Union plots op kop: Moris waarschuwt ploegmaats

door
Union plots op kop: Moris waarschuwt ploegmaats

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd spannender dan ooit. Na een één op negen is KRC Genk zijn koppositie kwijt. Vorig weekend moest het die afstaan aan Club Brugge, dat donderdag op zijn beurt dan weer gepasseerd werd door Union.

De Brusselaars kwamen zowaar met 0-1 winnen in het Jan Breydelstadion en maakten daarmee hun straffe remonte compleet. Ze pakken vijftien op vijftien in de play-offs en staan voor het eerst dit seizoen aan de leiding, met één punt voorsprong op Club en twee op Genk.

LEES OOK: Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Verdiende zege voor Union

Voor Anthony Moris was de zege tegen Club ook gewoon verdiend. "We hebben met de hele ploeg goed verdedigd. We hadden op de counter zelfs een tweede keer kunnen scoren", oordeelde de aanvoerder bij DAZN.

Plots heeft Union zijn lot in de titelstrijd zo helemaal in eigen handen. Zondag kan het een nieuwe tik uitdelen aan Club, dat dan op bezoek komt in het Dudenpark. Een nieuwe zege kan Blauw-Zwart al op vier punten zetten.

Moris wil geen verslapping zien

Maar Moris waarschuwde zijn ploegmaats. "Onze mentaliteit mag nu niet veranderen, ook al staan we op de eerste plaats", wist hij. "Dit is niet het moment om op onze lauweren te gaan rusten. We mogen niet vergeten dat we van ver terugkomen."

Halfweg de reguliere competitie stond Union nog op een schamele negende plaats. Het zou pas op speeldag negentien, vlak voor Nieuwjaar, de poort naar de top zes openbreken. Het zette daarna echter een zeer straffe reeks neer. Sinds de 2-2 tegen Club op die negentiende speeldag won Union maar liefst veertien van zijn zestien competitiematchen.

Zal Union zijn koppositie nog uit handen geven?

Meest recent

Garcia dropt hint over basiself: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

40
40
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

30
30
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

56
56
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

119
119
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

44
44
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

248
248
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

205
205
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

105
105
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

362
362
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

82
82
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

738
738
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

256
256
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

195
195
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

158
158
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

332
332
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

127
127
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

121
121
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

79
79
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

396
396
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

84
84
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

48
48
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

279
279
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

106
106
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

86
86
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

216
216

Meer sportnieuws