Vrancken duidt kop van Jut aan bij AA Gent

1665 stemmen
Vrancken duidt kop van Jut aan bij AA Gent

De komende dagen wordt er ook weer gevoetbald in de Relegation Play-Off, na een onderbreking van twee weken. Wouter Vrancken maakt zaterdag zijn debuut als trainer van STVV, dat op bezoek bij Cercle een grote stap richting het behoud kan zetten.

Na de zege van twee weken geleden op Stayen kan STVV bij nieuwe winst vier punten voorsprong nemen op de Bruggelingen. Met nog twee matchen voor de boeg zouden ze dan zo goed als zeker zijn dat ze volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League aan de slag mogen.

Voor Vrancken zou dat meteen een opsteker zijn, na een moeilijke periode bij AA Gent. Hij moest er in januari na amper een halfjaar alweer vertrekken. In Het Nieuwsblad doet hij een boekje open over zijn periode bij de Buffalo's.

LEES OOK: Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

Vrancken heeft lof voor Baro en Vidarsson

Opvallend daarbij is dat Vrancken geen slecht woord gezegd wil hebben over het clubbestuur. Voorzitter Sam Baro krijgt zelfs grote lof. "Zijn stijl blijft atypisch voor het voetbal: zonder ego", klinkt het. "Dat is een verademing in het wereldje. Ik hoop dat hij slaagt in hoe hij een topclub wil bouwen en leiden."

Ook voor technisch directeur Arnar Vidarsson neemt Vrancken het op, ondanks dat de trainer met Helio Varela en Zalan Vancsa enkele spelers kreeg die hij expliciet niet wilde. "Hij zit daar op de juiste plaats. Met hem had ik een relatie zoals met Tom Caluwé bij KV Mechelen. Heel respectvol, hij ziet voetbal, kan door de emotie kijken, zat op dezelfde golflengte wat spelers betreft", aldus Vrancken.

Fans duwen Vrancken en spelers in de put

Al bij al lijkt Vrancken dus wel gelukkig geweest te zijn met de interne werking bij Gent. Dan stelt zich natuurlijk de vraag waarom de samenwerking dan zo snel eindigde. De trainer wijst wel met een beschuldigende vinger naar de supporters, die zich al snel tegen hem keerden.

"Laat ons een kat een kat noemen: de supporters in Gent hebben me nooit in hun hart gesloten. Hoe en waarom, dat weet ik niet, maar de vibe was heel snel negatief naar alles wat nieuw was", blikt hij terug. "Spelers voelen dat. Nieuwe, jonge spelers hebben vertrouwen nodig. Gambor bijvoorbeeld startte goed, maar werd uitgefloten toen hij minder begon te spelen. Zo duwt ge hen weer in de put."

Zijn de supporters bij AA Gent te negatief?

Meest recent

'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

23
23
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

17
17
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

60
60
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

15
15
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

94
94
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

216
216
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

80
80
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

308
308
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

419
419
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

122
122
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

194
194
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

251
251
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

157
157
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

266
266
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

515
515
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

153
153
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

156
156
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

156
156
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

164
164
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

145
145
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

303
303
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

377
377
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

635
635
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

483
483
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

582
582

Meer sportnieuws