Vanaken ziet Club stap zetten en oordeelt over titelstrijd

387 stemmen
Vanaken ziet Club stap zetten en oordeelt over titelstrijd

Na 34 speeldagen prijkt Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen aan de leiding in de Jupiler Pro League. Ze profiteerden optimaal van de nederlaag van Genk eerder op de dag en passeren de Limburgers na een klinkende zege in Gent.

Van spanning was in de Slag om Vlaanderen deze keer helemaal geen sprake. Al binnen het kwartier had Club een dubbele voorsprong beet en op het einde van de wedstrijd stond er zelfs een forfaitscore op het scorebord.

LEES OOK: Zeven Duivels na WK-verhaal: wat is hun toekomst bij België?

Club maakt niet dezelfde fout als op Antwerp

Voor Hans Vanaken werd het zo een jubileum in stijl. De Gouden Schoen speelde immers zijn 500ste match voor Blauw-Zwart en zag dat Club daarin een stap vooruit zette in vergelijking met enkele weken geleden.

"Het was vandaag gewoon héél goed. We waren op de afspraak, maakten de match snel dood en hebben niet dezelfde fout gemaakt als op Antwerp bij 0-3", merkte hij immers op bij Het Nieuwsblad. "Ook na de rust zijn we blijven gaan en hebben we de score uitgediept. Dit was een totaalprestatie."

Vanaken wil dat Club zich niet gek laat maken

Club grijpt op die manier de macht in het klassement. Op zes wedstrijden van het einde heeft het nu twee punten voorsprong op Genk en Union, dat in de volgende twee wedstrijden de tegenstander wordt. Club kan dus in de volgende week een grote stap richting titel zetten.

"Het is zaak om ons niet gek te laten maken", blijft Vanaken echter rustig. "Ook niet wanneer we straks eens verliezen of een mindere prestatie leveren. Dat hebben we de afgelopen jaren wel geleerd. Ook bij die vorige titels verloren we wel eens een partij. Maar het is wel duidelijk dat we het gaan uitvechten met drie ploegen, denk ik."

Zal Club Brugge deze koppositie nog weggeven?

Meest recent

'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

29
29
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

50
50
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

259
259
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

777
777
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

42
42
Vanderhaeghe en Van der Elst maken rapport van Garcia

Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand ...

177
177
'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

SK Beveren was voorlopig niet echt actief op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. ...

93
93
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

180
180
'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'

Ligt de toekomst van Konstaninos Karetsas in de Bundesliga? Volgens de laatste berichten heeft de ...

154
154
'Transferakkoord bereikt: Trossard kiest opvallend avontuur'

Leandro Trossard kan terugblikken op een geslaagd WK 2026. Maar alvorens hij vakantie neemt na een ...

254
254
"Dé ontgoocheling van WK" - Rode Duivel krijgt volle laag

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels is gestrand in de kwartfinales. En dus worden volop ...

388
388
Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

702
702
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

232
232
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

168
168
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

533
533
'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

464
464
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

100
100
Ruben Van Gucht maakt het bont: "Wat een mafkees!"

Ruben Van Gucht slaagt er telkens opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. Niet met een ...

110
110
Tweede zondebok naast Lammens: "Ondermaats en niet wakker"

De Rode Duivels mogen tevreden terugblikken op hun WK, maar toch heerst het gevoel dat er tijdens de ...

692
692
Halve finales gekend: stats voorspellen déze wereldkampioen

De kaarten zijn geschud, de halve finales op WK 2026 staan vast. Frankrijk, Argentinië, ...

293
293
België likt wonde: Nederlanders zien énorme gemiste kans

De Rode Duivels hebben het wereldkampioenschap 2026 met een opgeven hoofd kunnen verlaten. In de ...

266
266
'Club richting monstersom: Arsenal pakt standpunt in'

De kans dat Christos Tzolis nog te bewonderen zal zijn in een shirt van Club Brugge oogt behoorlijk ...

783
783
Werk voor Anderlecht: aanwinst levert Bruno kopzorgen op

Bij RSC Anderlecht begint de voorbereiding te korten, binnen anderhalve week gaat het nieuwe seizoen ...

713
713
'Club maakt zich sterk: gepeperd prijskaartje Tresoldi'

Vertrekt Nicolo Tresoldi deze zomer dan toch bij Club Brugge? Een aantal buitenlandse ploegen, ...

568
568
'Recordtransfer KRC Genk: Barça steekt handje toe'

KRC Genk wil deze zomer zijn transferrecord verbreken voor Kos Karetsas. De voorbije weken was het ...

426
426

Meer sportnieuws