Vrancken duidt kop van Jut aan bij AA Gent

1665 stemmen
Vrancken duidt kop van Jut aan bij AA Gent

De komende dagen wordt er ook weer gevoetbald in de Relegation Play-Off, na een onderbreking van twee weken. Wouter Vrancken maakt zaterdag zijn debuut als trainer van STVV, dat op bezoek bij Cercle een grote stap richting het behoud kan zetten.

Na de zege van twee weken geleden op Stayen kan STVV bij nieuwe winst vier punten voorsprong nemen op de Bruggelingen. Met nog twee matchen voor de boeg zouden ze dan zo goed als zeker zijn dat ze volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League aan de slag mogen.

Voor Vrancken zou dat meteen een opsteker zijn, na een moeilijke periode bij AA Gent. Hij moest er in januari na amper een halfjaar alweer vertrekken. In Het Nieuwsblad doet hij een boekje open over zijn periode bij de Buffalo's.

LEES OOK: Opvolger Vrancken: STVV-fans hebben één grote voorkeur

Vrancken heeft lof voor Baro en Vidarsson

Opvallend daarbij is dat Vrancken geen slecht woord gezegd wil hebben over het clubbestuur. Voorzitter Sam Baro krijgt zelfs grote lof. "Zijn stijl blijft atypisch voor het voetbal: zonder ego", klinkt het. "Dat is een verademing in het wereldje. Ik hoop dat hij slaagt in hoe hij een topclub wil bouwen en leiden."

Ook voor technisch directeur Arnar Vidarsson neemt Vrancken het op, ondanks dat de trainer met Helio Varela en Zalan Vancsa enkele spelers kreeg die hij expliciet niet wilde. "Hij zit daar op de juiste plaats. Met hem had ik een relatie zoals met Tom Caluwé bij KV Mechelen. Heel respectvol, hij ziet voetbal, kan door de emotie kijken, zat op dezelfde golflengte wat spelers betreft", aldus Vrancken.

Fans duwen Vrancken en spelers in de put

Al bij al lijkt Vrancken dus wel gelukkig geweest te zijn met de interne werking bij Gent. Dan stelt zich natuurlijk de vraag waarom de samenwerking dan zo snel eindigde. De trainer wijst wel met een beschuldigende vinger naar de supporters, die zich al snel tegen hem keerden.

"Laat ons een kat een kat noemen: de supporters in Gent hebben me nooit in hun hart gesloten. Hoe en waarom, dat weet ik niet, maar de vibe was heel snel negatief naar alles wat nieuw was", blikt hij terug. "Spelers voelen dat. Nieuwe, jonge spelers hebben vertrouwen nodig. Gambor bijvoorbeeld startte goed, maar werd uitgefloten toen hij minder begon te spelen. Zo duwt ge hen weer in de put."

Zijn de supporters bij AA Gent te negatief?

Meest recent

'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

26
26
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

108
108
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

179
179
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

43
43
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

177
177
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

86
86
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

385
385
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

321
321
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

172
172
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

425
425
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

182
182
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

617
617
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

447
447
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

246
246
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

358
358
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

22
22
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

471
471
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

90
90
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

248
248
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

470
470
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

143
143
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

634
634
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

394
394
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

282
282
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

432
432

Meer sportnieuws