Club Brugge krijgt mogelijk klap met Vanaken

door
Club Brugge krijgt mogelijk klap met Vanaken

Club Brugge ging donderdag in eigen huis met 0-1 onderuit tegen Union. De landskampioen slaagde er niet in om het compacte blok van de stugge Brusselaars te ontwrichten. Tal van sterkhouders waren dan ook niet op de afspraak. Inclusief aanvoerder Hans Vanaken.

Andere steunpilaren zoals Maxim De Cuyper, Ardon Jashari, Christos Tzolis en man-in-vorm Ferran Jutglà beleefden weliswaar een stevigere offday, maar ook Vanaken strooide niet met passes zoals gewoonlijk. De drievoudige Gouden Schoen vond zelden openingen op het middeneveld, waar hij volledig in de tang zat van Charles Vanhoutte en co.

LEES OOK: Degryse noemt trio voor Gouden Schoen: Union in de kou

Vanhoutte velt Vanaken

Indien nodig haalde Vanhoutte zelfs de botte bijl boven om Vanaken af te stoppen, wat niet zonder gevolgen bleef. Na een felle charge in de tweede helft bleef de Brugse dirigent opvallend lang liggen, wat niet zijn gewoonte is. Daarna bewoog hij zich ook nog een tijdje al mankend over het terrein, wat voor Club niet hielp om het tempo op te krikken.

"Vanaken leek met last aan de voet te kampen na een stevige tackle van Vanhoutte", merkt ook Het Nieuwsblad op hoe dat een van de redenen kan zijn waarom hij de motor niet aan het draaien kreeg. Uiteindelijk leek de schade wel mee te vallen: Vanaken maakte gewoon de 90 minuten rond en repte in zijn interviews achteraf niet over een blessure.

Hayen houdt hout vast

Toch houdt men in Westkapelle ongetwijfeld de adem in, zeker nu de topmatchen mekaar in sneltempo opvolgen. Tenslotte trekt Blauw-Zwart zondag al naar het Dudenpark voor een mogelijk doorslaggevend duel in de titelrace. Tenzij er alsnog iets ernstigs aan de hand blijkt is de kans dan ook nagenoeg onbestaande dat Vanaken verstek zal geven.

Simon Mignolet leek alvast geen averij te hebben opgelopen na zijn botsing met Promise David, wat Gustaf Nilsson betreft valt het voorlopig dan weer nog af te wachten of hij dit keer wél tijdig klaargestoomd geraakt voor de ontmoeting met zijn voormalige werkgever. Nicky Hayen kruist alleszins zijn vingers, want hij zal alle opties kunnen gebruiken. 

Vreest u een blessure voor Vanaken?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

17
17
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

85
85
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

132
132
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

32
32
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

174
174
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

92
92
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

99
99
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

75
75
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

181
181
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

74
74
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

135
135
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1184
1184
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

65
65
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

76
76
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

515
515
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

234
234
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

154
154
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

138
138
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1059
1059
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

393
393
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

887
887

Meer sportnieuws