Verrassende carrièrewending voor Sammy Bossut

108 stemmen
Verrassende carrièrewending voor Sammy Bossut

Zowat twee jaar geleden zette Sammy Bossut een punt achter zijn profcarrière. Helemaal afscheid nemen deed de derde doelman van de Rode Duivels op het WK 2014 echter nog niet, want na zijn vertrek bij Zulte Waregem ging hij nog aan de slag bij amateurclub Harelbeke.

Dat was ook het team waar Bossut zijn carrière begon en hij stond er de voorbije twee seizoenen nog onder de lat. Op het einde van het seizoen geeft de intussen 39-jarige keeper er echter definitief de brui aan.

Bossut wordt hoofdtrainer bij Harelbeke

Maar nog voor het zover is, neemt zijn carrière al een opvallende wending. Harelbeke laat immers weten dat het Bossut aangesteld heeft als hoofdtrainer. Na het ontslag van Kurt Delaere neemt hij over tot het einde van het seizoen.

De timing is opvallend, want Harelbeke staat op één speeldag van het einde op de vierde plaats in tweede nationale A en is al zeker van de eindronde. Het pakte in de laatste matchen echter slechts één op negen, met vorig weekend nog een pijnlijke thuisnederlaag tegen Oudenaarde.

Wellicht slechts tot einde seizoen

"Omdat de eindronde voor de deur staat, hebben we geen tijd te verliezen, want we willen graag over. We hadden dus iemand nodig die de groep kent en voor grinta kan zorgen", legt bestuurder Thomas Peirsegaele uit in Het Nieuwsblad. "En dan is Sammy Bossut met zijn ervaring en kennis de geknipte man. Voorlopig is dat voor vier matchen en nadien maken we de balans op."

Volgend seizoen zal Bossut in principe wel niet aanblijven. Harelbeke geeft aan dat het de zoektocht naar een nieuwe T1 al gestart is. De namen van Frederik D'Hollander (Jong Essevee) en Hans Cornelis (ex-Lokeren-Temse) worden al naar voor geschoven.

Zie je Bossut nog trainer worden op het hoogste niveau?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

17
17
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

22
22
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

52
52
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

93
93
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

66
66
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

94
94
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

390
390
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

219
219
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

65
65
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

380
380
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

128
128
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

766
766
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

119
119
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

109
109
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

88
88
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

208
208
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

391
391
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

357
357
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

582
582
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1028
1028
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws