Nieuwe sensatie in JPL? "Binnen 5 jaar staan we in top 6"

door
Nieuwe sensatie in JPL?

Het Belgische voetbalseizoen is in de laatste rechte lijn beland en een aantal zaken zijn al beslist. Zo is al een hele tijd duidelijk dat Beerschot uit de Jupiler Pro League, terwijl ook de twee promovendi al bekend zijn. Zulte Waregem en La Louvière mogen zich opmaken voor een terugkeer in 1A.

Vooral die laatste club komt toch als een verrassing aan op het hoogste niveau. Het oorspronkelijke La Louvière speelde van 2000 tot 2006 al eens in eerste klasse en won in 2003 zelfs de beker, maar ging in 2009 failliet.

LEES OOK: Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

La Louvière verrassende nieuwkomer in JPL

De club werd echter weer tot leven gewekt door een ex-speler. Salvatore Curaba was in de jaren '80 in twee periodes speler van La Louvière, speelde tussen 1983 en 1988 ook in eerste klasse voor Charleroi en bouwde daarna een succesvol IT-bedrijf uit.

Ook met La Louvière scheert Curaba nu hoge toppen. Een jaar geleden promoveerde de club vanuit eerste nationale en meteen legden ze in 1B beslag op de tweede plaats, waardoor ze straks dus in de Jupiler Pro League aan de slag mogen.

Binnen vijf jaar strijden om top zes

Maar Curaba geeft aan dat hij na de promotie niet gek zal doen. "Ik wil dat La Louvière ook nog over 15 jaar bestaat en dat de club zich elk jaar blijft ontwikkelen", vertelt de voorzitter in Het Laatste Nieuws. "Als ik overdrijf met uitgaven, breng ik de club in gevaar."

Maar dat betekent niet dat La Louvière geen grote ambities koestert. Curaba geeft aan dat hij de ploeg binnen de vijf jaar naar de top zes wil loodsen. "Als we de hele tijd in 1A kunnen blijven zou ik dat al goed vinden. Maar ik leg de lat liever hoger", klinkt het. "Als we hard werken met een goed managementteam zullen we slagen. Misschien niet in het eerste seizoen, maar elk jaar een beetje beter."

Zal La Louvière een vaste waarde worden in de JPL?

Meest recent

'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

26
26
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

63
63
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

199
199
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

160
160
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

294
294
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

348
348
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

96
96
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

359
359
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

35
35
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

162
162
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

161
161
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

400
400
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

105
105
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

258
258
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

273
273
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

93
93
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1979
1979
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

480
480
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

220
220
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

170
170
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

691
691
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

73
73
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

31
31
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

48
48
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

127
127

Meer sportnieuws