‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

door
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van KV Kortrijk. De 26-jarige Fransman geldt als een sterke, controlerende middenvelder met ervaring in de Jupiler Pro League. Sissako wordt omschreven als een "krijger op het middenveld" en zou al contact hebben gehad met Club. Ook buitenlandse clubs tonen interesse. Met mogelijke vertrekkers zoals Raphael Onyedika en Hugo Vetlesen bereidt Club zich duidelijk voor op een drukke zomermercato.

LEES OOK: Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Krijger op het middenveld

Club Brugge ziet Ardon Jashari en/of Raphael Onyedika mogelijk vertrekken op het einde van dit seizoen. Ook Hugo Vetlesen en Casper Nielsen kunnen in de zomermercato een transfer maken. Daarom houdt Dévy Rigaux de markt in de gaten op zoek naar versterking op het middenveld.

Abdoulaye Sissako (26, KV Kortrijk) zou alvast op de lijst staan van de Director of Football. Club zou zelfs al contact hebben opgenomen met Sissako en zijn entourage om een mogelijke overstap te bespreken. Ook Leeds United en Le Havre hebben de 26-jarige Fransman in het vizier.

Sissako is van nature een centrale, controlerende middenvelder, maar speelt dit seizoen – uit noodzaak – vaak centraal achterin bij Kortrijk, goed voor zo’n 33% van zijn speelminuten. “Iedereen weet dat ik een middenvelder ben,” zei Sissako eerder.

Hij is ondertussen al twee seizoenen een belangrijke figuur bij KV Kortrijk. De balvaste middenvelder wordt door Het Nieuwsblad omschreven als “een krijger op het middenveld.” Vlak voor de defensie controleert hij het spel en combineert vlot met de offensieve krachten.

Toch sluipen er soms foutjes in zijn spel, zoals slechte passes of concentratieverlies. “Hij is consistent, maar maakte elke match wel één grote fout – gelukkig zonder echt grote gevolgen,” stelde Krant van West-Vlaanderen vast.

Gevoelige transfer: van Essevee naar Veekaa

Na de degradatie van Zulte Waregem twee jaar geleden wilde Abdoulaye Sissako absoluut in de Jupiler Pro League blijven, en daarom tekende hij bij streekrivaal KV Kortrijk. Het was een transfer die leefde in de streek.

“Ik heb vier prachtige jaren gekend aan de Gaverbeek, maar het was tijd voor iets nieuws. Ik denk dat de Essevee-fans dat ook wel begrijpen,” zei Sissako in augustus 2023.

Het seizoen in Kortrijk verliep nog moeizamer dan aan de Gaverbeek, en de Fransman met Malinese roots zal zich vaak afgevraagd hebben waar hij aan begonnen was.

Sinds de komst van Freyr Alexandersson veranderde echter alles voor hem. Hij bekleedt nu een leidersrol als defensieve middenvelder, al is hij dat niet meteen naast het veld. De breker op het middenveld is de onbetwiste nummer zes in het Guldensporenstadion.

Krachtig, recupererend en een dribbelaar

In de zomer van 2019 werd de toen 21-jarige Abdoulaye Sissako binnengehaald door Zulte Waregem. De verdedigende middenvelder maakte indruk op de scoutingcel van Essevee met zijn balrecuperatie en voetballend vermogen.

Sissako, een voormalig jeugdinternational bij de Franse U18 en U19, ging bij Châteauroux zijn laatste contractjaar in en wilde niet bijtekenen.

Zijn verhaal bij Zulte Waregem kende ups en downs. Een basisspeler was hij niet meteen, maar hij toonde wel vaak zijn talent. Bovendien viel Sissako nooit uit de toon tijdens zijn speelkansen. “Krachtig, recupererend en een dribbelaar.” Zo omschreef de middenvelder zichzelf als speler.

Toenmalig coach Francky Dury noemde Sissako een ‘facteur’ – een speler die de bal bijna tot in de voeten van een ploegmaat komt brengen. Sissako moest meer vooruit voetballen, dat was Dury’s duidelijke opdracht.

“Dat noem ik met persoonlijkheid spelen. Ik vind dat hij te vaak achteruit voetbalt, maar hij kan dat, anders haalde ik hem niet,” zei Dury. “Abdoulaye is een goede speler, hé. Maar hij moet meer lef tonen, niet altijd kiezen voor de zekerheid achter hem, maar durven. Hij heeft kwaliteit, gestalte, is goed in het duel,” aldus Dury.

Sissako zou een waardevolle toevoeging voor Club Brugge zijn

Meest recent

Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

0
0
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

153
153
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

40
40
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

64
64
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

220
220
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

275
275
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

790
790
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

216
216
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

88
88
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

84
84
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

150
150
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

241
241
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

126
126
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

103
103
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

385
385
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

322
322
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

360
360
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

65
65
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

207
207
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

248
248
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

346
346
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

73
73
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

79
79

Meer sportnieuws