Club Brugge wijst drie schuldigen aan na teleurstelling

door
Club Brugge wijst drie schuldigen aan na teleurstelling

Club Brugge zit in volle titelstrijd met Union SG en KRC Genk. Blauw-Zwart verloor in eigen huis met het kleinste verschil van Union. Sebastien Pocognoli en zijn manschappen hebben de leidersplaats van de landskampioen overgenomen.

Union SG zit met een 15 op 15 in bloedvorm en vorige week werd ook al KRC Genk op eigen terrein verslagen. Deze keer was het de beurt aan Club Brugge dat geen antwoord had op het fysieke en lepe spel van de Brusselaars. Het Nieuwsblad duidde de grote schuldigen aan. 

LEES OOK: Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Drie sterkhouders falen

Volgens Club-watcher Valerie Van Avermaet gaven drie sterkhouders niet thuis. “Feit was dat Jashari, De Cuyper en Vanaken het team minder aan het voetballen kregen dan gewoonlijk. Voorin toonden Jutgla en Tzolis zich eveneens onzuiverder dan anders. Vanaken gaf achteraf zelf toe dat niet alles juist genoeg werd uitgevoerd bij Club. Zondag ging het nog te makkelijk tegen een ontstellend zwak KAA Gent. Union was op elk vlak van een ander kaliber.”

Union frustreerde Club Brugge en uiteindelijk kon Blauw-Zwart niet scoren. De titelstrijd ligt volledig open en volgende speeldag wacht al direct de return in Brussel. “Tegen zo’n uitgekookte ploeg moet iedereen top zijn om een zege binnen te halen. Voor het eerst kwam dat er niet uit in deze play-offs. En voor het eerst zit er zo een knik in de rollercoaster van Club, na een reeks van veertien ongeslagen matchen in de play-offs.”

Weer op de rails krijgen

Volgens Van Avermaet gelooft Club Brugge nog steeds in eigen kunnen. “Krijgt Club Brugge alles weer op de rails tegen zondag? Het vertrouwen lijkt alleszins niet aangetast. Jashari kwam na de 0-1-nederlaag tegen Union rustig vertellen dat het nog niet het moment is om te rekenen. Mignolet zei een paar meter verder droogweg dat ze zondag op Union gewoon moeten winnen. Het geloof is er dus nog, maar de druk stijgt wel.”

Het is wel van moeten bij Blauw-Zwart… “Vorig seizoen was het in de play-offs niet meer van moeten – Club had zich toen na een mislukte reguliere competitie bij aanvang al neergelegd bij een tweede plaats als hoogst haalbare. Dit keer is dat niet het geval. Voor de regerende landskampioen is het altijd van moeten. Aan Club Brugge om nu te bewijzen dat het mantra van de voorbije weken geen loze woorden waren. Hoe rustig kunnen ze intern blijven nu de rollercoaster naar beneden gaat?”

Denk jij dat het vertrouwen van Club Brugge is aangetast?

Meest recent

Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

22
22
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

81
81
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

103
103
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

16
16
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

53
53
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

18
18
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

19
19
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

50
50
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

16
16
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

18
18
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

28
28
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

28
28
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

31
31
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

42
42
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

16
16
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

319
319
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

56
56
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

128
128
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

294
294
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

30
30
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

43
43
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

339
339
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

55
55
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

63
63
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14

Meer sportnieuws