Charleroi doet gouden zaak: "Als je ambities wil waarmaken.."

26 stemmen
Charleroi doet gouden zaak:

Charleroi lijkt zaterdag de macht gegrepen te hebben in de Europe Play-Off. Het lijkt op koers te liggen om die te winnen, nadat het zelf met 3-0 won van KV Mechelen en de concurrenten alweer punten lieten liggen.

Daardoor staan de Carolo's na vier speeldagen nu alleen aan de leiding. Ze hebben drie punten voorsprong op eerste achtervolger KV Mechelen en al vier punten meer dan OH Leuven en Standard.

LEES OOK: De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

Charleroi ongewoon efficiënt

Het ziet er dus goed uit voor de troepen van Rik De Mil, die zijn team zaterdag een bijna onkarakteristieke wedstrijd zag spelen. Dit seizoen voetbalde Charleroi vaak erg goed zonder zijn kansen te verzilveren, nu was het omgekeerd.

Na een droomstart kwamen de Zebra's snel 2-0 voor, maar daarna lieten ze KVM toch weer in de match komen. Ze hadden geluk dat de 2-1 niet viel en zo konden ze de score uiteindelijk toch nog verder uitbreiden.

De Mil kan alleen maar tevreden zijn

"Ik kan enkel tevreden zijn met deze wedstrijd. Al was het niet top na de 2-0", erkende De Mil dan ook bij Sporza. "Op dat moeilijke moment hebben we een goede keeper die er staat. Daarna trekken we de organisatie weer goed op. De inzet was het pluspunt, net als de invallers die hun job deed. Als je je ambities wilt waarmaken, heb je iedereen nodig."

Die ambities lijken zich dus alsmaar meer te mogen verleggen naar de barrages voor het laatste Europees ticket. Als Charleroi zijn huidige koppositie kan verzilveren, mag het straks daarvoor nog aan de bak tegen wellicht de nummer vijf uit de Champions' Play-Off.

Zal Charleroi zijn koppositie nog uit handen geven?

Meest recent

Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

8
8
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

13
13
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

52
52
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

171
171
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

216
216
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

78
78
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

115
115
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

73
73
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

404
404
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

152
152
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

185
185
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

51
51
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

147
147
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

64
64
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

77
77
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

186
186
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

91
91
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

199
199
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

398
398
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

340
340
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

271
271
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

119
119
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

364
364
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

93
93
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

341
341

Meer sportnieuws