Club Brugge wijst drie schuldigen aan na teleurstelling

707 stemmen
Club Brugge wijst drie schuldigen aan na teleurstelling

Club Brugge zit in volle titelstrijd met Union SG en KRC Genk. Blauw-Zwart verloor in eigen huis met het kleinste verschil van Union. Sebastien Pocognoli en zijn manschappen hebben de leidersplaats van de landskampioen overgenomen.

Union SG zit met een 15 op 15 in bloedvorm en vorige week werd ook al KRC Genk op eigen terrein verslagen. Deze keer was het de beurt aan Club Brugge dat geen antwoord had op het fysieke en lepe spel van de Brusselaars. Het Nieuwsblad duidde de grote schuldigen aan. 

LEES OOK: Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Drie sterkhouders falen

Volgens Club-watcher Valerie Van Avermaet gaven drie sterkhouders niet thuis. “Feit was dat Jashari, De Cuyper en Vanaken het team minder aan het voetballen kregen dan gewoonlijk. Voorin toonden Jutgla en Tzolis zich eveneens onzuiverder dan anders. Vanaken gaf achteraf zelf toe dat niet alles juist genoeg werd uitgevoerd bij Club. Zondag ging het nog te makkelijk tegen een ontstellend zwak KAA Gent. Union was op elk vlak van een ander kaliber.”

Union frustreerde Club Brugge en uiteindelijk kon Blauw-Zwart niet scoren. De titelstrijd ligt volledig open en volgende speeldag wacht al direct de return in Brussel. “Tegen zo’n uitgekookte ploeg moet iedereen top zijn om een zege binnen te halen. Voor het eerst kwam dat er niet uit in deze play-offs. En voor het eerst zit er zo een knik in de rollercoaster van Club, na een reeks van veertien ongeslagen matchen in de play-offs.”

Weer op de rails krijgen

Volgens Van Avermaet gelooft Club Brugge nog steeds in eigen kunnen. “Krijgt Club Brugge alles weer op de rails tegen zondag? Het vertrouwen lijkt alleszins niet aangetast. Jashari kwam na de 0-1-nederlaag tegen Union rustig vertellen dat het nog niet het moment is om te rekenen. Mignolet zei een paar meter verder droogweg dat ze zondag op Union gewoon moeten winnen. Het geloof is er dus nog, maar de druk stijgt wel.”

Het is wel van moeten bij Blauw-Zwart… “Vorig seizoen was het in de play-offs niet meer van moeten – Club had zich toen na een mislukte reguliere competitie bij aanvang al neergelegd bij een tweede plaats als hoogst haalbare. Dit keer is dat niet het geval. Voor de regerende landskampioen is het altijd van moeten. Aan Club Brugge om nu te bewijzen dat het mantra van de voorbije weken geen loze woorden waren. Hoe rustig kunnen ze intern blijven nu de rollercoaster naar beneden gaat?”

Denk jij dat het vertrouwen van Club Brugge is aangetast?

Meest recent

'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

0
0
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

112
112
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

98
98
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

93
93
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

526
526
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

313
313
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

187
187
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

277
277
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

17
17
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

387
387
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

81
81
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

210
210
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

421
421
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

130
130
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

584
584
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

350
350
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

226
226
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

392
392
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

629
629
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

133
133
'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

436
436
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

175
175
Dender bevestigt exit Ferrera, nog bekende naam vertrekt

Voor FCV Dender kwam na twee seizoenen een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro League. Ze ...

66
66
Overmars krijgt advies: "Antwerp moet met hen samenwerken"

Bij Antwerp staat er een zeer drukke transferzomer voor de deur. De Great Old ziet immers heel wat ...

349
349
'Kompany baalt: Barça kaapt droomtarget Bayern'

Vincent Kompany sloot zijn tweede seizoen bij Bayern München uiteindelijk af met de Duitse ...

185
185

Meer sportnieuws