Union plots op kop: Moris waarschuwt ploegmaats

208 stemmen
Union plots op kop: Moris waarschuwt ploegmaats

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd spannender dan ooit. Na een één op negen is KRC Genk zijn koppositie kwijt. Vorig weekend moest het die afstaan aan Club Brugge, dat donderdag op zijn beurt dan weer gepasseerd werd door Union.

De Brusselaars kwamen zowaar met 0-1 winnen in het Jan Breydelstadion en maakten daarmee hun straffe remonte compleet. Ze pakken vijftien op vijftien in de play-offs en staan voor het eerst dit seizoen aan de leiding, met één punt voorsprong op Club en twee op Genk.

LEES OOK: Club Brugge en Union kennen hun straffen

Verdiende zege voor Union

Voor Anthony Moris was de zege tegen Club ook gewoon verdiend. "We hebben met de hele ploeg goed verdedigd. We hadden op de counter zelfs een tweede keer kunnen scoren", oordeelde de aanvoerder bij DAZN.

Plots heeft Union zijn lot in de titelstrijd zo helemaal in eigen handen. Zondag kan het een nieuwe tik uitdelen aan Club, dat dan op bezoek komt in het Dudenpark. Een nieuwe zege kan Blauw-Zwart al op vier punten zetten.

Moris wil geen verslapping zien

Maar Moris waarschuwde zijn ploegmaats. "Onze mentaliteit mag nu niet veranderen, ook al staan we op de eerste plaats", wist hij. "Dit is niet het moment om op onze lauweren te gaan rusten. We mogen niet vergeten dat we van ver terugkomen."

Halfweg de reguliere competitie stond Union nog op een schamele negende plaats. Het zou pas op speeldag negentien, vlak voor Nieuwjaar, de poort naar de top zes openbreken. Het zette daarna echter een zeer straffe reeks neer. Sinds de 2-2 tegen Club op die negentiende speeldag won Union maar liefst veertien van zijn zestien competitiematchen.

Zal Union zijn koppositie nog uit handen geven?

Meest recent

Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

10
10
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

7
7
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

59
59
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

102
102
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

122
122
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

89
89
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

24
24
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

86
86
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

94
94
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

87
87
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

113
113
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

200
200
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

38
38
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

146
146
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

317
317
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

374
374
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

350
350
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

66
66
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

65
65
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

335
335
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

113
113
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

128
128
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

55
55

Meer sportnieuws