Ulderink zorgt voor enorme wending Praet bij Antwerp

door
Ulderink zorgt voor enorme wending Praet bij Antwerp

Dennis Praet (30) werd met toeters en bellen binnengehaald bij Royal Antwerp FC. De middenvelder won in het verleden de Gouden Schoen en is een 15-voudige Rode Duivel. Na een mindere periode in Engeland keerde hij terug naar de Belgische velden. Ook ex-club Anderlecht lonkte.

En afgelopen speeldag stond Praet tegenover Anderlecht in de Champions Play-Offs. Andries Ulderink zorgde echter voor een zéér verrassende wending. De middenvelder is van nature een nummer 10, maar speelde zowaar als controlerende middenvelder tegen Paars-Wit.

LEES OOK: Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Nieuwe rol bij Antwerp

Volgens ex-Anderlecht-coach Ariël Jacobs kan Praet uitblinken in zijn nieuwe rol. “Het is, denk ik, de enige rol die Praet op dit moment nog kan bekleden, in die zin dat hij de explosiviteit mist om een rij hoger of op de flank te spelen”, citeert Het Nieuwsblad de voormalige hoofdtrainer.

Jacobs ziet in Praet een ideale nummer 8. ”Met een balveroveraar als Doumbia naast hem kan Praet het eerste aanspeelpunt zijn voor de verdediging. Hij heeft er de voetballende kwaliteiten voor. Met zijn korte én lange passing kan hij snelle mannen als Kerk en Balikwisha voor hem lanceren.”

Verdedigende taken

Onder Jacobs debuteerde Praet in 2011 bij Anderlecht. “Toen had hij nog een broertje dood aan het meeverdedigen. Hij zei altijd dat hij een nummer tien was. Ik zou bijna durven zeggen op de klassieke, ouderwetse manier, namelijk het spel maken. En daar stopte het.”

Nu lijkt Praet zich wel te vinden in een nieuwe rol. “In het moderne voetbal moeten de spelmakers en de aanvallers meewerken, om een compact blok te creëren. Ik sluit zelfs uit dat dit een eenmalige toevalstreffer was. Als Praet zijn draai vindt in deze nieuwe rol, dan kan hij voor Antwerp nog een heel nuttige kracht zijn.”

Zie jij Dennis Praet als ideale 'nummer 8' bij Antwerp?

Meest recent

Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

0
0
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

61
61
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

74
74
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

152
152
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

109
109
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

290
290
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

107
107
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

86
86
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

104
104
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

248
248
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

412
412
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

471
471
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

45
45
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

257
257
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

247
247
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

65
65
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

177
177
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

518
518
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

211
211
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

140
140
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

208
208
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

122
122
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

247
247
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

159
159
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

61
61

Meer sportnieuws