Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

453 stemmen
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De nieuwe koploper is sinds afgelopen weekend Club Brugge, terwijl ook Union zich na de zege in de Cegeka Arena op gelijke hoogte schaarde. Toch hoeven de Limburgers nog niet te wanhopen in de titelrace.

Ondanks de tumultueuze afloop tegen Union deden Thorsten Fink en zijn troepen achteraf hun best om de kalmte te bewaren. En ook volgens Hein Vanhaezebrouck is er nu niet plots reden tot paniek. Integendeel: in zijn wekelijkse column voor Het Nieuwsblad voorspelt hij dat Genk de komende dagen al een uitstekende zaak kan doen.

LEES OOK: Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Hein stelt Genk gerust

Tenslotte staat er voor hen nu een tweeluik tegen Antwerp op het programma, terwijl de concurrentie het zowel donderdag als zondag tegen mekaar moet opnemen. "Dankzij de kalendermaker krijgen we deze week twee keer Club Brugge tegen Union – iets wat ik overigens erg raar vind", merkt Vanhaezebrouck niet geheel onterecht op.

"Het maakt dat het voor Club en Union twee heel belangrijke matchen zijn en dat Genk een uitgelezen kans krijgt om iets recht te zetten", luidt het. Indien de twee voornaamste uitdagers in hun onderlinge duels punten laten liggen en Genk zelf foutloos blijft kan het volgens Vanhaezebrouck volgende week zomaar terug bovenaan staan.

Boodschap voor Fink

Niettemin is er werk aan de boeg voor Fink, die vooraf waarschuwde dat duels winnen de sleutel was tegen Union maar zijn team op dat vlak toch het onderspit zag delven. Nog volgens Vanhaezebrouck, die de kritiek op het spel van de Brusselaars overdreven vindt, werd Genk compleet afgetroefd wat intensiteit en agressiviteit betreft.

Bovendien bleek Club op dat gebied ook veruit de betere van AA Gent, tegen wie het nooit echt diep moest gaan. Hoewel de landskampioen volgens Vanhaezebrouck daarom nu snel de knop zal moeten omdraaien om Union te bekampen denkt hij dan ook dat Fink nu dringend zijn imago als ideale schoonzoon van zich moet afschudden.

Wie is momenteel de titelfavoriet?

Meest recent

Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

10
10
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

21
21
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

92
92
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

68
68
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

71
71
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

260
260
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

74
74
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

228
228
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

110
110
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

227
227
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

200
200
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

254
254
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

111
111
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

217
217
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1064
1064
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

483
483
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

244
244
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

257
257
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

432
432
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

339
339
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

78
78
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

289
289
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

373
373
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

508
508
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

232
232

Meer sportnieuws