Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

door
Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de wedstrijden van afgelopen weekend. Er is een duidelijk verschil tussen de titelkandidaten en de rest. Tegenover Sporza was Vandenbempt snoeihard voor RSC Anderlecht, Royal Antwerp FC en KAA Gent.

Club Brugge heeft de leiding genomen in Play-Off 1 met KRC Genk en Union SG in de achtervolging. Voor plek 4 gaat de strijd tussen KAA Gent, Anderlecht en Antwerp. Die twee laatstgenoemden speelden tegen elkaar in een onderlinge confrontatie.

LEES OOK: STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Tragisch schouwspel

Vandenbempt vond het een tragisch schouwspel tussen Anderlecht en Antwerp. “Anderlecht en Antwerp pakten dit weekend eindelijk een punt. Eentje is beter dan geentje, denk ik dan. En achteraf hadden ze in de beide kampen toch enigszins progressie gezien.De nadruk werd vooral gelegd op het positieve. En dat begrijp ik natuurlijk wel, maar ik vond het toch gewoon een tragisch slechte wedstrijd tussen twee ploegen.”

Beide clubs veranderden vlak voor de Play-Offs van hoofdtrainer en sukkelen met de vorm. Dat was te zien in de onderlinge confrontatie. “Zoals Besnik Hasi ook aangaf - die uit vorm zijn en zonder vertrouwen staan te voetballen. Na de rust was het iets beter en aan de laatste 10 minuten gaan ze toch allebei nog het gevoel overgehouden hebben dat ze konden winnen. Het schoot plots alle kanten op.”

Kreupele paarden

Toch hadden beide clubs de kans(en) om de overwinning over de streep te trekken. “Anderlecht had echt nog een concrete kans of 4 en zonder een sterke Lammens had het gewoon gewonnen. Aan de andere kant was er Antwerp dat af en toe wat beter voetbalde en zelf ook 3 of 4 momenten kreeg waarbij het met wat meer overzicht ook aan echte kansen kon geraken.”

Ook de Buffalo’s zijn op de sukkel. “Maar los van dat spectaculaire slot vond ik het een troosteloze wedstrijd. Als je dan later op de avond ook KAA Gent nog zag strompelen en struikelen tegen Club, dan is het voor plaats 4 toch echt een koers van kreupele paarden. Uiteindelijk zal er dan wel één over de eindmeet vallen, maar voor fiere clubs en supporters als Anderlecht, Gent en Antwerp zijn het echt geen vrolijke tijden.”

Wie wint de strijd om plek 4 in de Champions Play-Offs?

Meest recent

Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

71
71
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

12
12
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

57
57
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

285
285
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

201
201
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

132
132
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

42
42
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

24
24
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

211
211
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

76
76
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

448
448
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

170
170
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

171
171
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

36
36
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

393
393
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

386
386
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

300
300
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

135
135
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

221
221
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

569
569
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

150
150
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

119
119
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

78
78
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

270
270
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

164
164

Meer sportnieuws