‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

547
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van KV Kortrijk. De 26-jarige Fransman geldt als een sterke, controlerende middenvelder met ervaring in de Jupiler Pro League. Sissako wordt omschreven als een "krijger op het middenveld" en zou al contact hebben gehad met Club. Ook buitenlandse clubs tonen interesse. Met mogelijke vertrekkers zoals Raphael Onyedika en Hugo Vetlesen bereidt Club zich duidelijk voor op een drukke zomermercato.

LEES OOK: KV Kortrijk roept straffe taal na stuntje tegen Standard

Krijger op het middenveld

Club Brugge ziet Ardon Jashari en/of Raphael Onyedika mogelijk vertrekken op het einde van dit seizoen. Ook Hugo Vetlesen en Casper Nielsen kunnen in de zomermercato een transfer maken. Daarom houdt Dévy Rigaux de markt in de gaten op zoek naar versterking op het middenveld.

Abdoulaye Sissako (26, KV Kortrijk) zou alvast op de lijst staan van de Director of Football. Club zou zelfs al contact hebben opgenomen met Sissako en zijn entourage om een mogelijke overstap te bespreken. Ook Leeds United en Le Havre hebben de 26-jarige Fransman in het vizier.

Sissako is van nature een centrale, controlerende middenvelder, maar speelt dit seizoen – uit noodzaak – vaak centraal achterin bij Kortrijk, goed voor zo’n 33% van zijn speelminuten. “Iedereen weet dat ik een middenvelder ben,” zei Sissako eerder.

Hij is ondertussen al twee seizoenen een belangrijke figuur bij KV Kortrijk. De balvaste middenvelder wordt door Het Nieuwsblad omschreven als “een krijger op het middenveld.” Vlak voor de defensie controleert hij het spel en combineert vlot met de offensieve krachten.

Toch sluipen er soms foutjes in zijn spel, zoals slechte passes of concentratieverlies. “Hij is consistent, maar maakte elke match wel één grote fout – gelukkig zonder echt grote gevolgen,” stelde Krant van West-Vlaanderen vast.

Gevoelige transfer: van Essevee naar Veekaa

Na de degradatie van Zulte Waregem twee jaar geleden wilde Abdoulaye Sissako absoluut in de Jupiler Pro League blijven, en daarom tekende hij bij streekrivaal KV Kortrijk. Het was een transfer die leefde in de streek.

“Ik heb vier prachtige jaren gekend aan de Gaverbeek, maar het was tijd voor iets nieuws. Ik denk dat de Essevee-fans dat ook wel begrijpen,” zei Sissako in augustus 2023.

Het seizoen in Kortrijk verliep nog moeizamer dan aan de Gaverbeek, en de Fransman met Malinese roots zal zich vaak afgevraagd hebben waar hij aan begonnen was.

Sinds de komst van Freyr Alexandersson veranderde echter alles voor hem. Hij bekleedt nu een leidersrol als defensieve middenvelder, al is hij dat niet meteen naast het veld. De breker op het middenveld is de onbetwiste nummer zes in het Guldensporenstadion.

Krachtig, recupererend en een dribbelaar

In de zomer van 2019 werd de toen 21-jarige Abdoulaye Sissako binnengehaald door Zulte Waregem. De verdedigende middenvelder maakte indruk op de scoutingcel van Essevee met zijn balrecuperatie en voetballend vermogen.

Sissako, een voormalig jeugdinternational bij de Franse U18 en U19, ging bij Châteauroux zijn laatste contractjaar in en wilde niet bijtekenen.

Zijn verhaal bij Zulte Waregem kende ups en downs. Een basisspeler was hij niet meteen, maar hij toonde wel vaak zijn talent. Bovendien viel Sissako nooit uit de toon tijdens zijn speelkansen. “Krachtig, recupererend en een dribbelaar.” Zo omschreef de middenvelder zichzelf als speler.

Toenmalig coach Francky Dury noemde Sissako een ‘facteur’ – een speler die de bal bijna tot in de voeten van een ploegmaat komt brengen. Sissako moest meer vooruit voetballen, dat was Dury’s duidelijke opdracht.

“Dat noem ik met persoonlijkheid spelen. Ik vind dat hij te vaak achteruit voetbalt, maar hij kan dat, anders haalde ik hem niet,” zei Dury. “Abdoulaye is een goede speler, hé. Maar hij moet meer lef tonen, niet altijd kiezen voor de zekerheid achter hem, maar durven. Hij heeft kwaliteit, gestalte, is goed in het duel,” aldus Dury.

Sissako zou een waardevolle toevoeging voor Club Brugge zijn

Meest recent

'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

6
6
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

146
146
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

114
114
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

59
59
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

23
23
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

89
89
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

23
23
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

128
128
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

364
364
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

46
46
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

378
378
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

165
165
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

186
186
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

521
521
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

157
157
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

165
165
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

734
734
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

185
185
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

108
108
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

151
151
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

354
354
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

53
53

Meer sportnieuws