Anderlecht verbijsterd: flink belazerd met Renard-deal

door
Anderlecht verbijsterd: flink belazerd met Renard-deal

Anderlecht wijzigt zijn transferstrategie en legt de focus op jonge talenten, met onder meer de al vastgelegde namen Michajlo Cvetkovic en Cedric Hatenboer. Sportief directeur Olivier Renard benadrukt het belang van vroegtijdig scouten, al geeft hij toe dat hij geen tovenaar is.

De club toont daarnaast interesse in de 21-jarige Dembo Saidykhan van Vancouver Whitecaps, al lijkt hij eerder een versterking voor RSCA Futures dan voor het eerste elftal.

Saidykhan werd eerder gelinkt aan Europese clubs, maar in Canada wordt zijn potentieel nu in twijfel getrokken.

LEES OOK: Marc Coucke pakt iedereen in snelheid met grote fusie

Nieuwe transferpolitiek met focus op jeugd

Anderlecht richt zich op een nieuwe transferpolitiek en focust op het aantrekken van jonge talenten. Michajlo Cvetkovic (18, FK Cukaricki) en Cedric Hatenboer (19, Excelsior) werden in dat kader al vastgelegd voor volgend seizoen.

“De nieuwe koers is duidelijk: inzetten op jeugd – jong, jonger, jongst”, benadrukt Kjell Doms, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws. Sportief directeur Olivier Renard hanteerde die aanpak eerder al in zijn carrière, waarbij hij jonge spelers oppikte net vóór ze onbetaalbaar werden.

“Een speler die vier miljoen waard is, kan iedereen vinden. Het is de kunst om hem te halen wanneer hij nog maar 200.000 kost”, zei Renard eerder in Het Laatste Nieuws. “Maar ik ben Harry Potter niet. Ik kan vandaag geen speler kopen voor één miljoen en hem morgen voor 10, 15 of 20 miljoen verpatsen.”

Blik op Canada: opportuniteit Saidykhan

Anderlecht toont interesse in Dembo Saidykhan, een 21-jarige centrale verdediger onder contract bij Vancouver Whitecaps. De Gambiaan ligt nog vast tot 31 december van dit jaar, wat hem een interessante opportuniteit maakt.

Anderlecht is niet de enige club die brood ziet in zijn komst; ook Wolverhampton, Leeds United en het Franse Troyes worden genoemd. Dat Anderlecht gelinkt wordt aan spelers uit Canada is geen toeval: Olivier Renard was eerder sportief directeur bij Montreal Impact.

Saidykhan is 1m87 groot, speelt centraal achterin maar kan ook als rechtsachter uit de voeten. Hij is atletisch en zelfverzekerd aan de bal. Mocht hij tekenen, lijkt hij eerder voor RSCA Futures bestemd dan voor de A-ploeg.

Veelbelovende reputatie wankelt

Dembo Saidykhan wordt al langer genoemd in transferkringen. In de zomermercato van 2023 werd hij gelinkt aan clubs als Rangers FC, FC Nordsjaelland, Southampton en Toulouse – teams bekend om hun doorgedreven scouting van jong talent en lucratieve doorverkoop.

Zijn toenmalige makelaar Sacha Empacher noemde hem in een gesprek met Tipsbladet zelfs “een van de grootste defensieve talenten ter wereld” in zijn leeftijdscategorie.

Zijn passage bij Vancouver Whitecaps wordt dan ook eerder gezien als een tussenstop richting een grote carrière.

Toch moet hij op zijn 21ste nog steeds zijn debuut maken bij het eerste elftal, en wordt in Canada stilaan de vraag gesteld of Saidykhan niet overschat werd.

Anderlecht moet Dembo Saidykhan halen

Meest recent

'Supertransfer in JPL: Liverpool klopt aan bij Club Brugge'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers te lanceren richting Europese ...

5
5
Hayen krijgt oplawaai: droomjob wordt gênante afwijzing

Nicky Hayen leek even te flirten met zijn droomjob bij Celtic, met praatjes over monsterloon en ...

78
78
Kazachstan-België: Garcia pakt uit met onuitgegeven basiself

De Rode Duivels kunnen zich zaterdagnamiddag verzekeren van hun ticket voor de WK-eindronde van ...

56
56
Van der Elst trekt streng oordeel na WK-afgang U17

Het WK U17 is uiteindelijk een afknapper geworden voor de Jonge Duivels. Ze waren met hoge ...

136
136
Vanderhaeghe deelt sneertje uit aan Hayen, Hubert en co

De interlandbreak is vaak een moment voor trainerswissels en ook deze maand was het weer raak bij ...

116
116
Anderlecht-legende Jurion verrast met 3 favoriete spelers

Bij Anderlecht hopen ze zich weer te kunnen gaan mengen in de titelstrijd na de overwinningen tegen ...

102
102
Kroatië plaatst zich voor WK, Oranje en Duitsland wachten nog

De kwalificatiecampagne voor het WK is in zijn laatste fase aanbeland. Vrijdagavond wist ...

72
72
'Chelsea en Barça kampen om gewezen JPL-ster'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

42
42
Rode Duivel blijft op de sukkel: WK al een utopie?

Helemaal zeker zijn ze nog niet, maar we mogen er van uitgaan dat de Rode Duivels volgende zomer op ...

48
48
Vanderhaeghe blijft hopen op topclub: "Hij is mijn vriend"

Yves Vanderhaeghe is terug op de Belgische velden. De ervaren trainer maakte deze week een ...

107
107
'Club Brugge en Genk blazen transferstrijd nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en de meeste clubs beginnen stilaan hun verlanglijstjes ...

207
207
'Tottenham mengt zich in titanenstrijd om Rode Duivel'

Enkele jaren geleden was Tottenham nog een haven voor Rode Duivels. Met Toby Alderweireld, Jan ...

56
56
'Club haalt opgelucht adem na transferupdate, Union vreest'

Bij Club Brugge moeten ze in de komende mercato's het vertrek van heel wat sterkhouders vrezen. De ...

93
93
Argentinië pakt vlotte zege, droom voor Union-speler

In de komende dagen worden de laatste tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. In ...

56
56
'Strijd om De Cat los: Bayern doet monsterbod'

De passage van Nathan De Cat op het WK U17 was er één van korte duur, want de Jonge ...

767
767
Bijzonder povere Jonge Duivels incasseren mokerslag

De U17 speelden een pover WK, de beloften zijn voorlopig ook wisselvallig bezig in hun ...

102
102
Tielemans: "Dit leeft héél erg bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels nemen het zaterdag om 15u op tegen Kazachstan. Daar zullen ze zich wellicht plaatsen ...

65
65
Mbappé viert geweldige mijlpaal: Haaland weldra nog straffer

Kylian Mbappé was weer trefzeker voor Frankrijk. De aanvaller heeft een historische mijlpaal ...

37
37
Club Brugge oefent tegen Hoefkens: opvallende afwezige

Club Brugge zendt haar zonen uit, want tijdens de break zag Nicky Hayen opnieuw heel wat volk ...

244
244
'Club Brugge houdt adem in: Hayen richting uitgang?'

De voorbije weken werd Club Brugge opgeschrikt door geruchten vanuit Glasgow, waar Nicky Hayen in de ...

279
279
Garcia kiest radicaal: bankzitter staat blind in de basis

Hij speelt niet wekelijks bij Brighton, maar bij de Rode Duivels is Maxim De Cuyper onaantastbaar. ...

225
225
Garcia speelt blufpoker: steunpilaar Rode Duivels out?

Zaterdag beginnen de Rode Duivels in Astana aan hun laatste tweeluik richting het WK. Vermits ...

85
85
'Leegloop bij Club Brugge: volgende grootmacht klopt aan'

De geruchtenmolen draait al op volle toeren bij Club Brugge, dat volgende zomer wellicht dan ook ...

265
265
Marc Coucke pakt iedereen in snelheid met grote fusie

De afgelopen weken kwam eindelijk weer wat zuurstof in het Lotto Park te hangen. Het vertrek van ...

998
998
Garcia negeert Genk: "Als je dat doet bij Club Brugge..."

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan. Behalve vier spelers van Club Brugge stapte ...

310
310

Meer sportnieuws