Club Brugge wijst drie schuldigen aan na teleurstelling

door
Club Brugge wijst drie schuldigen aan na teleurstelling

Club Brugge zit in volle titelstrijd met Union SG en KRC Genk. Blauw-Zwart verloor in eigen huis met het kleinste verschil van Union. Sebastien Pocognoli en zijn manschappen hebben de leidersplaats van de landskampioen overgenomen.

Union SG zit met een 15 op 15 in bloedvorm en vorige week werd ook al KRC Genk op eigen terrein verslagen. Deze keer was het de beurt aan Club Brugge dat geen antwoord had op het fysieke en lepe spel van de Brusselaars. Het Nieuwsblad duidde de grote schuldigen aan. 

LEES OOK: Pocognoli alweer ontslagen? CEO Monaco spreekt

Drie sterkhouders falen

Volgens Club-watcher Valerie Van Avermaet gaven drie sterkhouders niet thuis. “Feit was dat Jashari, De Cuyper en Vanaken het team minder aan het voetballen kregen dan gewoonlijk. Voorin toonden Jutgla en Tzolis zich eveneens onzuiverder dan anders. Vanaken gaf achteraf zelf toe dat niet alles juist genoeg werd uitgevoerd bij Club. Zondag ging het nog te makkelijk tegen een ontstellend zwak KAA Gent. Union was op elk vlak van een ander kaliber.”

Union frustreerde Club Brugge en uiteindelijk kon Blauw-Zwart niet scoren. De titelstrijd ligt volledig open en volgende speeldag wacht al direct de return in Brussel. “Tegen zo’n uitgekookte ploeg moet iedereen top zijn om een zege binnen te halen. Voor het eerst kwam dat er niet uit in deze play-offs. En voor het eerst zit er zo een knik in de rollercoaster van Club, na een reeks van veertien ongeslagen matchen in de play-offs.”

Weer op de rails krijgen

Volgens Van Avermaet gelooft Club Brugge nog steeds in eigen kunnen. “Krijgt Club Brugge alles weer op de rails tegen zondag? Het vertrouwen lijkt alleszins niet aangetast. Jashari kwam na de 0-1-nederlaag tegen Union rustig vertellen dat het nog niet het moment is om te rekenen. Mignolet zei een paar meter verder droogweg dat ze zondag op Union gewoon moeten winnen. Het geloof is er dus nog, maar de druk stijgt wel.”

Het is wel van moeten bij Blauw-Zwart… “Vorig seizoen was het in de play-offs niet meer van moeten – Club had zich toen na een mislukte reguliere competitie bij aanvang al neergelegd bij een tweede plaats als hoogst haalbare. Dit keer is dat niet het geval. Voor de regerende landskampioen is het altijd van moeten. Aan Club Brugge om nu te bewijzen dat het mantra van de voorbije weken geen loze woorden waren. Hoe rustig kunnen ze intern blijven nu de rollercoaster naar beneden gaat?”

Denk jij dat het vertrouwen van Club Brugge is aangetast?

Meest recent

Pocognoli alweer ontslagen? CEO Monaco spreekt

Sébastien Pocognoli verraste in oktober vriend en vijand door plots te vertrekken bij Union. ...

106
106
De Ketelaere klopt ex-trainer, Barça wint derby maar net

Belgische clubs genieten op dit moment van een welverdiende winterstop, maar in onder meer ...

28
28
Saintfiet naar kwartfinale Africa Cup na penaltythriller

Er staat alvast minstens één Belg straks in de kwartfinales van de Africa Cup. ...

58
58
'Nieuwe miljoenentransfer voor Cercle Brugge'

Cercle Brugge beleeft op sportief vlak alweer een moeilijk seizoen. De Vereniging staat na twee ...

73
73
'Nieuwe transferoptie voor Lucas Stassin'

Voor Lucas Stassin is het voorbije halfjaar bijzonder frustrerend geweest. De 21-jarige spits hoopte ...

55
55
Anderlecht trekt op stage met één grote verrassing

Anderlecht sloot 2025 af met een flinke kater. Het verloor in zijn laatste wedstrijd van het ...

139
139
'Club blijft verbaasd achter na Ordoñez-wending'

Club Brugge is zaterdag vertrokken op winterstage naar Marbella. Onder de Spaanse zon stoomt het ...

211
211
Carrière weer gelanceerd? Delcroix heeft transfer beet

Enkele jaren geleden werd Hannes Delcroix bij Anderlecht nog gezien als een groot talent. Hij werd ...

34
34
'Man Utd stuurt toptalent naar Jupiler Pro League'

De wintermercato is stilaan helemaal aan de gang en Belgische clubs zijn al volop aan het zoeken ...

101
101
'Club moet vrezen: grootmacht gaat voor Tzolis'

Voor Club Brugge belooft het een zeer bewogen wintermercato te worden. Niet alleen zoekt de ...

412
412
Arsenal gaat door op elan en trekt moeizame zege over streep

Arsenal is in zijn eerste wedstrijd van 2026 gewoon doorgegaan op het elan van voor de ...

15
15
'Anderlecht gaat hard: oplossing voor Hatenboer gevonden'

Bij Anderlecht is de eerste prioriteit van deze winter om de veel te ruime spelerskern af te ...

357
357
‘Vuurwerk bij Anderlecht: ‘bad boy’-toptransfer op komst’

Anderlecht zoekt een verdediger die meteen orde op zaken zet. Maar de naam die nu rondgaat, ruikt ...

295
295
Charai maakt transferplannen Westerlo wereldkundig

Bij KVC Westerlo vertrokken ze op stage naar Antalya in Turkije. Coach Issame Charai sprak met Het ...

82
82
'PSV weigert absoluut monsterbod uit de Premier League'

PSV verkocht de afgelopen jaren voor heel veel geld. De Nederlandse topclub kon de afgelopen dagen ...

63
63
Serie A 'droomt' van nieuwe historische landstitel

Napoli speelde enkele jaren geleden na tientallen jaren weer eens kampioen in de Serie A. In ...

118
118
'OHL hoopt op jackpot: drie spelers grof wild'

Bij OH Leuven draaien ze alweer een bijzonder grijs seizoen. De club gaat spelers moeten verkopen om ...

132
132
Alonso geeft transferplannen Real Madrid prijs

Real Madrid kent een stroef seizoen. Xabi Alons kreeg al de nodige kritiek, maar voorlopig is een ...

64
64
Jan Mulder gaat volledig los: 'Het is pure erotiek'

Jan Mulder verdween geruisloos van de Belgische televisie, maar stil is hij allerminst. De ...

108
108
Mannaert geeft De Cat raad: "Zou niet naar die club gaan"

Nathan De Cat is een toptalent en dat zien de buitenlande ploegen uiteraard ook. Vincent Mannaert ...

383
383
Sensatie in Premier League, pech voor De Cuyper

Om 16u begonnen er twee matchen in de Premier League. Wolverhampton probeerde tegen West Ham United ...

92
92
Steun voor Rudi Garcia: "Als dat al niet meer mag..."

Rudi Garcia kreeg uit bepaalde hoek overdreven veel kritiek. De Rode Duivels zijn anno 2026 een ...

87
87
'Real Madrid plant énorme coup bij Manchester City'

Real Madrid kent een moeilijke seizoen onder Xabi Alonso. De Madrilenen beseffen dat er meer rust in ...

196
196
Oyen verlaat KRC Genk: dit vangen de Limburgers

Er gaat weldra een volgende Belgische transfer meegedeeld worden. De Nederlandse trainer Robin ...

366
366
Union SG heeft prijs en stelt eerste aanwinst officieel voor

Union SG heeft zopas zijn eerste winteraanwinst aangetrokken. Dat deelde de club via de clubkanalen ...

132
132

Meer sportnieuws