Wie wint de Ebbenhouten Schoen? Vijf kanshebbers bekend

257
Wie wint de Ebbenhouten Schoen? Vijf kanshebbers bekend

De vijf genomineerden voor de Ebbenhouten Schoen zijn bekendgemaakt. De 34e editie zal maandag 12 mei vanaf 19 uur in Hotel Tangla in Brussel plaatsvinden. Vorig seizoen won Cercle Brugge-topschutter Kevin Denkey de prijs. Nu speelt de Togolees bij het Amerikaanse Cincinnati.

Deze keer is er géén Cercle Brugge-speler genomineerd, geen verrassing want Groen-Zwart vecht al heel het seizoen tegen de degradatie. Promise David, Zakaria El Ouahdi, Raphael Onyedika, Noah Sadiki en Tolu Arokodare maken kans op de Ebbenhouten Schoen.

LEES OOK: Anderlecht ziet vijf ex-spelers terug in de Europa League

Beste Afrikaanse speler

De Ebbenhouten Schoen is de prijs voor de beste voetballer van Afrikaanse afkomst in de Jupiler Pro League. Promise David is een Canadees met Nigeriaanse afkomst en dit seizoen kwam hij als nieuweling aan bij Union. Na een aarzelende start ontplooide de spits volledig en heeft hij 21 goals en 5 assists in 36 wedstrijden.

Ploegmakker Noah Sadiki is eveneens genomineerd. De middenvelder maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Union SG waar de Congolees uitgroeide tot een absolute sterkhouder. Zakaria El Ouahdi is misschien wel de beste vleugelverdediger op de Belgische velden. De Marokkaan maakt furore bij KRC Genk.

Tolu Arokodare is voorlopig de topschutter van de competitie en de Nigeriaanse ploeggenoot van El Ouahdi kon uiteraard niet ontbreken als kanshebber. Als laatste is er ook een speler van landskampioen Club Brugge genomineerd. De Nigeriaan Raphael Onyedika staat komende zomer voor een monstertransfer na een beresterk seizoen.

Select lijstje voetballers

Er zijn aldus geen spelers van bijvoorbeeld RSC Anderlecht, KAA Gent of Royal Antwerp FC genomineerd. Mbark Boussoufa won de trofee het meeste met drie stuks. De Marokkaanse middenvelder was een genot bij Anderlecht en absolute smaakmaker van de Jupiler Pro League. Youri Tielemans, Michy Batshuayi, Vincent Kompany en Marouane Fellaini zijn enkele Rode Duivels die eerder de Ebbenhouten Schoen wisten te winnen.

Wie wint de Ebbenhouten Schoen?

Meest recent

Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

123
123
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

139
139
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

24
24
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

85
85
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

88
88
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

455
455
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

180
180
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

169
169
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

120
120
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

148
148
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

90
90
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

265
265
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

594
594
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

57
57
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

214
214
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

136
136
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

123
123
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

190
190
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

128
128
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

48
48
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

256
256
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

477
477
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

89
89
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

260
260
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

970
970

Meer sportnieuws