Club Brugge wijst drie schuldigen aan na teleurstelling

door
Club Brugge wijst drie schuldigen aan na teleurstelling

Club Brugge zit in volle titelstrijd met Union SG en KRC Genk. Blauw-Zwart verloor in eigen huis met het kleinste verschil van Union. Sebastien Pocognoli en zijn manschappen hebben de leidersplaats van de landskampioen overgenomen.

Union SG zit met een 15 op 15 in bloedvorm en vorige week werd ook al KRC Genk op eigen terrein verslagen. Deze keer was het de beurt aan Club Brugge dat geen antwoord had op het fysieke en lepe spel van de Brusselaars. Het Nieuwsblad duidde de grote schuldigen aan. 

LEES OOK: Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

Drie sterkhouders falen

Volgens Club-watcher Valerie Van Avermaet gaven drie sterkhouders niet thuis. “Feit was dat Jashari, De Cuyper en Vanaken het team minder aan het voetballen kregen dan gewoonlijk. Voorin toonden Jutgla en Tzolis zich eveneens onzuiverder dan anders. Vanaken gaf achteraf zelf toe dat niet alles juist genoeg werd uitgevoerd bij Club. Zondag ging het nog te makkelijk tegen een ontstellend zwak KAA Gent. Union was op elk vlak van een ander kaliber.”

Union frustreerde Club Brugge en uiteindelijk kon Blauw-Zwart niet scoren. De titelstrijd ligt volledig open en volgende speeldag wacht al direct de return in Brussel. “Tegen zo’n uitgekookte ploeg moet iedereen top zijn om een zege binnen te halen. Voor het eerst kwam dat er niet uit in deze play-offs. En voor het eerst zit er zo een knik in de rollercoaster van Club, na een reeks van veertien ongeslagen matchen in de play-offs.”

Weer op de rails krijgen

Volgens Van Avermaet gelooft Club Brugge nog steeds in eigen kunnen. “Krijgt Club Brugge alles weer op de rails tegen zondag? Het vertrouwen lijkt alleszins niet aangetast. Jashari kwam na de 0-1-nederlaag tegen Union rustig vertellen dat het nog niet het moment is om te rekenen. Mignolet zei een paar meter verder droogweg dat ze zondag op Union gewoon moeten winnen. Het geloof is er dus nog, maar de druk stijgt wel.”

Het is wel van moeten bij Blauw-Zwart… “Vorig seizoen was het in de play-offs niet meer van moeten – Club had zich toen na een mislukte reguliere competitie bij aanvang al neergelegd bij een tweede plaats als hoogst haalbare. Dit keer is dat niet het geval. Voor de regerende landskampioen is het altijd van moeten. Aan Club Brugge om nu te bewijzen dat het mantra van de voorbije weken geen loze woorden waren. Hoe rustig kunnen ze intern blijven nu de rollercoaster naar beneden gaat?”

Denk jij dat het vertrouwen van Club Brugge is aangetast?

Meest recent

KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

73
73
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

18
18
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

67
67
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

55
55
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

82
82
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

49
49
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

40
40
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

97
97
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

37
37
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

89
89
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

49
49
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

193
193
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

418
418
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

57
57
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

235
235
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

42
42
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

66
66
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

107
107
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

102
102
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

664
664
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

279
279
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

189
189
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

167
167
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

337
337
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

49
49

Meer sportnieuws