Ulderink zorgt voor enorme wending Praet bij Antwerp

door
Ulderink zorgt voor enorme wending Praet bij Antwerp

Dennis Praet (30) werd met toeters en bellen binnengehaald bij Royal Antwerp FC. De middenvelder won in het verleden de Gouden Schoen en is een 15-voudige Rode Duivel. Na een mindere periode in Engeland keerde hij terug naar de Belgische velden. Ook ex-club Anderlecht lonkte.

En afgelopen speeldag stond Praet tegenover Anderlecht in de Champions Play-Offs. Andries Ulderink zorgde echter voor een zéér verrassende wending. De middenvelder is van nature een nummer 10, maar speelde zowaar als controlerende middenvelder tegen Paars-Wit.

LEES OOK: 'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Nieuwe rol bij Antwerp

Volgens ex-Anderlecht-coach Ariël Jacobs kan Praet uitblinken in zijn nieuwe rol. “Het is, denk ik, de enige rol die Praet op dit moment nog kan bekleden, in die zin dat hij de explosiviteit mist om een rij hoger of op de flank te spelen”, citeert Het Nieuwsblad de voormalige hoofdtrainer.

Jacobs ziet in Praet een ideale nummer 8. ”Met een balveroveraar als Doumbia naast hem kan Praet het eerste aanspeelpunt zijn voor de verdediging. Hij heeft er de voetballende kwaliteiten voor. Met zijn korte én lange passing kan hij snelle mannen als Kerk en Balikwisha voor hem lanceren.”

Verdedigende taken

Onder Jacobs debuteerde Praet in 2011 bij Anderlecht. “Toen had hij nog een broertje dood aan het meeverdedigen. Hij zei altijd dat hij een nummer tien was. Ik zou bijna durven zeggen op de klassieke, ouderwetse manier, namelijk het spel maken. En daar stopte het.”

Nu lijkt Praet zich wel te vinden in een nieuwe rol. “In het moderne voetbal moeten de spelmakers en de aanvallers meewerken, om een compact blok te creëren. Ik sluit zelfs uit dat dit een eenmalige toevalstreffer was. Als Praet zijn draai vindt in deze nieuwe rol, dan kan hij voor Antwerp nog een heel nuttige kracht zijn.”

Zie jij Dennis Praet als ideale 'nummer 8' bij Antwerp?

Meest recent

Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

5
5
'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

188
188
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

189
189
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

251
251
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

109
109
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

220
220
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

44
44
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

257
257
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

206
206
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

452
452
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

94
94
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

634
634
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1110
1110
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

418
418
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

323
323
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

345
345
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

480
480
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

503
503
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

227
227
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

444
444
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

237
237
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1016
1016
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

236
236
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

56
56

Meer sportnieuws