Verrassende carrièrewending voor Sammy Bossut

108
Verrassende carrièrewending voor Sammy Bossut

Zowat twee jaar geleden zette Sammy Bossut een punt achter zijn profcarrière. Helemaal afscheid nemen deed de derde doelman van de Rode Duivels op het WK 2014 echter nog niet, want na zijn vertrek bij Zulte Waregem ging hij nog aan de slag bij amateurclub Harelbeke.

Dat was ook het team waar Bossut zijn carrière begon en hij stond er de voorbije twee seizoenen nog onder de lat. Op het einde van het seizoen geeft de intussen 39-jarige keeper er echter definitief de brui aan.

Bossut wordt hoofdtrainer bij Harelbeke

Maar nog voor het zover is, neemt zijn carrière al een opvallende wending. Harelbeke laat immers weten dat het Bossut aangesteld heeft als hoofdtrainer. Na het ontslag van Kurt Delaere neemt hij over tot het einde van het seizoen.

De timing is opvallend, want Harelbeke staat op één speeldag van het einde op de vierde plaats in tweede nationale A en is al zeker van de eindronde. Het pakte in de laatste matchen echter slechts één op negen, met vorig weekend nog een pijnlijke thuisnederlaag tegen Oudenaarde.

Wellicht slechts tot einde seizoen

"Omdat de eindronde voor de deur staat, hebben we geen tijd te verliezen, want we willen graag over. We hadden dus iemand nodig die de groep kent en voor grinta kan zorgen", legt bestuurder Thomas Peirsegaele uit in Het Nieuwsblad. "En dan is Sammy Bossut met zijn ervaring en kennis de geknipte man. Voorlopig is dat voor vier matchen en nadien maken we de balans op."

Volgend seizoen zal Bossut in principe wel niet aanblijven. Harelbeke geeft aan dat het de zoektocht naar een nieuwe T1 al gestart is. De namen van Frederik D'Hollander (Jong Essevee) en Hans Cornelis (ex-Lokeren-Temse) worden al naar voor geschoven.

Zie je Bossut nog trainer worden op het hoogste niveau?

Meest recent

Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

2
2
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

27
27
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

97
97
Drie goals, twee rode kaarten: Genk wint na hoofdrol Epolo

KRC Genk heeft zondagmiddag een belangrijke thuisoverwinning geboekt: 2-1. Tegen Standard speelden ...

73
73
Leko geeft signaal met wissel, rotaties in basiself STVV

De Belgische deelnemers aan de Europese competities is geen moment rust gegund. Club Brugge en STVV ...

60
60
Heftige beelden! Neymar compleet door het lint na bizar rood

Neymar Jr. verdedigt momenteel nog steeds de kleuren van het Braziliaanse Santos. Maar daar kwam hij ...

22
22
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

42
42
Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

155
155
Hoog bezoek op Jan Breydel: Club Brugge-chouchou in vizier

Slechts enkele dagen na het Europese duel tegen RC Lens moet Club Brugge alweer aan de bank in de ...

268
268
Commotie voor El Clasico: Courtois zorgt spectaculaire twist

Zondagavond wordt de eerste El Clasico van het seizoen afgewerkt. In aanloop naar die clash met FC ...

174
174
Zulte Waregem incasseert mokerslag: "Ik excuseer me"

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

209
209
Thorup maakt heldere keuze; vier wissels bij Standard

Zondag staan in de Jupiler Pro League heel wat fraai duels op het programma. Het is de klassieker ...

34
34
Verrassende move bij Anderlecht: twee grote 'slachtoffers'

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

412
412
TRANSFERUURTJE: 'JPL-toptransfer Ementa, comeback Noa Lang'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

156
156
Mirisola onthult pijnlijke KRC Genk-klap: “Traantje gelaten”

Robin Mirisola heeft de ban gebroken bij OHL. De huurling van KRC Genk scoorde tegen Lommel zijn ...

108
108
Compper bijt van zich af na ontslaggeruchten Antwerp

Royal Antwerp FC verloor vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League, maar zaterdag won The ...

109
109
Daan Heymans slaat hard terug op kritiek KRC Genk

Daan Heymans moest onder Jess Thorup lang genoegen nemen met een reserverol, maar de middenvelder ...

81
81
Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Mike Penders staat in doel bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. De Rode Duivel kende ...

229
229
Hommeles bij Zulte: “Geen respect en grote schande”

Zulte Waregem blijft in een desastreuze vorm zitten. Essevee ging onderuit tegen La Louvière ...

192
192
Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

AA Gent verraste vriend en vijand toen ze Christian Burgess gratis weghaalden bij Union SG. De ...

182
182
Charaï na spektakel: "Hoe is dit kunnen gebeuren?"

KVC Westerlo leek op weg naar de zege na een goal in de extra tijd, maar nog later scoorde SK ...

33
33
'Zulte Waregem ruikt jackpot: JPL-topclubs lonken'

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren een competitie geweest waar tal van spitsen een mooie ...

140
140
Euvrard heeft boodschap: "Krijgen dingen in beweging"

Standard moet aan de bak tegen KRC Genk. De Luikenaars beseffen dat een vierde nederlaag in negen ...

69
69
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

480
480
Bruno haalt zeer belangrijke doelstelling bij Anderlecht

Vitor Bruno kreeg de afgelopen week de nodige kritiek, al zijn de resultaten globaal gezien in orde. ...

212
212

Meer sportnieuws