Vrancken duidt kop van Jut aan bij AA Gent

1665
Vrancken duidt kop van Jut aan bij AA Gent

De komende dagen wordt er ook weer gevoetbald in de Relegation Play-Off, na een onderbreking van twee weken. Wouter Vrancken maakt zaterdag zijn debuut als trainer van STVV, dat op bezoek bij Cercle een grote stap richting het behoud kan zetten.

Na de zege van twee weken geleden op Stayen kan STVV bij nieuwe winst vier punten voorsprong nemen op de Bruggelingen. Met nog twee matchen voor de boeg zouden ze dan zo goed als zeker zijn dat ze volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League aan de slag mogen.

Voor Vrancken zou dat meteen een opsteker zijn, na een moeilijke periode bij AA Gent. Hij moest er in januari na amper een halfjaar alweer vertrekken. In Het Nieuwsblad doet hij een boekje open over zijn periode bij de Buffalo's.

LEES OOK: Raman haalt gram bij KVM: “Boze reactie sprak boekdelen”

Vrancken heeft lof voor Baro en Vidarsson

Opvallend daarbij is dat Vrancken geen slecht woord gezegd wil hebben over het clubbestuur. Voorzitter Sam Baro krijgt zelfs grote lof. "Zijn stijl blijft atypisch voor het voetbal: zonder ego", klinkt het. "Dat is een verademing in het wereldje. Ik hoop dat hij slaagt in hoe hij een topclub wil bouwen en leiden."

Ook voor technisch directeur Arnar Vidarsson neemt Vrancken het op, ondanks dat de trainer met Helio Varela en Zalan Vancsa enkele spelers kreeg die hij expliciet niet wilde. "Hij zit daar op de juiste plaats. Met hem had ik een relatie zoals met Tom Caluwé bij KV Mechelen. Heel respectvol, hij ziet voetbal, kan door de emotie kijken, zat op dezelfde golflengte wat spelers betreft", aldus Vrancken.

Fans duwen Vrancken en spelers in de put

Al bij al lijkt Vrancken dus wel gelukkig geweest te zijn met de interne werking bij Gent. Dan stelt zich natuurlijk de vraag waarom de samenwerking dan zo snel eindigde. De trainer wijst wel met een beschuldigende vinger naar de supporters, die zich al snel tegen hem keerden.

"Laat ons een kat een kat noemen: de supporters in Gent hebben me nooit in hun hart gesloten. Hoe en waarom, dat weet ik niet, maar de vibe was heel snel negatief naar alles wat nieuw was", blikt hij terug. "Spelers voelen dat. Nieuwe, jonge spelers hebben vertrouwen nodig. Gambor bijvoorbeeld startte goed, maar werd uitgefloten toen hij minder begon te spelen. Zo duwt ge hen weer in de put."

Zijn de supporters bij AA Gent te negatief?

Meest recent

Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

0
0
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

8
8
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

27
27
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

15
15
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

107
107
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

27
27
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

52
52
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

20
20
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

208
208
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

94
94
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

15
15
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

67
67
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

144
144
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

283
283
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

32
32
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

190
190
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

109
109
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

331
331
Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

190
190
Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Joseph Oosting was de opvolger van Mark van Bommel bij Royal Antwerp FC, maar de Nederlander werd ...

36
36
Karetsas incasseert wéér ferme mokerslag bij Dortmund

Konstantinos Karetsas maakte de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund, maar na een vliegende ...

146
146
Augustinsson velt eerste oordeel over kern én Bruno

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België. Dat is uiteraard hard aangekomen in Brussel. De ...

321
321
STVV kent heerlijke week: De Meyer haalt zijn gram

In het voetbal worden er héél snel conclusies getrokken. Ook in bepaalde media. Zwart ...

51
51
Kritiek op Bruno neemt toe: "Is zijn verantwoordelijkheid"

RSC Anderlecht ligt uit de Croky Cup en dat tegen een tweedeklasser. Het is de eerste grote ...

245
245

Meer sportnieuws