Charleroi doet gouden zaak: "Als je ambities wil waarmaken.."

26 stemmen
Charleroi doet gouden zaak:

Charleroi lijkt zaterdag de macht gegrepen te hebben in de Europe Play-Off. Het lijkt op koers te liggen om die te winnen, nadat het zelf met 3-0 won van KV Mechelen en de concurrenten alweer punten lieten liggen.

Daardoor staan de Carolo's na vier speeldagen nu alleen aan de leiding. Ze hebben drie punten voorsprong op eerste achtervolger KV Mechelen en al vier punten meer dan OH Leuven en Standard.

LEES OOK: De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Charleroi ongewoon efficiënt

Het ziet er dus goed uit voor de troepen van Rik De Mil, die zijn team zaterdag een bijna onkarakteristieke wedstrijd zag spelen. Dit seizoen voetbalde Charleroi vaak erg goed zonder zijn kansen te verzilveren, nu was het omgekeerd.

Na een droomstart kwamen de Zebra's snel 2-0 voor, maar daarna lieten ze KVM toch weer in de match komen. Ze hadden geluk dat de 2-1 niet viel en zo konden ze de score uiteindelijk toch nog verder uitbreiden.

De Mil kan alleen maar tevreden zijn

"Ik kan enkel tevreden zijn met deze wedstrijd. Al was het niet top na de 2-0", erkende De Mil dan ook bij Sporza. "Op dat moeilijke moment hebben we een goede keeper die er staat. Daarna trekken we de organisatie weer goed op. De inzet was het pluspunt, net als de invallers die hun job deed. Als je je ambities wilt waarmaken, heb je iedereen nodig."

Die ambities lijken zich dus alsmaar meer te mogen verleggen naar de barrages voor het laatste Europees ticket. Als Charleroi zijn huidige koppositie kan verzilveren, mag het straks daarvoor nog aan de bak tegen wellicht de nummer vijf uit de Champions' Play-Off.

Zal Charleroi zijn koppositie nog uit handen geven?

Meest recent

Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

22
22
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

20
20
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

17
17
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

178
178
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

104
104
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

230
230
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

146
146
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

276
276
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

403
403
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

199
199
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

71
71
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

67
67
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

85
85
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

151
151
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

198
198
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

286
286
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

551
551
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

134
134
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

1059
1059
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

357
357
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

118
118
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

552
552
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

334
334
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

247
247
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

393
393

Meer sportnieuws