Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

453
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De nieuwe koploper is sinds afgelopen weekend Club Brugge, terwijl ook Union zich na de zege in de Cegeka Arena op gelijke hoogte schaarde. Toch hoeven de Limburgers nog niet te wanhopen in de titelrace.

Ondanks de tumultueuze afloop tegen Union deden Thorsten Fink en zijn troepen achteraf hun best om de kalmte te bewaren. En ook volgens Hein Vanhaezebrouck is er nu niet plots reden tot paniek. Integendeel: in zijn wekelijkse column voor Het Nieuwsblad voorspelt hij dat Genk de komende dagen al een uitstekende zaak kan doen.

LEES OOK: Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Hein stelt Genk gerust

Tenslotte staat er voor hen nu een tweeluik tegen Antwerp op het programma, terwijl de concurrentie het zowel donderdag als zondag tegen mekaar moet opnemen. "Dankzij de kalendermaker krijgen we deze week twee keer Club Brugge tegen Union – iets wat ik overigens erg raar vind", merkt Vanhaezebrouck niet geheel onterecht op.

"Het maakt dat het voor Club en Union twee heel belangrijke matchen zijn en dat Genk een uitgelezen kans krijgt om iets recht te zetten", luidt het. Indien de twee voornaamste uitdagers in hun onderlinge duels punten laten liggen en Genk zelf foutloos blijft kan het volgens Vanhaezebrouck volgende week zomaar terug bovenaan staan.

Boodschap voor Fink

Niettemin is er werk aan de boeg voor Fink, die vooraf waarschuwde dat duels winnen de sleutel was tegen Union maar zijn team op dat vlak toch het onderspit zag delven. Nog volgens Vanhaezebrouck, die de kritiek op het spel van de Brusselaars overdreven vindt, werd Genk compleet afgetroefd wat intensiteit en agressiviteit betreft.

Bovendien bleek Club op dat gebied ook veruit de betere van AA Gent, tegen wie het nooit echt diep moest gaan. Hoewel de landskampioen volgens Vanhaezebrouck daarom nu snel de knop zal moeten omdraaien om Union te bekampen denkt hij dan ook dat Fink nu dringend zijn imago als ideale schoonzoon van zich moet afschudden.

Wie is momenteel de titelfavoriet?

Meest recent

Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

15
15
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

102
102
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

43
43
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

32
32
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

244
244
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

20
20
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

378
378
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

40
40
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

629
629
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

60
60
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

24
24
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

527
527
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

209
209
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1026
1026
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

160
160
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

26
26
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

210
210
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

16
16
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

98
98
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

320
320
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

252
252
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

125
125
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

301
301
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

128
128
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

66
66

Meer sportnieuws