Club Brugge wijst drie schuldigen aan na teleurstelling

door
Club Brugge wijst drie schuldigen aan na teleurstelling

Club Brugge zit in volle titelstrijd met Union SG en KRC Genk. Blauw-Zwart verloor in eigen huis met het kleinste verschil van Union. Sebastien Pocognoli en zijn manschappen hebben de leidersplaats van de landskampioen overgenomen.

Union SG zit met een 15 op 15 in bloedvorm en vorige week werd ook al KRC Genk op eigen terrein verslagen. Deze keer was het de beurt aan Club Brugge dat geen antwoord had op het fysieke en lepe spel van de Brusselaars. Het Nieuwsblad duidde de grote schuldigen aan. 

LEES OOK: Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Drie sterkhouders falen

Volgens Club-watcher Valerie Van Avermaet gaven drie sterkhouders niet thuis. “Feit was dat Jashari, De Cuyper en Vanaken het team minder aan het voetballen kregen dan gewoonlijk. Voorin toonden Jutgla en Tzolis zich eveneens onzuiverder dan anders. Vanaken gaf achteraf zelf toe dat niet alles juist genoeg werd uitgevoerd bij Club. Zondag ging het nog te makkelijk tegen een ontstellend zwak KAA Gent. Union was op elk vlak van een ander kaliber.”

Union frustreerde Club Brugge en uiteindelijk kon Blauw-Zwart niet scoren. De titelstrijd ligt volledig open en volgende speeldag wacht al direct de return in Brussel. “Tegen zo’n uitgekookte ploeg moet iedereen top zijn om een zege binnen te halen. Voor het eerst kwam dat er niet uit in deze play-offs. En voor het eerst zit er zo een knik in de rollercoaster van Club, na een reeks van veertien ongeslagen matchen in de play-offs.”

Weer op de rails krijgen

Volgens Van Avermaet gelooft Club Brugge nog steeds in eigen kunnen. “Krijgt Club Brugge alles weer op de rails tegen zondag? Het vertrouwen lijkt alleszins niet aangetast. Jashari kwam na de 0-1-nederlaag tegen Union rustig vertellen dat het nog niet het moment is om te rekenen. Mignolet zei een paar meter verder droogweg dat ze zondag op Union gewoon moeten winnen. Het geloof is er dus nog, maar de druk stijgt wel.”

Het is wel van moeten bij Blauw-Zwart… “Vorig seizoen was het in de play-offs niet meer van moeten – Club had zich toen na een mislukte reguliere competitie bij aanvang al neergelegd bij een tweede plaats als hoogst haalbare. Dit keer is dat niet het geval. Voor de regerende landskampioen is het altijd van moeten. Aan Club Brugge om nu te bewijzen dat het mantra van de voorbije weken geen loze woorden waren. Hoe rustig kunnen ze intern blijven nu de rollercoaster naar beneden gaat?”

Denk jij dat het vertrouwen van Club Brugge is aangetast?

Meest recent

Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

2
2
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

57
57
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

27
27
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

86
86
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

271
271
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

35
35
Felle uithaal naar Leko: “Ik was teleurgesteld in hem”

In december keerde Ivan Leko terug bij Club Brugge, met als voornaamste opdracht om weer vuur in het ...

67
67
'Lukaku-borm barst: Napoli grijpt keihard in'

Romelu Lukaku lijkt zich deze interlandperiode in nesten gewerkt te hebben. De topschutter aller ...

131
131
'Club Brugge-sensatie moet kruis maken over WK'

Club Brugge lijkt in de zomer weer stevig langs de kassa te zullen passeren. Het zag de voorbije ...

180
180
Zeer verrassend centraal duo bij Rode Duivels?

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten voor hun laatste oefenstage voor het ...

132
132
'Rangers hakt transferknoop door over Belgische sensatie'

In Schotland blijft de titelstrijd razend spannend. Hearts prijkt nog steeds verrassend aan de ...

72
72
'Anderlecht waagt nieuwe poging bij oud target'

Er is nog altijd grote onzekerheid over welke richting Anderlecht uit zal gaan, want de zoektocht ...

163
163
'Lukaku gooit olie op vuur bij Napoli'

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten voor twee oefenwedstrijden tegen het ...

129
129
Mannaert komt met Duivels plan dat alles kan veranderen

De Rode Duivels willen komende zomer zo ver mogelijk raken op het WK, maar heel erg hoog zijn de ...

193
193
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

151
151
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

71
71
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

88
88
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

259
259
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

376
376
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

196
196
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

100
100
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

44
44
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

489
489
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

69
69
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

186
186

Meer sportnieuws