Vrancken duidt kop van Jut aan bij AA Gent

door
Vrancken duidt kop van Jut aan bij AA Gent

De komende dagen wordt er ook weer gevoetbald in de Relegation Play-Off, na een onderbreking van twee weken. Wouter Vrancken maakt zaterdag zijn debuut als trainer van STVV, dat op bezoek bij Cercle een grote stap richting het behoud kan zetten.

Na de zege van twee weken geleden op Stayen kan STVV bij nieuwe winst vier punten voorsprong nemen op de Bruggelingen. Met nog twee matchen voor de boeg zouden ze dan zo goed als zeker zijn dat ze volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League aan de slag mogen.

Voor Vrancken zou dat meteen een opsteker zijn, na een moeilijke periode bij AA Gent. Hij moest er in januari na amper een halfjaar alweer vertrekken. In Het Nieuwsblad doet hij een boekje open over zijn periode bij de Buffalo's.

LEES OOK: Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Vrancken heeft lof voor Baro en Vidarsson

Opvallend daarbij is dat Vrancken geen slecht woord gezegd wil hebben over het clubbestuur. Voorzitter Sam Baro krijgt zelfs grote lof. "Zijn stijl blijft atypisch voor het voetbal: zonder ego", klinkt het. "Dat is een verademing in het wereldje. Ik hoop dat hij slaagt in hoe hij een topclub wil bouwen en leiden."

Ook voor technisch directeur Arnar Vidarsson neemt Vrancken het op, ondanks dat de trainer met Helio Varela en Zalan Vancsa enkele spelers kreeg die hij expliciet niet wilde. "Hij zit daar op de juiste plaats. Met hem had ik een relatie zoals met Tom Caluwé bij KV Mechelen. Heel respectvol, hij ziet voetbal, kan door de emotie kijken, zat op dezelfde golflengte wat spelers betreft", aldus Vrancken.

Fans duwen Vrancken en spelers in de put

Al bij al lijkt Vrancken dus wel gelukkig geweest te zijn met de interne werking bij Gent. Dan stelt zich natuurlijk de vraag waarom de samenwerking dan zo snel eindigde. De trainer wijst wel met een beschuldigende vinger naar de supporters, die zich al snel tegen hem keerden.

"Laat ons een kat een kat noemen: de supporters in Gent hebben me nooit in hun hart gesloten. Hoe en waarom, dat weet ik niet, maar de vibe was heel snel negatief naar alles wat nieuw was", blikt hij terug. "Spelers voelen dat. Nieuwe, jonge spelers hebben vertrouwen nodig. Gambor bijvoorbeeld startte goed, maar werd uitgefloten toen hij minder begon te spelen. Zo duwt ge hen weer in de put."

Zijn de supporters bij AA Gent te negatief?

Meest recent

Update marktwaarden JPL: grote winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

9
9
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

191
191
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

92
92
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

91
91
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

237
237
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

98
98
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

111
111
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

24
24
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

219
219
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

197
197
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

261
261
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

114
114
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

282
282
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

168
168
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

92
92
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

250
250
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

36
36
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

169
169
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

116
116
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

297
297
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

195
195
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

92
92
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

234
234
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

182
182
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

440
440

Meer sportnieuws