Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

door
Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de wedstrijden van afgelopen weekend. Er is een duidelijk verschil tussen de titelkandidaten en de rest. Tegenover Sporza was Vandenbempt snoeihard voor RSC Anderlecht, Royal Antwerp FC en KAA Gent.

Club Brugge heeft de leiding genomen in Play-Off 1 met KRC Genk en Union SG in de achtervolging. Voor plek 4 gaat de strijd tussen KAA Gent, Anderlecht en Antwerp. Die twee laatstgenoemden speelden tegen elkaar in een onderlinge confrontatie.

LEES OOK: KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

Tragisch schouwspel

Vandenbempt vond het een tragisch schouwspel tussen Anderlecht en Antwerp. “Anderlecht en Antwerp pakten dit weekend eindelijk een punt. Eentje is beter dan geentje, denk ik dan. En achteraf hadden ze in de beide kampen toch enigszins progressie gezien.De nadruk werd vooral gelegd op het positieve. En dat begrijp ik natuurlijk wel, maar ik vond het toch gewoon een tragisch slechte wedstrijd tussen twee ploegen.”

Beide clubs veranderden vlak voor de Play-Offs van hoofdtrainer en sukkelen met de vorm. Dat was te zien in de onderlinge confrontatie. “Zoals Besnik Hasi ook aangaf - die uit vorm zijn en zonder vertrouwen staan te voetballen. Na de rust was het iets beter en aan de laatste 10 minuten gaan ze toch allebei nog het gevoel overgehouden hebben dat ze konden winnen. Het schoot plots alle kanten op.”

Kreupele paarden

Toch hadden beide clubs de kans(en) om de overwinning over de streep te trekken. “Anderlecht had echt nog een concrete kans of 4 en zonder een sterke Lammens had het gewoon gewonnen. Aan de andere kant was er Antwerp dat af en toe wat beter voetbalde en zelf ook 3 of 4 momenten kreeg waarbij het met wat meer overzicht ook aan echte kansen kon geraken.”

Ook de Buffalo’s zijn op de sukkel. “Maar los van dat spectaculaire slot vond ik het een troosteloze wedstrijd. Als je dan later op de avond ook KAA Gent nog zag strompelen en struikelen tegen Club, dan is het voor plaats 4 toch echt een koers van kreupele paarden. Uiteindelijk zal er dan wel één over de eindmeet vallen, maar voor fiere clubs en supporters als Anderlecht, Gent en Antwerp zijn het echt geen vrolijke tijden.”

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'
1110

Wie wint de strijd om plek 4 in de Champions Play-Offs?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

183
183
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

29
29
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

24
24
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

60
60
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

75
75
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

14
14
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

31
31
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

68
68
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

152
152
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

35
35
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

77
77
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

16
16
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

51
51
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

100
100
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

24
24
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

214
214
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

101
101
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

81
81
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

161
161
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

38
38
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

142
142
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

81
81
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

32
32
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

97
97
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

37
37

Meer sportnieuws