Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

door
Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de wedstrijden van afgelopen weekend. Er is een duidelijk verschil tussen de titelkandidaten en de rest. Tegenover Sporza was Vandenbempt snoeihard voor RSC Anderlecht, Royal Antwerp FC en KAA Gent.

Club Brugge heeft de leiding genomen in Play-Off 1 met KRC Genk en Union SG in de achtervolging. Voor plek 4 gaat de strijd tussen KAA Gent, Anderlecht en Antwerp. Die twee laatstgenoemden speelden tegen elkaar in een onderlinge confrontatie.

LEES OOK: Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

Tragisch schouwspel

Vandenbempt vond het een tragisch schouwspel tussen Anderlecht en Antwerp. “Anderlecht en Antwerp pakten dit weekend eindelijk een punt. Eentje is beter dan geentje, denk ik dan. En achteraf hadden ze in de beide kampen toch enigszins progressie gezien.De nadruk werd vooral gelegd op het positieve. En dat begrijp ik natuurlijk wel, maar ik vond het toch gewoon een tragisch slechte wedstrijd tussen twee ploegen.”

Beide clubs veranderden vlak voor de Play-Offs van hoofdtrainer en sukkelen met de vorm. Dat was te zien in de onderlinge confrontatie. “Zoals Besnik Hasi ook aangaf - die uit vorm zijn en zonder vertrouwen staan te voetballen. Na de rust was het iets beter en aan de laatste 10 minuten gaan ze toch allebei nog het gevoel overgehouden hebben dat ze konden winnen. Het schoot plots alle kanten op.”

Kreupele paarden

Toch hadden beide clubs de kans(en) om de overwinning over de streep te trekken. “Anderlecht had echt nog een concrete kans of 4 en zonder een sterke Lammens had het gewoon gewonnen. Aan de andere kant was er Antwerp dat af en toe wat beter voetbalde en zelf ook 3 of 4 momenten kreeg waarbij het met wat meer overzicht ook aan echte kansen kon geraken.”

Ook de Buffalo’s zijn op de sukkel. “Maar los van dat spectaculaire slot vond ik het een troosteloze wedstrijd. Als je dan later op de avond ook KAA Gent nog zag strompelen en struikelen tegen Club, dan is het voor plaats 4 toch echt een koers van kreupele paarden. Uiteindelijk zal er dan wel één over de eindmeet vallen, maar voor fiere clubs en supporters als Anderlecht, Gent en Antwerp zijn het echt geen vrolijke tijden.”

Wie wint de strijd om plek 4 in de Champions Play-Offs?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

63
63
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

26
26
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

47
47
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

45
45
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

77
77
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

215
215
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

176
176
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

295
295
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

365
365
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

157
157
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

146
146
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

118
118
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

293
293
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

948
948
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

393
393
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

294
294
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

796
796
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

226
226
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

743
743
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

496
496
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1065
1065

Meer sportnieuws