Anderlecht verbijsterd: flink belazerd met Renard-deal

door
Anderlecht verbijsterd: flink belazerd met Renard-deal

Anderlecht wijzigt zijn transferstrategie en legt de focus op jonge talenten, met onder meer de al vastgelegde namen Michajlo Cvetkovic en Cedric Hatenboer. Sportief directeur Olivier Renard benadrukt het belang van vroegtijdig scouten, al geeft hij toe dat hij geen tovenaar is.

De club toont daarnaast interesse in de 21-jarige Dembo Saidykhan van Vancouver Whitecaps, al lijkt hij eerder een versterking voor RSCA Futures dan voor het eerste elftal.

Saidykhan werd eerder gelinkt aan Europese clubs, maar in Canada wordt zijn potentieel nu in twijfel getrokken.

LEES OOK: 'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Nieuwe transferpolitiek met focus op jeugd

Anderlecht richt zich op een nieuwe transferpolitiek en focust op het aantrekken van jonge talenten. Michajlo Cvetkovic (18, FK Cukaricki) en Cedric Hatenboer (19, Excelsior) werden in dat kader al vastgelegd voor volgend seizoen.

“De nieuwe koers is duidelijk: inzetten op jeugd – jong, jonger, jongst”, benadrukt Kjell Doms, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws. Sportief directeur Olivier Renard hanteerde die aanpak eerder al in zijn carrière, waarbij hij jonge spelers oppikte net vóór ze onbetaalbaar werden.

“Een speler die vier miljoen waard is, kan iedereen vinden. Het is de kunst om hem te halen wanneer hij nog maar 200.000 kost”, zei Renard eerder in Het Laatste Nieuws. “Maar ik ben Harry Potter niet. Ik kan vandaag geen speler kopen voor één miljoen en hem morgen voor 10, 15 of 20 miljoen verpatsen.”

Blik op Canada: opportuniteit Saidykhan

Anderlecht toont interesse in Dembo Saidykhan, een 21-jarige centrale verdediger onder contract bij Vancouver Whitecaps. De Gambiaan ligt nog vast tot 31 december van dit jaar, wat hem een interessante opportuniteit maakt.

Anderlecht is niet de enige club die brood ziet in zijn komst; ook Wolverhampton, Leeds United en het Franse Troyes worden genoemd. Dat Anderlecht gelinkt wordt aan spelers uit Canada is geen toeval: Olivier Renard was eerder sportief directeur bij Montreal Impact.

Saidykhan is 1m87 groot, speelt centraal achterin maar kan ook als rechtsachter uit de voeten. Hij is atletisch en zelfverzekerd aan de bal. Mocht hij tekenen, lijkt hij eerder voor RSCA Futures bestemd dan voor de A-ploeg.

Veelbelovende reputatie wankelt

Dembo Saidykhan wordt al langer genoemd in transferkringen. In de zomermercato van 2023 werd hij gelinkt aan clubs als Rangers FC, FC Nordsjaelland, Southampton en Toulouse – teams bekend om hun doorgedreven scouting van jong talent en lucratieve doorverkoop.

Zijn toenmalige makelaar Sacha Empacher noemde hem in een gesprek met Tipsbladet zelfs “een van de grootste defensieve talenten ter wereld” in zijn leeftijdscategorie.

Zijn passage bij Vancouver Whitecaps wordt dan ook eerder gezien als een tussenstop richting een grote carrière.

Toch moet hij op zijn 21ste nog steeds zijn debuut maken bij het eerste elftal, en wordt in Canada stilaan de vraag gesteld of Saidykhan niet overschat werd.

Anderlecht moet Dembo Saidykhan halen

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

30
30
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

11
11
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

107
107
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

126
126
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

66
66
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

354
354
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

95
95
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

140
140
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

96
96
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

178
178
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

223
223
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

97
97
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

377
377
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

85
85
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

83
83
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

653
653
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

113
113
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

244
244
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

297
297
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

161
161
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

455
455
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

353
353
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

312
312
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

81
81
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

119
119

Meer sportnieuws