Anderlecht verbijsterd: flink belazerd met Renard-deal

door
Anderlecht verbijsterd: flink belazerd met Renard-deal

Anderlecht wijzigt zijn transferstrategie en legt de focus op jonge talenten, met onder meer de al vastgelegde namen Michajlo Cvetkovic en Cedric Hatenboer. Sportief directeur Olivier Renard benadrukt het belang van vroegtijdig scouten, al geeft hij toe dat hij geen tovenaar is.

De club toont daarnaast interesse in de 21-jarige Dembo Saidykhan van Vancouver Whitecaps, al lijkt hij eerder een versterking voor RSCA Futures dan voor het eerste elftal.

Saidykhan werd eerder gelinkt aan Europese clubs, maar in Canada wordt zijn potentieel nu in twijfel getrokken.

LEES OOK: Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Nieuwe transferpolitiek met focus op jeugd

Anderlecht richt zich op een nieuwe transferpolitiek en focust op het aantrekken van jonge talenten. Michajlo Cvetkovic (18, FK Cukaricki) en Cedric Hatenboer (19, Excelsior) werden in dat kader al vastgelegd voor volgend seizoen.

“De nieuwe koers is duidelijk: inzetten op jeugd – jong, jonger, jongst”, benadrukt Kjell Doms, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws. Sportief directeur Olivier Renard hanteerde die aanpak eerder al in zijn carrière, waarbij hij jonge spelers oppikte net vóór ze onbetaalbaar werden.

“Een speler die vier miljoen waard is, kan iedereen vinden. Het is de kunst om hem te halen wanneer hij nog maar 200.000 kost”, zei Renard eerder in Het Laatste Nieuws. “Maar ik ben Harry Potter niet. Ik kan vandaag geen speler kopen voor één miljoen en hem morgen voor 10, 15 of 20 miljoen verpatsen.”

Blik op Canada: opportuniteit Saidykhan

Anderlecht toont interesse in Dembo Saidykhan, een 21-jarige centrale verdediger onder contract bij Vancouver Whitecaps. De Gambiaan ligt nog vast tot 31 december van dit jaar, wat hem een interessante opportuniteit maakt.

Anderlecht is niet de enige club die brood ziet in zijn komst; ook Wolverhampton, Leeds United en het Franse Troyes worden genoemd. Dat Anderlecht gelinkt wordt aan spelers uit Canada is geen toeval: Olivier Renard was eerder sportief directeur bij Montreal Impact.

Saidykhan is 1m87 groot, speelt centraal achterin maar kan ook als rechtsachter uit de voeten. Hij is atletisch en zelfverzekerd aan de bal. Mocht hij tekenen, lijkt hij eerder voor RSCA Futures bestemd dan voor de A-ploeg.

Veelbelovende reputatie wankelt

Dembo Saidykhan wordt al langer genoemd in transferkringen. In de zomermercato van 2023 werd hij gelinkt aan clubs als Rangers FC, FC Nordsjaelland, Southampton en Toulouse – teams bekend om hun doorgedreven scouting van jong talent en lucratieve doorverkoop.

Zijn toenmalige makelaar Sacha Empacher noemde hem in een gesprek met Tipsbladet zelfs “een van de grootste defensieve talenten ter wereld” in zijn leeftijdscategorie.

Zijn passage bij Vancouver Whitecaps wordt dan ook eerder gezien als een tussenstop richting een grote carrière.

Toch moet hij op zijn 21ste nog steeds zijn debuut maken bij het eerste elftal, en wordt in Canada stilaan de vraag gesteld of Saidykhan niet overschat werd.

Anderlecht moet Dembo Saidykhan halen

Meest recent

STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

8
8
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

395
395
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

38
38
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

60
60
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

183
183
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

120
120
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

536
536
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

47
47
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

42
42
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

39
39
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

290
290
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

152
152
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

397
397
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

216
216
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

227
227
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

69
69
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

304
304
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

308
308
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

346
346
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

90
90
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

470
470
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

451
451
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

503
503
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

233
233
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

119
119

Meer sportnieuws