'Financieel fiasco voor AA Gent: 13 miljoen de vuilbak in'

401 stemmen
'Financieel fiasco voor AA Gent: 13 miljoen de vuilbak in'

Een paar dagen na de pandoering in eigen huis tegen Club Brugge ging AA Gent woensdag op bezoek bij Anderlecht alweer met forfaitcijfers onderuit. Tijd voor bezinning dus in de Planet Group Arena, waar ongeacht het al dan niet veroveren van een Europees ticket een grote kuis zich volgende zomer al opnieuw opdringt.

Zo nemen de Buffalo's straks allicht afscheid van een paar spelers die gratis vertrekken, zoals Sven Kums en Andrew Hjulsager. Jordan Torunarigha kreeg wel een nieuw contract voorgeschoteld, maar hij weigert voorlopig bij te tekenen. Dat de verdediger na een discussie met de fans gefrustreerd afdroop in het Lotto Park lijkt de zaak niet vooruit te helpen.

LEES OOK: Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

Kater voor AA Gent

Noah Fadiga en Stefan Mitrovic, woensdag andermaal de gebeten hond, gaan allebei dan weer hun laatste contractjaar in. Na zijn wanprestatie in Anderlecht lijken die laatste zijn dagen alvast definitief geteld. Net als die van Hugo Gambor, Franck Surdez, Ismaël Kandouss en Omri Gandelman, die naar verluidt evenmin nog een toekomst hebben in Gent.

Aan dat lijstje mogen volgens Het Laatste Nieuws ook Andri Gudjohnsen, Momodou Sonko en Hélio Varela worden toegevoegd, een trio voor wie in totaal maar liefst een slordige 13 miljoen op tafel werd gelegd. Intussen vielen zij echter stuk voor stuk door de mand. In totaal wordt hun opgetelde marktwaarde vandaag nog op 'amper' 7,5 miljoen geschat.

Kapitaalvernietiging

Vooral in het geval van Sonko, voor wie de Gentenaren ongeveer datzelfde bedrag betaalden om hem uit handen van Club Brugge te houden, dreigt een financiële aderlating van formaat. Hoewel hij rond nieuwjaar even eindelijk zijn draai leek te vinden is de nog altijd pas 20-jarige Zweedse recordaankoop momenteel alweer compleet uit beeld verdwenen.

Varela zat in de play-offs zelfs nog geen enkele keer in de selectie en past dus helemaal niet in Danijel Milicevic zijn plannen, terwijl Gudjohnsen in Anderlecht voor de zoveelste keer zijn kans niet wist te grijpen. Ook de beide zomeraankopen, die net zoals Sonko nog tot medio 2028 vastliggen, lijken na één seizoen dus al gewogen en te licht bevonden.

🚀

In wie gelooft u nog het meest?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

2
2
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

6
6
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

22
22
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

59
59
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

41
41
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

72
72
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

327
327
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

164
164
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

56
56
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

355
355
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

115
115
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

722
722
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

107
107
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

100
100
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

82
82
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

198
198
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

365
365
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

330
330
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

558
558
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

922
922
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

150
150
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

967
967
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

221
221

Meer sportnieuws