Charleroi doet gouden zaak: "Als je ambities wil waarmaken.."

door
Charleroi doet gouden zaak:

Charleroi lijkt zaterdag de macht gegrepen te hebben in de Europe Play-Off. Het lijkt op koers te liggen om die te winnen, nadat het zelf met 3-0 won van KV Mechelen en de concurrenten alweer punten lieten liggen.

Daardoor staan de Carolo's na vier speeldagen nu alleen aan de leiding. Ze hebben drie punten voorsprong op eerste achtervolger KV Mechelen en al vier punten meer dan OH Leuven en Standard.

Charleroi ongewoon efficiënt

Het ziet er dus goed uit voor de troepen van Rik De Mil, die zijn team zaterdag een bijna onkarakteristieke wedstrijd zag spelen. Dit seizoen voetbalde Charleroi vaak erg goed zonder zijn kansen te verzilveren, nu was het omgekeerd.

Na een droomstart kwamen de Zebra's snel 2-0 voor, maar daarna lieten ze KVM toch weer in de match komen. Ze hadden geluk dat de 2-1 niet viel en zo konden ze de score uiteindelijk toch nog verder uitbreiden.

De Mil kan alleen maar tevreden zijn

"Ik kan enkel tevreden zijn met deze wedstrijd. Al was het niet top na de 2-0", erkende De Mil dan ook bij Sporza. "Op dat moeilijke moment hebben we een goede keeper die er staat. Daarna trekken we de organisatie weer goed op. De inzet was het pluspunt, net als de invallers die hun job deed. Als je je ambities wilt waarmaken, heb je iedereen nodig."

Die ambities lijken zich dus alsmaar meer te mogen verleggen naar de barrages voor het laatste Europees ticket. Als Charleroi zijn huidige koppositie kan verzilveren, mag het straks daarvoor nog aan de bak tegen wellicht de nummer vijf uit de Champions' Play-Off.

POLL: Zal Charleroi zijn koppositie nog uit handen geven?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht stunt in JPL, kassa Club Brugge’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

106
106
Straffe wending Romelu Lukaku? “Kompany-rol bij Anderlecht”

De toekomstige terugkeer van Romelu Lukaku naar RSC Anderlecht blijft de gemoederen bezighouden. De ...

93
93
Union SG hoort cruciaal nieuws over peperduur nieuw stadion

RSC Anderlecht kwam plots op de proppen met plannen om een nieuw stadion te bouwen, maar rivaal ...

105
105
‘Standard vreest: Ivan Leko krijgt plots topaanbieding’

Ivan Leko had dit seizoen een duidelijk plan voor ogen bij Standard Luik, maar uiteindelijk zullen ...

78
78
JPL of CPL? Radja Nainggolan bereikt overeenkomst

Radja Nainggolan liet zich een paar dagen geleden nog uit over zijn toekomst bij Lokeren-Temse. De ...

149
149
Hoofdpijn Anderlecht: 'Toptransfer Stroeykens in de maak'

Mario Stroeykens was dit seizoen één van de sterkhouders van RSC Anderlecht, maar de ...

255
255
Verrassing van formaat: Standard pakt uit met Marc Wilmots

Standard Luik heeft stevig uitgepakt. De Rouches maakten op de officiële kanalen de komst van ...

288
288
'Club Brugge zorgt voor transferwending met Vetlesen'

Club Brugge blijf leider Union SG onder zware druk zetten en won zondagavond ook de belangrijke ...

486
486
Genk bevestigt: twee 'fantastische' transfers in aantocht

KRC Genk is definitief uit de titelrace geslagen, maar de Limburgers mochten maandag een mooie ...

392
392
Anderlecht-titularis zorgt voor irritatie: "Patsergedrag"

RSC Anderlecht is van plan om komende zomer met de grove borstel door de spelerskern te gaan. ...

321
321
'Wending compleet: trainersdossier KVM nadert ontknoping'

KV Mechelen greep afgelopen weekend definitief naast de eindzege in de Europe Play-Offs. En dus kan ...

144
144
'Alonso drukt meteen stempel: groot slachtoffer bij Real'

Het is enkel nog wachten op een officiële bevestiging, maar de aanstelling van Xabi Alonso als ...

225
225
X gaat los op Storck-saga: "Pocognoli naar Club Brugge"

De 'transfer' van Bernd Storck, vanuit KV Kortrijk naar Cercle Brugge, sloeg gisterenavond in als ...

148
148
'Club houdt hart vast: transfergesprekken Jashari lopen'

Club Brugge pakte een jaartje geleden uit met de komst van Ardon Jashari en zijn transfer werd een ...

433
433
Schokgolf bij Cercle Brugge: "Dacht dat het een grap was"

In aanloop naar de barragewedstrijden om het behoud, heeft Cercle Brugge voor een grote verrassing ...

116
116
'Tovernaarswerk Renard: miljoenenjackpot met ballen'

Anderlecht gooit het over een andere boeg en zet volop in op jeugd. Onder leiding van sportief ...

298
298
'Doorbraak nabij: De Bruyne op zucht van nieuwe club'

Het begint er steeds meer op te lijken dat Kevin De Bruyne nog niet uitgevoetbald is aan de Europese ...

189
189
'Hete zomer KRC Genk: acht transferdeals in pijplijn'

KRC Genk is sinds afgelopen weekend mathematisch uitgeteld voor de titel, anderzijds heeft het de ...

430
430
'Anderlecht toont geen genade: transferflop gratis weg'

RSC Anderlecht zal het seizoen andermaal zonder prijs afsluiten. Dat heeft onder meer te maken met ...

566
566
'Eerste grote Club-transfer: dossier in stroomversnelling'

Terwijl Club Brugge nog volop aan het strijden is om de titel, is de sportieve leiding ook al in de ...

1174
1174

Meer sportnieuws