Vanaken ziet Club stap zetten en oordeelt over titelstrijd

387 stemmen
Vanaken ziet Club stap zetten en oordeelt over titelstrijd

Na 34 speeldagen prijkt Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen aan de leiding in de Jupiler Pro League. Ze profiteerden optimaal van de nederlaag van Genk eerder op de dag en passeren de Limburgers na een klinkende zege in Gent.

Van spanning was in de Slag om Vlaanderen deze keer helemaal geen sprake. Al binnen het kwartier had Club een dubbele voorsprong beet en op het einde van de wedstrijd stond er zelfs een forfaitscore op het scorebord.

LEES OOK: 'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

Club maakt niet dezelfde fout als op Antwerp

Voor Hans Vanaken werd het zo een jubileum in stijl. De Gouden Schoen speelde immers zijn 500ste match voor Blauw-Zwart en zag dat Club daarin een stap vooruit zette in vergelijking met enkele weken geleden.

"Het was vandaag gewoon héél goed. We waren op de afspraak, maakten de match snel dood en hebben niet dezelfde fout gemaakt als op Antwerp bij 0-3", merkte hij immers op bij Het Nieuwsblad. "Ook na de rust zijn we blijven gaan en hebben we de score uitgediept. Dit was een totaalprestatie."

Vanaken wil dat Club zich niet gek laat maken

Club grijpt op die manier de macht in het klassement. Op zes wedstrijden van het einde heeft het nu twee punten voorsprong op Genk en Union, dat in de volgende twee wedstrijden de tegenstander wordt. Club kan dus in de volgende week een grote stap richting titel zetten.

"Het is zaak om ons niet gek te laten maken", blijft Vanaken echter rustig. "Ook niet wanneer we straks eens verliezen of een mindere prestatie leveren. Dat hebben we de afgelopen jaren wel geleerd. Ook bij die vorige titels verloren we wel eens een partij. Maar het is wel duidelijk dat we het gaan uitvechten met drie ploegen, denk ik."

Zal Club Brugge deze koppositie nog weggeven?

Meest recent

'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

65
65
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

100
100
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

39
39
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

261
261
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

100
100
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

297
297
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

180
180
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

226
226
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

804
804
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

480
480
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

292
292
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

264
264
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

121
121
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

150
150
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

600
600
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

305
305
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

93
93
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

232
232
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

121
121
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

405
405
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

97
97
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

47
47
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

649
649
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

678
678

Meer sportnieuws