'Transferklapper: sterkhouder vertrekt bij Anderlecht'

door
'Transferklapper: sterkhouder vertrekt bij Anderlecht'

RSC Anderlecht won met 5-0 van AA Gent, maar dat verandert niets aan de plannen van het bestuur. Er gaat een schoonmaak volgen. Eén van de sterkhouders gaat RSCA zeker verlaten, ondanks de geluiden van de afgelopen dagen.

LEES OOK: Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Dolberg verlaat Anderlecht

Anderlecht moet stevig verkopen om toe te kunnen slaan op de transfermarkt. RSCA laat off the record weten dat het nog geen uitgemaakte zaak is dat Dolberg vertrekt, maar La Dernière Heure geeft terecht aan - dat zijn ook de geluiden die onze redactie opvangt - dat Dolberg het Lotto Park in de zomer gaat verlaten. 

Paars-Wit heeft geld nodig en Dolberg ligt nog tot medio 2027 onder contract en heeft een marktwaarde van 13 miljoen euro. Dit is het laatste moment dat Anderlecht de bovenhand heeft in het dossier, tenzij Olivier Renard het contract van de Deen openbreekt. Dat gaat echter wellicht niét gebeuren.

RSCA heeft geld nodig

Anderlecht hoopt 15 miljoen of meer te vangen voor de spits die in oktober 28 jaar zal worden. Als RSCA financieel écht de Belgische top was, zoals Club Brugge dat nu is, dan had het Dolberg wellicht wel kunnen houden om zo voor stabiliteit te zorgen in de kern. Al wil Renard heel wat transfers gaan doen en heeft hij geld nodig.

In januari werden Francis Amuzu en Anders Dreyer verkocht om Lucas Hey & co te halen. Dat moet ook gebeuren in de zomer. Anderlecht zal naast Dolberg wellicht ook Mario Stroeykens verkopen, waardoor er ruim 30 miljoen euro in de kassa zal komen. Op die manier kan de Belgische recordkampioen van jetje geven op de transfermarkt.

Dolberg is dus wellicht bezig aan zijn laatse matchen in Brusselse loondienst. Met 24 goals en 2 assists in 40 matchen is de ex-spits van Ajax bezig aan een sterk seizoen.

Hoeveel zal Dolberg opbrengen?

Meest recent

11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

45
45
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

98
98
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

143
143
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

158
158
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

276
276
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

32
32
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

265
265
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

89
89
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

59
59
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

246
246
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

158
158
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

236
236
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

139
139
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

385
385
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

267
267
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

421
421
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

139
139
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

31
31
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

306
306
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

410
410
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

305
305
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

124
124
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

815
815
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

155
155

Meer sportnieuws