daardoor wipt Cercle weer over STVV in de stand.

Charleroi - Dender 4-1

In de Europe Play-Off heeft Charleroi dan weer een statement gemaakt door vlot de maat te nemen van Dender. Bernier zorgde al na iets meer dan een kwartier voor de 1-0 en kort na het uur leek Heymans de match te beslissen.

Dender spartelde echter nog even tegen met de aansluitingstreffer van Kvet, maar in de slotfase trok Charleroi de drie punten toch over de streep. Invaller Rogelj zorgde voor de bevrijding en Stulic zette nog de kers op de taart met een vierde goal.

Daardoor is Charleroi weer alleen leider in de Europe Play-Off. Het heeft drie punten meer dan eerste achtervolger OHL, terwijl Westerlo en KV Mechelen al op respectievelijk vier en vijf punten gezet worden.

Trending:

Anderlecht baalt: eerste domper in de voorbereiding
Anderlecht baalt: eerste domper in de voorbereiding

Zal Cercle zijn koppositie nog weggeven?

Meest recent

'Laatste struikelblok van tafel: miljoenenklepper Sadiki'

De Jupiler Pro League staat op punt om opnieuw één van zijn smaakmakers te verliezen. ...

63
63
'Anderlecht dendert door: twee extra aanwinsten op komst'

Woensdag vond bij RSC Anderlecht een Raad van Bestuur plaats. Tijdens die meeting werd de ...

344
344
'Jashari steenrijk: transferakkoord helemaal rond'

Het begint er meer en meer naar uit te zien dat Ardon Jashari deze zomer vertrekt bij Club Brugge ...

393
393
'Gent in de wolken met onverwachte miljoenentransfer'

Om komend seizoen kans te maken op een Europees ticket, kan KAA Gent nog wat versterking gebruiken. ...

121
121
'Megatransfer Barça in gevaar: Bayern onderneemt actie'

FC Barcelona wil zijn goede prestaties van de voorbije jaargang bevestigen in het komende seizoen en ...

84
84
Nieuwe steunpilaar? Aanwinst maakt indruk bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn tweede oefenwedstrijd van de voorbereiding achter de rug. Onder een loden ...

482
482
OHL houdt goudhaantje vast, Beveren shopt bij Standard

De start van het Belgische voetbalseizoen komt steeds dichter. Maar de ploegen uit de Jupiler Pro ...

50
50
'Contract van vier jaar: Club op zucht van transferdeal'

De zomerse transfermolen begint bij Club Brugge KV stilaan op volle toeren te draaien, vooral aan ...

1076
1076
'Mondeling akkoord: Arsenal vindt eindelijk topspits'

De zomerse transferperiode leverde al enkele spraakmakende deals op, maar er zitten nog meer grote ...

337
337
'Anderlecht dokt miljoenen: details Camara-deal gelekt'

RSC Anderlecht blijft maar doorrazen op de transfermarkt. Daags nadat de komst van middenvelder ...

911
911
Fink zet slijpmachine aan: nieuwe Genk-diamanten staan klaar

KRC Genk is foutloos begonnen aan zijn oefencampagne. Ondanks een zware eerste trainingsweek werd ...

356
356
‘Onverwachte zet: Club Brugge slaat genadeloos toe’

Club Brugge verrast vriend en vijand met een nieuwe transferzet op het zomerse toneel. De ...

603
603
'Gent lacht tanden bloot: enorme transferom voor Fofana'

AA Gent krijgt straks mogelijke een welgekomen financiële bonus erbij. De Buffalo's hebben ...

497
497
Topdeal in JPL: Standard haalt Nielsen weg bij Club Brugge

Club Brugge heeft woensdagavond zijn tweede grote uitgaande transfer van de zomermercato ...

221
221
Atlético spendeert 70 miljoen, Chelsea strikt PL-uitblinker

De zomerse transferperiode begint stilaan ook los te komen aan de Europese top. Atlético ...

80
80
'Club houdt been stijf: Union loopt blauwtje in Brugge'

Het middenveld van Club Brugge ondergaat straks wellicht een metamorfose. Niet alleen dreigt Ardon ...

663
663
'Renard pleegt coup: Anderlecht shopt bij Standard'

Vanaf volgend seizoen zijn er opnieuw bezoekende fans welkom in de zogenaamde Clasico tussen RSC ...

671
671
'Genk drukt door: opvolger Tolu al in de wachtkamer'

Op formele bevestiging blijft het voorlopig wachten, maar met de lucratieve overstap van Christopher ...

291
291
'Anderlecht pikt fors graantje mee bij knaltransfer Sadiki'

Union deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken door miskende talenten elders weg te plukken. ...

334
334
'Groen licht: Club Brugge rondt recordtransfer af'

De afgelopen dagen is er al veel inkt gevloeid over de mogelijke overstap van Ardon Jashari naar AC ...

1382
1382
'Hasi hakt knoop door: verrassende vertrekker bij RSCA?'

RSC Anderlecht haalde tot dusver al vijf zomeraanwinsten in huis, maar langs uitgaande zijde bleef ...

873
873
Anderlecht legt zoon ex-Rode Duivel onder contract

RSC Anderlecht heeft al vele jaren een uitstekende jeugdopleiding. De spelers die doorbraken ...

171
171
Niemand zag dit aankomen: Van Looy biecht op als Antwerp-fan

Eerder vandaag kon u al lezen dat Erik Van Looy weer enkele nieuwe kandidaten wist te strikken voor ...

244
244
Pocognoli velt oordeel over 'uittocht' bij Union SG

Union SG bereidt zich in alle rust voor op het nieuwe seizoen. Geen Europese voorrondes voor hen, ...

123
123
Anderlecht speelt gelijk: Olivier Renard is aan zet

We weten het wel: je moet geen drastische conclusies trekken na oefenmatchen, maar één ...

541
541

Meer sportnieuws