Vanaken ziet Club stap zetten en oordeelt over titelstrijd

387
Vanaken ziet Club stap zetten en oordeelt over titelstrijd

Na 34 speeldagen prijkt Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen aan de leiding in de Jupiler Pro League. Ze profiteerden optimaal van de nederlaag van Genk eerder op de dag en passeren de Limburgers na een klinkende zege in Gent.

Van spanning was in de Slag om Vlaanderen deze keer helemaal geen sprake. Al binnen het kwartier had Club een dubbele voorsprong beet en op het einde van de wedstrijd stond er zelfs een forfaitscore op het scorebord.

LEES OOK: JPL-trainers bekennen kleur: topfavoriet(en) Gouden Schoen bekend

Club maakt niet dezelfde fout als op Antwerp

Voor Hans Vanaken werd het zo een jubileum in stijl. De Gouden Schoen speelde immers zijn 500ste match voor Blauw-Zwart en zag dat Club daarin een stap vooruit zette in vergelijking met enkele weken geleden.

"Het was vandaag gewoon héél goed. We waren op de afspraak, maakten de match snel dood en hebben niet dezelfde fout gemaakt als op Antwerp bij 0-3", merkte hij immers op bij Het Nieuwsblad. "Ook na de rust zijn we blijven gaan en hebben we de score uitgediept. Dit was een totaalprestatie."

Vanaken wil dat Club zich niet gek laat maken

Club grijpt op die manier de macht in het klassement. Op zes wedstrijden van het einde heeft het nu twee punten voorsprong op Genk en Union, dat in de volgende twee wedstrijden de tegenstander wordt. Club kan dus in de volgende week een grote stap richting titel zetten.

"Het is zaak om ons niet gek te laten maken", blijft Vanaken echter rustig. "Ook niet wanneer we straks eens verliezen of een mindere prestatie leveren. Dat hebben we de afgelopen jaren wel geleerd. Ook bij die vorige titels verloren we wel eens een partij. Maar het is wel duidelijk dat we het gaan uitvechten met drie ploegen, denk ik."

Zal Club Brugge deze koppositie nog weggeven?

Meest recent

Genk heeft opvolger El Ouahdi helemaal binnen

Bij KRC Genk moesten ze in allerijl nog op zoek naar een extra versterking, want ze zagen deze week ...

14
14
Drukke dag Anderlecht: Bruno beoordeelt nieuwkomers

Anderlecht was woensdag zeer druk in de weer op de transfermarkt. Met Andrew Omobamidele, Oleg ...

84
84
'OHL wil ex-speler Club, Japanner voor Charleroi'

Donderdag is ook in België Deadline Day en dus zijn heel wat clubs nog druk in de weer. Bij OH ...

26
26
STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

42
42
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

272
272
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

239
239
Fans Anderlecht hoopvol en hebben grote lof voor één man

RSC Anderlecht deed tien zomertransfers. Dat waren er dus een stuk meer dan de vier à vijf ...

292
292
STVV zwaar onder de indruk: "Het blijft een machine"

Union SG won makkelijk met 0-3 van STVV. Daar deed Frédéric De Meyer toch enkele ...

183
183
Meedogenloze De Cat-ingreep na droomdebuut

Nathan De Cat kende een droomstart bij Hoffenheim, maar één week later ziet zijn ...

195
195
AA Gent laat alsnog een speler de club verlaten

AA Gent heeft nog een speler laten vertrekken. De Buffalo's bereikten een akkoord met het ...

101
101
Lommel stunt met transfer, vertrekker bij Club NXT

PEC Zwolle en FC Eindhoven hebben nog zaken gedaan met Belgische clubs. De twee Nederlandse ploegen ...

76
76
Bruno na stevige kritiek na Union: "Dat zie ik graag"

De 3-0-nederlaag tegen Union kwam hard aan bij RSC Anderlecht. Toch weigert trainer Vitor Bruno om ...

211
211
Dendoncker verrast iedereen met nieuwe club

Leander Dendoncker (31) heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige Rode Duivel zet zijn ...

40
40
Anderlecht heeft er interessante speler bij: "Kan blijven lopen"

RSC Anderlecht is héél actief op de transfermarkt. Met Romeo Amane haalden ze een ...

300
300
Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

228
228
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

559
559
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

889
889
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

66
66
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

216
216
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

594
594
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

119
119
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

526
526
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

359
359
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

907
907
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

413
413

Meer sportnieuws