Nieuwe sensatie in JPL? "Binnen 5 jaar staan we in top 6"

door
Nieuwe sensatie in JPL?

Het Belgische voetbalseizoen is in de laatste rechte lijn beland en een aantal zaken zijn al beslist. Zo is al een hele tijd duidelijk dat Beerschot uit de Jupiler Pro League, terwijl ook de twee promovendi al bekend zijn. Zulte Waregem en La Louvière mogen zich opmaken voor een terugkeer in 1A.

Vooral die laatste club komt toch als een verrassing aan op het hoogste niveau. Het oorspronkelijke La Louvière speelde van 2000 tot 2006 al eens in eerste klasse en won in 2003 zelfs de beker, maar ging in 2009 failliet.

LEES OOK: JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

La Louvière verrassende nieuwkomer in JPL

De club werd echter weer tot leven gewekt door een ex-speler. Salvatore Curaba was in de jaren '80 in twee periodes speler van La Louvière, speelde tussen 1983 en 1988 ook in eerste klasse voor Charleroi en bouwde daarna een succesvol IT-bedrijf uit.

Ook met La Louvière scheert Curaba nu hoge toppen. Een jaar geleden promoveerde de club vanuit eerste nationale en meteen legden ze in 1B beslag op de tweede plaats, waardoor ze straks dus in de Jupiler Pro League aan de slag mogen.

Binnen vijf jaar strijden om top zes

Maar Curaba geeft aan dat hij na de promotie niet gek zal doen. "Ik wil dat La Louvière ook nog over 15 jaar bestaat en dat de club zich elk jaar blijft ontwikkelen", vertelt de voorzitter in Het Laatste Nieuws. "Als ik overdrijf met uitgaven, breng ik de club in gevaar."

Maar dat betekent niet dat La Louvière geen grote ambities koestert. Curaba geeft aan dat hij de ploeg binnen de vijf jaar naar de top zes wil loodsen. "Als we de hele tijd in 1A kunnen blijven zou ik dat al goed vinden. Maar ik leg de lat liever hoger", klinkt het. "Als we hard werken met een goed managementteam zullen we slagen. Misschien niet in het eerste seizoen, maar elk jaar een beetje beter."

Zal La Louvière een vaste waarde worden in de JPL?

Meest recent

Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

13
13
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

42
42
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

35
35
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

61
61
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

13
13
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

115
115
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

454
454
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

117
117
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

308
308
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

63
63
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

425
425
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

124
124
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

51
51
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

359
359
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

119
119
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

252
252
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

288
288
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

765
765
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

96
96
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

210
210
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

517
517
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

63
63
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

318
318
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

331
331
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

136
136

Meer sportnieuws