Degryse ziet één uitweg voor Hayen en Club Brugge

door
Degryse ziet één uitweg voor Hayen en Club Brugge

Club Brugge was sterk begonnen aan de Champions Play-Offs, maar kreeg in het Jan Breydelstadion plots een mokerslag van Union SG. De Brusselse club won met 0-1 en nam het stokje over van Blauw-Zwart in het klassement. Marc Degryse velde zijn voordeel tegenover Het Laatste Nieuws.

Titelkandidaat KRC Genk liep vorige speeldag ook al tegen de stugge muur van Union SG aan en deze keer was het de beurt aan Club Brugge. Sebastien Pocognoli en zijn manschappen verrasten vriend en vijand door de grote titelfavoriet in eigen huis de mond te snoeren.

LEES OOK: Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Rol van aanjager

Club Brugge kan, net zoals vorig seizoen, weer in de achtervolging. “Club Brugge en Genk daarentegen kunnen nu weer in de rol van de jager kruipen. Het is wel een ferme opdracht voor Nicky Hayen, hoor. Hij verloor donderdag voor het eerst als hoofdcoach in de Champions’ Play-offs. Hayen vond tot dusver altijd oplossingen om zijn ploeg te doen draaien, zelfs in de Champions League. Maar tegen Union vond hij geen succesformule.”

Degryse zag ook wat Club Brugge wél moet doen om Union volgende speeldag te kunnen verslaan. “Wil je dit Union kloppen, dan moet je op je best zijn. Dat was bij Club niet het geval. Zeker offensief moet het beter. Club moet meer één-tegen-éénacties proberen te creëren. Dan denk ik aan Talbi. Met zijn snelheid op de flank zou hij een wapen kunnen zijn. Club zal aanvallend alleszins meer moeten brengen zondag. Anders kan je tegen dit Union niks beginnen.”

Gouden raad

Degryse had ook gouden raad voor Hayen. “Vanuit het middenveld moet er meer initiatief genomen worden. In de spits had Romeo Vermant het ook moeilijk. Vandaar denk ik: waarom niet spelen zoals in de Champions League op Atalanta, ook een stevige ploeg? Tzolis en Talbi als wingers en Jutglà in de spits. Daar zou ik voor gaan.”

Heeft Marc Degryse hier gelijk?

Meest recent

'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

63
63
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

19
19
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

149
149
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

79
79
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

183
183
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

263
263
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

240
240
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

354
354
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

162
162
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

144
144
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

106
106
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

136
136
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

79
79
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

251
251
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

31
31
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

581
581
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

69
69
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

118
118
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

195
195
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

342
342
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

96
96
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

107
107
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

318
318
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

537
537
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

176
176

Meer sportnieuws