Weergaloos Club vermorzelt pover Gent in Slag om Vlaanderen

421 stemmen
Weergaloos Club vermorzelt pover Gent in Slag om Vlaanderen

Met een ferm statement heeft Club Brugge de leidersplaats opgeëist in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart maakte al voor rust gehakt van een waardeloos AA Gent en had ook in de tweede helft geen genade met de 'rivaal'. Geeft dit Club het kampioenschap nog uit handen?

De Slag om Vlaanderen kreeg vanavond nog wat extra spankracht door de nederlaag van Racing Genk. Hierdoor kon Club Brugge de leidersplaats overnemen van de Limburgers, mits winst in de Ghelamco Arena. Bij thuisploeg AA Gent kregen Brown, Kums, Ito en Hjulsager deze keer een basisplaats, Hayen moest last minute Vermant brengen voor de geblesseerde Nilsson.

LEES OOK: Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Dramatische Buffalo's krijgen ferm pak slaag

Club probeerde meteen het initiatief in handen te nemen, een vroege mogelijkheid voor Vermant leverde geen succes op. Even later haalde Vandenberghe de bal uit de voeten van Tzolis, al werd die achteraf wel afgefloten vanwege buitenspel. De Brugse voorsprong hing al vroeg in de lucht en kwam er even later ook: Tzolis kreeg de bal in de zestien meter, kapte zich knap vrij en schoot de 0-1 in doel.

De landskampioen werd weinig in de weg gelegd. Nog voor het kwartier beging Fadiga dom handspel in de zestien meter en Club kreeg een strafschop. Vanaf elf meter maakte Tzolis zijn tweede van de avond: 0-2. Nu al leek AA Gent in de touwen te hangen. De Buffalo's reageerden halfweg wel met een huizenhoge kans voor Da Silva, van dichtbij mikte die onbegrijpelijk over. Ook een vreemde tussenkomst van Mignolet leverde de thuisploeg geen hernieuwde hoop op.

Na een dik halfuur was de wedstrijd helemaal gespeeld. Een prima tegenstoot kwam aan de tweede paal bij Sabbe en met een volley klopte ook hij Vandenberghe: 0-3. De landskampioen verloor nadien Mignolet nog met een blessure, halfweg leek het wel op weg richting de leiderspositie in de Play-Offs.

Club eist brutaal leidersplaats op

Voor de Buffalo's was het na rust vooral zaak om niet helemaal te verzuipen. Die boodschap hadden de thuisspelers echter amper begrepen, Jutgla werd duidelijk aan het shirt gehangen door Samoise maar verrassend genoeg kreeg Club geen strafschop. Het schot zelf werd van de lijn gehaald. Kort nadien mikte de Spanjaard ook nog eens naast.

Na dik vijf minuten spelen was het toch weer raak voor Blauw-Zwart. Ordonez was deze keer de aangever en op de doellijn moest Vermant slechts binnen tikken: 0-4. De jonge spits van Club deed er iets voorbij het uur ook nog een tweede bij: 0-5 stond het met nog een klein halfuur te spelen.

Een waardeloos AA Gent toonde ook nadien amper inspiratie, terwijl Club Brugge de rem toch iets of wat van het gaspedaal haalde. Na dik 90 minuten éénrichtingsvoetbal pakten Hayen en co andermaal de leiderspositie, houden ze die ook tot het einde?

Scoreverloop:

0-1 (9') Tzolis, 0-2 (13') Tzolis (p), 0-3 (34') Sabbe, 0-4 (52') Vermant, 0-5 (66') Vermant

Geeft Club Brugge dit nog uit handen?

Meest recent

Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

21
21
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

23
23
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

386
386
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

141
141
Héérlijke beelden: Trossard en co volledig door het lint na titel

Enkele dagen voor de slotspeeldag is de beslissing dan toch al gevallen in de Premier League. Door ...

41
41
Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

104
104
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

73
73
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

96
96
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

168
168
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

117
117
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

233
233
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

104
104
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

485
485
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

132
132
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

288
288
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

825
825
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

23
23
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

578
578
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

131
131
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

278
278
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

902
902
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

137
137
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

244
244
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

217
217
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

605
605

Meer sportnieuws