Nieuwe sensatie in JPL? "Binnen 5 jaar staan we in top 6"

308 stemmen
Nieuwe sensatie in JPL?

Het Belgische voetbalseizoen is in de laatste rechte lijn beland en een aantal zaken zijn al beslist. Zo is al een hele tijd duidelijk dat Beerschot uit de Jupiler Pro League, terwijl ook de twee promovendi al bekend zijn. Zulte Waregem en La Louvière mogen zich opmaken voor een terugkeer in 1A.

Vooral die laatste club komt toch als een verrassing aan op het hoogste niveau. Het oorspronkelijke La Louvière speelde van 2000 tot 2006 al eens in eerste klasse en won in 2003 zelfs de beker, maar ging in 2009 failliet.

LEES OOK: Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

La Louvière verrassende nieuwkomer in JPL

De club werd echter weer tot leven gewekt door een ex-speler. Salvatore Curaba was in de jaren '80 in twee periodes speler van La Louvière, speelde tussen 1983 en 1988 ook in eerste klasse voor Charleroi en bouwde daarna een succesvol IT-bedrijf uit.

Ook met La Louvière scheert Curaba nu hoge toppen. Een jaar geleden promoveerde de club vanuit eerste nationale en meteen legden ze in 1B beslag op de tweede plaats, waardoor ze straks dus in de Jupiler Pro League aan de slag mogen.

Binnen vijf jaar strijden om top zes

Maar Curaba geeft aan dat hij na de promotie niet gek zal doen. "Ik wil dat La Louvière ook nog over 15 jaar bestaat en dat de club zich elk jaar blijft ontwikkelen", vertelt de voorzitter in Het Laatste Nieuws. "Als ik overdrijf met uitgaven, breng ik de club in gevaar."

Maar dat betekent niet dat La Louvière geen grote ambities koestert. Curaba geeft aan dat hij de ploeg binnen de vijf jaar naar de top zes wil loodsen. "Als we de hele tijd in 1A kunnen blijven zou ik dat al goed vinden. Maar ik leg de lat liever hoger", klinkt het. "Als we hard werken met een goed managementteam zullen we slagen. Misschien niet in het eerste seizoen, maar elk jaar een beetje beter."

Zal La Louvière een vaste waarde worden in de JPL?

Meest recent

PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

11
11
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

13
13
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

195
195
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

81
81
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

577
577
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

68
68
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

41
41
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

68
68
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

58
58
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

151
151
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

281
281
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

265
265
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

451
451
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

894
894
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

140
140
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

822
822
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

213
213
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

642
642
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

222
222
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

64
64
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

191
191
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

169
169
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

1126
1126
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

619
619
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

214
214

Meer sportnieuws