Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

300 stemmen
Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de wedstrijden van afgelopen weekend. Er is een duidelijk verschil tussen de titelkandidaten en de rest. Tegenover Sporza was Vandenbempt snoeihard voor RSC Anderlecht, Royal Antwerp FC en KAA Gent.

Club Brugge heeft de leiding genomen in Play-Off 1 met KRC Genk en Union SG in de achtervolging. Voor plek 4 gaat de strijd tussen KAA Gent, Anderlecht en Antwerp. Die twee laatstgenoemden speelden tegen elkaar in een onderlinge confrontatie.

LEES OOK: Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Tragisch schouwspel

Vandenbempt vond het een tragisch schouwspel tussen Anderlecht en Antwerp. “Anderlecht en Antwerp pakten dit weekend eindelijk een punt. Eentje is beter dan geentje, denk ik dan. En achteraf hadden ze in de beide kampen toch enigszins progressie gezien.De nadruk werd vooral gelegd op het positieve. En dat begrijp ik natuurlijk wel, maar ik vond het toch gewoon een tragisch slechte wedstrijd tussen twee ploegen.”

Beide clubs veranderden vlak voor de Play-Offs van hoofdtrainer en sukkelen met de vorm. Dat was te zien in de onderlinge confrontatie. “Zoals Besnik Hasi ook aangaf - die uit vorm zijn en zonder vertrouwen staan te voetballen. Na de rust was het iets beter en aan de laatste 10 minuten gaan ze toch allebei nog het gevoel overgehouden hebben dat ze konden winnen. Het schoot plots alle kanten op.”

Kreupele paarden

Toch hadden beide clubs de kans(en) om de overwinning over de streep te trekken. “Anderlecht had echt nog een concrete kans of 4 en zonder een sterke Lammens had het gewoon gewonnen. Aan de andere kant was er Antwerp dat af en toe wat beter voetbalde en zelf ook 3 of 4 momenten kreeg waarbij het met wat meer overzicht ook aan echte kansen kon geraken.”

Ook de Buffalo’s zijn op de sukkel. “Maar los van dat spectaculaire slot vond ik het een troosteloze wedstrijd. Als je dan later op de avond ook KAA Gent nog zag strompelen en struikelen tegen Club, dan is het voor plaats 4 toch echt een koers van kreupele paarden. Uiteindelijk zal er dan wel één over de eindmeet vallen, maar voor fiere clubs en supporters als Anderlecht, Gent en Antwerp zijn het echt geen vrolijke tijden.”

🚀

Wie wint de strijd om plek 4 in de Champions Play-Offs?

Meest recent

Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

20
20
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

15
15
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

35
35
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

227
227
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

53
53
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

103
103
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

397
397
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

52
52
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

220
220
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

336
336
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1198
1198
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

521
521
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

167
167
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

199
199
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

766
766
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

564
564
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

267
267
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

130
130
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

199
199
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

61
61
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

86
86
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

85
85

Meer sportnieuws