Hayen gaat op rem staan: "We hebben nog niets in handen"

door
Hayen gaat op rem staan:

Club Brugge heeft zondagavond een serieus statement gemaakt. Het ging met 0-5 winnen in Gent en neemt daardoor ook de koppositie over van Genk, dat eerder al verloren had op Union. Op zes speeldagen van het einde staat Blauw-Zwart zo voor het eerst aan de leiding.

Daarmee lijk Club nu helemaal op koers te liggen om zijn titel te verlengen. Dat is toch straf, want het moest het hele seizoen achtervolgen op Genk. Dankzij de halvering van de punten en een twaalf op twaalf in de play-offs heeft het de kloof nu toch gedicht.

LEES OOK: 'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Hayen weet dat Club nog niets in handen heeft

Maar Nicky Hayen kraait nog geen euforie. "Het feit dat we nu aan de leiding staan is fijn. Uiteindelijk heb je echter nog niets in handen en dan zie je als je van september tot vandaag eerste staat of je staat na vandaag eerste, dat dit niet zo veel uitmaakt", waarschuwt hij immers.

"Er zijn nog zeven wedstrijden te gaan en de kloof is gewoon heel erg klein", beseft Hayen maar al te goed. "We hebben altijd gezegd dat er ploegen over elkaar gingen springen en dat is wat er nu aan het gebeuren is. Het zorgt ervoor dat de Play-Offs weer spannend gaan worden."

Union zit ook boordevol vertrouwen

In de komende week kan de titelstrijd weer keren. Met Union treft Club immers twee keer één van de rechtstreekse concurrenten in de titelstrijd. Hayen wil nog niet op de zaken vooruitlopen.

"Zij hebben vandaag op Genk gewonnen en zitten dus ook boordevol vertrouwen en zijn ook met 12 op 12 gestart", weet hij. "Wij moeten gewoon rustig blijven en ons niet gek laten maken, wat we de hele Play-Pffs al niet hebben laten doen. We moeten gewoon verder werken op hetgeen we al gedaan hebben."

Zal Club tegen Union op zijn elan doorgaan?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

26
26
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

26
26
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

24
24
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

78
78
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

256
256
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

125
125
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

67
67
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan ...

229
229
Beslissing Lukaku zet alles op scherp bij Anderlecht

Lukaku is al van Anderlecht in zijn hoofd en in zijn omgeving, maar net dat maakt de spanning in ...

249
249
Garcia grijpt in: één naam duikt plots op bij Duivels

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

124
124
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

389
389
Voetbalbond doorbreekt stilte na shirts-rel Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

232
232
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

523
523
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

65
65
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

76
76
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

421
421
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

85
85
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

113
113
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

166
166
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

53
53
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

163
163
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

223
223
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

456
456
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

230
230
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

38
38

Meer sportnieuws