'Transferklapper: sterkhouder vertrekt bij Anderlecht'

door
'Transferklapper: sterkhouder vertrekt bij Anderlecht'

RSC Anderlecht won met 5-0 van AA Gent, maar dat verandert niets aan de plannen van het bestuur. Er gaat een schoonmaak volgen. Eén van de sterkhouders gaat RSCA zeker verlaten, ondanks de geluiden van de afgelopen dagen.

LEES OOK: Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Dolberg verlaat Anderlecht

Anderlecht moet stevig verkopen om toe te kunnen slaan op de transfermarkt. RSCA laat off the record weten dat het nog geen uitgemaakte zaak is dat Dolberg vertrekt, maar La Dernière Heure geeft terecht aan - dat zijn ook de geluiden die onze redactie opvangt - dat Dolberg het Lotto Park in de zomer gaat verlaten. 

Paars-Wit heeft geld nodig en Dolberg ligt nog tot medio 2027 onder contract en heeft een marktwaarde van 13 miljoen euro. Dit is het laatste moment dat Anderlecht de bovenhand heeft in het dossier, tenzij Olivier Renard het contract van de Deen openbreekt. Dat gaat echter wellicht niét gebeuren.

RSCA heeft geld nodig

Anderlecht hoopt 15 miljoen of meer te vangen voor de spits die in oktober 28 jaar zal worden. Als RSCA financieel écht de Belgische top was, zoals Club Brugge dat nu is, dan had het Dolberg wellicht wel kunnen houden om zo voor stabiliteit te zorgen in de kern. Al wil Renard heel wat transfers gaan doen en heeft hij geld nodig.

In januari werden Francis Amuzu en Anders Dreyer verkocht om Lucas Hey & co te halen. Dat moet ook gebeuren in de zomer. Anderlecht zal naast Dolberg wellicht ook Mario Stroeykens verkopen, waardoor er ruim 30 miljoen euro in de kassa zal komen. Op die manier kan de Belgische recordkampioen van jetje geven op de transfermarkt.

Dolberg is dus wellicht bezig aan zijn laatse matchen in Brusselse loondienst. Met 24 goals en 2 assists in 40 matchen is de ex-spits van Ajax bezig aan een sterk seizoen.

Hoeveel zal Dolberg opbrengen?

Meest recent

Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

80
80
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

38
38
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

78
78
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

73
73
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

48
48
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

73
73
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

30
30
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

147
147
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

187
187
Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

228
228
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

66
66
Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

413
413
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

295
295
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

393
393
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

82
82
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

66
66
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

113
113
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

68
68
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

194
194
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

564
564
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

124
124
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

251
251
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

718
718
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

82
82
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

340
340

Meer sportnieuws