Ajax en PSV balen: geen hoofdprijs voor twee 'smaakmakers'

door
Ajax en PSV balen: geen hoofdprijs voor twee 'smaakmakers'

Ajax speelt dit jaar kampioen, ondanks het feit dat PSV de beste selectie heeft. Opvallend: beide ploegen hebben een smaakmaker in de rangen die een probleemgeval is. Financieel zorgt dat voor de nodige zorgen bij de twee ploegen.

Ajax gaat in de zomer een aantal smaakmakers van de hand doen. Ondanks het bereiken van de Champions League moeten ze in Amsterdam financieel nog héél erg opletten. Een tweetal uitgaande transfers is daarom noodzakelijk. Eén van de spelers die graag een volgende stap wil zetten, is Brian Brobbey.

LEES OOK: Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Brian Brobbey

De 23-jarige aanvaller is met 27 miljoen euro de tweede duurste speler uit de kern, na Jorrel Hato (30 miljoen euro). Maar gaat Brobbey de hoofdprijs opleveren? Die kans is klein… De spits, die soms wel eens vergeleken wordt met Romelu Lukaku maar die stond op zijn 23ste toch verder, kent een pover seizoen. Brobbey scoorde in alle competities samen amper 7 keer en deelde 5 assists uit in 40 duels. In de Eredivisie staat de teller op 4 goals in 26 matchen. Dat is bijzonder laag.

Een echte doelpuntenmachine is hij nooit geweest, want bij Ajax maakte hij 56 doelpunten in 159 partijen. De bedoeling is om in de zomer een transfer te versieren. Francesco Farioli looft Brobbey omwille van zijn werklust, maar een spits dient toch vooral te scoren. Zeker in een competitie als de Eredivisie.

Nog niet zo lang geleden werd Brobbey nog gelinkt aan ploegen als Manchester United, Arsenal en comsoorten en werd gesproken over bedragen van ruim 50 miljoen euro. Dat lijkt niet te gaan gebeuren. Kan Ajax die 27 miljoen euro halen, of misschien zelfs meer? Een transfer is nodig, maar de Europese top en de hoofdprijs van 50 miljoen euro of meer gaat het niet worden. Ajax baalt. 

Noa Lang

Balen is ook wat ze bij PSV doen. Daar leken ze twee jaar geleden een koopje te hebben gedaan met de komst van Noa Lang. Kostprijs: 12,5 miljoen euro, al kon dat nog wat lopen. Maar de flankaanvaller kon na een sterk begin het nooit helemaal waarmaken. Hij sukkelde met het nodige blessureleed en zijn teller staat op 16 goals en 13 assists in 58 matchen.

Lang zijn marktwaarde bedraagt 25 miljoen euro, in januari was er sprake van een bod van 35 miljoen euro van Napoli. PSV weigerde. Niet slim, want de ex-speler van Club Brugge zal zeker niet meer gaan opleveren. Lang is van mening dat hij de wereldtop aankan, maar hij wordt in juni 26 jaar. Het zal een stuk beter moeten wil hij daar geraken.

In de Champions League bewees hij zijn waarde alvast niet op dat toneel. Bij Club Brugge, Ajax en PSV wist hij daar amper 3 keer te scoren en 4 assists uit te delen in 31 matchen. Dat ziet de wereldtop ook. PSV zal hopen dat een club 25 miljoen euro op tafel legt. Bij PSV is hij de speler die inzake marktwaardes op vier staat. Maar de absolute jackpot, neen, dat gaat Lang wellicht niét opleveren.

Wie zal het meeste opleveren?

Meest recent

Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

0
0
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

208
208
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

114
114
Stiekeme titelambities? STVV pakt weer uit op mercato

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

64
64
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

176
176
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

39
39
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

69
69
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

536
536
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

117
117
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

302
302
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

284
284
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

453
453
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

372
372
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

636
636
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

605
605
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

343
343
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

115
115
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

49
49
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

339
339
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

402
402
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

56
56
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

904
904
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

177
177
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

560
560
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

72
72

Meer sportnieuws