Anderlecht verbijsterd: flink belazerd met Renard-deal

616
Anderlecht verbijsterd: flink belazerd met Renard-deal

Anderlecht wijzigt zijn transferstrategie en legt de focus op jonge talenten, met onder meer de al vastgelegde namen Michajlo Cvetkovic en Cedric Hatenboer. Sportief directeur Olivier Renard benadrukt het belang van vroegtijdig scouten, al geeft hij toe dat hij geen tovenaar is.

De club toont daarnaast interesse in de 21-jarige Dembo Saidykhan van Vancouver Whitecaps, al lijkt hij eerder een versterking voor RSCA Futures dan voor het eerste elftal.

Saidykhan werd eerder gelinkt aan Europese clubs, maar in Canada wordt zijn potentieel nu in twijfel getrokken.

LEES OOK: Albert ziet iets wat absoluut anders moet bij Anderlecht

Nieuwe transferpolitiek met focus op jeugd

Anderlecht richt zich op een nieuwe transferpolitiek en focust op het aantrekken van jonge talenten. Michajlo Cvetkovic (18, FK Cukaricki) en Cedric Hatenboer (19, Excelsior) werden in dat kader al vastgelegd voor volgend seizoen.

“De nieuwe koers is duidelijk: inzetten op jeugd – jong, jonger, jongst”, benadrukt Kjell Doms, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws. Sportief directeur Olivier Renard hanteerde die aanpak eerder al in zijn carrière, waarbij hij jonge spelers oppikte net vóór ze onbetaalbaar werden.

“Een speler die vier miljoen waard is, kan iedereen vinden. Het is de kunst om hem te halen wanneer hij nog maar 200.000 kost”, zei Renard eerder in Het Laatste Nieuws. “Maar ik ben Harry Potter niet. Ik kan vandaag geen speler kopen voor één miljoen en hem morgen voor 10, 15 of 20 miljoen verpatsen.”

Blik op Canada: opportuniteit Saidykhan

Anderlecht toont interesse in Dembo Saidykhan, een 21-jarige centrale verdediger onder contract bij Vancouver Whitecaps. De Gambiaan ligt nog vast tot 31 december van dit jaar, wat hem een interessante opportuniteit maakt.

Anderlecht is niet de enige club die brood ziet in zijn komst; ook Wolverhampton, Leeds United en het Franse Troyes worden genoemd. Dat Anderlecht gelinkt wordt aan spelers uit Canada is geen toeval: Olivier Renard was eerder sportief directeur bij Montreal Impact.

Saidykhan is 1m87 groot, speelt centraal achterin maar kan ook als rechtsachter uit de voeten. Hij is atletisch en zelfverzekerd aan de bal. Mocht hij tekenen, lijkt hij eerder voor RSCA Futures bestemd dan voor de A-ploeg.

Veelbelovende reputatie wankelt

Dembo Saidykhan wordt al langer genoemd in transferkringen. In de zomermercato van 2023 werd hij gelinkt aan clubs als Rangers FC, FC Nordsjaelland, Southampton en Toulouse – teams bekend om hun doorgedreven scouting van jong talent en lucratieve doorverkoop.

Zijn toenmalige makelaar Sacha Empacher noemde hem in een gesprek met Tipsbladet zelfs “een van de grootste defensieve talenten ter wereld” in zijn leeftijdscategorie.

Zijn passage bij Vancouver Whitecaps wordt dan ook eerder gezien als een tussenstop richting een grote carrière.

Toch moet hij op zijn 21ste nog steeds zijn debuut maken bij het eerste elftal, en wordt in Canada stilaan de vraag gesteld of Saidykhan niet overschat werd.

Anderlecht moet Dembo Saidykhan halen

Meest recent

Albert ziet iets wat absoluut anders moet bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-0 van SK Beveren. Het is opvallend hoe luchtig er toch wordt ...

8
8
'Moreira verrast: plots transfer naar Europese topclub'

Diego Moreira staat op het punt om een opvallende transfer af te ronden. Volgens de laatste ...

39
39
Twee ‘verdwenen’ RSCA-spelers: tijd voor duidelijkheid

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. De Brusselaars verloren met 1-0 van SK ...

257
257
Vete in Charleroi: "Bayat viel speler aan"

Charleroi pronkt na twee speeldagen met het maximum van de punten mee aan de leiding in de Jupiler ...

59
59
Zulte Waregem pakt uit met zeer stevige aanwinst

Zulte Waregem is zeer goed aan het seizoen begonnen. Ze pakten een vier op zes tegen KRC Genk en ...

57
57
'Lukaku debuteert véél sneller dan verwacht'

Deze zomer kende de maandenlang aanslepende soap tussen Napoli en Romelu Lukaku eindelijk zijn ...

42
42
Pocognoli verklaart zijn keuze voor Schotland

Sébastien Pocognoli moest deze zomer opstappen bij AS Monaco, maar heeft niet al te lang ...

35
35
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

144
144
'Volgende belangrijke vertrekker bij Union'

Bij Union zien ze deze zomer weer de nodige smaakmakers de club verlaten. Kjell Scherpen en Anan ...

54
54
Fernandez-Pardo op ramkoers met Lille: voorzitter haalt uit

Voor een aantal Rode Duivels belooft het einde van de zomemercato nog zeer spannend te worden. Dat ...

72
72
Spaanse pers maakt meteen straffe Bisiwu-vergelijking

Jesse Bisiwu heeft zijn intrede bij FC Barcelona niet gemist. Onze 18-jarige landgenoot drukte bij ...

202
202
Brüls verbaast met vergelijking Anderlecht vs Club

De grootste verrassing van afgelopen weekend in de Jupiler Pro League was zonder twijfel de eerste ...

571
571
'Van der Brempt heeft opmerkelijke transfer beet'

De rechtsachter is één van de posities waar binnenkort vernieuwing zal moeten komen ...

114
114
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, nieuw record bij Club'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

264
264
Arsenal-legende trekt grote ogen bij Tzolis: “Goudklomp!”

Christos Tzolis heeft zijn start niet gemist bij Arsenal. De Griekse buitenspeler maakte de overstap ...

118
118
Westerlo hengelt talent binnen: ‘Lengte, kracht en snelheid’

Westerlo heeft op de officiële kanalen een nieuwe zomertransfer bekendgemaakt. De Kemphanen ...

37
37
Cercle Brugge haalt ferm uit met oude JPL-bekende

Cercle Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Groen-Zwart is nog op zoek naar versterkingen en ...

118
118
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

399
399
'OHL ruikt miljoenen na Bundesliga-interesse'

OH Leuven lijkt rekening te moeten houden met een vertrek van Roggerio Nyakossi. De 22-jarige ...

92
92
'STVV weigert miljoenenbod op sterspeler'

STVV heeft opnieuw een stevig bod op Ilias Sebaoui van tafel geveegd. Nadat eerder Amed SK 2,5 ...

199
199
Goudklomp voor Antwerp: "Zoals Vermeeren en Keita"

Royal Antwerp FC won afgelopen weekend van KV Kortrijk. Daardoor begon de Great Old met een zes op ...

574
574
'Anderlecht plots gelinkt aan JPL-smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft heel erg nood aan aanvallende versterking, dat bleek nog maar eens tegen SK ...

581
581
'De Ketelaere grijpt naast absolute droomtransfer'

Een transfer naar Paris Saint-Germain zit er voor Charles De Ketelaere wellicht niet meer in. PSG ...

235
235
KRC Genk passeert weer langs de kassa door Juventus

KRC Genk kent een héél lucratieve zomer. Ze verkochten al voor 33 miljoen euro, maar ...

280
280
Nieuwe smaakmaker voor AA Gent? "Dit is zalig"

AA Gent is met een foutloze 6 op 6 aan de competitie begonnen. Zondagnamiddag werd ook La ...

269
269

Meer sportnieuws