Weergaloos Club vermorzelt pover Gent in Slag om Vlaanderen

door
Weergaloos Club vermorzelt pover Gent in Slag om Vlaanderen

Met een ferm statement heeft Club Brugge de leidersplaats opgeëist in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart maakte al voor rust gehakt van een waardeloos AA Gent en had ook in de tweede helft geen genade met de 'rivaal'. Geeft dit Club het kampioenschap nog uit handen?

De Slag om Vlaanderen kreeg vanavond nog wat extra spankracht door de nederlaag van Racing Genk. Hierdoor kon Club Brugge de leidersplaats overnemen van de Limburgers, mits winst in de Ghelamco Arena. Bij thuisploeg AA Gent kregen Brown, Kums, Ito en Hjulsager deze keer een basisplaats, Hayen moest last minute Vermant brengen voor de geblesseerde Nilsson.

LEES OOK: Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Dramatische Buffalo's krijgen ferm pak slaag

Club probeerde meteen het initiatief in handen te nemen, een vroege mogelijkheid voor Vermant leverde geen succes op. Even later haalde Vandenberghe de bal uit de voeten van Tzolis, al werd die achteraf wel afgefloten vanwege buitenspel. De Brugse voorsprong hing al vroeg in de lucht en kwam er even later ook: Tzolis kreeg de bal in de zestien meter, kapte zich knap vrij en schoot de 0-1 in doel.

De landskampioen werd weinig in de weg gelegd. Nog voor het kwartier beging Fadiga dom handspel in de zestien meter en Club kreeg een strafschop. Vanaf elf meter maakte Tzolis zijn tweede van de avond: 0-2. Nu al leek AA Gent in de touwen te hangen. De Buffalo's reageerden halfweg wel met een huizenhoge kans voor Da Silva, van dichtbij mikte die onbegrijpelijk over. Ook een vreemde tussenkomst van Mignolet leverde de thuisploeg geen hernieuwde hoop op.

Na een dik halfuur was de wedstrijd helemaal gespeeld. Een prima tegenstoot kwam aan de tweede paal bij Sabbe en met een volley klopte ook hij Vandenberghe: 0-3. De landskampioen verloor nadien Mignolet nog met een blessure, halfweg leek het wel op weg richting de leiderspositie in de Play-Offs.

Club eist brutaal leidersplaats op

Voor de Buffalo's was het na rust vooral zaak om niet helemaal te verzuipen. Die boodschap hadden de thuisspelers echter amper begrepen, Jutgla werd duidelijk aan het shirt gehangen door Samoise maar verrassend genoeg kreeg Club geen strafschop. Het schot zelf werd van de lijn gehaald. Kort nadien mikte de Spanjaard ook nog eens naast.

Na dik vijf minuten spelen was het toch weer raak voor Blauw-Zwart. Ordonez was deze keer de aangever en op de doellijn moest Vermant slechts binnen tikken: 0-4. De jonge spits van Club deed er iets voorbij het uur ook nog een tweede bij: 0-5 stond het met nog een klein halfuur te spelen.

Een waardeloos AA Gent toonde ook nadien amper inspiratie, terwijl Club Brugge de rem toch iets of wat van het gaspedaal haalde. Na dik 90 minuten éénrichtingsvoetbal pakten Hayen en co andermaal de leiderspositie, houden ze die ook tot het einde?

Scoreverloop:

0-1 (9') Tzolis, 0-2 (13') Tzolis (p), 0-3 (34') Sabbe, 0-4 (52') Vermant, 0-5 (66') Vermant

Geeft Club Brugge dit nog uit handen?

Meest recent

Chelsea-ster doet Eden Hazard na: rel met ballenjongen

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

0
0
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

13
13
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

23
23
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

44
44
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

36
36
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

35
35
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

198
198
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

123
123
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

71
71
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

466
466
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

105
105
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

104
104
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

232
232
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

136
136
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

47
47
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

767
767
Vermant ziet WK-plek in gevaar komen door ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

328
328
Anderlecht richting top zes, maar transfers overtuigen niet

RSC Anderlecht doet het goed onder Jérémy Taravel. De Brusselaars bereikten de ...

294
294
AA Gent hoopt mee: "Willen beiden naar het WK"

Bij AA Gent staat alles momenteel in het teken van de top zes. Falen zou alweer een blamage zijn ...

56
56
'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Bij Standard hebben ze de afgelopen jaren heel veel mislukte transfers afgerond. Eén van de ...

116
116
10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

299
299
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

95
95
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

343
343
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

60
60
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

204
204

Meer sportnieuws