'Union hakt Europese knoop voor volgend seizoen door'

door
'Union hakt Europese knoop voor volgend seizoen door'

Union zou weleens op weg kunnen zijn naar een zeer straffe stunt. Nadat het in een moeilijke eerste seizoenshelft lange tijd in de middenmoot bleef hangen, is het nu plots titelkandidaat nummer één na knappe zeges op Genk en Club Brugge.

De Brusselaars zijn zo de allereerste ploeg ooit die de Champions' Play-Off begonnen is met een vijftien op vijftien. Die unieke prestatie leverde hen ook de koppositie, want door de overwinning van donderdag zijn ze Genk en Club gepasseerd in het klassement.

LEES OOK: Union blijft verkopen: JPL-transfer in kannen en kruiken

Union is al zeker van Europees ticket

Union ligt nu in polepositie om de titel binnen te halen, maar zeker zijn ze daar nog lang niet van. Met één punt meer dan Club en twee punten meer dan Genk blijven de verschillen tussen de drie titelpretendenten klein.

Wel is Union al zeker van een Europees ticket. Na de winst op Club kunnen ze mathematisch niet meer uit de top vier vallen, wat betekent dat ze volgend seizoen op zijn minst in de Europa League aan de bak mogen.

Den Dreef wordt Europese thuishaven

Er wacht hen dus een nieuw Europees avontuur, maar daarvoor moest Union wel nog een thuishaven vinden. Het Joseph Marienstadion voldoet niet aan de normen van de UEFA en daarom speelde het zijn Europese thuiswedstrijden de voorbije jaren elders.

Dit seizoen gebeurde dat in het Koning Boudewijnstadion, maar dat werd door de slechte grasmat geen succes. Het Laatste Nieuws weet dat de keuze voor volgend seizoen daarom gevallen is op Den Dreef, het stadion van OH Leuven. Daar speelde Union ook al zijn eerste Europese campagne in het seizoen 2022/23 en nu keren ze dus terug.

Goede keuze van Union?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge gaat hard, domper voor Anderlecht en Antwerp'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

52
52
Zoveel verdient Aster Nzeyimana? Het is ronduit schokkend

Aster Nzeyimana maakte enkele jaren geleden de gewaagde overstap vanuit de openbare omroep richting ...

23
23
Bizar: Belgisch supertalent verlaat topclub voor Turkije

Er kloppen tal van talenten op de deur bij de Rode Duivels. Sommige grote beloften vliegen onder de ...

26
26
Sadiki wimpelde drie Europese clubs én Union SG af

Noah Sadiki maakte de overstap van Union SG naar Sunderland. De middenvelder werd kampioen met de ...

34
34
‘Verbazingwekkende transfer: miljoenenbod op Trossard’

Leandro Trossard staat nog tot 2026 onder contract bij Arsenal. De 30-jarige aanvaller wordt ...

71
71
‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

171
171
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

127
127
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

207
207
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

149
149
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

103
103
Roda JC nog wat Belgischer met ex-speler Club Brugge

Roda JC is een club waar Belgen zich altijd zeer goed hebben thuisgevoeld. De Nederlandse ...

30
30
'Miljoenentransfer Club in gevaar: dealbraker op tafel'

Net zoals de spelers en trainersstaf, vertoeft ook de directie van Club Brugge momenteel in het ...

582
582
Fink bevestigt toptransfer Genk: "Kwestie van tijd"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

331
331
'Real Madrid pakt uit met vierde grote Alonso-aanwinst'

Real Madrid strijdt woensdagavond tegen Paris Saint-Germain voor een plek in de finale van het WK ...

132
132
'Edozie naar Club Brugge: dossier in stroomversnelling'

Club Brugge staat op punt om Chemsdine Talbi voor de nodige miljoenen aan Sunderland FC te ...

1205
1205
'Miljoenenbom: RSCA flikkert publiekslieveling nu al buiten'

Ondanks zijn populariteit en groeipotentieel, staat het vertrek van een sterkhouder hoog op de ...

721
721
WK Clubs: emotioneel geladen droomdebuut bezorgt Chelsea finale

Chelsea FC heeft zich dinsdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van het WK voor clubs. Amper ...

61
61
Jupiler Pro League davert: Union legt officieel klacht neer

De komende jaargang van de Jupiler Pro League wordt normaal gezien de laatste met het ...

616
616
'Bliksemvertrek Tzolis: Club legt riante transfersom vast'

Met de verkoop van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla, Casper Nielsen en de nakende transfer van ...

1374
1374
'Nieuwste aanwinst pusht Anderlecht-speler naar uitgang'

In het Nederlandse Renesse houdt RSC Anderlecht momenteel een zomers oefenkamp. Coach Besnik Hasi ...

568
568
‘Club op oorlogspad: elke linie krijgt versterking’

Club Brugge wordt momenteel vooral geteisterd door uitgaande transferperikelen, maar ook op inkomend ...

605
605
'El Ouahdi out: KRC Genk drukt door voor vervanger'

In het zog van Mike Penders en Christopher Bonsu Baah bereidt KRC Genk zich voor op nog meer ...

274
274
'AA Gent rolt spierballen met peperdure middenvelder'

AA Gent haalde met Wilfried Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis. Ivan ...

501
501
'Bom bij Club Brugge: opvolger Mannaert al richting exit?'

Na de hoogconjunctuur onder Vincent Mannaert dreigde diens vertrek Club Brugge met een kater van ...

1107
1107
‘Fink gaat overstag: Genk op ramkoers voor versterking’

KRC Genk haalde met Daan Heymans tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar daar ...

424
424

Meer sportnieuws