Club Brugge krijgt mogelijk klap met Vanaken

door
Club Brugge krijgt mogelijk klap met Vanaken

Club Brugge ging donderdag in eigen huis met 0-1 onderuit tegen Union. De landskampioen slaagde er niet in om het compacte blok van de stugge Brusselaars te ontwrichten. Tal van sterkhouders waren dan ook niet op de afspraak. Inclusief aanvoerder Hans Vanaken.

Andere steunpilaren zoals Maxim De Cuyper, Ardon Jashari, Christos Tzolis en man-in-vorm Ferran Jutglà beleefden weliswaar een stevigere offday, maar ook Vanaken strooide niet met passes zoals gewoonlijk. De drievoudige Gouden Schoen vond zelden openingen op het middeneveld, waar hij volledig in de tang zat van Charles Vanhoutte en co.

LEES OOK: Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Vanhoutte velt Vanaken

Indien nodig haalde Vanhoutte zelfs de botte bijl boven om Vanaken af te stoppen, wat niet zonder gevolgen bleef. Na een felle charge in de tweede helft bleef de Brugse dirigent opvallend lang liggen, wat niet zijn gewoonte is. Daarna bewoog hij zich ook nog een tijdje al mankend over het terrein, wat voor Club niet hielp om het tempo op te krikken.

"Vanaken leek met last aan de voet te kampen na een stevige tackle van Vanhoutte", merkt ook Het Nieuwsblad op hoe dat een van de redenen kan zijn waarom hij de motor niet aan het draaien kreeg. Uiteindelijk leek de schade wel mee te vallen: Vanaken maakte gewoon de 90 minuten rond en repte in zijn interviews achteraf niet over een blessure.

Hayen houdt hout vast

Toch houdt men in Westkapelle ongetwijfeld de adem in, zeker nu de topmatchen mekaar in sneltempo opvolgen. Tenslotte trekt Blauw-Zwart zondag al naar het Dudenpark voor een mogelijk doorslaggevend duel in de titelrace. Tenzij er alsnog iets ernstigs aan de hand blijkt is de kans dan ook nagenoeg onbestaande dat Vanaken verstek zal geven.

Simon Mignolet leek alvast geen averij te hebben opgelopen na zijn botsing met Promise David, wat Gustaf Nilsson betreft valt het voorlopig dan weer nog af te wachten of hij dit keer wél tijdig klaargestoomd geraakt voor de ontmoeting met zijn voormalige werkgever. Nicky Hayen kruist alleszins zijn vingers, want hij zal alle opties kunnen gebruiken. 

Vreest u een blessure voor Vanaken?

Meest recent

Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

3
3
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

62
62
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

38
38
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

13
13
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

76
76
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

49
49
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

233
233
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

173
173
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

252
252
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

255
255
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

382
382
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

196
196
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

63
63
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

323
323
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

61
61
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

242
242
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

183
183
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

94
94
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

268
268
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

199
199
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

127
127
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

151
151
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

355
355
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

194
194

Meer sportnieuws