Degryse ziet één uitweg voor Hayen en Club Brugge

577 stemmen
Degryse ziet één uitweg voor Hayen en Club Brugge

Club Brugge was sterk begonnen aan de Champions Play-Offs, maar kreeg in het Jan Breydelstadion plots een mokerslag van Union SG. De Brusselse club won met 0-1 en nam het stokje over van Blauw-Zwart in het klassement. Marc Degryse velde zijn voordeel tegenover Het Laatste Nieuws.

Titelkandidaat KRC Genk liep vorige speeldag ook al tegen de stugge muur van Union SG aan en deze keer was het de beurt aan Club Brugge. Sebastien Pocognoli en zijn manschappen verrasten vriend en vijand door de grote titelfavoriet in eigen huis de mond te snoeren.

LEES OOK: Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Rol van aanjager

Club Brugge kan, net zoals vorig seizoen, weer in de achtervolging. “Club Brugge en Genk daarentegen kunnen nu weer in de rol van de jager kruipen. Het is wel een ferme opdracht voor Nicky Hayen, hoor. Hij verloor donderdag voor het eerst als hoofdcoach in de Champions’ Play-offs. Hayen vond tot dusver altijd oplossingen om zijn ploeg te doen draaien, zelfs in de Champions League. Maar tegen Union vond hij geen succesformule.”

Degryse zag ook wat Club Brugge wél moet doen om Union volgende speeldag te kunnen verslaan. “Wil je dit Union kloppen, dan moet je op je best zijn. Dat was bij Club niet het geval. Zeker offensief moet het beter. Club moet meer één-tegen-éénacties proberen te creëren. Dan denk ik aan Talbi. Met zijn snelheid op de flank zou hij een wapen kunnen zijn. Club zal aanvallend alleszins meer moeten brengen zondag. Anders kan je tegen dit Union niks beginnen.”

Gouden raad

Degryse had ook gouden raad voor Hayen. “Vanuit het middenveld moet er meer initiatief genomen worden. In de spits had Romeo Vermant het ook moeilijk. Vandaar denk ik: waarom niet spelen zoals in de Champions League op Atalanta, ook een stevige ploeg? Tzolis en Talbi als wingers en Jutglà in de spits. Daar zou ik voor gaan.”

Heeft Marc Degryse hier gelijk?

Meest recent

'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

8
8
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

131
131
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

63
63
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

35
35
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

304
304
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

35
35
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

238
238
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

583
583
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

390
390
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

122
122
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

935
935
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

171
171
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

73
73
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

579
579
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

216
216
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

467
467
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

228
228
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

265
265
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1173
1173
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

608
608
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

329
329
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

288
288
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

151
151
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

169
169
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

664
664

Meer sportnieuws