Weergaloos Club vermorzelt pover Gent in Slag om Vlaanderen

door
Weergaloos Club vermorzelt pover Gent in Slag om Vlaanderen

Met een ferm statement heeft Club Brugge de leidersplaats opgeëist in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart maakte al voor rust gehakt van een waardeloos AA Gent en had ook in de tweede helft geen genade met de 'rivaal'. Geeft dit Club het kampioenschap nog uit handen?

De Slag om Vlaanderen kreeg vanavond nog wat extra spankracht door de nederlaag van Racing Genk. Hierdoor kon Club Brugge de leidersplaats overnemen van de Limburgers, mits winst in de Ghelamco Arena. Bij thuisploeg AA Gent kregen Brown, Kums, Ito en Hjulsager deze keer een basisplaats, Hayen moest last minute Vermant brengen voor de geblesseerde Nilsson.

LEES OOK: Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Dramatische Buffalo's krijgen ferm pak slaag

Club probeerde meteen het initiatief in handen te nemen, een vroege mogelijkheid voor Vermant leverde geen succes op. Even later haalde Vandenberghe de bal uit de voeten van Tzolis, al werd die achteraf wel afgefloten vanwege buitenspel. De Brugse voorsprong hing al vroeg in de lucht en kwam er even later ook: Tzolis kreeg de bal in de zestien meter, kapte zich knap vrij en schoot de 0-1 in doel.

De landskampioen werd weinig in de weg gelegd. Nog voor het kwartier beging Fadiga dom handspel in de zestien meter en Club kreeg een strafschop. Vanaf elf meter maakte Tzolis zijn tweede van de avond: 0-2. Nu al leek AA Gent in de touwen te hangen. De Buffalo's reageerden halfweg wel met een huizenhoge kans voor Da Silva, van dichtbij mikte die onbegrijpelijk over. Ook een vreemde tussenkomst van Mignolet leverde de thuisploeg geen hernieuwde hoop op.

Na een dik halfuur was de wedstrijd helemaal gespeeld. Een prima tegenstoot kwam aan de tweede paal bij Sabbe en met een volley klopte ook hij Vandenberghe: 0-3. De landskampioen verloor nadien Mignolet nog met een blessure, halfweg leek het wel op weg richting de leiderspositie in de Play-Offs.

Club eist brutaal leidersplaats op

Voor de Buffalo's was het na rust vooral zaak om niet helemaal te verzuipen. Die boodschap hadden de thuisspelers echter amper begrepen, Jutgla werd duidelijk aan het shirt gehangen door Samoise maar verrassend genoeg kreeg Club geen strafschop. Het schot zelf werd van de lijn gehaald. Kort nadien mikte de Spanjaard ook nog eens naast.

Na dik vijf minuten spelen was het toch weer raak voor Blauw-Zwart. Ordonez was deze keer de aangever en op de doellijn moest Vermant slechts binnen tikken: 0-4. De jonge spits van Club deed er iets voorbij het uur ook nog een tweede bij: 0-5 stond het met nog een klein halfuur te spelen.

Een waardeloos AA Gent toonde ook nadien amper inspiratie, terwijl Club Brugge de rem toch iets of wat van het gaspedaal haalde. Na dik 90 minuten éénrichtingsvoetbal pakten Hayen en co andermaal de leiderspositie, houden ze die ook tot het einde?

Scoreverloop:

0-1 (9') Tzolis, 0-2 (13') Tzolis (p), 0-3 (34') Sabbe, 0-4 (52') Vermant, 0-5 (66') Vermant

Geeft Club Brugge dit nog uit handen?

Meest recent

Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

44
44
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

141
141
'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

214
214
'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

150
150
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

62
62
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

107
107
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

591
591
'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

440
440
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

584
584
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

628
628
'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

171
171
'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Terwijl de spelers zich klaarstomen voor de laatste wedstrijden van 2025, bereidt de sportieve ...

323
323
'Leko klopt meteen op tafel: stevige transfereis bij Club'

Ivan Leko is de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. De Kroatische trainer werd maandag tot ieders ...

726
726
Hayen brutaal aan de kant gezet: trieste details komen uit

Nicky Hayen is niet langer de hoofdcoach van Club Brugge. Amper anderhalf jaar nadat hij overnam als ...

1172
1172
Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

155
155
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

124
124
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

318
318
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

81
81
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

297
297
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

106
106
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

987
987
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

542
542
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

245
245
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1810
1810
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

570
570

Meer sportnieuws