Ajax en PSV balen: geen hoofdprijs voor twee 'smaakmakers'

56
Ajax en PSV balen: geen hoofdprijs voor twee 'smaakmakers'

Ajax speelt dit jaar kampioen, ondanks het feit dat PSV de beste selectie heeft. Opvallend: beide ploegen hebben een smaakmaker in de rangen die een probleemgeval is. Financieel zorgt dat voor de nodige zorgen bij de twee ploegen.

Ajax gaat in de zomer een aantal smaakmakers van de hand doen. Ondanks het bereiken van de Champions League moeten ze in Amsterdam financieel nog héél erg opletten. Een tweetal uitgaande transfers is daarom noodzakelijk. Eén van de spelers die graag een volgende stap wil zetten, is Brian Brobbey.

LEES OOK: Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Brian Brobbey

De 23-jarige aanvaller is met 27 miljoen euro de tweede duurste speler uit de kern, na Jorrel Hato (30 miljoen euro). Maar gaat Brobbey de hoofdprijs opleveren? Die kans is klein… De spits, die soms wel eens vergeleken wordt met Romelu Lukaku maar die stond op zijn 23ste toch verder, kent een pover seizoen. Brobbey scoorde in alle competities samen amper 7 keer en deelde 5 assists uit in 40 duels. In de Eredivisie staat de teller op 4 goals in 26 matchen. Dat is bijzonder laag.

Een echte doelpuntenmachine is hij nooit geweest, want bij Ajax maakte hij 56 doelpunten in 159 partijen. De bedoeling is om in de zomer een transfer te versieren. Francesco Farioli looft Brobbey omwille van zijn werklust, maar een spits dient toch vooral te scoren. Zeker in een competitie als de Eredivisie.

Nog niet zo lang geleden werd Brobbey nog gelinkt aan ploegen als Manchester United, Arsenal en comsoorten en werd gesproken over bedragen van ruim 50 miljoen euro. Dat lijkt niet te gaan gebeuren. Kan Ajax die 27 miljoen euro halen, of misschien zelfs meer? Een transfer is nodig, maar de Europese top en de hoofdprijs van 50 miljoen euro of meer gaat het niet worden. Ajax baalt. 

Noa Lang

Balen is ook wat ze bij PSV doen. Daar leken ze twee jaar geleden een koopje te hebben gedaan met de komst van Noa Lang. Kostprijs: 12,5 miljoen euro, al kon dat nog wat lopen. Maar de flankaanvaller kon na een sterk begin het nooit helemaal waarmaken. Hij sukkelde met het nodige blessureleed en zijn teller staat op 16 goals en 13 assists in 58 matchen.

Lang zijn marktwaarde bedraagt 25 miljoen euro, in januari was er sprake van een bod van 35 miljoen euro van Napoli. PSV weigerde. Niet slim, want de ex-speler van Club Brugge zal zeker niet meer gaan opleveren. Lang is van mening dat hij de wereldtop aankan, maar hij wordt in juni 26 jaar. Het zal een stuk beter moeten wil hij daar geraken.

In de Champions League bewees hij zijn waarde alvast niet op dat toneel. Bij Club Brugge, Ajax en PSV wist hij daar amper 3 keer te scoren en 4 assists uit te delen in 31 matchen. Dat ziet de wereldtop ook. PSV zal hopen dat een club 25 miljoen euro op tafel legt. Bij PSV is hij de speler die inzake marktwaardes op vier staat. Maar de absolute jackpot, neen, dat gaat Lang wellicht niét opleveren.

Wie zal het meeste opleveren?

Meest recent

Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

0
0
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

9
9
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

41
41
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

44
44
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

44
44
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

34
34
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

14
14
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

17
17
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

25
25
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

102
102
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

30
30
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

215
215
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

100
100
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

202
202
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

70
70
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

66
66
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

230
230
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

57
57
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

267
267
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

57
57
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

150
150

Meer sportnieuws