Verrassende carrièrewending voor Sammy Bossut

door
Verrassende carrièrewending voor Sammy Bossut

Zowat twee jaar geleden zette Sammy Bossut een punt achter zijn profcarrière. Helemaal afscheid nemen deed de derde doelman van de Rode Duivels op het WK 2014 echter nog niet, want na zijn vertrek bij Zulte Waregem ging hij nog aan de slag bij amateurclub Harelbeke.

Dat was ook het team waar Bossut zijn carrière begon en hij stond er de voorbije twee seizoenen nog onder de lat. Op het einde van het seizoen geeft de intussen 39-jarige keeper er echter definitief de brui aan.

Bossut wordt hoofdtrainer bij Harelbeke

Maar nog voor het zover is, neemt zijn carrière al een opvallende wending. Harelbeke laat immers weten dat het Bossut aangesteld heeft als hoofdtrainer. Na het ontslag van Kurt Delaere neemt hij over tot het einde van het seizoen.

De timing is opvallend, want Harelbeke staat op één speeldag van het einde op de vierde plaats in tweede nationale A en is al zeker van de eindronde. Het pakte in de laatste matchen echter slechts één op negen, met vorig weekend nog een pijnlijke thuisnederlaag tegen Oudenaarde.

Wellicht slechts tot einde seizoen

"Omdat de eindronde voor de deur staat, hebben we geen tijd te verliezen, want we willen graag over. We hadden dus iemand nodig die de groep kent en voor grinta kan zorgen", legt bestuurder Thomas Peirsegaele uit in Het Nieuwsblad. "En dan is Sammy Bossut met zijn ervaring en kennis de geknipte man. Voorlopig is dat voor vier matchen en nadien maken we de balans op."

Volgend seizoen zal Bossut in principe wel niet aanblijven. Harelbeke geeft aan dat het de zoektocht naar een nieuwe T1 al gestart is. De namen van Frederik D'Hollander (Jong Essevee) en Hans Cornelis (ex-Lokeren-Temse) worden al naar voor geschoven.

Zie je Bossut nog trainer worden op het hoogste niveau?

Meest recent

'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

RSC Anderlecht hoopt eind deze week zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. De shortlist is ...

151
151
Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

50
50
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

40
40
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

269
269
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

53
53
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

178
178
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

220
220
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

449
449
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

117
117
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

21
21
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

152
152
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

483
483
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

45
45
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

102
102
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

122
122
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1233
1233
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

79
79
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

54
54
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

70
70
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

182
182
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

335
335
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

64
64
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

270
270
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

282
282

Meer sportnieuws