Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

door
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De nieuwe koploper is sinds afgelopen weekend Club Brugge, terwijl ook Union zich na de zege in de Cegeka Arena op gelijke hoogte schaarde. Toch hoeven de Limburgers nog niet te wanhopen in de titelrace.

Ondanks de tumultueuze afloop tegen Union deden Thorsten Fink en zijn troepen achteraf hun best om de kalmte te bewaren. En ook volgens Hein Vanhaezebrouck is er nu niet plots reden tot paniek. Integendeel: in zijn wekelijkse column voor Het Nieuwsblad voorspelt hij dat Genk de komende dagen al een uitstekende zaak kan doen.

LEES OOK: El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Hein stelt Genk gerust

Tenslotte staat er voor hen nu een tweeluik tegen Antwerp op het programma, terwijl de concurrentie het zowel donderdag als zondag tegen mekaar moet opnemen. "Dankzij de kalendermaker krijgen we deze week twee keer Club Brugge tegen Union – iets wat ik overigens erg raar vind", merkt Vanhaezebrouck niet geheel onterecht op.

"Het maakt dat het voor Club en Union twee heel belangrijke matchen zijn en dat Genk een uitgelezen kans krijgt om iets recht te zetten", luidt het. Indien de twee voornaamste uitdagers in hun onderlinge duels punten laten liggen en Genk zelf foutloos blijft kan het volgens Vanhaezebrouck volgende week zomaar terug bovenaan staan.

Boodschap voor Fink

Niettemin is er werk aan de boeg voor Fink, die vooraf waarschuwde dat duels winnen de sleutel was tegen Union maar zijn team op dat vlak toch het onderspit zag delven. Nog volgens Vanhaezebrouck, die de kritiek op het spel van de Brusselaars overdreven vindt, werd Genk compleet afgetroefd wat intensiteit en agressiviteit betreft.

Bovendien bleek Club op dat gebied ook veruit de betere van AA Gent, tegen wie het nooit echt diep moest gaan. Hoewel de landskampioen volgens Vanhaezebrouck daarom nu snel de knop zal moeten omdraaien om Union te bekampen denkt hij dan ook dat Fink nu dringend zijn imago als ideale schoonzoon van zich moet afschudden.

Wie is momenteel de titelfavoriet?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

46
46
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

20
20
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

384
384
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

40
40
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

48
48
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

261
261
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

60
60
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

314
314
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

354
354
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

52
52
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

163
163
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

141
141
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

35
35
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

267
267
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

121
121
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

310
310
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

233
233
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

301
301
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

712
712
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

288
288
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

159
159

Meer sportnieuws