Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

door
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De nieuwe koploper is sinds afgelopen weekend Club Brugge, terwijl ook Union zich na de zege in de Cegeka Arena op gelijke hoogte schaarde. Toch hoeven de Limburgers nog niet te wanhopen in de titelrace.

Ondanks de tumultueuze afloop tegen Union deden Thorsten Fink en zijn troepen achteraf hun best om de kalmte te bewaren. En ook volgens Hein Vanhaezebrouck is er nu niet plots reden tot paniek. Integendeel: in zijn wekelijkse column voor Het Nieuwsblad voorspelt hij dat Genk de komende dagen al een uitstekende zaak kan doen.

LEES OOK: Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

Hein stelt Genk gerust

Tenslotte staat er voor hen nu een tweeluik tegen Antwerp op het programma, terwijl de concurrentie het zowel donderdag als zondag tegen mekaar moet opnemen. "Dankzij de kalendermaker krijgen we deze week twee keer Club Brugge tegen Union – iets wat ik overigens erg raar vind", merkt Vanhaezebrouck niet geheel onterecht op.

"Het maakt dat het voor Club en Union twee heel belangrijke matchen zijn en dat Genk een uitgelezen kans krijgt om iets recht te zetten", luidt het. Indien de twee voornaamste uitdagers in hun onderlinge duels punten laten liggen en Genk zelf foutloos blijft kan het volgens Vanhaezebrouck volgende week zomaar terug bovenaan staan.

Boodschap voor Fink

Niettemin is er werk aan de boeg voor Fink, die vooraf waarschuwde dat duels winnen de sleutel was tegen Union maar zijn team op dat vlak toch het onderspit zag delven. Nog volgens Vanhaezebrouck, die de kritiek op het spel van de Brusselaars overdreven vindt, werd Genk compleet afgetroefd wat intensiteit en agressiviteit betreft.

Bovendien bleek Club op dat gebied ook veruit de betere van AA Gent, tegen wie het nooit echt diep moest gaan. Hoewel de landskampioen volgens Vanhaezebrouck daarom nu snel de knop zal moeten omdraaien om Union te bekampen denkt hij dan ook dat Fink nu dringend zijn imago als ideale schoonzoon van zich moet afschudden.

Wie is momenteel de titelfavoriet?

Meest recent

'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

21
21
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

30
30
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

100
100
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

43
43
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

72
72
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

29
29
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

222
222
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

161
161
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

222
222
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

244
244
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

116
116
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

240
240
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

927
927
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

97
97
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

50
50
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

115
115
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

604
604
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

246
246
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

662
662
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

185
185
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

249
249
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

46
46
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

56
56
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

701
701
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

865
865

Meer sportnieuws