Vanaken ziet Club stap zetten en oordeelt over titelstrijd

387 stemmen
Vanaken ziet Club stap zetten en oordeelt over titelstrijd

Na 34 speeldagen prijkt Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen aan de leiding in de Jupiler Pro League. Ze profiteerden optimaal van de nederlaag van Genk eerder op de dag en passeren de Limburgers na een klinkende zege in Gent.

Van spanning was in de Slag om Vlaanderen deze keer helemaal geen sprake. Al binnen het kwartier had Club een dubbele voorsprong beet en op het einde van de wedstrijd stond er zelfs een forfaitscore op het scorebord.

LEES OOK: Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club maakt niet dezelfde fout als op Antwerp

Voor Hans Vanaken werd het zo een jubileum in stijl. De Gouden Schoen speelde immers zijn 500ste match voor Blauw-Zwart en zag dat Club daarin een stap vooruit zette in vergelijking met enkele weken geleden.

"Het was vandaag gewoon héél goed. We waren op de afspraak, maakten de match snel dood en hebben niet dezelfde fout gemaakt als op Antwerp bij 0-3", merkte hij immers op bij Het Nieuwsblad. "Ook na de rust zijn we blijven gaan en hebben we de score uitgediept. Dit was een totaalprestatie."

Vanaken wil dat Club zich niet gek laat maken

Club grijpt op die manier de macht in het klassement. Op zes wedstrijden van het einde heeft het nu twee punten voorsprong op Genk en Union, dat in de volgende twee wedstrijden de tegenstander wordt. Club kan dus in de volgende week een grote stap richting titel zetten.

"Het is zaak om ons niet gek te laten maken", blijft Vanaken echter rustig. "Ook niet wanneer we straks eens verliezen of een mindere prestatie leveren. Dat hebben we de afgelopen jaren wel geleerd. Ook bij die vorige titels verloren we wel eens een partij. Maar het is wel duidelijk dat we het gaan uitvechten met drie ploegen, denk ik."

Zal Club Brugge deze koppositie nog weggeven?

Meest recent

Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

12
12
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

53
53
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

540
540
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

68
68
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

133
133
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

380
380
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

691
691
'Principe-akkoord bereikt: Salah ploegmaat Rode Duivel'

Mohamed Salah is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Maar er zou wel ...

77
77
Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

De Rode Duivels hebben hun sportieve lot in handen gelegd van Mark van Bommel. Voor de vierde keer ...

604
604
'Anderlecht ziet transferdeal in koelkast belanden'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

464
464
'Opvolger Rodri: City reserveert 90 mil voor WK-sensatie'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

106
106
Van Bommel kiest België: vertrouweling doet boekje open

Slechts enkele dagen na het vertrek van Rudi Garcia, heeft België een nieuwe bondscoach beet. ...

423
423
TRANSFERUURTJE: 'Doorbraak Onyedika, miljoenenklepper CDK'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

342
342
'Transfers spelen Club Brugge parten: drie dossiers op tafel'

Club Brugge kende een zwakke voorbereiding voor de Supercup tegen Union SG. Blauw-Zwart incasseerde ...

750
750
Euvrard onthult: Standard gaat nog uitpakken op mercato

Standard Luik wil komend seizoen weer hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. De Rouches zijn al ...

237
237
Courtois spreekt duidelijke taal over Mark van Bommel

Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van Rudi ...

1036
1036
Vitor Bruno duwt plan door bij Anderlecht: harde werkwijze

Vitor Bruno moet RSC Anderlecht weer naar de top van het Belgische voetbal zien te stuwen. De ...

472
472
Weer Europese topclub voor verguisde Lukaku?

Romelu Lukaku zit in een moeilijke situatie. De aanvaller speelde vorig seizoen amper tot niets bij ...

196
196
Leko kampt met kopzorgen na zomerstage Club Brugge

Club Brugge heeft de zomerstage in Frankrijk afgewerkt met een nederlaag tegen Stade Rennes. Het ...

623
623
'Standard en KV Mechelen strijden om.... Messi'

Speelt Messi volgend seizoen op de Belgische velden? Het zou zomaar kunnen. We horen jullie al ...

255
255
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

138
138
Anderlecht heeft nood aan Saliba: Canadees moet opletten

Nathan Saliba pakte rood tegen Hammarby. De Canadese middenvelder moet stilaan gaan leren van zijn ...

373
373
Lukaku doet geruchtenmolen ontploffen met één foto

Met één opvallende foto zet Romelu Lukaku zijn volgers aan het denken. De topschutter ...

534
534
Openda heeft duidelijke boodschap voor Van Bommel

Standard verloor met 0-1 van Juventus, waar Loïs Openda niet in actie kwam. De Belgische ...

101
101
KRC Genk laat verdediger geruisloos vertrekken

KRC Genk heeft een van zijn verdedigers geruisloos laten vertrekken uit de Cegeka Arena. De ...

204
204

Meer sportnieuws