Ulderink zorgt voor enorme wending Praet bij Antwerp

door
Ulderink zorgt voor enorme wending Praet bij Antwerp

Dennis Praet (30) werd met toeters en bellen binnengehaald bij Royal Antwerp FC. De middenvelder won in het verleden de Gouden Schoen en is een 15-voudige Rode Duivel. Na een mindere periode in Engeland keerde hij terug naar de Belgische velden. Ook ex-club Anderlecht lonkte.

En afgelopen speeldag stond Praet tegenover Anderlecht in de Champions Play-Offs. Andries Ulderink zorgde echter voor een zéér verrassende wending. De middenvelder is van nature een nummer 10, maar speelde zowaar als controlerende middenvelder tegen Paars-Wit.

LEES OOK: 'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Nieuwe rol bij Antwerp

Volgens ex-Anderlecht-coach Ariël Jacobs kan Praet uitblinken in zijn nieuwe rol. “Het is, denk ik, de enige rol die Praet op dit moment nog kan bekleden, in die zin dat hij de explosiviteit mist om een rij hoger of op de flank te spelen”, citeert Het Nieuwsblad de voormalige hoofdtrainer.

Jacobs ziet in Praet een ideale nummer 8. ”Met een balveroveraar als Doumbia naast hem kan Praet het eerste aanspeelpunt zijn voor de verdediging. Hij heeft er de voetballende kwaliteiten voor. Met zijn korte én lange passing kan hij snelle mannen als Kerk en Balikwisha voor hem lanceren.”

Verdedigende taken

Onder Jacobs debuteerde Praet in 2011 bij Anderlecht. “Toen had hij nog een broertje dood aan het meeverdedigen. Hij zei altijd dat hij een nummer tien was. Ik zou bijna durven zeggen op de klassieke, ouderwetse manier, namelijk het spel maken. En daar stopte het.”

Nu lijkt Praet zich wel te vinden in een nieuwe rol. “In het moderne voetbal moeten de spelmakers en de aanvallers meewerken, om een compact blok te creëren. Ik sluit zelfs uit dat dit een eenmalige toevalstreffer was. Als Praet zijn draai vindt in deze nieuwe rol, dan kan hij voor Antwerp nog een heel nuttige kracht zijn.”

Zie jij Dennis Praet als ideale 'nummer 8' bij Antwerp?

Meest recent

'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

24
24
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

13
13
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

50
50
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

35
35
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

101
101
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

521
521
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

141
141
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

410
410
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

285
285
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

110
110
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

225
225
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

150
150
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

466
466
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

390
390
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

175
175
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

333
333
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

850
850
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

277
277
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

490
490
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

351
351
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

391
391
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

246
246
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

100
100
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

939
939
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

195
195

Meer sportnieuws