Weergaloos Club vermorzelt pover Gent in Slag om Vlaanderen

door
Weergaloos Club vermorzelt pover Gent in Slag om Vlaanderen

Met een ferm statement heeft Club Brugge de leidersplaats opgeëist in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart maakte al voor rust gehakt van een waardeloos AA Gent en had ook in de tweede helft geen genade met de 'rivaal'. Geeft dit Club het kampioenschap nog uit handen?

De Slag om Vlaanderen kreeg vanavond nog wat extra spankracht door de nederlaag van Racing Genk. Hierdoor kon Club Brugge de leidersplaats overnemen van de Limburgers, mits winst in de Ghelamco Arena. Bij thuisploeg AA Gent kregen Brown, Kums, Ito en Hjulsager deze keer een basisplaats, Hayen moest last minute Vermant brengen voor de geblesseerde Nilsson.

LEES OOK: Groot nieuws uit onverwachte hoek: Marc Degryse pakt uit

Dramatische Buffalo's krijgen ferm pak slaag

Club probeerde meteen het initiatief in handen te nemen, een vroege mogelijkheid voor Vermant leverde geen succes op. Even later haalde Vandenberghe de bal uit de voeten van Tzolis, al werd die achteraf wel afgefloten vanwege buitenspel. De Brugse voorsprong hing al vroeg in de lucht en kwam er even later ook: Tzolis kreeg de bal in de zestien meter, kapte zich knap vrij en schoot de 0-1 in doel.

De landskampioen werd weinig in de weg gelegd. Nog voor het kwartier beging Fadiga dom handspel in de zestien meter en Club kreeg een strafschop. Vanaf elf meter maakte Tzolis zijn tweede van de avond: 0-2. Nu al leek AA Gent in de touwen te hangen. De Buffalo's reageerden halfweg wel met een huizenhoge kans voor Da Silva, van dichtbij mikte die onbegrijpelijk over. Ook een vreemde tussenkomst van Mignolet leverde de thuisploeg geen hernieuwde hoop op.

Na een dik halfuur was de wedstrijd helemaal gespeeld. Een prima tegenstoot kwam aan de tweede paal bij Sabbe en met een volley klopte ook hij Vandenberghe: 0-3. De landskampioen verloor nadien Mignolet nog met een blessure, halfweg leek het wel op weg richting de leiderspositie in de Play-Offs.

Club eist brutaal leidersplaats op

Voor de Buffalo's was het na rust vooral zaak om niet helemaal te verzuipen. Die boodschap hadden de thuisspelers echter amper begrepen, Jutgla werd duidelijk aan het shirt gehangen door Samoise maar verrassend genoeg kreeg Club geen strafschop. Het schot zelf werd van de lijn gehaald. Kort nadien mikte de Spanjaard ook nog eens naast.

Na dik vijf minuten spelen was het toch weer raak voor Blauw-Zwart. Ordonez was deze keer de aangever en op de doellijn moest Vermant slechts binnen tikken: 0-4. De jonge spits van Club deed er iets voorbij het uur ook nog een tweede bij: 0-5 stond het met nog een klein halfuur te spelen.

Een waardeloos AA Gent toonde ook nadien amper inspiratie, terwijl Club Brugge de rem toch iets of wat van het gaspedaal haalde. Na dik 90 minuten éénrichtingsvoetbal pakten Hayen en co andermaal de leiderspositie, houden ze die ook tot het einde?

Scoreverloop:

0-1 (9') Tzolis, 0-2 (13') Tzolis (p), 0-3 (34') Sabbe, 0-4 (52') Vermant, 0-5 (66') Vermant

Trending:

'Jashari-saga nadert kookpunt: scherpe deadline gesteld'
'Jashari-saga nadert kookpunt: scherpe deadline gesteld'

Geeft Club Brugge dit nog uit handen?

Meest recent

WK Clubs: Nieuwe sensatie loodst Real naar halve finale

Na Chelsea en PSG heeft ook Real Madrid zich zaterdag weten te plaatsen voor de halve finale van het ...

16
16
'Standard pakt alweer uit: akkoord bereikt'

De Belgische transfermarkt blijft op volle toeren draaien. Geen club die daarbij zo actief is als ...

51
51
'Niet meer te houden: Anderlecht-vertrek krijgt vorm'

Anderlecht heeft zaterdag nog maar eens weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde de ...

245
245
Geen Anderlecht of Antwerp: Nonge verbaast met transfer

Bij Juventus lieten ze de voorbije jaren een aantal Belgen proeven van de A-ploeg, maar geen van hen ...

82
82
'Charleroi heeft volgende goalgetter op het oog'

Voor Charleroi komt de start van het nieuwe seizoen er al snel aan. Enkele dagen voor de ...

29
29
'Eerste verdict over horrorblessure Musiala'

Voor Bayern München zijn de kwartfinales zaterdag het eindstation geworden op het WK voor clubs ...

481
481
‘Boodschap Saelemaekers maakt alles duidelijk’

Voor een aantal Rode Duivels belooft het nog een drukke transferzomer te worden. Verschillende ...

61
61
Hasi spreekt klare taal over nieuwe Anderlecht-deals

Het nieuwe Anderlecht voor komend seizoen krijgt alsmaar meer vorm. Zaterdag boekte het zijn tweede ...

724
724
AA Gent pakt uit en legt toptalent langer vast

Bij AA Gent slaan ze dit seizoen nog maar eens een nieuwe richting in. Na de desastreuze play-offs ...

138
138
Essevee pakt zeer fraaie oefenzege tegen AZ

Zulte Waregem maakt straks na twee jaar afwezigheid zijn rentree op het hoogste niveau. De stap ...

137
137
Anderlecht rondt spraakmakende terugkeer helemaal af

Anderlecht blijft deze zomer bijzonder actief op de transfermarkt. Er streken de voorbije weken al ...

275
275
WK Clubs: PSG nekt Bayern, Musiala-drama overschaduwt clash

Paris Saint-Germain blijft op koers om na de treble ook het WK voor clubs te winnen. De Franse ...

95
95
'Club rondt volgende transfer af: last-minute wijziging selectie'

Club Brugge reisde zaterdag af naar Groot-Brittanië voor een oefenwedstrijd en een stage. ...

736
736
Medespelers in schok: horror-blessure Musiala op WK Clubs

Zaterdag werd in Atlanta de mooiste affiche van de kwartfinales op het WK voor clubs afgewerkt. Zo ...

537
537
'Standard heeft negende (!) aanwinst helemaal beet'

Standard toont zich bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. De Rouches haalden inmiddels al ...

344
344
KV Mechelen klopt promovendus, Dender vermorzelt Lierse

Op 25 juli wordt de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Om zo goed mogelijk ...

216
216
Man in vorm bezorgt Anderlecht zege, aanwinst maakt indruk

RSC Anderlecht heeft zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding al winnend kunnen afsluiten. De ...

741
741
Derde peperdure aankoop Chelsea, Inter shopt in eigen land

De zomerse transferperiode begint stilaan ook los te komen aan de Europese top. Chelsea FC pakte ...

54
54
Fink vol lof: verrassende uitblinker in oefenzege Genk

KRC Genk kan aanstaande maandag met een positief gevoel op stage naar Duitsland vertrekken. De ...

362
362
Miljoenendeal rond: Club Brugge kondigt vertrek De Cuyper aan

Club Brugge heeft zaterdag opnieuw afscheid genomen van één van zijn ...

347
347
Anderlecht heeft beet: aanwinst gespot op Neerpede

RSC Anderlecht werkte zaterdagnamiddag een oefenwedstrijd af tegen het Griekse Aris. De partij in ...

440
440
Transfervete escaleert: Jashari stuurt kat naar stage Club

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft maar verder escaleren. Normaal gezien werd de middenvelder ...

1251
1251
Jonkie nekt Union in duel der Lage Landen-kampioenen

Union SG heeft zaterdagnamiddag zijn eerste nederlaag van de voorbereiding geleden. In de oefenmatch ...

73
73
'Club laat miljoenen rollen: twee topaanwinsten onderweg'

Club Brugge reist dit weekend naar Schotland af, waar zondag een oefenwedstrijd tegen Rangers ...

2164
2164
'Grote kuis United: vijf grote namen naar uitgang geduwd'

Na een ronduit dramatisch seizoen wil Manchester United zich in de komende jaargang herpakken. ...

143
143

Meer sportnieuws