Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

door
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, maar in de Champions Play-Offs neemt Club Brugge het stokje over. Glipt de titel nog uit de handen van Thorsten Fink en consorten?

KRC Genk was al een heel seizoen dominant, maar in de Champions Play-Offs krijgt het klappen. Na de nederlaag in Club Brugge vorige week slikte het afgelopen speeldag een pijnlijke thuisnederlaag tegen rechtstreekse concurrent Union SG. De titelstrijd ligt volledig open.

LEES OOK: Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

Enorme klap

Peter Vandenbempt bekeek de situatie en sprak over KRC Genk tegenover Sporza. “Voor het eerst in zeven maanden is Genk leider af. Dat zal toch een enorme klap zijn. Zo'n nederlaag buitenshuis zoals tegen Club Brugge vorige week - met een penalty in de slotminuut - dat kan gebeuren. Je kan niet altijd en overal winnen.”

Nu moét KRC Genk reageren volgens de commentator. “Maar het gaat er dan om hoe je daarop reageert. Zeker thuis, tegen een concurrent. En tot dusver had Racing Genk zich dit seizoen bij die schaarse nederlagen telkens herpakt, maar nu dus niet. De allereerste 0 op 6 en vooral ook de manier waarop, die komen toch aan.”

Moeilijke periode 

KRC Genk kreeg het al moeilijk tijdens het slot van de reguliere competitie. “Op de laatste speeldag van de reguliere competitie was er ook al wat twijfel gerezen over KRC Genk. Ze waren niet meer zo overtuigend. Maar dan pakte de leider uit met een glansprestatie tegen datzelfde Union."

Union SG bracht zichzelf volledig in de titelconversatie door te winnen in Genk. “Nu speelde het een matige wedstrijd en verloor het, vrees ik, ook niet onterecht. Al vond ik dat die penalty waarmee Union op voorsprong kwam nooit had moeten worden gefloten, maar goed. “

Zie jij KRC Genk dit seizoen nog de titel pakken?

Meest recent

'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

1
1
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

52
52
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

168
168
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

68
68
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

41
41
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

272
272
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

88
88
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

69
69
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

36
36
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

388
388
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

561
561
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

264
264
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

273
273
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

964
964
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

74
74
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

493
493
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

173
173
De Cat neusje van de zalm in Europa: Anderlecht ziet goud

RSC Anderlecht zit dan wel in de hoek waar de klappen vallen, dit seizoen is er één ...

218
218
‘Nagelbijten voor Kompany: drie prangende dossiers’

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. Der Rekordmeister staat ...

57
57
‘Invasie op Beerschot: opvallende transferplannen bekend’

Beerschot wil zo snel mogelijk weer naar de Jupiler Pro League promoveren, maar na afgelopen ...

357
357
‘Enorm drama treft Salah: volgende speeldag in gevaar’

Mohamed Salah zit dit seizoen in een ferme dip bij Liverpool. De Egyptenaar krijgt nu ook naast het ...

55
55
Pikant: KAA Gent plukt toptalent bij Anderlecht weg

De Belgische clubs durven wel eens toptalenten in eigen land wegplukken. Ook KAA Gent heeft nu op ...

320
320
Anderlecht pakt opnieuw uit: supertalent (15) tekent

RSC Anderlecht staat bekend om de sterke jeugdopleiding. Paars-Wit legt dan ook nog steeds de focus ...

186
186
Mag Anderlecht dubbel klagen? Joos opent nieuw debat

Tijdens de podcast 90 Minutes werd afgelopen speeldag uitvoerig besproken. Ook de topper tussen KRC ...

419
419
‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Roberto Martinez was jarenlang de bondscoach van de Rode Duivels tijdens de befaamde ‘Gouden ...

84
84

Meer sportnieuws