Club Brugge krijgt mogelijk klap met Vanaken

door
Club Brugge krijgt mogelijk klap met Vanaken

Club Brugge ging donderdag in eigen huis met 0-1 onderuit tegen Union. De landskampioen slaagde er niet in om het compacte blok van de stugge Brusselaars te ontwrichten. Tal van sterkhouders waren dan ook niet op de afspraak. Inclusief aanvoerder Hans Vanaken.

Andere steunpilaren zoals Maxim De Cuyper, Ardon Jashari, Christos Tzolis en man-in-vorm Ferran Jutglà beleefden weliswaar een stevigere offday, maar ook Vanaken strooide niet met passes zoals gewoonlijk. De drievoudige Gouden Schoen vond zelden openingen op het middeneveld, waar hij volledig in de tang zat van Charles Vanhoutte en co.

LEES OOK: Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Vanhoutte velt Vanaken

Indien nodig haalde Vanhoutte zelfs de botte bijl boven om Vanaken af te stoppen, wat niet zonder gevolgen bleef. Na een felle charge in de tweede helft bleef de Brugse dirigent opvallend lang liggen, wat niet zijn gewoonte is. Daarna bewoog hij zich ook nog een tijdje al mankend over het terrein, wat voor Club niet hielp om het tempo op te krikken.

"Vanaken leek met last aan de voet te kampen na een stevige tackle van Vanhoutte", merkt ook Het Nieuwsblad op hoe dat een van de redenen kan zijn waarom hij de motor niet aan het draaien kreeg. Uiteindelijk leek de schade wel mee te vallen: Vanaken maakte gewoon de 90 minuten rond en repte in zijn interviews achteraf niet over een blessure.

Hayen houdt hout vast

Toch houdt men in Westkapelle ongetwijfeld de adem in, zeker nu de topmatchen mekaar in sneltempo opvolgen. Tenslotte trekt Blauw-Zwart zondag al naar het Dudenpark voor een mogelijk doorslaggevend duel in de titelrace. Tenzij er alsnog iets ernstigs aan de hand blijkt is de kans dan ook nagenoeg onbestaande dat Vanaken verstek zal geven.

Simon Mignolet leek alvast geen averij te hebben opgelopen na zijn botsing met Promise David, wat Gustaf Nilsson betreft valt het voorlopig dan weer nog af te wachten of hij dit keer wél tijdig klaargestoomd geraakt voor de ontmoeting met zijn voormalige werkgever. Nicky Hayen kruist alleszins zijn vingers, want hij zal alle opties kunnen gebruiken. 

Vreest u een blessure voor Vanaken?

Meest recent

Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

23
23
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

295
295
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

137
137
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

209
209
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

178
178
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

461
461
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

164
164
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

72
72
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

209
209
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

69
69
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

397
397
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

175
175
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

63
63
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

42
42
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

68
68
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

169
169
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

107
107
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

60
60
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

249
249
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

111
111
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

79
79
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

265
265
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

161
161
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

1101
1101
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

256
256

Meer sportnieuws