Antwerp mist kans op meer: “Dan was het klaar geweest”

door
Antwerp mist kans op meer: “Dan was het klaar geweest”

Halfweg de Champions' Play-Off wacht Antwerp nog altijd op een eerste zege. Woensdagavond kwamen ze er dichter bij dan in hun vorige matchen, maar uiteindelijk lukte het ook tegen Genk niet. De Great Old moest vrede nemen met een puntje.

Het had nochtans ook anders kunnen lopen. Enkele minuten na de openingstreffer van Balikwisha kreeg Antwerp immers dé kans om op 2-0 te komen. Chery miste echter zijn strafschop en twee minuten daarna maakte Tolu aan de overkant gelijk.

LEES OOK: "Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

Antwerp baalt alweer

Voor Vincent Janssen was het dus weer balen. "We hadden nog een tweede keer moeten scoren en dan was het klaar geweest", aldus de Nederlander bij Het Belang van Limburg. "Dat gebeurde uiteindelijk niet, maar dat wil niet zeggen dat je uiteindelijk nog een tegengoal moet slikken."

Maar al bij al kan Antwerp zich wel optrekken aan de prestatie. Er lijkt beterschap merkbaar bij de Great Old en dat zal nodig zijn om de strijd om een Europees ticket nog tot een goed einde te brengen.

Vertrouwen voor Europese strijd

"We hebben het uiteindelijk goed gedaan en getoond dat die manier van spelen ons ligt. Voor ons was dit een goede wedstrijd en een prestatie die vertrouwen geeft", besloot Janssen dan ook.

Zondag kan Antwerp proberen om in Genk minstens even goed te doen. Daarna volgt een belangrijk tweeluik tegen Anderlecht en AA Gent. Dat zal wellicht bepalend worden voor de Europese kansen van Antwerp.

Had Antwerp moeten winnen?

Meest recent

'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

156
156
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

25
25
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

70
70
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

282
282
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

195
195
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

138
138
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

130
130
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

124
124
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

93
93
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

383
383
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

82
82
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

334
334
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

126
126
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

793
793
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

436
436
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

124
124
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

551
551
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

689
689
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1015
1015
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

170
170
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

118
118
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

145
145
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

180
180
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

213
213

Meer sportnieuws