Degryse ziet één uitweg voor Hayen en Club Brugge

577 stemmen
Degryse ziet één uitweg voor Hayen en Club Brugge

Club Brugge was sterk begonnen aan de Champions Play-Offs, maar kreeg in het Jan Breydelstadion plots een mokerslag van Union SG. De Brusselse club won met 0-1 en nam het stokje over van Blauw-Zwart in het klassement. Marc Degryse velde zijn voordeel tegenover Het Laatste Nieuws.

Titelkandidaat KRC Genk liep vorige speeldag ook al tegen de stugge muur van Union SG aan en deze keer was het de beurt aan Club Brugge. Sebastien Pocognoli en zijn manschappen verrasten vriend en vijand door de grote titelfavoriet in eigen huis de mond te snoeren.

LEES OOK: ‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

Rol van aanjager

Club Brugge kan, net zoals vorig seizoen, weer in de achtervolging. “Club Brugge en Genk daarentegen kunnen nu weer in de rol van de jager kruipen. Het is wel een ferme opdracht voor Nicky Hayen, hoor. Hij verloor donderdag voor het eerst als hoofdcoach in de Champions’ Play-offs. Hayen vond tot dusver altijd oplossingen om zijn ploeg te doen draaien, zelfs in de Champions League. Maar tegen Union vond hij geen succesformule.”

Degryse zag ook wat Club Brugge wél moet doen om Union volgende speeldag te kunnen verslaan. “Wil je dit Union kloppen, dan moet je op je best zijn. Dat was bij Club niet het geval. Zeker offensief moet het beter. Club moet meer één-tegen-éénacties proberen te creëren. Dan denk ik aan Talbi. Met zijn snelheid op de flank zou hij een wapen kunnen zijn. Club zal aanvallend alleszins meer moeten brengen zondag. Anders kan je tegen dit Union niks beginnen.”

Gouden raad

Degryse had ook gouden raad voor Hayen. “Vanuit het middenveld moet er meer initiatief genomen worden. In de spits had Romeo Vermant het ook moeilijk. Vandaar denk ik: waarom niet spelen zoals in de Champions League op Atalanta, ook een stevige ploeg? Tzolis en Talbi als wingers en Jutglà in de spits. Daar zou ik voor gaan.”

Heeft Marc Degryse hier gelijk?

Meest recent

‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

373
373
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

44
44
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

102
102
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

325
325
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

349
349
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

115
115
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

121
121
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

266
266
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

37
37
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

172
172
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

441
441
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

599
599
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

55
55
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

121
121
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

333
333
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

52
52
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

48
48
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

407
407
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

202
202
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

132
132
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

623
623
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

494
494
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

200
200
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

97
97

Meer sportnieuws