Union plots op kop: Moris waarschuwt ploegmaats

door
Union plots op kop: Moris waarschuwt ploegmaats

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd spannender dan ooit. Na een één op negen is KRC Genk zijn koppositie kwijt. Vorig weekend moest het die afstaan aan Club Brugge, dat donderdag op zijn beurt dan weer gepasseerd werd door Union.

De Brusselaars kwamen zowaar met 0-1 winnen in het Jan Breydelstadion en maakten daarmee hun straffe remonte compleet. Ze pakken vijftien op vijftien in de play-offs en staan voor het eerst dit seizoen aan de leiding, met één punt voorsprong op Club en twee op Genk.

LEES OOK: Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Verdiende zege voor Union

Voor Anthony Moris was de zege tegen Club ook gewoon verdiend. "We hebben met de hele ploeg goed verdedigd. We hadden op de counter zelfs een tweede keer kunnen scoren", oordeelde de aanvoerder bij DAZN.

Plots heeft Union zijn lot in de titelstrijd zo helemaal in eigen handen. Zondag kan het een nieuwe tik uitdelen aan Club, dat dan op bezoek komt in het Dudenpark. Een nieuwe zege kan Blauw-Zwart al op vier punten zetten.

Moris wil geen verslapping zien

Maar Moris waarschuwde zijn ploegmaats. "Onze mentaliteit mag nu niet veranderen, ook al staan we op de eerste plaats", wist hij. "Dit is niet het moment om op onze lauweren te gaan rusten. We mogen niet vergeten dat we van ver terugkomen."

Halfweg de reguliere competitie stond Union nog op een schamele negende plaats. Het zou pas op speeldag negentien, vlak voor Nieuwjaar, de poort naar de top zes openbreken. Het zette daarna echter een zeer straffe reeks neer. Sinds de 2-2 tegen Club op die negentiende speeldag won Union maar liefst veertien van zijn zestien competitiematchen.

Zal Union zijn koppositie nog uit handen geven?

Meest recent

Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

6
6
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

4
4
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

27
27
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

7
7
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

36
36
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

78
78
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

28
28
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

151
151
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

15
15
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

64
64
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

134
134
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

152
152
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

116
116
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

71
71
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

60
60
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

113
113
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

78
78
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

335
335
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

377
377
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

345
345
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

24
24
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

113
113
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

249
249
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

115
115

Meer sportnieuws