Charleroi doet gouden zaak: "Als je ambities wil waarmaken.."

door
Charleroi doet gouden zaak:

Charleroi lijkt zaterdag de macht gegrepen te hebben in de Europe Play-Off. Het lijkt op koers te liggen om die te winnen, nadat het zelf met 3-0 won van KV Mechelen en de concurrenten alweer punten lieten liggen.

Daardoor staan de Carolo's na vier speeldagen nu alleen aan de leiding. Ze hebben drie punten voorsprong op eerste achtervolger KV Mechelen en al vier punten meer dan OH Leuven en Standard.

LEES OOK: Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Charleroi ongewoon efficiënt

Het ziet er dus goed uit voor de troepen van Rik De Mil, die zijn team zaterdag een bijna onkarakteristieke wedstrijd zag spelen. Dit seizoen voetbalde Charleroi vaak erg goed zonder zijn kansen te verzilveren, nu was het omgekeerd.

Na een droomstart kwamen de Zebra's snel 2-0 voor, maar daarna lieten ze KVM toch weer in de match komen. Ze hadden geluk dat de 2-1 niet viel en zo konden ze de score uiteindelijk toch nog verder uitbreiden.

De Mil kan alleen maar tevreden zijn

"Ik kan enkel tevreden zijn met deze wedstrijd. Al was het niet top na de 2-0", erkende De Mil dan ook bij Sporza. "Op dat moeilijke moment hebben we een goede keeper die er staat. Daarna trekken we de organisatie weer goed op. De inzet was het pluspunt, net als de invallers die hun job deed. Als je je ambities wilt waarmaken, heb je iedereen nodig."

Die ambities lijken zich dus alsmaar meer te mogen verleggen naar de barrages voor het laatste Europees ticket. Als Charleroi zijn huidige koppositie kan verzilveren, mag het straks daarvoor nog aan de bak tegen wellicht de nummer vijf uit de Champions' Play-Off.

Zal Charleroi zijn koppositie nog uit handen geven?

Meest recent

Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

10
10
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

15
15
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

97
97
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

42
42
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

222
222
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

64
64
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

139
139
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

97
97
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

152
152
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

281
281
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

160
160
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

152
152
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

33
33
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

135
135
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

77
77
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

166
166
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

93
93
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

149
149
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

229
229
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

91
91
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

47
47
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

37
37
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

189
189
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

128
128
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

47
47

Meer sportnieuws