Union plots op kop: Moris waarschuwt ploegmaats

door
Union plots op kop: Moris waarschuwt ploegmaats

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd spannender dan ooit. Na een één op negen is KRC Genk zijn koppositie kwijt. Vorig weekend moest het die afstaan aan Club Brugge, dat donderdag op zijn beurt dan weer gepasseerd werd door Union.

De Brusselaars kwamen zowaar met 0-1 winnen in het Jan Breydelstadion en maakten daarmee hun straffe remonte compleet. Ze pakken vijftien op vijftien in de play-offs en staan voor het eerst dit seizoen aan de leiding, met één punt voorsprong op Club en twee op Genk.

LEES OOK: Bliksemvertrek Christian Burgess naar Saudi-Arabië?

Verdiende zege voor Union

Voor Anthony Moris was de zege tegen Club ook gewoon verdiend. "We hebben met de hele ploeg goed verdedigd. We hadden op de counter zelfs een tweede keer kunnen scoren", oordeelde de aanvoerder bij DAZN.

Plots heeft Union zijn lot in de titelstrijd zo helemaal in eigen handen. Zondag kan het een nieuwe tik uitdelen aan Club, dat dan op bezoek komt in het Dudenpark. Een nieuwe zege kan Blauw-Zwart al op vier punten zetten.

Moris wil geen verslapping zien

Maar Moris waarschuwde zijn ploegmaats. "Onze mentaliteit mag nu niet veranderen, ook al staan we op de eerste plaats", wist hij. "Dit is niet het moment om op onze lauweren te gaan rusten. We mogen niet vergeten dat we van ver terugkomen."

Halfweg de reguliere competitie stond Union nog op een schamele negende plaats. Het zou pas op speeldag negentien, vlak voor Nieuwjaar, de poort naar de top zes openbreken. Het zette daarna echter een zeer straffe reeks neer. Sinds de 2-2 tegen Club op die negentiende speeldag won Union maar liefst veertien van zijn zestien competitiematchen.

Zal Union zijn koppositie nog uit handen geven?

Meest recent

'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

81
81
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

81
81
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

65
65
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

62
62
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

148
148
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

43
43
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

366
366
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

369
369
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

101
101
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

170
170
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

101
101
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

284
284
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

291
291
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

114
114
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

263
263
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

887
887
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

260
260
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Terwijl de transfermarkt in principe gesloten is, vallen er toch nog enkele Belgische ...

93
93
'Witte rook op komst: Messi beslist over toekomst'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijnse ...

139
139
Mourinho beschuldigd van bizar 'complot' na nieuwe job

Het lijkt erop dat José Mourinho snel weer aan de slag zal gaan. Amper enkele weken na zijn ...

104
104
Nieuw knaljaar voor Charleroi? "Creëren iets buitengewoons"

Vorig seizoen wist Charleroi vriend en vijand te verbazen door met goed voetbal uiteindelijk een ...

73
73
Monaco-coach spreekt na hallucinante ervaring

Club Brugge begint straks om 18u45 aan zijn eerste opdracht in de league phase van de Champions ...

151
151
Lies Vandenberghe treft vrouw Van Gucht recht in het hart

VTM-sportanker Lies Vandenberghe en voormalig kampioene Blanka Vlasic lijken op het eerste gezicht ...

947
947
Verheyen snoeihard: "Die speler redt het niet bij Club"

Club Brugge speelt vanavond tegen AS Monaco. Als ze net als vorig jaar door willen gaan naar de ...

492
492
Crisis lonkt bij KRC Genk: Heynen trekt stevig van leer

KRC Genk moet zich dringend gaan bezinnen. Het verloor na een zeer zwakke prestatie met 0-1 van ...

475
475

Meer sportnieuws