Anderlecht verbijsterd: flink belazerd met Renard-deal

door
Anderlecht verbijsterd: flink belazerd met Renard-deal

Anderlecht wijzigt zijn transferstrategie en legt de focus op jonge talenten, met onder meer de al vastgelegde namen Michajlo Cvetkovic en Cedric Hatenboer. Sportief directeur Olivier Renard benadrukt het belang van vroegtijdig scouten, al geeft hij toe dat hij geen tovenaar is.

De club toont daarnaast interesse in de 21-jarige Dembo Saidykhan van Vancouver Whitecaps, al lijkt hij eerder een versterking voor RSCA Futures dan voor het eerste elftal.

Saidykhan werd eerder gelinkt aan Europese clubs, maar in Canada wordt zijn potentieel nu in twijfel getrokken.

LEES OOK: Gouden zet van Hasi: "Hij is zeer belangrijk voor Anderlecht"

Nieuwe transferpolitiek met focus op jeugd

Anderlecht richt zich op een nieuwe transferpolitiek en focust op het aantrekken van jonge talenten. Michajlo Cvetkovic (18, FK Cukaricki) en Cedric Hatenboer (19, Excelsior) werden in dat kader al vastgelegd voor volgend seizoen.

“De nieuwe koers is duidelijk: inzetten op jeugd – jong, jonger, jongst”, benadrukt Kjell Doms, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws. Sportief directeur Olivier Renard hanteerde die aanpak eerder al in zijn carrière, waarbij hij jonge spelers oppikte net vóór ze onbetaalbaar werden.

“Een speler die vier miljoen waard is, kan iedereen vinden. Het is de kunst om hem te halen wanneer hij nog maar 200.000 kost”, zei Renard eerder in Het Laatste Nieuws. “Maar ik ben Harry Potter niet. Ik kan vandaag geen speler kopen voor één miljoen en hem morgen voor 10, 15 of 20 miljoen verpatsen.”

Blik op Canada: opportuniteit Saidykhan

Anderlecht toont interesse in Dembo Saidykhan, een 21-jarige centrale verdediger onder contract bij Vancouver Whitecaps. De Gambiaan ligt nog vast tot 31 december van dit jaar, wat hem een interessante opportuniteit maakt.

Anderlecht is niet de enige club die brood ziet in zijn komst; ook Wolverhampton, Leeds United en het Franse Troyes worden genoemd. Dat Anderlecht gelinkt wordt aan spelers uit Canada is geen toeval: Olivier Renard was eerder sportief directeur bij Montreal Impact.

Saidykhan is 1m87 groot, speelt centraal achterin maar kan ook als rechtsachter uit de voeten. Hij is atletisch en zelfverzekerd aan de bal. Mocht hij tekenen, lijkt hij eerder voor RSCA Futures bestemd dan voor de A-ploeg.

Veelbelovende reputatie wankelt

Dembo Saidykhan wordt al langer genoemd in transferkringen. In de zomermercato van 2023 werd hij gelinkt aan clubs als Rangers FC, FC Nordsjaelland, Southampton en Toulouse – teams bekend om hun doorgedreven scouting van jong talent en lucratieve doorverkoop.

Zijn toenmalige makelaar Sacha Empacher noemde hem in een gesprek met Tipsbladet zelfs “een van de grootste defensieve talenten ter wereld” in zijn leeftijdscategorie.

Zijn passage bij Vancouver Whitecaps wordt dan ook eerder gezien als een tussenstop richting een grote carrière.

Toch moet hij op zijn 21ste nog steeds zijn debuut maken bij het eerste elftal, en wordt in Canada stilaan de vraag gesteld of Saidykhan niet overschat werd.

Anderlecht moet Dembo Saidykhan halen

Meest recent

'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

10
10
Gouden zet van Hasi: "Hij is zeer belangrijk voor Anderlecht"

Besnik Hasi maakt tot op heden weinig indruk als coach van RSC Anderlecht. Maar de trainer heeft wel ...

78
78
Club Brugge slaat toe: eerste wintertransfer is een feit

Dat Club Brugge versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Het bestuur weet dit ook en heeft vandaag ...

198
198
Lukaku naar Anderlecht: icoon stelt zich grote vragen

Bij RSC Anderlecht haalden ze ondertussen al bijna zeven jaar geleden Vincent Kompany terug naar het ...

159
159
Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

106
106
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

215
215
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

240
240
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

413
413
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

82
82
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

204
204
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

155
155
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

92
92
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

32
32
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

155
155
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

196
196
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

442
442
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

398
398
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

251
251
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

442
442
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

56
56
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

507
507
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

402
402
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

788
788
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

510
510
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

370
370

Meer sportnieuws