'Financieel fiasco voor AA Gent: 13 miljoen de vuilbak in'

door
'Financieel fiasco voor AA Gent: 13 miljoen de vuilbak in'

Een paar dagen na de pandoering in eigen huis tegen Club Brugge ging AA Gent woensdag op bezoek bij Anderlecht alweer met forfaitcijfers onderuit. Tijd voor bezinning dus in de Planet Group Arena, waar ongeacht het al dan niet veroveren van een Europees ticket een grote kuis zich volgende zomer al opnieuw opdringt.

Zo nemen de Buffalo's straks allicht afscheid van een paar spelers die gratis vertrekken, zoals Sven Kums en Andrew Hjulsager. Jordan Torunarigha kreeg wel een nieuw contract voorgeschoteld, maar hij weigert voorlopig bij te tekenen. Dat de verdediger na een discussie met de fans gefrustreerd afdroop in het Lotto Park lijkt de zaak niet vooruit te helpen.

LEES OOK: AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

Kater voor AA Gent

Noah Fadiga en Stefan Mitrovic, woensdag andermaal de gebeten hond, gaan allebei dan weer hun laatste contractjaar in. Na zijn wanprestatie in Anderlecht lijken die laatste zijn dagen alvast definitief geteld. Net als die van Hugo Gambor, Franck Surdez, Ismaël Kandouss en Omri Gandelman, die naar verluidt evenmin nog een toekomst hebben in Gent.

Aan dat lijstje mogen volgens Het Laatste Nieuws ook Andri Gudjohnsen, Momodou Sonko en Hélio Varela worden toegevoegd, een trio voor wie in totaal maar liefst een slordige 13 miljoen op tafel werd gelegd. Intussen vielen zij echter stuk voor stuk door de mand. In totaal wordt hun opgetelde marktwaarde vandaag nog op 'amper' 7,5 miljoen geschat.

Kapitaalvernietiging

Vooral in het geval van Sonko, voor wie de Gentenaren ongeveer datzelfde bedrag betaalden om hem uit handen van Club Brugge te houden, dreigt een financiële aderlating van formaat. Hoewel hij rond nieuwjaar even eindelijk zijn draai leek te vinden is de nog altijd pas 20-jarige Zweedse recordaankoop momenteel alweer compleet uit beeld verdwenen.

Varela zat in de play-offs zelfs nog geen enkele keer in de selectie en past dus helemaal niet in Danijel Milicevic zijn plannen, terwijl Gudjohnsen in Anderlecht voor de zoveelste keer zijn kans niet wist te grijpen. Ook de beide zomeraankopen, die net zoals Sonko nog tot medio 2028 vastliggen, lijken na één seizoen dus al gewogen en te licht bevonden.

In wie gelooft u nog het meest?

Meest recent

Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

3
3
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

43
43
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

114
114
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

30
30
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

20
20
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

8
8
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

125
125
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

132
132
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

100
100
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

675
675
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

139
139
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

44
44
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

105
105
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

309
309
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

209
209
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

33
33
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

550
550
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

474
474
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

164
164
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

360
360
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

723
723
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

97
97
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

392
392
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

280
280

Meer sportnieuws