'Janssen moet oprotten: droombestemming genoemd'

1252
'Janssen moet oprotten: droombestemming genoemd'

Ondanks zijn sterke prestaties en belangrijke rol binnen het team, lijkt Vincent Janssen toch te moeten vertrekken bij Antwerp FC. De club kampt met financiële problemen en kan zijn hoge loon van 2,5 miljoen euro netto per jaar niet langer dragen. Hoewel Janssen zelf graag wil blijven en zich gelukkig voelt bij de club, is een contractverlenging uitgesloten. Een vertrek richting de Amerikaanse MLS, waar zijn vrouw vandaan komt en waar hij zich op termijn wil vestigen, wordt steeds realistischer.

LEES OOK: Boeckx onthult: “Antwerp-held bij Anderlecht getipt”

Hoe lang blijft Janssen nog bij Antwerp?

In 130 wedstrijden voor Antwerp FC heeft Vincent Janssen (30) 51 doelpunten gemaakt. Hij won de titel, de beker én de supercup met de Great Old.

“Hij is zo allround. Hij maakt goals, geeft assists en door ballen bij te houden en te verleggen, laat hij de ploeg ook veel beter spelen. Als hij draait, draait Antwerp: da’s geen toeval,” zei Toby Alderweireld aan Het Nieuwsblad.

Emin Bayram, verdediger van KVC Westerlo, noemde Janssen zelfs de beste spits van de Jupiler Pro League. Hij oogt in alle opzichten fitter dan vorig seizoen. “Vincent Janssen is een voorbeeld voor de anderen. Dankzij zijn frisheid is hij nog bepalender voor de ploeg,” aldus voormalig Antwerp-coach Jonas De Roeck in Gazet van Antwerpen.

De vraag blijft echter hoelang Janssen de rood-witte kleuren nog zal verdedigen.

Janssen wil blijven: contractverlenging onmogelijk

Volgens Het Laatste Nieuws is een contractverlenging voor Vincent Janssen uitgesloten, gezien de financiële realiteit op de Bosuil.

De Morgen voegde eraan toe dat de Nederlandse spits wel degelijk wil blijven, maar dat zijn vertrek onvermijdelijk lijkt door zijn zware loonlast. Janssen behoort tot de absolute topverdieners in de Jupiler Pro League, met een salaris van 2,5 miljoen euro netto per jaar.

Het is een publiek geheim dat de Great Old verlieslatend is, wat zijn toekomst in Deurne-Noord nog meer op de helling zet. “Die grote financiële middelen zijn er niet meer bij Antwerp. Gaan ze hem dan nog kunnen houden, en eventueel laten bijtekenen aan dezelfde voorwaarden?” vroeg Frank Boeckx zich eerder af bij Play Sports.

Janssen is hartstikke blij bij Antwerp

Vincent Janssen verklaarde in een interview met Het Laatste Nieuws dat hij zich gelukkig voelt bij Antwerp. “Ik ben hartstikke blij bij Antwerp,” zei hij.

Zijn vrouw is tevreden, hij woont dicht bij zijn familie en werkt samen met “geweldige” mensen. Toch gaf hij toe dat de situatie van de club hem aan het denken zet.

“Een type als Janssen zal altijd elders aan de slag kunnen, maar dan moet er boter bij de vis komen,” aldus Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.Janssen werd al eerder gelinkt aan een vertrek bij Antwerp FC, maar deze keer lijkt het afscheid echt dichterbij dan ooit.

Janssen droomt van de MLS

Een terugkeer naar de Mexicaanse competitie, waar Vincent Janssen eerder speelde voor Monterrey, is nooit een optie geweest.

Ook een verhuis naar Saoedi-Arabië of een overstap naar een grote Europese competitie zegt hem niets meer. Janssen droomt van een avontuur in de Major League Soccer.

Zijn vrouw Talia is afkomstig uit Texas, en het koppel wil zich op termijn definitief in de Verenigde Staten vestigen. “Ik heb de ambitie om daar ooit in mijn leven nog te voetballen, indien de juiste club op de proppen komt,” zei hij vorig jaar in Gazet van Antwerpen.

Speelt Janssen volgend seizoen in de MLS?

Meest recent

Pétrot streng maar rechtvaardig na verlies Anderlecht

RSC Anderlecht speelde matig tegen SK Beveren. Het verdiende dan wel geen nederlaag, maar de ...

60
60
Weelde bij KRC Genk: "Hebben het laten zien"

KRC Genk wist een eerste kleine crisis af te wenden dankzij een 3-2-zege. De ploeg toonde eindelijk ...

63
63
Proto komt met bizarre verklaring over RSCA en Lukaku

Silvio Proto is analist bij RTL Sports en dat blijft toch bijzonder vreemd voor een werknemer van ...

209
209
STVV pakt uit met zeer opmerkelijke ingaande transfer

STVV heeft enkele dagen voor zijn Europese duel nog een nieuwe speler aangetrokken. De Kanaries ...

35
35
'RC Genk passeert voor de vierde keer stevig langs de kassa'

KRC Genk kan binnenkort mogelijk opnieuw profiteren van een lucratieve doorverkoop. Daniel ...

194
194
OHL mist zijn start: "Dat ontbreekt nog bij ons"

OH Leuven werd nog maar eens door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

36
36
Albert ziet iets wat absoluut anders moet bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-0 van SK Beveren. Het is opvallend hoe luchtig er toch wordt ...

233
233
'Moreira verrast: plots transfer naar Europese topclub'

Diego Moreira staat op het punt om een opvallende transfer af te ronden. Volgens de laatste ...

85
85
Twee ‘verdwenen’ RSCA-spelers: tijd voor duidelijkheid

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. De Brusselaars verloren met 1-0 van SK ...

724
724
Vete in Charleroi: "Bayat viel speler aan"

Charleroi pronkt na twee speeldagen met het maximum van de punten mee aan de leiding in de Jupiler ...

124
124
Zulte Waregem pakt uit met zeer stevige aanwinst

Zulte Waregem is zeer goed aan het seizoen begonnen. Ze pakten een vier op zes tegen KRC Genk en ...

133
133
'Lukaku debuteert véél sneller dan verwacht'

Deze zomer kende de maandenlang aanslepende soap tussen Napoli en Romelu Lukaku eindelijk zijn ...

91
91
Pocognoli verklaart zijn keuze voor Schotland

Sébastien Pocognoli moest deze zomer opstappen bij AS Monaco, maar heeft niet al te lang ...

50
50
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

225
225
'Volgende belangrijke vertrekker bij Union'

Bij Union zien ze deze zomer weer de nodige smaakmakers de club verlaten. Kjell Scherpen en Anan ...

78
78
Fernandez-Pardo op ramkoers met Lille: voorzitter haalt uit

Voor een aantal Rode Duivels belooft het einde van de zomemercato nog zeer spannend te worden. Dat ...

100
100
Spaanse pers maakt meteen straffe Bisiwu-vergelijking

Jesse Bisiwu heeft zijn intrede bij FC Barcelona niet gemist. Onze 18-jarige landgenoot drukte bij ...

236
236
Brüls verbaast met vergelijking Anderlecht vs Club

De grootste verrassing van afgelopen weekend in de Jupiler Pro League was zonder twijfel de eerste ...

721
721
'Van der Brempt heeft opmerkelijke transfer beet'

De rechtsachter is één van de posities waar binnenkort vernieuwing zal moeten komen ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, nieuw record bij Club'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

321
321
Arsenal-legende trekt grote ogen bij Tzolis: “Goudklomp!”

Christos Tzolis heeft zijn start niet gemist bij Arsenal. De Griekse buitenspeler maakte de overstap ...

136
136
Westerlo hengelt talent binnen: ‘Lengte, kracht en snelheid’

Westerlo heeft op de officiële kanalen een nieuwe zomertransfer bekendgemaakt. De Kemphanen ...

39
39
Cercle Brugge haalt ferm uit met oude JPL-bekende

Cercle Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Groen-Zwart is nog op zoek naar versterkingen en ...

135
135
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

441
441
'OHL ruikt miljoenen na Bundesliga-interesse'

OH Leuven lijkt rekening te moeten houden met een vertrek van Roggerio Nyakossi. De 22-jarige ...

107
107

Meer sportnieuws