Anderlecht slaat toe: "Potentieel Champions League-niveau"

310
Anderlecht slaat toe:

RSC Anderlecht heeft na Cédric Hatenboer met Mihajlo Cvetković een tweede zomeraanwinst voorgesteld. De Servische aanvaller tekende tot medio 2029. Wat mogen de fans verwachten van de jonge aanvaller? VoetbalNieuws legde zijn oor te luister bij een grote kenner van het Servische voetbal: Kristijan Plazonja. 

Plazonja is scout bij Colorado Rapids en journalist bij het bekende Servische medium Mozzart Sport. Hij kent de Servische spelers door en door, waaronder dus Cvetković. Wat mogen de fans verwachten van de 18-jarige aanvaller?

LEES OOK: Cvetkovic looft ploegmaat: "Bijna niet van de bal te zetten"

Anderlecht haalt Servisch toptalent

"Cvetković is een veelzijdige aanvaller die op verschillende posities uit de voeten kan. Of het nu als diepe spits, in een aanvalsduo of vanaf links als directe, naar binnen snijdende aanvaller is. Wat hem echt typeert, is zijn mentaliteit: hij is een vechter, een winnaarstype dat nooit een duel schuwt en altijd de grenzen opzoekt van het toelaatbare", aldus Plazonja.

Hij somde de sterke punten op van de spits. "Hij is sterk met zijn rug naar het doel, maar ook bijzonder gevaarlijk wanneer hij de diepte in kan duiken. Zijn versnelling en gevoel voor timing zorgen ervoor dat hij vaak achter de verdediging opduikt. Daarnaast is hij enorm waardevol in het verdedigende werk: hij zet hoog druk, sluit passlijnen af en helpt zijn ploeg het initiatief snel terug te winnen."

Uiteraard zijn er ook werkpunten. "Met zijn lengte (1m75) zal hij het nooit hebben van fysieke dominantie in de lucht, maar dat compenseert hij ruimschoots op andere vlakken. De grootste groeimarge zit in het verfijnen van zijn techniek en het maken van betere keuzes in momenten waarop hij niet puur op instinct speelt."

Speelstijl à la Suárez en Agüero

De aanvaller is volgens Plazonja een speler die wel doet denken, inzake speelstijl, aan twee voormalige topspitsen. "Qua speelstijl doet hij denken aan een mix van Luis Suárez en Sergio Agüero - spelers waar hij ook zelf naar opkijkt. Net als hen brengt hij een intense, bijna Zuid-Amerikaanse strijdlust mee op het veld."

Anderlecht lijkt dus een zeer veelbelovende aanvaller beet te hebben. Iemand die ook een goede reputatie heeft en waarvan men veel verwacht. "Cvetković was al een bekende naam onder Servische voetbalfans nog vóór zijn debuut bij de hoofdmacht. Inmiddels geldt hij als één van de grootste talenten van zijn generatie, met zelfs zijn debuut voor het A-team. Zijn ontwikkeling wordt van dichtbij gevolgd in Servië, en de verwachtingen zijn hoog."

"Als hij zich goed blijft ontwikkelen, zie ik hem over een paar jaar klaar zijn voor een top 5-competitie. Hij heeft het profiel om op termijn een impact te maken op Champions League-niveau én een vaste waarde te worden bij de nationale ploeg."

Anderlecht moet hem wel tijd gunnen, want het is en blijft een jonge speler. Hij zal ook goed gesteund moeten worden door de ervaren spelers. "Het is natuurlijk een grote stap van een subtopper in een mindere competitie naar een absolute topclub in België. Servische clubs verkopen vaak vroeg, soms nog voordat spelers er mentaal echt klaar voor zijn, dus aanpassingsvermogen is altijd een factor."

"Toch heb ik vertrouwen in zijn karakter en mentaliteit. Hij is leergierig, veeleisend voor zichzelf en groeit juist in wedstrijden met druk, zoals we ook zagen tegen topteams in Servië en bij de nationale ploeg. Op de lange termijn zie ik dit als een topdeal voor Anderlecht. Realistisch gezien zal hij tijd nodig hebben om zich aan te passen, maar met geduld en vertrouwen kan hij uitgroeien tot een belangrijke speler voor de club", aldus Plazonja.

Gaat hij volgend jaar meteen een basispion zijn?

Meest recent

Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Dinsdag  opent Club Brugge zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. ...

3
3
AA Gent verbaast vriend en vijand: tegenstander vol ontzag

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

255
255
Nieuwe publiekslieveling? "Blij dat RSCA-fans mij waarderen"

RSC Anderlecht won van KV Kortrijk. Daarmee was ook alles gezegd. Het was verdiend, daar bestond ...

124
124
STVV maakt indruk: "De trein is nu vertrokken"

STVV draait weer goed mee na een 8 op 15. Deze kern mag weer mikken op een goed seizoen. De Kanaries ...

21
21
Thorup geeft duidelijk signaal aan Anderlecht

KRC Genk wist zich de laatste matchen te herpakken. Ze boekten een 7 op 12 en trekken dus met een ...

193
193
Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

174
174
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

123
123
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

83
83
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

539
539
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

78
78
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

109
109
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

55
55
RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

361
361
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

269
269
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

326
326
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

692
692
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

216
216
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

123
123
Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

393
393
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

243
243
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

232
232
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

98
98
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

174
174
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

107
107
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derby

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

258
258

Meer sportnieuws