Ajax en PSV balen: geen hoofdprijs voor twee 'smaakmakers'

door
Ajax en PSV balen: geen hoofdprijs voor twee 'smaakmakers'

Ajax speelt dit jaar kampioen, ondanks het feit dat PSV de beste selectie heeft. Opvallend: beide ploegen hebben een smaakmaker in de rangen die een probleemgeval is. Financieel zorgt dat voor de nodige zorgen bij de twee ploegen.

Ajax gaat in de zomer een aantal smaakmakers van de hand doen. Ondanks het bereiken van de Champions League moeten ze in Amsterdam financieel nog héél erg opletten. Een tweetal uitgaande transfers is daarom noodzakelijk. Eén van de spelers die graag een volgende stap wil zetten, is Brian Brobbey.

LEES OOK: Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Brian Brobbey

De 23-jarige aanvaller is met 27 miljoen euro de tweede duurste speler uit de kern, na Jorrel Hato (30 miljoen euro). Maar gaat Brobbey de hoofdprijs opleveren? Die kans is klein… De spits, die soms wel eens vergeleken wordt met Romelu Lukaku maar die stond op zijn 23ste toch verder, kent een pover seizoen. Brobbey scoorde in alle competities samen amper 7 keer en deelde 5 assists uit in 40 duels. In de Eredivisie staat de teller op 4 goals in 26 matchen. Dat is bijzonder laag.

Een echte doelpuntenmachine is hij nooit geweest, want bij Ajax maakte hij 56 doelpunten in 159 partijen. De bedoeling is om in de zomer een transfer te versieren. Francesco Farioli looft Brobbey omwille van zijn werklust, maar een spits dient toch vooral te scoren. Zeker in een competitie als de Eredivisie.

Nog niet zo lang geleden werd Brobbey nog gelinkt aan ploegen als Manchester United, Arsenal en comsoorten en werd gesproken over bedragen van ruim 50 miljoen euro. Dat lijkt niet te gaan gebeuren. Kan Ajax die 27 miljoen euro halen, of misschien zelfs meer? Een transfer is nodig, maar de Europese top en de hoofdprijs van 50 miljoen euro of meer gaat het niet worden. Ajax baalt. 

Noa Lang

Balen is ook wat ze bij PSV doen. Daar leken ze twee jaar geleden een koopje te hebben gedaan met de komst van Noa Lang. Kostprijs: 12,5 miljoen euro, al kon dat nog wat lopen. Maar de flankaanvaller kon na een sterk begin het nooit helemaal waarmaken. Hij sukkelde met het nodige blessureleed en zijn teller staat op 16 goals en 13 assists in 58 matchen.

Lang zijn marktwaarde bedraagt 25 miljoen euro, in januari was er sprake van een bod van 35 miljoen euro van Napoli. PSV weigerde. Niet slim, want de ex-speler van Club Brugge zal zeker niet meer gaan opleveren. Lang is van mening dat hij de wereldtop aankan, maar hij wordt in juni 26 jaar. Het zal een stuk beter moeten wil hij daar geraken.

In de Champions League bewees hij zijn waarde alvast niet op dat toneel. Bij Club Brugge, Ajax en PSV wist hij daar amper 3 keer te scoren en 4 assists uit te delen in 31 matchen. Dat ziet de wereldtop ook. PSV zal hopen dat een club 25 miljoen euro op tafel legt. Bij PSV is hij de speler die inzake marktwaardes op vier staat. Maar de absolute jackpot, neen, dat gaat Lang wellicht niét opleveren.

Wie zal het meeste opleveren?

Meest recent

'KV Mechelen wil uitpakken met komst absolute smaakmaker'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

30
30
Antwerp even in paniek: "Hij was buiten westen"

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

36
36
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

280
280
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

85
85
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

33
33
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

63
63
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

197
197
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

137
137
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

21
21
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

419
419
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

259
259
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

118
118
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

304
304
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

598
598
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

85
85
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

345
345
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

235
235
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

168
168
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

184
184
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

276
276
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

748
748
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

436
436
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

493
493
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

344
344

Meer sportnieuws