Club Brugge krijgt mogelijk klap met Vanaken

2372
Club Brugge krijgt mogelijk klap met Vanaken

Club Brugge ging donderdag in eigen huis met 0-1 onderuit tegen Union. De landskampioen slaagde er niet in om het compacte blok van de stugge Brusselaars te ontwrichten. Tal van sterkhouders waren dan ook niet op de afspraak. Inclusief aanvoerder Hans Vanaken.

Andere steunpilaren zoals Maxim De Cuyper, Ardon Jashari, Christos Tzolis en man-in-vorm Ferran Jutglà beleefden weliswaar een stevigere offday, maar ook Vanaken strooide niet met passes zoals gewoonlijk. De drievoudige Gouden Schoen vond zelden openingen op het middeneveld, waar hij volledig in de tang zat van Charles Vanhoutte en co.

LEES OOK: Vanhoutte vergeleken met Belgisch icoon: "Begrijp het wel"

Vanhoutte velt Vanaken

Indien nodig haalde Vanhoutte zelfs de botte bijl boven om Vanaken af te stoppen, wat niet zonder gevolgen bleef. Na een felle charge in de tweede helft bleef de Brugse dirigent opvallend lang liggen, wat niet zijn gewoonte is. Daarna bewoog hij zich ook nog een tijdje al mankend over het terrein, wat voor Club niet hielp om het tempo op te krikken.

"Vanaken leek met last aan de voet te kampen na een stevige tackle van Vanhoutte", merkt ook Het Nieuwsblad op hoe dat een van de redenen kan zijn waarom hij de motor niet aan het draaien kreeg. Uiteindelijk leek de schade wel mee te vallen: Vanaken maakte gewoon de 90 minuten rond en repte in zijn interviews achteraf niet over een blessure.

Hayen houdt hout vast

Toch houdt men in Westkapelle ongetwijfeld de adem in, zeker nu de topmatchen mekaar in sneltempo opvolgen. Tenslotte trekt Blauw-Zwart zondag al naar het Dudenpark voor een mogelijk doorslaggevend duel in de titelrace. Tenzij er alsnog iets ernstigs aan de hand blijkt is de kans dan ook nagenoeg onbestaande dat Vanaken verstek zal geven.

Simon Mignolet leek alvast geen averij te hebben opgelopen na zijn botsing met Promise David, wat Gustaf Nilsson betreft valt het voorlopig dan weer nog af te wachten of hij dit keer wél tijdig klaargestoomd geraakt voor de ontmoeting met zijn voormalige werkgever. Nicky Hayen kruist alleszins zijn vingers, want hij zal alle opties kunnen gebruiken. 

Vreest u een blessure voor Vanaken?

Meest recent

'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

20
20
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

176
176
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

123
123
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

66
66
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

25
25
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

93
93
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

27
27
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

132
132
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

367
367
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

47
47
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

385
385
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

167
167
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

186
186
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

530
530
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

157
157
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

166
166
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

740
740
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

186
186
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

110
110
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

151
151
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

356
356
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

53
53

Meer sportnieuws