Vrancken duidt kop van Jut aan bij AA Gent

1665 stemmen
Vrancken duidt kop van Jut aan bij AA Gent

De komende dagen wordt er ook weer gevoetbald in de Relegation Play-Off, na een onderbreking van twee weken. Wouter Vrancken maakt zaterdag zijn debuut als trainer van STVV, dat op bezoek bij Cercle een grote stap richting het behoud kan zetten.

Na de zege van twee weken geleden op Stayen kan STVV bij nieuwe winst vier punten voorsprong nemen op de Bruggelingen. Met nog twee matchen voor de boeg zouden ze dan zo goed als zeker zijn dat ze volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League aan de slag mogen.

Voor Vrancken zou dat meteen een opsteker zijn, na een moeilijke periode bij AA Gent. Hij moest er in januari na amper een halfjaar alweer vertrekken. In Het Nieuwsblad doet hij een boekje open over zijn periode bij de Buffalo's.

LEES OOK: 'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Vrancken heeft lof voor Baro en Vidarsson

Opvallend daarbij is dat Vrancken geen slecht woord gezegd wil hebben over het clubbestuur. Voorzitter Sam Baro krijgt zelfs grote lof. "Zijn stijl blijft atypisch voor het voetbal: zonder ego", klinkt het. "Dat is een verademing in het wereldje. Ik hoop dat hij slaagt in hoe hij een topclub wil bouwen en leiden."

Ook voor technisch directeur Arnar Vidarsson neemt Vrancken het op, ondanks dat de trainer met Helio Varela en Zalan Vancsa enkele spelers kreeg die hij expliciet niet wilde. "Hij zit daar op de juiste plaats. Met hem had ik een relatie zoals met Tom Caluwé bij KV Mechelen. Heel respectvol, hij ziet voetbal, kan door de emotie kijken, zat op dezelfde golflengte wat spelers betreft", aldus Vrancken.

Fans duwen Vrancken en spelers in de put

Al bij al lijkt Vrancken dus wel gelukkig geweest te zijn met de interne werking bij Gent. Dan stelt zich natuurlijk de vraag waarom de samenwerking dan zo snel eindigde. De trainer wijst wel met een beschuldigende vinger naar de supporters, die zich al snel tegen hem keerden.

"Laat ons een kat een kat noemen: de supporters in Gent hebben me nooit in hun hart gesloten. Hoe en waarom, dat weet ik niet, maar de vibe was heel snel negatief naar alles wat nieuw was", blikt hij terug. "Spelers voelen dat. Nieuwe, jonge spelers hebben vertrouwen nodig. Gambor bijvoorbeeld startte goed, maar werd uitgefloten toen hij minder begon te spelen. Zo duwt ge hen weer in de put."

🚀

Zijn de supporters bij AA Gent te negatief?

Meest recent

Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

4
4
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

21
21
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

58
58
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

40
40
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

72
72
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

325
325
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

161
161
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

56
56
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

355
355
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

114
114
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

721
721
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

107
107
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

100
100
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

82
82
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

197
197
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

364
364
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

327
327
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

558
558
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

921
921
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

150
150
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

965
965
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

221
221
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

712
712

Meer sportnieuws