'Janssen moet oprotten: droombestemming genoemd'

1252 stemmen
'Janssen moet oprotten: droombestemming genoemd'

Ondanks zijn sterke prestaties en belangrijke rol binnen het team, lijkt Vincent Janssen toch te moeten vertrekken bij Antwerp FC. De club kampt met financiële problemen en kan zijn hoge loon van 2,5 miljoen euro netto per jaar niet langer dragen. Hoewel Janssen zelf graag wil blijven en zich gelukkig voelt bij de club, is een contractverlenging uitgesloten. Een vertrek richting de Amerikaanse MLS, waar zijn vrouw vandaan komt en waar hij zich op termijn wil vestigen, wordt steeds realistischer.

LEES OOK: ‘Antwerp heeft beet: medische tests voor aanvallend geweld'

Hoe lang blijft Janssen nog bij Antwerp?

In 130 wedstrijden voor Antwerp FC heeft Vincent Janssen (30) 51 doelpunten gemaakt. Hij won de titel, de beker én de supercup met de Great Old.

“Hij is zo allround. Hij maakt goals, geeft assists en door ballen bij te houden en te verleggen, laat hij de ploeg ook veel beter spelen. Als hij draait, draait Antwerp: da’s geen toeval,” zei Toby Alderweireld aan Het Nieuwsblad.

Emin Bayram, verdediger van KVC Westerlo, noemde Janssen zelfs de beste spits van de Jupiler Pro League. Hij oogt in alle opzichten fitter dan vorig seizoen. “Vincent Janssen is een voorbeeld voor de anderen. Dankzij zijn frisheid is hij nog bepalender voor de ploeg,” aldus voormalig Antwerp-coach Jonas De Roeck in Gazet van Antwerpen.

De vraag blijft echter hoelang Janssen de rood-witte kleuren nog zal verdedigen.

Janssen wil blijven: contractverlenging onmogelijk

Volgens Het Laatste Nieuws is een contractverlenging voor Vincent Janssen uitgesloten, gezien de financiële realiteit op de Bosuil.

De Morgen voegde eraan toe dat de Nederlandse spits wel degelijk wil blijven, maar dat zijn vertrek onvermijdelijk lijkt door zijn zware loonlast. Janssen behoort tot de absolute topverdieners in de Jupiler Pro League, met een salaris van 2,5 miljoen euro netto per jaar.

Het is een publiek geheim dat de Great Old verlieslatend is, wat zijn toekomst in Deurne-Noord nog meer op de helling zet. “Die grote financiële middelen zijn er niet meer bij Antwerp. Gaan ze hem dan nog kunnen houden, en eventueel laten bijtekenen aan dezelfde voorwaarden?” vroeg Frank Boeckx zich eerder af bij Play Sports.

Janssen is hartstikke blij bij Antwerp

Vincent Janssen verklaarde in een interview met Het Laatste Nieuws dat hij zich gelukkig voelt bij Antwerp. “Ik ben hartstikke blij bij Antwerp,” zei hij.

Zijn vrouw is tevreden, hij woont dicht bij zijn familie en werkt samen met “geweldige” mensen. Toch gaf hij toe dat de situatie van de club hem aan het denken zet.

“Een type als Janssen zal altijd elders aan de slag kunnen, maar dan moet er boter bij de vis komen,” aldus Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.Janssen werd al eerder gelinkt aan een vertrek bij Antwerp FC, maar deze keer lijkt het afscheid echt dichterbij dan ooit.

Janssen droomt van de MLS

Een terugkeer naar de Mexicaanse competitie, waar Vincent Janssen eerder speelde voor Monterrey, is nooit een optie geweest.

Ook een verhuis naar Saoedi-Arabië of een overstap naar een grote Europese competitie zegt hem niets meer. Janssen droomt van een avontuur in de Major League Soccer.

Zijn vrouw Talia is afkomstig uit Texas, en het koppel wil zich op termijn definitief in de Verenigde Staten vestigen. “Ik heb de ambitie om daar ooit in mijn leven nog te voetballen, indien de juiste club op de proppen komt,” zei hij vorig jaar in Gazet van Antwerpen.

Speelt Janssen volgend seizoen in de MLS?

Meest recent

Nieuwe blamage Vrancken; Godts krikt marktwaarde op

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de resterende heenmatchen van de derde ...

32
32
'Grote Verschaeren-schok: nieuwe Belgische club op tafel'

Sinds zijn contract bij RSC Anderlecht afliep, zit Yari Verschaeren nog steeds zonder ploeg. De ...

201
201
'Real staat perplex: waanzinnige transfertwist Rodri'

Rodri is bezig aan een voor hem onvergetelijke zomer. Nadat hij Spanje naar de wereldtitel leidde en ...

69
69
'Anderlecht drukt door: twee kersverse aanwinsten in zicht'

RSC Anderlecht zette donderdagavond een goed resultaat neer in de Europese voorrondes en ging met ...

260
260
'Club plant volgende topaankoop; nieuwe wending Sternberg'

Club Brugge lijkt eindelijk een nieuwe flankaanvaller beet te hebben. Verschillende bronnen ...

289
289
'Antwerp en STVV kruisen de degens om oude bekende'

De Jupiler Pro League staat in zijn startblokken. Maar de meeste eersteklasser zijn nog lang niet ...

151
151
Klus geklaard na 16 seconden: Anderlecht pakt bonus op PAOK

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een optie genomen op de laatste voorronde van de Europa League. ...

212
212
'Club dropt transferbom: 12 miljoen voor opvolger Tzolis'

Met de komst van Lee Han-beom en Freddie Potts zit Club Brugge inmiddels aan een vijftal ...

672
672
Gent zet grote stap: sterke eerste helft levert Zweedse zege op

AA Gent heeft donderdagavond een behoorlijke stap gezet richting de laatste voorronde van de ...

129
129
Anderlecht bevoordeeld door VAR? De Bilde velt oordeel

In de derde voorronde van de Europa League wil RSC Anderlecht donderdagavond een gunstige ...

327
327
Na fatale blunder: United neemt straf besluit over Lammens

Senne Lammens zag zijn sterke seizoen door één fatale fout plots naar de achtergrond ...

592
592
PSG pakt eerste keer uit: 50 miljoen voor Franse WK-ganger

Hoewel het aan heel wat spelers gelinkt wordt, hield Paris Saint-Germain het erg rustig tijdens de ...

39
39
Infantino blijft aangeschoten wild: UEFA behoudt WK-boycot

Tijdens een speciale FIFA-top heeft Gianni Infantino woensdagavond het vertrouwen behouden als ...

82
82
Transferschok! 'Anderlecht in actie voor comeback Lukaku'

Er staat momenteel een groot vraagteken achter de toekomst van Romelu Lukaku. Desondanks leek zijn ...

1315
1315
Bruno sleutelt aan basisploeg tegen PAOK, Saliba op de bank

RSC Anderlecht werkt donderdagavond zijn heenmatch af in de derde voorronde van de Europa League. Op ...

132
132
Historische recordtransfer Real; PSV strikt grote naam

Real Madrid heeft serieus toegeslagen op de transfermarkt. Voor de overgang van Yan Diomandé ...

84
84
Union slikt mokerslag: extra transfer in de maak?

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

299
299
Club Brugge onthult selectie: trio definitief buitenspel

Een week na de nederlaag in de Supercup hoopt Club Brugge vlot uit de startblokken te schieten tegen ...

509
509
'Genk bezwijkt: akkoord met Club Brugge in de maak?'

In de zoektocht naar een of meerdere flankaanvallers wedt Club Brugge op meerdere paarden, maar de ...

1513
1513
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

117
117
'Totale uitverkoop bij Antwerp: duo in etalage gezet'

Marc Overmars blijkt enthousiast om aan een nieuw tijdperk te beginnen, maar de bomen groeien nog ...

459
459
'Club Brugge verrast: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

1099
1099
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

178
178
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

484
484
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

827
827

Meer sportnieuws