'Transferklapper: sterkhouder vertrekt bij Anderlecht'

door
'Transferklapper: sterkhouder vertrekt bij Anderlecht'

RSC Anderlecht won met 5-0 van AA Gent, maar dat verandert niets aan de plannen van het bestuur. Er gaat een schoonmaak volgen. Eén van de sterkhouders gaat RSCA zeker verlaten, ondanks de geluiden van de afgelopen dagen.

LEES OOK: Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Dolberg verlaat Anderlecht

Anderlecht moet stevig verkopen om toe te kunnen slaan op de transfermarkt. RSCA laat off the record weten dat het nog geen uitgemaakte zaak is dat Dolberg vertrekt, maar La Dernière Heure geeft terecht aan - dat zijn ook de geluiden die onze redactie opvangt - dat Dolberg het Lotto Park in de zomer gaat verlaten. 

Paars-Wit heeft geld nodig en Dolberg ligt nog tot medio 2027 onder contract en heeft een marktwaarde van 13 miljoen euro. Dit is het laatste moment dat Anderlecht de bovenhand heeft in het dossier, tenzij Olivier Renard het contract van de Deen openbreekt. Dat gaat echter wellicht niét gebeuren.

RSCA heeft geld nodig

Anderlecht hoopt 15 miljoen of meer te vangen voor de spits die in oktober 28 jaar zal worden. Als RSCA financieel écht de Belgische top was, zoals Club Brugge dat nu is, dan had het Dolberg wellicht wel kunnen houden om zo voor stabiliteit te zorgen in de kern. Al wil Renard heel wat transfers gaan doen en heeft hij geld nodig.

In januari werden Francis Amuzu en Anders Dreyer verkocht om Lucas Hey & co te halen. Dat moet ook gebeuren in de zomer. Anderlecht zal naast Dolberg wellicht ook Mario Stroeykens verkopen, waardoor er ruim 30 miljoen euro in de kassa zal komen. Op die manier kan de Belgische recordkampioen van jetje geven op de transfermarkt.

Dolberg is dus wellicht bezig aan zijn laatse matchen in Brusselse loondienst. Met 24 goals en 2 assists in 40 matchen is de ex-spits van Ajax bezig aan een sterk seizoen.

Hoeveel zal Dolberg opbrengen?

Meest recent

Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

4
4
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

11
11
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

19
19
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

179
179
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

125
125
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

106
106
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

105
105
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

92
92
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

29
29
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

81
81
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

429
429
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

58
58
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

58
58
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

121
121
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

66
66
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

214
214
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

142
142
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

138
138
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

102
102
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

638
638
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

50
50
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

331
331
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

36
36
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

127
127
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

45
45

Meer sportnieuws