Verrassende carrièrewending voor Sammy Bossut

108
Verrassende carrièrewending voor Sammy Bossut

Zowat twee jaar geleden zette Sammy Bossut een punt achter zijn profcarrière. Helemaal afscheid nemen deed de derde doelman van de Rode Duivels op het WK 2014 echter nog niet, want na zijn vertrek bij Zulte Waregem ging hij nog aan de slag bij amateurclub Harelbeke.

Dat was ook het team waar Bossut zijn carrière begon en hij stond er de voorbije twee seizoenen nog onder de lat. Op het einde van het seizoen geeft de intussen 39-jarige keeper er echter definitief de brui aan.

Bossut wordt hoofdtrainer bij Harelbeke

Maar nog voor het zover is, neemt zijn carrière al een opvallende wending. Harelbeke laat immers weten dat het Bossut aangesteld heeft als hoofdtrainer. Na het ontslag van Kurt Delaere neemt hij over tot het einde van het seizoen.

De timing is opvallend, want Harelbeke staat op één speeldag van het einde op de vierde plaats in tweede nationale A en is al zeker van de eindronde. Het pakte in de laatste matchen echter slechts één op negen, met vorig weekend nog een pijnlijke thuisnederlaag tegen Oudenaarde.

Wellicht slechts tot einde seizoen

"Omdat de eindronde voor de deur staat, hebben we geen tijd te verliezen, want we willen graag over. We hadden dus iemand nodig die de groep kent en voor grinta kan zorgen", legt bestuurder Thomas Peirsegaele uit in Het Nieuwsblad. "En dan is Sammy Bossut met zijn ervaring en kennis de geknipte man. Voorlopig is dat voor vier matchen en nadien maken we de balans op."

Volgend seizoen zal Bossut in principe wel niet aanblijven. Harelbeke geeft aan dat het de zoektocht naar een nieuwe T1 al gestart is. De namen van Frederik D'Hollander (Jong Essevee) en Hans Cornelis (ex-Lokeren-Temse) worden al naar voor geschoven.

Zie je Bossut nog trainer worden op het hoogste niveau?

Meest recent

Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

68
68
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

275
275
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

50
50
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

28
28
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

183
183
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

47
47
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

31
31
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

143
143
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

173
173
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

217
217
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

67
67
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

23
23
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

134
134
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

365
365
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

122
122
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

56
56
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

238
238
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

95
95
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

16
16
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

29
29
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met stunt

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

59
59
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

16
16
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

317
317
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

262
262
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

98
98

Meer sportnieuws