Degryse ziet één uitweg voor Hayen en Club Brugge

door
Degryse ziet één uitweg voor Hayen en Club Brugge

Club Brugge was sterk begonnen aan de Champions Play-Offs, maar kreeg in het Jan Breydelstadion plots een mokerslag van Union SG. De Brusselse club won met 0-1 en nam het stokje over van Blauw-Zwart in het klassement. Marc Degryse velde zijn voordeel tegenover Het Laatste Nieuws.

Titelkandidaat KRC Genk liep vorige speeldag ook al tegen de stugge muur van Union SG aan en deze keer was het de beurt aan Club Brugge. Sebastien Pocognoli en zijn manschappen verrasten vriend en vijand door de grote titelfavoriet in eigen huis de mond te snoeren.

LEES OOK: ///

Rol van aanjager

Club Brugge kan, net zoals vorig seizoen, weer in de achtervolging. “Club Brugge en Genk daarentegen kunnen nu weer in de rol van de jager kruipen. Het is wel een ferme opdracht voor Nicky Hayen, hoor. Hij verloor donderdag voor het eerst als hoofdcoach in de Champions’ Play-offs. Hayen vond tot dusver altijd oplossingen om zijn ploeg te doen draaien, zelfs in de Champions League. Maar tegen Union vond hij geen succesformule.”

Degryse zag ook wat Club Brugge wél moet doen om Union volgende speeldag te kunnen verslaan. “Wil je dit Union kloppen, dan moet je op je best zijn. Dat was bij Club niet het geval. Zeker offensief moet het beter. Club moet meer één-tegen-éénacties proberen te creëren. Dan denk ik aan Talbi. Met zijn snelheid op de flank zou hij een wapen kunnen zijn. Club zal aanvallend alleszins meer moeten brengen zondag. Anders kan je tegen dit Union niks beginnen.”

Gouden raad

Degryse had ook gouden raad voor Hayen. “Vanuit het middenveld moet er meer initiatief genomen worden. In de spits had Romeo Vermant het ook moeilijk. Vandaar denk ik: waarom niet spelen zoals in de Champions League op Atalanta, ook een stevige ploeg? Tzolis en Talbi als wingers en Jutglà in de spits. Daar zou ik voor gaan.”

Heeft Marc Degryse hier gelijk?

Meest recent

Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

36
36
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

34
34
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

108
108
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

131
131
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

148
148
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

157
157
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

311
311
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

114
114
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

84
84
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

45
45
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

47
47
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

27
27
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

144
144
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

100
100
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

52
52
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

85
85
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

376
376
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

131
131
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

549
549
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

606
606
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

85
85
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

389
389
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

252
252
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

319
319
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

104
104

Meer sportnieuws