'Janssen moet oprotten: droombestemming genoemd'

door
'Janssen moet oprotten: droombestemming genoemd'

Ondanks zijn sterke prestaties en belangrijke rol binnen het team, lijkt Vincent Janssen toch te moeten vertrekken bij Antwerp FC. De club kampt met financiële problemen en kan zijn hoge loon van 2,5 miljoen euro netto per jaar niet langer dragen. Hoewel Janssen zelf graag wil blijven en zich gelukkig voelt bij de club, is een contractverlenging uitgesloten. Een vertrek richting de Amerikaanse MLS, waar zijn vrouw vandaan komt en waar hij zich op termijn wil vestigen, wordt steeds realistischer.

LEES OOK: Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Hoe lang blijft Janssen nog bij Antwerp?

In 130 wedstrijden voor Antwerp FC heeft Vincent Janssen (30) 51 doelpunten gemaakt. Hij won de titel, de beker én de supercup met de Great Old.

“Hij is zo allround. Hij maakt goals, geeft assists en door ballen bij te houden en te verleggen, laat hij de ploeg ook veel beter spelen. Als hij draait, draait Antwerp: da’s geen toeval,” zei Toby Alderweireld aan Het Nieuwsblad.

Emin Bayram, verdediger van KVC Westerlo, noemde Janssen zelfs de beste spits van de Jupiler Pro League. Hij oogt in alle opzichten fitter dan vorig seizoen. “Vincent Janssen is een voorbeeld voor de anderen. Dankzij zijn frisheid is hij nog bepalender voor de ploeg,” aldus voormalig Antwerp-coach Jonas De Roeck in Gazet van Antwerpen.

De vraag blijft echter hoelang Janssen de rood-witte kleuren nog zal verdedigen.

Janssen wil blijven: contractverlenging onmogelijk

Volgens Het Laatste Nieuws is een contractverlenging voor Vincent Janssen uitgesloten, gezien de financiële realiteit op de Bosuil.

De Morgen voegde eraan toe dat de Nederlandse spits wel degelijk wil blijven, maar dat zijn vertrek onvermijdelijk lijkt door zijn zware loonlast. Janssen behoort tot de absolute topverdieners in de Jupiler Pro League, met een salaris van 2,5 miljoen euro netto per jaar.

Het is een publiek geheim dat de Great Old verlieslatend is, wat zijn toekomst in Deurne-Noord nog meer op de helling zet. “Die grote financiële middelen zijn er niet meer bij Antwerp. Gaan ze hem dan nog kunnen houden, en eventueel laten bijtekenen aan dezelfde voorwaarden?” vroeg Frank Boeckx zich eerder af bij Play Sports.

Janssen is hartstikke blij bij Antwerp

Vincent Janssen verklaarde in een interview met Het Laatste Nieuws dat hij zich gelukkig voelt bij Antwerp. “Ik ben hartstikke blij bij Antwerp,” zei hij.

Zijn vrouw is tevreden, hij woont dicht bij zijn familie en werkt samen met “geweldige” mensen. Toch gaf hij toe dat de situatie van de club hem aan het denken zet.

“Een type als Janssen zal altijd elders aan de slag kunnen, maar dan moet er boter bij de vis komen,” aldus Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.Janssen werd al eerder gelinkt aan een vertrek bij Antwerp FC, maar deze keer lijkt het afscheid echt dichterbij dan ooit.

Janssen droomt van de MLS

Een terugkeer naar de Mexicaanse competitie, waar Vincent Janssen eerder speelde voor Monterrey, is nooit een optie geweest.

Ook een verhuis naar Saoedi-Arabië of een overstap naar een grote Europese competitie zegt hem niets meer. Janssen droomt van een avontuur in de Major League Soccer.

Zijn vrouw Talia is afkomstig uit Texas, en het koppel wil zich op termijn definitief in de Verenigde Staten vestigen. “Ik heb de ambitie om daar ooit in mijn leven nog te voetballen, indien de juiste club op de proppen komt,” zei hij vorig jaar in Gazet van Antwerpen.

Speelt Janssen volgend seizoen in de MLS?

Meest recent

Anthuenis voorspelt nu al volgende topspeler bij Anderlecht

RSC Anderlecht droomt weer stiekem van een prijs. Ze staan derde in de competitie met vijf punten ...

6
6
'Europese subtop zet zinnen op smaakmaker KV Mechelen'

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag Sporting Charleroi uit te ...

18
18
Bizarre goalgetter staat op bij AA Gent: "Dit is heel fijn"

AA Gent speelt tot op heden een zeer wisselvallig seizoen in de Jupiler Pro League, waar ze amper ...

18
18
Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

98
98
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

247
247
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

81
81
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

229
229
Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

121
121
Benteke-gerucht ontploft: familie reageert keihard

Er dook plots een opvallend gerucht op. Zo linkte Sasha Tavolieri Christian Benteke aan RSC ...

134
134
Mechele zeer gepikeerd: "Jullie overdrijven"

Club Brugge won met 1-2 op het veld van OH Leuven. Opdracht volbracht. Het was zeker geen geweldige ...

126
126
Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

219
219
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

207
207
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

267
267
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

107
107
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

45
45
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1578
1578
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

224
224
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

279
279
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

314
314
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

34
34
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

164
164
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

821
821
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

45
45
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

44
44

Meer sportnieuws