'Transferklapper: sterkhouder vertrekt bij Anderlecht'

1280 stemmen
'Transferklapper: sterkhouder vertrekt bij Anderlecht'

RSC Anderlecht won met 5-0 van AA Gent, maar dat verandert niets aan de plannen van het bestuur. Er gaat een schoonmaak volgen. Eén van de sterkhouders gaat RSCA zeker verlaten, ondanks de geluiden van de afgelopen dagen.

LEES OOK: Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Dolberg verlaat Anderlecht

Anderlecht moet stevig verkopen om toe te kunnen slaan op de transfermarkt. RSCA laat off the record weten dat het nog geen uitgemaakte zaak is dat Dolberg vertrekt, maar La Dernière Heure geeft terecht aan - dat zijn ook de geluiden die onze redactie opvangt - dat Dolberg het Lotto Park in de zomer gaat verlaten. 

Paars-Wit heeft geld nodig en Dolberg ligt nog tot medio 2027 onder contract en heeft een marktwaarde van 13 miljoen euro. Dit is het laatste moment dat Anderlecht de bovenhand heeft in het dossier, tenzij Olivier Renard het contract van de Deen openbreekt. Dat gaat echter wellicht niét gebeuren.

RSCA heeft geld nodig

Anderlecht hoopt 15 miljoen of meer te vangen voor de spits die in oktober 28 jaar zal worden. Als RSCA financieel écht de Belgische top was, zoals Club Brugge dat nu is, dan had het Dolberg wellicht wel kunnen houden om zo voor stabiliteit te zorgen in de kern. Al wil Renard heel wat transfers gaan doen en heeft hij geld nodig.

In januari werden Francis Amuzu en Anders Dreyer verkocht om Lucas Hey & co te halen. Dat moet ook gebeuren in de zomer. Anderlecht zal naast Dolberg wellicht ook Mario Stroeykens verkopen, waardoor er ruim 30 miljoen euro in de kassa zal komen. Op die manier kan de Belgische recordkampioen van jetje geven op de transfermarkt.

Dolberg is dus wellicht bezig aan zijn laatse matchen in Brusselse loondienst. Met 24 goals en 2 assists in 40 matchen is de ex-spits van Ajax bezig aan een sterk seizoen.

Hoeveel zal Dolberg opbrengen?

Meest recent

'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

7
7
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

49
49
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

107
107
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

31
31
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

110
110
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

24
24
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

124
124
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

240
240
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

86
86
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

348
348
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

473
473
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

133
133
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

203
203
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

274
274
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

160
160
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

274
274
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

532
532
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

154
154
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

161
161
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

160
160
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

164
164
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

150
150
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

309
309
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

380
380
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

643
643

Meer sportnieuws