'Janssen moet oprotten: droombestemming genoemd'

door
'Janssen moet oprotten: droombestemming genoemd'

Ondanks zijn sterke prestaties en belangrijke rol binnen het team, lijkt Vincent Janssen toch te moeten vertrekken bij Antwerp FC. De club kampt met financiële problemen en kan zijn hoge loon van 2,5 miljoen euro netto per jaar niet langer dragen. Hoewel Janssen zelf graag wil blijven en zich gelukkig voelt bij de club, is een contractverlenging uitgesloten. Een vertrek richting de Amerikaanse MLS, waar zijn vrouw vandaan komt en waar hij zich op termijn wil vestigen, wordt steeds realistischer.

LEES OOK: Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Hoe lang blijft Janssen nog bij Antwerp?

In 130 wedstrijden voor Antwerp FC heeft Vincent Janssen (30) 51 doelpunten gemaakt. Hij won de titel, de beker én de supercup met de Great Old.

“Hij is zo allround. Hij maakt goals, geeft assists en door ballen bij te houden en te verleggen, laat hij de ploeg ook veel beter spelen. Als hij draait, draait Antwerp: da’s geen toeval,” zei Toby Alderweireld aan Het Nieuwsblad.

Emin Bayram, verdediger van KVC Westerlo, noemde Janssen zelfs de beste spits van de Jupiler Pro League. Hij oogt in alle opzichten fitter dan vorig seizoen. “Vincent Janssen is een voorbeeld voor de anderen. Dankzij zijn frisheid is hij nog bepalender voor de ploeg,” aldus voormalig Antwerp-coach Jonas De Roeck in Gazet van Antwerpen.

De vraag blijft echter hoelang Janssen de rood-witte kleuren nog zal verdedigen.

Janssen wil blijven: contractverlenging onmogelijk

Volgens Het Laatste Nieuws is een contractverlenging voor Vincent Janssen uitgesloten, gezien de financiële realiteit op de Bosuil.

De Morgen voegde eraan toe dat de Nederlandse spits wel degelijk wil blijven, maar dat zijn vertrek onvermijdelijk lijkt door zijn zware loonlast. Janssen behoort tot de absolute topverdieners in de Jupiler Pro League, met een salaris van 2,5 miljoen euro netto per jaar.

Het is een publiek geheim dat de Great Old verlieslatend is, wat zijn toekomst in Deurne-Noord nog meer op de helling zet. “Die grote financiële middelen zijn er niet meer bij Antwerp. Gaan ze hem dan nog kunnen houden, en eventueel laten bijtekenen aan dezelfde voorwaarden?” vroeg Frank Boeckx zich eerder af bij Play Sports.

Janssen is hartstikke blij bij Antwerp

Vincent Janssen verklaarde in een interview met Het Laatste Nieuws dat hij zich gelukkig voelt bij Antwerp. “Ik ben hartstikke blij bij Antwerp,” zei hij.

Zijn vrouw is tevreden, hij woont dicht bij zijn familie en werkt samen met “geweldige” mensen. Toch gaf hij toe dat de situatie van de club hem aan het denken zet.

“Een type als Janssen zal altijd elders aan de slag kunnen, maar dan moet er boter bij de vis komen,” aldus Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.Janssen werd al eerder gelinkt aan een vertrek bij Antwerp FC, maar deze keer lijkt het afscheid echt dichterbij dan ooit.

Janssen droomt van de MLS

Een terugkeer naar de Mexicaanse competitie, waar Vincent Janssen eerder speelde voor Monterrey, is nooit een optie geweest.

Ook een verhuis naar Saoedi-Arabië of een overstap naar een grote Europese competitie zegt hem niets meer. Janssen droomt van een avontuur in de Major League Soccer.

Zijn vrouw Talia is afkomstig uit Texas, en het koppel wil zich op termijn definitief in de Verenigde Staten vestigen. “Ik heb de ambitie om daar ooit in mijn leven nog te voetballen, indien de juiste club op de proppen komt,” zei hij vorig jaar in Gazet van Antwerpen.

Speelt Janssen volgend seizoen in de MLS?

Meest recent

'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

99
99
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

35
35
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

17
17
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

25
25
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

263
263
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

43
43
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

378
378
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

185
185
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

337
337
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

318
318
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

320
320
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1227
1227
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

415
415
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

698
698
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

315
315
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

403
403
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

993
993
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

464
464
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

481
481
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

93
93
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

61
61
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

356
356
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

140
140
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

127
127
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

22
22

Meer sportnieuws