Nieuwe sensatie in JPL? "Binnen 5 jaar staan we in top 6"

door
Nieuwe sensatie in JPL?

Het Belgische voetbalseizoen is in de laatste rechte lijn beland en een aantal zaken zijn al beslist. Zo is al een hele tijd duidelijk dat Beerschot uit de Jupiler Pro League, terwijl ook de twee promovendi al bekend zijn. Zulte Waregem en La Louvière mogen zich opmaken voor een terugkeer in 1A.

Vooral die laatste club komt toch als een verrassing aan op het hoogste niveau. Het oorspronkelijke La Louvière speelde van 2000 tot 2006 al eens in eerste klasse en won in 2003 zelfs de beker, maar ging in 2009 failliet.

LEES OOK: 'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

La Louvière verrassende nieuwkomer in JPL

De club werd echter weer tot leven gewekt door een ex-speler. Salvatore Curaba was in de jaren '80 in twee periodes speler van La Louvière, speelde tussen 1983 en 1988 ook in eerste klasse voor Charleroi en bouwde daarna een succesvol IT-bedrijf uit.

Ook met La Louvière scheert Curaba nu hoge toppen. Een jaar geleden promoveerde de club vanuit eerste nationale en meteen legden ze in 1B beslag op de tweede plaats, waardoor ze straks dus in de Jupiler Pro League aan de slag mogen.

Binnen vijf jaar strijden om top zes

Maar Curaba geeft aan dat hij na de promotie niet gek zal doen. "Ik wil dat La Louvière ook nog over 15 jaar bestaat en dat de club zich elk jaar blijft ontwikkelen", vertelt de voorzitter in Het Laatste Nieuws. "Als ik overdrijf met uitgaven, breng ik de club in gevaar."

Maar dat betekent niet dat La Louvière geen grote ambities koestert. Curaba geeft aan dat hij de ploeg binnen de vijf jaar naar de top zes wil loodsen. "Als we de hele tijd in 1A kunnen blijven zou ik dat al goed vinden. Maar ik leg de lat liever hoger", klinkt het. "Als we hard werken met een goed managementteam zullen we slagen. Misschien niet in het eerste seizoen, maar elk jaar een beetje beter."

Zal La Louvière een vaste waarde worden in de JPL?

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

42
42
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

130
130
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

128
128
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

54
54
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

64
64
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

209
209
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

198
198
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

60
60
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

93
93
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

363
363
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

304
304
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

191
191
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

333
333
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

937
937
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

113
113
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

210
210
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

302
302
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

96
96
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

230
230
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

225
225
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

373
373
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

198
198
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

66
66
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

156
156
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws