Ajax en PSV balen: geen hoofdprijs voor twee 'smaakmakers'

56
Ajax en PSV balen: geen hoofdprijs voor twee 'smaakmakers'

Ajax speelt dit jaar kampioen, ondanks het feit dat PSV de beste selectie heeft. Opvallend: beide ploegen hebben een smaakmaker in de rangen die een probleemgeval is. Financieel zorgt dat voor de nodige zorgen bij de twee ploegen.

Ajax gaat in de zomer een aantal smaakmakers van de hand doen. Ondanks het bereiken van de Champions League moeten ze in Amsterdam financieel nog héél erg opletten. Een tweetal uitgaande transfers is daarom noodzakelijk. Eén van de spelers die graag een volgende stap wil zetten, is Brian Brobbey.

LEES OOK: Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Brian Brobbey

De 23-jarige aanvaller is met 27 miljoen euro de tweede duurste speler uit de kern, na Jorrel Hato (30 miljoen euro). Maar gaat Brobbey de hoofdprijs opleveren? Die kans is klein… De spits, die soms wel eens vergeleken wordt met Romelu Lukaku maar die stond op zijn 23ste toch verder, kent een pover seizoen. Brobbey scoorde in alle competities samen amper 7 keer en deelde 5 assists uit in 40 duels. In de Eredivisie staat de teller op 4 goals in 26 matchen. Dat is bijzonder laag.

Een echte doelpuntenmachine is hij nooit geweest, want bij Ajax maakte hij 56 doelpunten in 159 partijen. De bedoeling is om in de zomer een transfer te versieren. Francesco Farioli looft Brobbey omwille van zijn werklust, maar een spits dient toch vooral te scoren. Zeker in een competitie als de Eredivisie.

Nog niet zo lang geleden werd Brobbey nog gelinkt aan ploegen als Manchester United, Arsenal en comsoorten en werd gesproken over bedragen van ruim 50 miljoen euro. Dat lijkt niet te gaan gebeuren. Kan Ajax die 27 miljoen euro halen, of misschien zelfs meer? Een transfer is nodig, maar de Europese top en de hoofdprijs van 50 miljoen euro of meer gaat het niet worden. Ajax baalt. 

Noa Lang

Balen is ook wat ze bij PSV doen. Daar leken ze twee jaar geleden een koopje te hebben gedaan met de komst van Noa Lang. Kostprijs: 12,5 miljoen euro, al kon dat nog wat lopen. Maar de flankaanvaller kon na een sterk begin het nooit helemaal waarmaken. Hij sukkelde met het nodige blessureleed en zijn teller staat op 16 goals en 13 assists in 58 matchen.

Lang zijn marktwaarde bedraagt 25 miljoen euro, in januari was er sprake van een bod van 35 miljoen euro van Napoli. PSV weigerde. Niet slim, want de ex-speler van Club Brugge zal zeker niet meer gaan opleveren. Lang is van mening dat hij de wereldtop aankan, maar hij wordt in juni 26 jaar. Het zal een stuk beter moeten wil hij daar geraken.

In de Champions League bewees hij zijn waarde alvast niet op dat toneel. Bij Club Brugge, Ajax en PSV wist hij daar amper 3 keer te scoren en 4 assists uit te delen in 31 matchen. Dat ziet de wereldtop ook. PSV zal hopen dat een club 25 miljoen euro op tafel legt. Bij PSV is hij de speler die inzake marktwaardes op vier staat. Maar de absolute jackpot, neen, dat gaat Lang wellicht niét opleveren.

Wie zal het meeste opleveren?

Meest recent

KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

7
7
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

56
56
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

67
67
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

40
40
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

16
16
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

22
22
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

40
40
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

48
48
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

43
43
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

58
58
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

53
53
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

79
79
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

291
291
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

327
327
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

113
113
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

122
122
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

79
79
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

410
410
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

170
170
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

166
166
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

184
184
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

29
29
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

66
66
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

137
137
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

74
74

Meer sportnieuws