Ulderink zorgt voor enorme wending Praet bij Antwerp

door
Ulderink zorgt voor enorme wending Praet bij Antwerp

Dennis Praet (30) werd met toeters en bellen binnengehaald bij Royal Antwerp FC. De middenvelder won in het verleden de Gouden Schoen en is een 15-voudige Rode Duivel. Na een mindere periode in Engeland keerde hij terug naar de Belgische velden. Ook ex-club Anderlecht lonkte.

En afgelopen speeldag stond Praet tegenover Anderlecht in de Champions Play-Offs. Andries Ulderink zorgde echter voor een zéér verrassende wending. De middenvelder is van nature een nummer 10, maar speelde zowaar als controlerende middenvelder tegen Paars-Wit.

LEES OOK: Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Nieuwe rol bij Antwerp

Volgens ex-Anderlecht-coach Ariël Jacobs kan Praet uitblinken in zijn nieuwe rol. “Het is, denk ik, de enige rol die Praet op dit moment nog kan bekleden, in die zin dat hij de explosiviteit mist om een rij hoger of op de flank te spelen”, citeert Het Nieuwsblad de voormalige hoofdtrainer.

Jacobs ziet in Praet een ideale nummer 8. ”Met een balveroveraar als Doumbia naast hem kan Praet het eerste aanspeelpunt zijn voor de verdediging. Hij heeft er de voetballende kwaliteiten voor. Met zijn korte én lange passing kan hij snelle mannen als Kerk en Balikwisha voor hem lanceren.”

Verdedigende taken

Onder Jacobs debuteerde Praet in 2011 bij Anderlecht. “Toen had hij nog een broertje dood aan het meeverdedigen. Hij zei altijd dat hij een nummer tien was. Ik zou bijna durven zeggen op de klassieke, ouderwetse manier, namelijk het spel maken. En daar stopte het.”

Nu lijkt Praet zich wel te vinden in een nieuwe rol. “In het moderne voetbal moeten de spelmakers en de aanvallers meewerken, om een compact blok te creëren. Ik sluit zelfs uit dat dit een eenmalige toevalstreffer was. Als Praet zijn draai vindt in deze nieuwe rol, dan kan hij voor Antwerp nog een heel nuttige kracht zijn.”

Zie jij Dennis Praet als ideale 'nummer 8' bij Antwerp?

Meest recent

'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

13
13
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

65
65
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

9
9
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

13
13
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

31
31
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

124
124
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

61
61
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

159
159
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

35
35
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

101
101
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

112
112
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

197
197
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

67
67
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

442
442
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

352
352
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

299
299
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

285
285
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

225
225
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

42
42
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

71
71
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

46
46
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

173
173
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

117
117
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

30
30
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

233
233

Meer sportnieuws