Club Brugge krijgt mogelijk klap met Vanaken

2372 stemmen
Club Brugge krijgt mogelijk klap met Vanaken

Club Brugge ging donderdag in eigen huis met 0-1 onderuit tegen Union. De landskampioen slaagde er niet in om het compacte blok van de stugge Brusselaars te ontwrichten. Tal van sterkhouders waren dan ook niet op de afspraak. Inclusief aanvoerder Hans Vanaken.

Andere steunpilaren zoals Maxim De Cuyper, Ardon Jashari, Christos Tzolis en man-in-vorm Ferran Jutglà beleefden weliswaar een stevigere offday, maar ook Vanaken strooide niet met passes zoals gewoonlijk. De drievoudige Gouden Schoen vond zelden openingen op het middeneveld, waar hij volledig in de tang zat van Charles Vanhoutte en co.

LEES OOK: 'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Vanhoutte velt Vanaken

Indien nodig haalde Vanhoutte zelfs de botte bijl boven om Vanaken af te stoppen, wat niet zonder gevolgen bleef. Na een felle charge in de tweede helft bleef de Brugse dirigent opvallend lang liggen, wat niet zijn gewoonte is. Daarna bewoog hij zich ook nog een tijdje al mankend over het terrein, wat voor Club niet hielp om het tempo op te krikken.

"Vanaken leek met last aan de voet te kampen na een stevige tackle van Vanhoutte", merkt ook Het Nieuwsblad op hoe dat een van de redenen kan zijn waarom hij de motor niet aan het draaien kreeg. Uiteindelijk leek de schade wel mee te vallen: Vanaken maakte gewoon de 90 minuten rond en repte in zijn interviews achteraf niet over een blessure.

Hayen houdt hout vast

Toch houdt men in Westkapelle ongetwijfeld de adem in, zeker nu de topmatchen mekaar in sneltempo opvolgen. Tenslotte trekt Blauw-Zwart zondag al naar het Dudenpark voor een mogelijk doorslaggevend duel in de titelrace. Tenzij er alsnog iets ernstigs aan de hand blijkt is de kans dan ook nagenoeg onbestaande dat Vanaken verstek zal geven.

Simon Mignolet leek alvast geen averij te hebben opgelopen na zijn botsing met Promise David, wat Gustaf Nilsson betreft valt het voorlopig dan weer nog af te wachten of hij dit keer wél tijdig klaargestoomd geraakt voor de ontmoeting met zijn voormalige werkgever. Nicky Hayen kruist alleszins zijn vingers, want hij zal alle opties kunnen gebruiken. 

Vreest u een blessure voor Vanaken?

Meest recent

"Puur voetbal" - Alderweireld prijst één Duivel in buitenland

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

14
14
Miljoenen keren bekeken: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

19
19
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

36
36
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

348
348
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

422
422
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

102
102
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

299
299
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

156
156
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

252
252
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

184
184
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1063
1063
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

80
80
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

431
431
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

261
261
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

661
661
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

763
763
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

83
83
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

170
170
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

807
807
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

96
96
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

73
73
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

70
70
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

43
43
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

173
173
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

125
125

Meer sportnieuws