'Transferklapper: sterkhouder vertrekt bij Anderlecht'

door
'Transferklapper: sterkhouder vertrekt bij Anderlecht'

RSC Anderlecht won met 5-0 van AA Gent, maar dat verandert niets aan de plannen van het bestuur. Er gaat een schoonmaak volgen. Eén van de sterkhouders gaat RSCA zeker verlaten, ondanks de geluiden van de afgelopen dagen.

LEES OOK: Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Dolberg verlaat Anderlecht

Anderlecht moet stevig verkopen om toe te kunnen slaan op de transfermarkt. RSCA laat off the record weten dat het nog geen uitgemaakte zaak is dat Dolberg vertrekt, maar La Dernière Heure geeft terecht aan - dat zijn ook de geluiden die onze redactie opvangt - dat Dolberg het Lotto Park in de zomer gaat verlaten. 

Paars-Wit heeft geld nodig en Dolberg ligt nog tot medio 2027 onder contract en heeft een marktwaarde van 13 miljoen euro. Dit is het laatste moment dat Anderlecht de bovenhand heeft in het dossier, tenzij Olivier Renard het contract van de Deen openbreekt. Dat gaat echter wellicht niét gebeuren.

RSCA heeft geld nodig

Anderlecht hoopt 15 miljoen of meer te vangen voor de spits die in oktober 28 jaar zal worden. Als RSCA financieel écht de Belgische top was, zoals Club Brugge dat nu is, dan had het Dolberg wellicht wel kunnen houden om zo voor stabiliteit te zorgen in de kern. Al wil Renard heel wat transfers gaan doen en heeft hij geld nodig.

In januari werden Francis Amuzu en Anders Dreyer verkocht om Lucas Hey & co te halen. Dat moet ook gebeuren in de zomer. Anderlecht zal naast Dolberg wellicht ook Mario Stroeykens verkopen, waardoor er ruim 30 miljoen euro in de kassa zal komen. Op die manier kan de Belgische recordkampioen van jetje geven op de transfermarkt.

Dolberg is dus wellicht bezig aan zijn laatse matchen in Brusselse loondienst. Met 24 goals en 2 assists in 40 matchen is de ex-spits van Ajax bezig aan een sterk seizoen.

Hoeveel zal Dolberg opbrengen?

Meest recent

‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

5
5
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

9
9
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

13
13
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

29
29
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

29
29
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

231
231
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

58
58
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

132
132
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

72
72
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

259
259
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

242
242
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

186
186
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

213
213
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

231
231
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

405
405
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

324
324
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

82
82
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

280
280
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

151
151
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

195
195
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

560
560
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

66
66
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

216
216
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

620
620
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

189
189

Meer sportnieuws