Ajax en PSV balen: geen hoofdprijs voor twee 'smaakmakers'

56
Ajax en PSV balen: geen hoofdprijs voor twee 'smaakmakers'

Ajax speelt dit jaar kampioen, ondanks het feit dat PSV de beste selectie heeft. Opvallend: beide ploegen hebben een smaakmaker in de rangen die een probleemgeval is. Financieel zorgt dat voor de nodige zorgen bij de twee ploegen.

Ajax gaat in de zomer een aantal smaakmakers van de hand doen. Ondanks het bereiken van de Champions League moeten ze in Amsterdam financieel nog héél erg opletten. Een tweetal uitgaande transfers is daarom noodzakelijk. Eén van de spelers die graag een volgende stap wil zetten, is Brian Brobbey.

LEES OOK: De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Brian Brobbey

De 23-jarige aanvaller is met 27 miljoen euro de tweede duurste speler uit de kern, na Jorrel Hato (30 miljoen euro). Maar gaat Brobbey de hoofdprijs opleveren? Die kans is klein… De spits, die soms wel eens vergeleken wordt met Romelu Lukaku maar die stond op zijn 23ste toch verder, kent een pover seizoen. Brobbey scoorde in alle competities samen amper 7 keer en deelde 5 assists uit in 40 duels. In de Eredivisie staat de teller op 4 goals in 26 matchen. Dat is bijzonder laag.

Een echte doelpuntenmachine is hij nooit geweest, want bij Ajax maakte hij 56 doelpunten in 159 partijen. De bedoeling is om in de zomer een transfer te versieren. Francesco Farioli looft Brobbey omwille van zijn werklust, maar een spits dient toch vooral te scoren. Zeker in een competitie als de Eredivisie.

Nog niet zo lang geleden werd Brobbey nog gelinkt aan ploegen als Manchester United, Arsenal en comsoorten en werd gesproken over bedragen van ruim 50 miljoen euro. Dat lijkt niet te gaan gebeuren. Kan Ajax die 27 miljoen euro halen, of misschien zelfs meer? Een transfer is nodig, maar de Europese top en de hoofdprijs van 50 miljoen euro of meer gaat het niet worden. Ajax baalt. 

Noa Lang

Balen is ook wat ze bij PSV doen. Daar leken ze twee jaar geleden een koopje te hebben gedaan met de komst van Noa Lang. Kostprijs: 12,5 miljoen euro, al kon dat nog wat lopen. Maar de flankaanvaller kon na een sterk begin het nooit helemaal waarmaken. Hij sukkelde met het nodige blessureleed en zijn teller staat op 16 goals en 13 assists in 58 matchen.

Lang zijn marktwaarde bedraagt 25 miljoen euro, in januari was er sprake van een bod van 35 miljoen euro van Napoli. PSV weigerde. Niet slim, want de ex-speler van Club Brugge zal zeker niet meer gaan opleveren. Lang is van mening dat hij de wereldtop aankan, maar hij wordt in juni 26 jaar. Het zal een stuk beter moeten wil hij daar geraken.

In de Champions League bewees hij zijn waarde alvast niet op dat toneel. Bij Club Brugge, Ajax en PSV wist hij daar amper 3 keer te scoren en 4 assists uit te delen in 31 matchen. Dat ziet de wereldtop ook. PSV zal hopen dat een club 25 miljoen euro op tafel legt. Bij PSV is hij de speler die inzake marktwaardes op vier staat. Maar de absolute jackpot, neen, dat gaat Lang wellicht niét opleveren.

Wie zal het meeste opleveren?

Meest recent

Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

0
0
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

5
5
3.5 op 10: basisdebutant zakt door ijs bij zwak Union

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

10
10
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

81
81
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

19
19
Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

58
58
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

139
139
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

165
165
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

242
242
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

116
116
Nieuwe blamage United: Neville neemt Lammens in vizier

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League. De Mancunians gaven zaterdag ook ...

110
110
De Bruyne zorgt voor penalty-incident: misnoegde Allegri reageert

Kevin De Bruyne heeft zijn sterke prestaties bij de Rode Duivels bevestigd bij zijn club SSC Napoli. ...

84
84
Choc Wallon in spookstadion: Zebra's glunderen, Standard in crisis

De Choc Wallon werd in een leeg en kil Sclessin een kolfje naar de hand van Charleroi. De Zebra's ...

79
79
Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

486
486
Trieste taferelen: 'Choc Wallon' in desolaat Sclessin

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag de Waalse clash tussen Standard en Sporting Charleroi op ...

41
41
'Toptransfer Seys: volgende grootmacht meldt zich'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

233
233
Na Deschacht-commotie: 'Ongefilterd' pakt voetbalprogramma aan

De voetbalpodcast Ongefilterd weet steeds meer kijkers aan zich te binden, maar zorgt tegelijk ook ...

63
63
Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

64
64
"Spookachtig" - Anderlecht-dissonant krijgt pijnlijke 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn seizoen hervat met een overwinning op het veld van Cercle Brugge. Maar aan ...

214
214
Extra topinternational voor Club: supporters verlangen actie

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

253
253
'Géén Barça: Julian Alvarez richting andere grootmacht'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil JPL-uitblinker, Haaland beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

119
119
Brusselmans vs VRT: Financiële bom ontploft volledig

Een stevige ruzie tussen Herman Brusselmans en de VRT zorgt voor ophef. De schrijver en columnist, ...

207
207
Thorup ziet KRC Genk-pion plots ferm op tafel slaan

KRC Genk heeft de interlandbreak goed verwerkt. Tegen KV Kortrijk werd een makkelijk zege geboekt. ...

138
138
Anderlecht toont mentaliteit: “Hij is hét symbool”

RSC Anderlecht leek tegen Cercle Brugge lang af te stevenen op een pijnlijke nederlaag, maar in het ...

195
195

Meer sportnieuws