'Janssen moet oprotten: droombestemming genoemd'

door
'Janssen moet oprotten: droombestemming genoemd'

Ondanks zijn sterke prestaties en belangrijke rol binnen het team, lijkt Vincent Janssen toch te moeten vertrekken bij Antwerp FC. De club kampt met financiële problemen en kan zijn hoge loon van 2,5 miljoen euro netto per jaar niet langer dragen. Hoewel Janssen zelf graag wil blijven en zich gelukkig voelt bij de club, is een contractverlenging uitgesloten. Een vertrek richting de Amerikaanse MLS, waar zijn vrouw vandaan komt en waar hij zich op termijn wil vestigen, wordt steeds realistischer.

LEES OOK: Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Hoe lang blijft Janssen nog bij Antwerp?

In 130 wedstrijden voor Antwerp FC heeft Vincent Janssen (30) 51 doelpunten gemaakt. Hij won de titel, de beker én de supercup met de Great Old.

“Hij is zo allround. Hij maakt goals, geeft assists en door ballen bij te houden en te verleggen, laat hij de ploeg ook veel beter spelen. Als hij draait, draait Antwerp: da’s geen toeval,” zei Toby Alderweireld aan Het Nieuwsblad.

Emin Bayram, verdediger van KVC Westerlo, noemde Janssen zelfs de beste spits van de Jupiler Pro League. Hij oogt in alle opzichten fitter dan vorig seizoen. “Vincent Janssen is een voorbeeld voor de anderen. Dankzij zijn frisheid is hij nog bepalender voor de ploeg,” aldus voormalig Antwerp-coach Jonas De Roeck in Gazet van Antwerpen.

De vraag blijft echter hoelang Janssen de rood-witte kleuren nog zal verdedigen.

Janssen wil blijven: contractverlenging onmogelijk

Volgens Het Laatste Nieuws is een contractverlenging voor Vincent Janssen uitgesloten, gezien de financiële realiteit op de Bosuil.

De Morgen voegde eraan toe dat de Nederlandse spits wel degelijk wil blijven, maar dat zijn vertrek onvermijdelijk lijkt door zijn zware loonlast. Janssen behoort tot de absolute topverdieners in de Jupiler Pro League, met een salaris van 2,5 miljoen euro netto per jaar.

Het is een publiek geheim dat de Great Old verlieslatend is, wat zijn toekomst in Deurne-Noord nog meer op de helling zet. “Die grote financiële middelen zijn er niet meer bij Antwerp. Gaan ze hem dan nog kunnen houden, en eventueel laten bijtekenen aan dezelfde voorwaarden?” vroeg Frank Boeckx zich eerder af bij Play Sports.

Janssen is hartstikke blij bij Antwerp

Vincent Janssen verklaarde in een interview met Het Laatste Nieuws dat hij zich gelukkig voelt bij Antwerp. “Ik ben hartstikke blij bij Antwerp,” zei hij.

Zijn vrouw is tevreden, hij woont dicht bij zijn familie en werkt samen met “geweldige” mensen. Toch gaf hij toe dat de situatie van de club hem aan het denken zet.

“Een type als Janssen zal altijd elders aan de slag kunnen, maar dan moet er boter bij de vis komen,” aldus Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.Janssen werd al eerder gelinkt aan een vertrek bij Antwerp FC, maar deze keer lijkt het afscheid echt dichterbij dan ooit.

Janssen droomt van de MLS

Een terugkeer naar de Mexicaanse competitie, waar Vincent Janssen eerder speelde voor Monterrey, is nooit een optie geweest.

Ook een verhuis naar Saoedi-Arabië of een overstap naar een grote Europese competitie zegt hem niets meer. Janssen droomt van een avontuur in de Major League Soccer.

Zijn vrouw Talia is afkomstig uit Texas, en het koppel wil zich op termijn definitief in de Verenigde Staten vestigen. “Ik heb de ambitie om daar ooit in mijn leven nog te voetballen, indien de juiste club op de proppen komt,” zei hij vorig jaar in Gazet van Antwerpen.

Speelt Janssen volgend seizoen in de MLS?

Meest recent

'Kompany woest: stunt Club Brugge met Bayern-speler?'

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

32
32
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

10
10
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

11
11
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

49
49
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

43
43
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

109
109
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

324
324
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

158
158
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

296
296
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

188
188
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

124
124
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

336
336
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

540
540
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

214
214
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

250
250
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

109
109
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

161
161
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

404
404
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

708
708
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

323
323
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

126
126
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

251
251
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

152
152
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

165
165
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

136
136

Meer sportnieuws