'Financieel fiasco voor AA Gent: 13 miljoen de vuilbak in'

door
'Financieel fiasco voor AA Gent: 13 miljoen de vuilbak in'

Een paar dagen na de pandoering in eigen huis tegen Club Brugge ging AA Gent woensdag op bezoek bij Anderlecht alweer met forfaitcijfers onderuit. Tijd voor bezinning dus in de Planet Group Arena, waar ongeacht het al dan niet veroveren van een Europees ticket een grote kuis zich volgende zomer al opnieuw opdringt.

Zo nemen de Buffalo's straks allicht afscheid van een paar spelers die gratis vertrekken, zoals Sven Kums en Andrew Hjulsager. Jordan Torunarigha kreeg wel een nieuw contract voorgeschoteld, maar hij weigert voorlopig bij te tekenen. Dat de verdediger na een discussie met de fans gefrustreerd afdroop in het Lotto Park lijkt de zaak niet vooruit te helpen.

LEES OOK: Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

Kater voor AA Gent

Noah Fadiga en Stefan Mitrovic, woensdag andermaal de gebeten hond, gaan allebei dan weer hun laatste contractjaar in. Na zijn wanprestatie in Anderlecht lijken die laatste zijn dagen alvast definitief geteld. Net als die van Hugo Gambor, Franck Surdez, Ismaël Kandouss en Omri Gandelman, die naar verluidt evenmin nog een toekomst hebben in Gent.

Aan dat lijstje mogen volgens Het Laatste Nieuws ook Andri Gudjohnsen, Momodou Sonko en Hélio Varela worden toegevoegd, een trio voor wie in totaal maar liefst een slordige 13 miljoen op tafel werd gelegd. Intussen vielen zij echter stuk voor stuk door de mand. In totaal wordt hun opgetelde marktwaarde vandaag nog op 'amper' 7,5 miljoen geschat.

Kapitaalvernietiging

Vooral in het geval van Sonko, voor wie de Gentenaren ongeveer datzelfde bedrag betaalden om hem uit handen van Club Brugge te houden, dreigt een financiële aderlating van formaat. Hoewel hij rond nieuwjaar even eindelijk zijn draai leek te vinden is de nog altijd pas 20-jarige Zweedse recordaankoop momenteel alweer compleet uit beeld verdwenen.

Varela zat in de play-offs zelfs nog geen enkele keer in de selectie en past dus helemaal niet in Danijel Milicevic zijn plannen, terwijl Gudjohnsen in Anderlecht voor de zoveelste keer zijn kans niet wist te grijpen. Ook de beide zomeraankopen, die net zoals Sonko nog tot medio 2028 vastliggen, lijken na één seizoen dus al gewogen en te licht bevonden.

🚀

In wie gelooft u nog het meest?

Meest recent

Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

78
78
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

81
81
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

66
66
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

38
38
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

26
26
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

132
132
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

53
53
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

183
183
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

127
127
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

202
202
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

135
135
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

218
218
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

135
135
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

423
423
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

362
362
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

23
23
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

834
834
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

70
70
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

179
179
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

152
152
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

359
359
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

490
490
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

195
195
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

132
132

Meer sportnieuws