Vanaken ziet Club stap zetten en oordeelt over titelstrijd

387
Vanaken ziet Club stap zetten en oordeelt over titelstrijd

Na 34 speeldagen prijkt Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen aan de leiding in de Jupiler Pro League. Ze profiteerden optimaal van de nederlaag van Genk eerder op de dag en passeren de Limburgers na een klinkende zege in Gent.

Van spanning was in de Slag om Vlaanderen deze keer helemaal geen sprake. Al binnen het kwartier had Club een dubbele voorsprong beet en op het einde van de wedstrijd stond er zelfs een forfaitscore op het scorebord.

LEES OOK: Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Club maakt niet dezelfde fout als op Antwerp

Voor Hans Vanaken werd het zo een jubileum in stijl. De Gouden Schoen speelde immers zijn 500ste match voor Blauw-Zwart en zag dat Club daarin een stap vooruit zette in vergelijking met enkele weken geleden.

"Het was vandaag gewoon héél goed. We waren op de afspraak, maakten de match snel dood en hebben niet dezelfde fout gemaakt als op Antwerp bij 0-3", merkte hij immers op bij Het Nieuwsblad. "Ook na de rust zijn we blijven gaan en hebben we de score uitgediept. Dit was een totaalprestatie."

Vanaken wil dat Club zich niet gek laat maken

Club grijpt op die manier de macht in het klassement. Op zes wedstrijden van het einde heeft het nu twee punten voorsprong op Genk en Union, dat in de volgende twee wedstrijden de tegenstander wordt. Club kan dus in de volgende week een grote stap richting titel zetten.

"Het is zaak om ons niet gek te laten maken", blijft Vanaken echter rustig. "Ook niet wanneer we straks eens verliezen of een mindere prestatie leveren. Dat hebben we de afgelopen jaren wel geleerd. Ook bij die vorige titels verloren we wel eens een partij. Maar het is wel duidelijk dat we het gaan uitvechten met drie ploegen, denk ik."

Zal Club Brugge deze koppositie nog weggeven?

Meest recent

Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

1
1
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

5
5
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

16
16
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

42
42
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

27
27
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

48
48
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

78
78
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

325
325
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

232
232
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

321
321
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

370
370
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

436
436
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

383
383
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

117
117
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

54
54
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

43
43
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

135
135
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

166
166
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

44
44
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

37
37
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

98
98
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

125
125
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

57
57
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

141
141
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

80
80

Meer sportnieuws