Weergaloos Club vermorzelt pover Gent in Slag om Vlaanderen

door
Weergaloos Club vermorzelt pover Gent in Slag om Vlaanderen

Met een ferm statement heeft Club Brugge de leidersplaats opgeëist in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart maakte al voor rust gehakt van een waardeloos AA Gent en had ook in de tweede helft geen genade met de 'rivaal'. Geeft dit Club het kampioenschap nog uit handen?

De Slag om Vlaanderen kreeg vanavond nog wat extra spankracht door de nederlaag van Racing Genk. Hierdoor kon Club Brugge de leidersplaats overnemen van de Limburgers, mits winst in de Ghelamco Arena. Bij thuisploeg AA Gent kregen Brown, Kums, Ito en Hjulsager deze keer een basisplaats, Hayen moest last minute Vermant brengen voor de geblesseerde Nilsson.

LEES OOK: Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

Dramatische Buffalo's krijgen ferm pak slaag

Club probeerde meteen het initiatief in handen te nemen, een vroege mogelijkheid voor Vermant leverde geen succes op. Even later haalde Vandenberghe de bal uit de voeten van Tzolis, al werd die achteraf wel afgefloten vanwege buitenspel. De Brugse voorsprong hing al vroeg in de lucht en kwam er even later ook: Tzolis kreeg de bal in de zestien meter, kapte zich knap vrij en schoot de 0-1 in doel.

De landskampioen werd weinig in de weg gelegd. Nog voor het kwartier beging Fadiga dom handspel in de zestien meter en Club kreeg een strafschop. Vanaf elf meter maakte Tzolis zijn tweede van de avond: 0-2. Nu al leek AA Gent in de touwen te hangen. De Buffalo's reageerden halfweg wel met een huizenhoge kans voor Da Silva, van dichtbij mikte die onbegrijpelijk over. Ook een vreemde tussenkomst van Mignolet leverde de thuisploeg geen hernieuwde hoop op.

Na een dik halfuur was de wedstrijd helemaal gespeeld. Een prima tegenstoot kwam aan de tweede paal bij Sabbe en met een volley klopte ook hij Vandenberghe: 0-3. De landskampioen verloor nadien Mignolet nog met een blessure, halfweg leek het wel op weg richting de leiderspositie in de Play-Offs.

Club eist brutaal leidersplaats op

Voor de Buffalo's was het na rust vooral zaak om niet helemaal te verzuipen. Die boodschap hadden de thuisspelers echter amper begrepen, Jutgla werd duidelijk aan het shirt gehangen door Samoise maar verrassend genoeg kreeg Club geen strafschop. Het schot zelf werd van de lijn gehaald. Kort nadien mikte de Spanjaard ook nog eens naast.

Na dik vijf minuten spelen was het toch weer raak voor Blauw-Zwart. Ordonez was deze keer de aangever en op de doellijn moest Vermant slechts binnen tikken: 0-4. De jonge spits van Club deed er iets voorbij het uur ook nog een tweede bij: 0-5 stond het met nog een klein halfuur te spelen.

Een waardeloos AA Gent toonde ook nadien amper inspiratie, terwijl Club Brugge de rem toch iets of wat van het gaspedaal haalde. Na dik 90 minuten éénrichtingsvoetbal pakten Hayen en co andermaal de leiderspositie, houden ze die ook tot het einde?

Scoreverloop:

0-1 (9') Tzolis, 0-2 (13') Tzolis (p), 0-3 (34') Sabbe, 0-4 (52') Vermant, 0-5 (66') Vermant

Geeft Club Brugge dit nog uit handen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

1
1
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

0
0
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

15
15
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

40
40
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

10
10
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

17
17
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

42
42
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

96
96
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

80
80
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

34
34
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

175
175
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

117
117
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

338
338
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

118
118
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

151
151
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

187
187
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

312
312
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

310
310
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

65
65
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

376
376
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

313
313
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

183
183
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

337
337
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

321
321
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

34
34

Meer sportnieuws