‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

door
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van KV Kortrijk. De 26-jarige Fransman geldt als een sterke, controlerende middenvelder met ervaring in de Jupiler Pro League. Sissako wordt omschreven als een "krijger op het middenveld" en zou al contact hebben gehad met Club. Ook buitenlandse clubs tonen interesse. Met mogelijke vertrekkers zoals Raphael Onyedika en Hugo Vetlesen bereidt Club zich duidelijk voor op een drukke zomermercato.

LEES OOK: Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Krijger op het middenveld

Club Brugge ziet Ardon Jashari en/of Raphael Onyedika mogelijk vertrekken op het einde van dit seizoen. Ook Hugo Vetlesen en Casper Nielsen kunnen in de zomermercato een transfer maken. Daarom houdt Dévy Rigaux de markt in de gaten op zoek naar versterking op het middenveld.

Abdoulaye Sissako (26, KV Kortrijk) zou alvast op de lijst staan van de Director of Football. Club zou zelfs al contact hebben opgenomen met Sissako en zijn entourage om een mogelijke overstap te bespreken. Ook Leeds United en Le Havre hebben de 26-jarige Fransman in het vizier.

Sissako is van nature een centrale, controlerende middenvelder, maar speelt dit seizoen – uit noodzaak – vaak centraal achterin bij Kortrijk, goed voor zo’n 33% van zijn speelminuten. “Iedereen weet dat ik een middenvelder ben,” zei Sissako eerder.

Hij is ondertussen al twee seizoenen een belangrijke figuur bij KV Kortrijk. De balvaste middenvelder wordt door Het Nieuwsblad omschreven als “een krijger op het middenveld.” Vlak voor de defensie controleert hij het spel en combineert vlot met de offensieve krachten.

Toch sluipen er soms foutjes in zijn spel, zoals slechte passes of concentratieverlies. “Hij is consistent, maar maakte elke match wel één grote fout – gelukkig zonder echt grote gevolgen,” stelde Krant van West-Vlaanderen vast.

Gevoelige transfer: van Essevee naar Veekaa

Na de degradatie van Zulte Waregem twee jaar geleden wilde Abdoulaye Sissako absoluut in de Jupiler Pro League blijven, en daarom tekende hij bij streekrivaal KV Kortrijk. Het was een transfer die leefde in de streek.

“Ik heb vier prachtige jaren gekend aan de Gaverbeek, maar het was tijd voor iets nieuws. Ik denk dat de Essevee-fans dat ook wel begrijpen,” zei Sissako in augustus 2023.

Het seizoen in Kortrijk verliep nog moeizamer dan aan de Gaverbeek, en de Fransman met Malinese roots zal zich vaak afgevraagd hebben waar hij aan begonnen was.

Sinds de komst van Freyr Alexandersson veranderde echter alles voor hem. Hij bekleedt nu een leidersrol als defensieve middenvelder, al is hij dat niet meteen naast het veld. De breker op het middenveld is de onbetwiste nummer zes in het Guldensporenstadion.

Krachtig, recupererend en een dribbelaar

In de zomer van 2019 werd de toen 21-jarige Abdoulaye Sissako binnengehaald door Zulte Waregem. De verdedigende middenvelder maakte indruk op de scoutingcel van Essevee met zijn balrecuperatie en voetballend vermogen.

Sissako, een voormalig jeugdinternational bij de Franse U18 en U19, ging bij Châteauroux zijn laatste contractjaar in en wilde niet bijtekenen.

Zijn verhaal bij Zulte Waregem kende ups en downs. Een basisspeler was hij niet meteen, maar hij toonde wel vaak zijn talent. Bovendien viel Sissako nooit uit de toon tijdens zijn speelkansen. “Krachtig, recupererend en een dribbelaar.” Zo omschreef de middenvelder zichzelf als speler.

Toenmalig coach Francky Dury noemde Sissako een ‘facteur’ – een speler die de bal bijna tot in de voeten van een ploegmaat komt brengen. Sissako moest meer vooruit voetballen, dat was Dury’s duidelijke opdracht.

“Dat noem ik met persoonlijkheid spelen. Ik vind dat hij te vaak achteruit voetbalt, maar hij kan dat, anders haalde ik hem niet,” zei Dury. “Abdoulaye is een goede speler, hé. Maar hij moet meer lef tonen, niet altijd kiezen voor de zekerheid achter hem, maar durven. Hij heeft kwaliteit, gestalte, is goed in het duel,” aldus Dury.

Sissako zou een waardevolle toevoeging voor Club Brugge zijn

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

98
98
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

46
46
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

253
253
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

93
93
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

197
197
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

130
130
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

156
156
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

358
358
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

240
240
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

123
123
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

275
275
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

62
62
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

153
153
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

143
143
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

269
269
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

268
268
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

423
423
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

338
338
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

154
154
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

555
555

Meer sportnieuws