Ulderink zorgt voor enorme wending Praet bij Antwerp

door
Ulderink zorgt voor enorme wending Praet bij Antwerp

Dennis Praet (30) werd met toeters en bellen binnengehaald bij Royal Antwerp FC. De middenvelder won in het verleden de Gouden Schoen en is een 15-voudige Rode Duivel. Na een mindere periode in Engeland keerde hij terug naar de Belgische velden. Ook ex-club Anderlecht lonkte.

En afgelopen speeldag stond Praet tegenover Anderlecht in de Champions Play-Offs. Andries Ulderink zorgde echter voor een zéér verrassende wending. De middenvelder is van nature een nummer 10, maar speelde zowaar als controlerende middenvelder tegen Paars-Wit.

LEES OOK: ‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Nieuwe rol bij Antwerp

Volgens ex-Anderlecht-coach Ariël Jacobs kan Praet uitblinken in zijn nieuwe rol. “Het is, denk ik, de enige rol die Praet op dit moment nog kan bekleden, in die zin dat hij de explosiviteit mist om een rij hoger of op de flank te spelen”, citeert Het Nieuwsblad de voormalige hoofdtrainer.

Jacobs ziet in Praet een ideale nummer 8. ”Met een balveroveraar als Doumbia naast hem kan Praet het eerste aanspeelpunt zijn voor de verdediging. Hij heeft er de voetballende kwaliteiten voor. Met zijn korte én lange passing kan hij snelle mannen als Kerk en Balikwisha voor hem lanceren.”

Verdedigende taken

Onder Jacobs debuteerde Praet in 2011 bij Anderlecht. “Toen had hij nog een broertje dood aan het meeverdedigen. Hij zei altijd dat hij een nummer tien was. Ik zou bijna durven zeggen op de klassieke, ouderwetse manier, namelijk het spel maken. En daar stopte het.”

Nu lijkt Praet zich wel te vinden in een nieuwe rol. “In het moderne voetbal moeten de spelmakers en de aanvallers meewerken, om een compact blok te creëren. Ik sluit zelfs uit dat dit een eenmalige toevalstreffer was. Als Praet zijn draai vindt in deze nieuwe rol, dan kan hij voor Antwerp nog een heel nuttige kracht zijn.”

Zie jij Dennis Praet als ideale 'nummer 8' bij Antwerp?

Meest recent

Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

63
63
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

35
35
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

81
81
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

134
134
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

251
251
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

931
931
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

351
351
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

592
592
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

265
265
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

374
374
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

867
867
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

424
424
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

466
466
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

86
86
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

55
55
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

338
338
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

128
128
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

114
114
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

21
21
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

93
93
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

472
472
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

67
67
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

943
943
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

128
128
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

139
139

Meer sportnieuws