Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

stemmen
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, maar in de Champions Play-Offs neemt Club Brugge het stokje over. Glipt de titel nog uit de handen van Thorsten Fink en consorten?

KRC Genk was al een heel seizoen dominant, maar in de Champions Play-Offs krijgt het klappen. Na de nederlaag in Club Brugge vorige week slikte het afgelopen speeldag een pijnlijke thuisnederlaag tegen rechtstreekse concurrent Union SG. De titelstrijd ligt volledig open.

LEES OOK: Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Enorme klap

Peter Vandenbempt bekeek de situatie en sprak over KRC Genk tegenover Sporza. “Voor het eerst in zeven maanden is Genk leider af. Dat zal toch een enorme klap zijn. Zo'n nederlaag buitenshuis zoals tegen Club Brugge vorige week - met een penalty in de slotminuut - dat kan gebeuren. Je kan niet altijd en overal winnen.”

Nu moét KRC Genk reageren volgens de commentator. “Maar het gaat er dan om hoe je daarop reageert. Zeker thuis, tegen een concurrent. En tot dusver had Racing Genk zich dit seizoen bij die schaarse nederlagen telkens herpakt, maar nu dus niet. De allereerste 0 op 6 en vooral ook de manier waarop, die komen toch aan.”

Moeilijke periode 

KRC Genk kreeg het al moeilijk tijdens het slot van de reguliere competitie. “Op de laatste speeldag van de reguliere competitie was er ook al wat twijfel gerezen over KRC Genk. Ze waren niet meer zo overtuigend. Maar dan pakte de leider uit met een glansprestatie tegen datzelfde Union."

Union SG bracht zichzelf volledig in de titelconversatie door te winnen in Genk. “Nu speelde het een matige wedstrijd en verloor het, vrees ik, ook niet onterecht. Al vond ik dat die penalty waarmee Union op voorsprong kwam nooit had moeten worden gefloten, maar goed. “

Zie jij KRC Genk dit seizoen nog de titel pakken?

Meest recent

Garcia kiest WK-elftal: basisploeg Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

0
0
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

281
281
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

55
55
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

361
361
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

22
22
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

315
315
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

188
188
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

208
208
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

107
107
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1116
1116
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

88
88
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

287
287
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

183
183
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

233
233
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

177
177
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

202
202
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

474
474
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

845
845
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

46
46
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

680
680
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

248
248
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

144
144
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

229
229
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

173
173

Meer sportnieuws