Gentse zomerknaller? Smaakmaker onthult toekomstplannen

353 stemmen
Gentse zomerknaller? Smaakmaker onthult toekomstplannen

De zomertransferperiode komt stilletjes dichterbij. Verschillende Jupiler Pro League-smaakmakers worden al met een toptransfer in verband gebracht. Ook Mathias Delorge kan dromen van een stap hogerop.

De middenvelder maakte de overstap van STVV naar KAA Gent en bij de Buffalo’s is hij een sterkhouder geworden. De 20-jarige Belgische jeugdinternational heeft in Gent nog een contract tot 2028 met een marktwaarde van 9 miljoen euro.

LEES OOK: 'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Zomerknaller? 

Delorge sprak met Het Nieuwsblad over zijn toekomstplannen. “Het is een seizoen geweest van ups and downs. Persoonlijk kijk ik wel tevreden terug. Het is nog lang niet top, dat weet ik, maar wel iets om op verder te bouwen volgend seizoen. Alles kan in het voetbal, maar ik ga er wel vanuit dat ik hier dan nog speel.”

Met Lucas Delorge speelt er een broer bij rivaal Club Brugge (Club NXT). Blauw-Zwart en KAA Gent staan tegenover elkaar in de Champions Play-Offs. De ultieme ambitie van de broertjes Delorge is echter duidelijk: “Real Madrid, daar ooit samen in de ploeg spelen zou het allerhoogste zijn”, aldus Mathias Delorge.

Kassa op komst

KAA Gent legde vorige zomermercato drie miljoen euro op tafel om Delorge over te nemen van STVV, maar zijn komst bleek meteen een schot in de roos. De zoon van Peter Delorge zit dit seizoen aan 47 wedstrijden over alle competities heen en daarin kon hij twee keer scoren en vijf assists geven.

Het ziet er dus naar uit dat Delorge nog niet van plan is om binnenkort alweer te vertrekken uit Gent, maar in het voetbal is niets uitgesloten. Wel hoort KAA Gent de kassa al rinkelen. De marktwaarde van Delorge is ferm gestegen en de Buffalo’s zitten in een sterke onderhandelingspositie.

Moet Mathias Delorge nog minstens een jaartje bij KAA Gent blijven?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

22
22
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

193
193
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

76
76
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

107
107
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

158
158
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

91
91
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

146
146
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

49
49
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

311
311
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

109
109
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

660
660
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

70
70
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

269
269
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

292
292
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

581
581
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

475
475
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

781
781
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

190
190
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

245
245
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

168
168

Meer sportnieuws