'Financieel fiasco voor AA Gent: 13 miljoen de vuilbak in'

door
'Financieel fiasco voor AA Gent: 13 miljoen de vuilbak in'

Een paar dagen na de pandoering in eigen huis tegen Club Brugge ging AA Gent woensdag op bezoek bij Anderlecht alweer met forfaitcijfers onderuit. Tijd voor bezinning dus in de Planet Group Arena, waar ongeacht het al dan niet veroveren van een Europees ticket een grote kuis zich volgende zomer al opnieuw opdringt.

Zo nemen de Buffalo's straks allicht afscheid van een paar spelers die gratis vertrekken, zoals Sven Kums en Andrew Hjulsager. Jordan Torunarigha kreeg wel een nieuw contract voorgeschoteld, maar hij weigert voorlopig bij te tekenen. Dat de verdediger na een discussie met de fans gefrustreerd afdroop in het Lotto Park lijkt de zaak niet vooruit te helpen.

LEES OOK: Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Kater voor AA Gent

Noah Fadiga en Stefan Mitrovic, woensdag andermaal de gebeten hond, gaan allebei dan weer hun laatste contractjaar in. Na zijn wanprestatie in Anderlecht lijken die laatste zijn dagen alvast definitief geteld. Net als die van Hugo Gambor, Franck Surdez, Ismaël Kandouss en Omri Gandelman, die naar verluidt evenmin nog een toekomst hebben in Gent.

Aan dat lijstje mogen volgens Het Laatste Nieuws ook Andri Gudjohnsen, Momodou Sonko en Hélio Varela worden toegevoegd, een trio voor wie in totaal maar liefst een slordige 13 miljoen op tafel werd gelegd. Intussen vielen zij echter stuk voor stuk door de mand. In totaal wordt hun opgetelde marktwaarde vandaag nog op 'amper' 7,5 miljoen geschat.

Kapitaalvernietiging

Vooral in het geval van Sonko, voor wie de Gentenaren ongeveer datzelfde bedrag betaalden om hem uit handen van Club Brugge te houden, dreigt een financiële aderlating van formaat. Hoewel hij rond nieuwjaar even eindelijk zijn draai leek te vinden is de nog altijd pas 20-jarige Zweedse recordaankoop momenteel alweer compleet uit beeld verdwenen.

Varela zat in de play-offs zelfs nog geen enkele keer in de selectie en past dus helemaal niet in Danijel Milicevic zijn plannen, terwijl Gudjohnsen in Anderlecht voor de zoveelste keer zijn kans niet wist te grijpen. Ook de beide zomeraankopen, die net zoals Sonko nog tot medio 2028 vastliggen, lijken na één seizoen dus al gewogen en te licht bevonden.

🚀

In wie gelooft u nog het meest?

Meest recent

Taravel komt met straffe boodschap over Kompany

Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te ...

31
31
Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

10
10
'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

160
160
Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

36
36
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

114
114
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

156
156
'KRC Genk duizelt: transferstrijd Karetsas helemaal los'

Hoewel het nog steeds in de running is voor een Europees ticket, kan KRC Genk niet bepaald tevreden ...

162
162
Goto-relletje zindert serieus na: "Populistisch gedrag"

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

175
175
Leko spreekt duidelijke titeltaal: "Dan is Union kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs blijft zich maar in bochten wringen. Afgelopen zondag leek ...

238
238
'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

176
176
'PSG wil onklopbaar worden: miljoenen voor knaltransfer'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

487
487
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

129
129
‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli en een zomerse transfer wordt nadrukkelijk genoemd. ...

266
266
Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

192
192
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

156
156
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

379
379
Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

RSC Anderlecht verloor roemloos van rechtstreekse concurrent Sint-Truiden VV. De revelatie staat nu ...

149
149
Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

150
150
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

68
68
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

205
205
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

400
400
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

429
429
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

316
316
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

79
79

Meer sportnieuws