'Financieel fiasco voor AA Gent: 13 miljoen de vuilbak in'

door
'Financieel fiasco voor AA Gent: 13 miljoen de vuilbak in'

Een paar dagen na de pandoering in eigen huis tegen Club Brugge ging AA Gent woensdag op bezoek bij Anderlecht alweer met forfaitcijfers onderuit. Tijd voor bezinning dus in de Planet Group Arena, waar ongeacht het al dan niet veroveren van een Europees ticket een grote kuis zich volgende zomer al opnieuw opdringt.

Zo nemen de Buffalo's straks allicht afscheid van een paar spelers die gratis vertrekken, zoals Sven Kums en Andrew Hjulsager. Jordan Torunarigha kreeg wel een nieuw contract voorgeschoteld, maar hij weigert voorlopig bij te tekenen. Dat de verdediger na een discussie met de fans gefrustreerd afdroop in het Lotto Park lijkt de zaak niet vooruit te helpen.

LEES OOK: Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

Kater voor AA Gent

Noah Fadiga en Stefan Mitrovic, woensdag andermaal de gebeten hond, gaan allebei dan weer hun laatste contractjaar in. Na zijn wanprestatie in Anderlecht lijken die laatste zijn dagen alvast definitief geteld. Net als die van Hugo Gambor, Franck Surdez, Ismaël Kandouss en Omri Gandelman, die naar verluidt evenmin nog een toekomst hebben in Gent.

Aan dat lijstje mogen volgens Het Laatste Nieuws ook Andri Gudjohnsen, Momodou Sonko en Hélio Varela worden toegevoegd, een trio voor wie in totaal maar liefst een slordige 13 miljoen op tafel werd gelegd. Intussen vielen zij echter stuk voor stuk door de mand. In totaal wordt hun opgetelde marktwaarde vandaag nog op 'amper' 7,5 miljoen geschat.

Kapitaalvernietiging

Vooral in het geval van Sonko, voor wie de Gentenaren ongeveer datzelfde bedrag betaalden om hem uit handen van Club Brugge te houden, dreigt een financiële aderlating van formaat. Hoewel hij rond nieuwjaar even eindelijk zijn draai leek te vinden is de nog altijd pas 20-jarige Zweedse recordaankoop momenteel alweer compleet uit beeld verdwenen.

Varela zat in de play-offs zelfs nog geen enkele keer in de selectie en past dus helemaal niet in Danijel Milicevic zijn plannen, terwijl Gudjohnsen in Anderlecht voor de zoveelste keer zijn kans niet wist te grijpen. Ook de beide zomeraankopen, die net zoals Sonko nog tot medio 2028 vastliggen, lijken na één seizoen dus al gewogen en te licht bevonden.

In wie gelooft u nog het meest?

Meest recent

Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

56
56
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

89
89
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

71
71
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

119
119
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

350
350
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

132
132
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

22
22
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

392
392
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

140
140
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

369
369
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

34
34
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

56
56
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

266
266
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

68
68
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

267
267
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

265
265
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

120
120
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

562
562
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

371
371
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

451
451
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

317
317
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

166
166
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

355
355
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

268
268

Meer sportnieuws