Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

door
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, maar in de Champions Play-Offs neemt Club Brugge het stokje over. Glipt de titel nog uit de handen van Thorsten Fink en consorten?

KRC Genk was al een heel seizoen dominant, maar in de Champions Play-Offs krijgt het klappen. Na de nederlaag in Club Brugge vorige week slikte het afgelopen speeldag een pijnlijke thuisnederlaag tegen rechtstreekse concurrent Union SG. De titelstrijd ligt volledig open.

LEES OOK: Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

Enorme klap

Peter Vandenbempt bekeek de situatie en sprak over KRC Genk tegenover Sporza. “Voor het eerst in zeven maanden is Genk leider af. Dat zal toch een enorme klap zijn. Zo'n nederlaag buitenshuis zoals tegen Club Brugge vorige week - met een penalty in de slotminuut - dat kan gebeuren. Je kan niet altijd en overal winnen.”

Nu moét KRC Genk reageren volgens de commentator. “Maar het gaat er dan om hoe je daarop reageert. Zeker thuis, tegen een concurrent. En tot dusver had Racing Genk zich dit seizoen bij die schaarse nederlagen telkens herpakt, maar nu dus niet. De allereerste 0 op 6 en vooral ook de manier waarop, die komen toch aan.”

Moeilijke periode 

KRC Genk kreeg het al moeilijk tijdens het slot van de reguliere competitie. “Op de laatste speeldag van de reguliere competitie was er ook al wat twijfel gerezen over KRC Genk. Ze waren niet meer zo overtuigend. Maar dan pakte de leider uit met een glansprestatie tegen datzelfde Union."

Union SG bracht zichzelf volledig in de titelconversatie door te winnen in Genk. “Nu speelde het een matige wedstrijd en verloor het, vrees ik, ook niet onterecht. Al vond ik dat die penalty waarmee Union op voorsprong kwam nooit had moeten worden gefloten, maar goed. “

Zie jij KRC Genk dit seizoen nog de titel pakken?

Meest recent

KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

13
13
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

3
3
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

33
33
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

30
30
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

51
51
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

29
29
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

35
35
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

82
82
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

30
30
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

74
74
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

48
48
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

172
172
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

355
355
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

47
47
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

200
200
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

38
38
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

64
64
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

99
99
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

95
95
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

603
603
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

258
258
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

178
178
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

159
159
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

331
331
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

46
46

Meer sportnieuws