‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

door
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van KV Kortrijk. De 26-jarige Fransman geldt als een sterke, controlerende middenvelder met ervaring in de Jupiler Pro League. Sissako wordt omschreven als een "krijger op het middenveld" en zou al contact hebben gehad met Club. Ook buitenlandse clubs tonen interesse. Met mogelijke vertrekkers zoals Raphael Onyedika en Hugo Vetlesen bereidt Club zich duidelijk voor op een drukke zomermercato.

LEES OOK: Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Krijger op het middenveld

Club Brugge ziet Ardon Jashari en/of Raphael Onyedika mogelijk vertrekken op het einde van dit seizoen. Ook Hugo Vetlesen en Casper Nielsen kunnen in de zomermercato een transfer maken. Daarom houdt Dévy Rigaux de markt in de gaten op zoek naar versterking op het middenveld.

Abdoulaye Sissako (26, KV Kortrijk) zou alvast op de lijst staan van de Director of Football. Club zou zelfs al contact hebben opgenomen met Sissako en zijn entourage om een mogelijke overstap te bespreken. Ook Leeds United en Le Havre hebben de 26-jarige Fransman in het vizier.

Sissako is van nature een centrale, controlerende middenvelder, maar speelt dit seizoen – uit noodzaak – vaak centraal achterin bij Kortrijk, goed voor zo’n 33% van zijn speelminuten. “Iedereen weet dat ik een middenvelder ben,” zei Sissako eerder.

Hij is ondertussen al twee seizoenen een belangrijke figuur bij KV Kortrijk. De balvaste middenvelder wordt door Het Nieuwsblad omschreven als “een krijger op het middenveld.” Vlak voor de defensie controleert hij het spel en combineert vlot met de offensieve krachten.

Toch sluipen er soms foutjes in zijn spel, zoals slechte passes of concentratieverlies. “Hij is consistent, maar maakte elke match wel één grote fout – gelukkig zonder echt grote gevolgen,” stelde Krant van West-Vlaanderen vast.

Gevoelige transfer: van Essevee naar Veekaa

Na de degradatie van Zulte Waregem twee jaar geleden wilde Abdoulaye Sissako absoluut in de Jupiler Pro League blijven, en daarom tekende hij bij streekrivaal KV Kortrijk. Het was een transfer die leefde in de streek.

“Ik heb vier prachtige jaren gekend aan de Gaverbeek, maar het was tijd voor iets nieuws. Ik denk dat de Essevee-fans dat ook wel begrijpen,” zei Sissako in augustus 2023.

Het seizoen in Kortrijk verliep nog moeizamer dan aan de Gaverbeek, en de Fransman met Malinese roots zal zich vaak afgevraagd hebben waar hij aan begonnen was.

Sinds de komst van Freyr Alexandersson veranderde echter alles voor hem. Hij bekleedt nu een leidersrol als defensieve middenvelder, al is hij dat niet meteen naast het veld. De breker op het middenveld is de onbetwiste nummer zes in het Guldensporenstadion.

Krachtig, recupererend en een dribbelaar

In de zomer van 2019 werd de toen 21-jarige Abdoulaye Sissako binnengehaald door Zulte Waregem. De verdedigende middenvelder maakte indruk op de scoutingcel van Essevee met zijn balrecuperatie en voetballend vermogen.

Sissako, een voormalig jeugdinternational bij de Franse U18 en U19, ging bij Châteauroux zijn laatste contractjaar in en wilde niet bijtekenen.

Zijn verhaal bij Zulte Waregem kende ups en downs. Een basisspeler was hij niet meteen, maar hij toonde wel vaak zijn talent. Bovendien viel Sissako nooit uit de toon tijdens zijn speelkansen. “Krachtig, recupererend en een dribbelaar.” Zo omschreef de middenvelder zichzelf als speler.

Toenmalig coach Francky Dury noemde Sissako een ‘facteur’ – een speler die de bal bijna tot in de voeten van een ploegmaat komt brengen. Sissako moest meer vooruit voetballen, dat was Dury’s duidelijke opdracht.

“Dat noem ik met persoonlijkheid spelen. Ik vind dat hij te vaak achteruit voetbalt, maar hij kan dat, anders haalde ik hem niet,” zei Dury. “Abdoulaye is een goede speler, hé. Maar hij moet meer lef tonen, niet altijd kiezen voor de zekerheid achter hem, maar durven. Hij heeft kwaliteit, gestalte, is goed in het duel,” aldus Dury.

Sissako zou een waardevolle toevoeging voor Club Brugge zijn

Meest recent

'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

1
1
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

46
46
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

13
13
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

25
25
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

120
120
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

125
125
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

44
44
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

48
48
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

168
168
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

172
172
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

58
58
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

251
251
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

414
414
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

195
195
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

156
156
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

532
532
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

115
115
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

395
395
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

120
120
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

46
46
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

127
127
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

335
335
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

173
173
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

522
522
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

185
185

Meer sportnieuws