Verrassende carrièrewending voor Sammy Bossut

108
Verrassende carrièrewending voor Sammy Bossut

Zowat twee jaar geleden zette Sammy Bossut een punt achter zijn profcarrière. Helemaal afscheid nemen deed de derde doelman van de Rode Duivels op het WK 2014 echter nog niet, want na zijn vertrek bij Zulte Waregem ging hij nog aan de slag bij amateurclub Harelbeke.

Dat was ook het team waar Bossut zijn carrière begon en hij stond er de voorbije twee seizoenen nog onder de lat. Op het einde van het seizoen geeft de intussen 39-jarige keeper er echter definitief de brui aan.

Bossut wordt hoofdtrainer bij Harelbeke

Maar nog voor het zover is, neemt zijn carrière al een opvallende wending. Harelbeke laat immers weten dat het Bossut aangesteld heeft als hoofdtrainer. Na het ontslag van Kurt Delaere neemt hij over tot het einde van het seizoen.

De timing is opvallend, want Harelbeke staat op één speeldag van het einde op de vierde plaats in tweede nationale A en is al zeker van de eindronde. Het pakte in de laatste matchen echter slechts één op negen, met vorig weekend nog een pijnlijke thuisnederlaag tegen Oudenaarde.

Wellicht slechts tot einde seizoen

"Omdat de eindronde voor de deur staat, hebben we geen tijd te verliezen, want we willen graag over. We hadden dus iemand nodig die de groep kent en voor grinta kan zorgen", legt bestuurder Thomas Peirsegaele uit in Het Nieuwsblad. "En dan is Sammy Bossut met zijn ervaring en kennis de geknipte man. Voorlopig is dat voor vier matchen en nadien maken we de balans op."

Volgend seizoen zal Bossut in principe wel niet aanblijven. Harelbeke geeft aan dat het de zoektocht naar een nieuwe T1 al gestart is. De namen van Frederik D'Hollander (Jong Essevee) en Hans Cornelis (ex-Lokeren-Temse) worden al naar voor geschoven.

Zie je Bossut nog trainer worden op het hoogste niveau?

Meest recent

Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

2
2
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

6
6
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

6
6
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

101
101
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

271
271
Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

72
72
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

48
48
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

456
456
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

225
225
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

67
67
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

202
202
Oulare weer naar JPL? Opmerkelijke uitdaging lonkt

KSK Heist neemt het in de beker op tegen Royal Antwerp FC. Een mooie affiche die nog mooier had ...

68
68
Real Madrid-bom ontploft: “Nazi-achtige werkwijze”

Real Madrid is in Spanje in het oog van de storm terechtgekomen. Terwijl De Koninklijke midweeks een ...

98
98
Kompany slaat ferm op tafel bij Bayern na Viking-stunt

Bayern München was de grote favoriet tegen Champions League-debutant Viking, maar het draaide ...

52
52
Europese coëfficiënt krijgt boost: Anderlecht enige zeperd

De Europese coëfficiënt is belangrijk voor de Belgische clubs. Hoe beter België op de ...

321
321
PSV-fan Van Gerwen met persoonlijk drama: "Plots werd het heel stil"

Michael van Gerwen heeft de voorbije jaren al heel wat meegemaakt, maar ook naast de oche is het ...

37
37
Club maakt zich sterk: opzienbarende Tresoldi-predictie

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

214
214
Ook UEFA mengt zich: géén City meer in Champions League?

Manchester City speelde de voorbije dagen twee absolute topwedstrijden tegen Liverpool FC en Paris ...

220
220
Brandon Mechele verbaast vriend en vijand vlak na neusbreuk

Brandon Mechele zorgde dinsdagavond voor een opmerkelijk beeld in de stuntzege van Club Brugge op ...

271
271
Verschueren gespot op topmatch: speciale Anderlecht-missie

RSC Anderlecht gaat donderdagavond in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb. Voorzitter ...

202
202
"Een goudklomp" - Union stevent op nieuwe jackpot af

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

199
199
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar Club, JPL-rentree Amuzu'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

105
105
Ferme ontlading in Gent: De Vlieger ziet groot werkpunt

KAA Gent pakte in het slot van de Conference League-clash tegen Aarhus alsnog de drie punten. ...

67
67
Anderlecht in zak en as na drama: “Ergste manier”

RSC Anderlecht leek op weg naar een gelijkspel op het veld van Dinamo Zagreb in de Europa League, ...

172
172
Louis van Gaal vloekt op City: "Daarom werd ik ontslagen"

Louis van Gaal is een iconische hoofdtrainer die successen beleefde bij heel wat Europese topclubs. ...

73
73

Meer sportnieuws