Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

door
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, maar in de Champions Play-Offs neemt Club Brugge het stokje over. Glipt de titel nog uit de handen van Thorsten Fink en consorten?

KRC Genk was al een heel seizoen dominant, maar in de Champions Play-Offs krijgt het klappen. Na de nederlaag in Club Brugge vorige week slikte het afgelopen speeldag een pijnlijke thuisnederlaag tegen rechtstreekse concurrent Union SG. De titelstrijd ligt volledig open.

LEES OOK: Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Enorme klap

Peter Vandenbempt bekeek de situatie en sprak over KRC Genk tegenover Sporza. “Voor het eerst in zeven maanden is Genk leider af. Dat zal toch een enorme klap zijn. Zo'n nederlaag buitenshuis zoals tegen Club Brugge vorige week - met een penalty in de slotminuut - dat kan gebeuren. Je kan niet altijd en overal winnen.”

Nu moét KRC Genk reageren volgens de commentator. “Maar het gaat er dan om hoe je daarop reageert. Zeker thuis, tegen een concurrent. En tot dusver had Racing Genk zich dit seizoen bij die schaarse nederlagen telkens herpakt, maar nu dus niet. De allereerste 0 op 6 en vooral ook de manier waarop, die komen toch aan.”

Moeilijke periode 

KRC Genk kreeg het al moeilijk tijdens het slot van de reguliere competitie. “Op de laatste speeldag van de reguliere competitie was er ook al wat twijfel gerezen over KRC Genk. Ze waren niet meer zo overtuigend. Maar dan pakte de leider uit met een glansprestatie tegen datzelfde Union."

Union SG bracht zichzelf volledig in de titelconversatie door te winnen in Genk. “Nu speelde het een matige wedstrijd en verloor het, vrees ik, ook niet onterecht. Al vond ik dat die penalty waarmee Union op voorsprong kwam nooit had moeten worden gefloten, maar goed. “

Zie jij KRC Genk dit seizoen nog de titel pakken?

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

22
22
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

33
33
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

16
16
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

293
293
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

369
369
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

115
115
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

257
257
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

80
80
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

545
545
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

115
115
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

126
126
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

358
358
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

381
381
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

142
142
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

547
547
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

636
636
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

208
208
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

522
522
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

77
77
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

200
200
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

883
883
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

52
52
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

739
739
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373

Meer sportnieuws