Lokeren komt met zeer verrassende licentie-update

1006 stemmen
Lokeren komt met zeer verrassende licentie-update

Vrijdagavond viel het doek over de reguliere competitie in 1B, maar toch blijven er heel wat vragen. Het blijft wachten op goedkeuring van het competitieformat om zekerheid te hebben of Jong Genk al dan niet zakt, terwijl er ook discussie blijft over het laatste ticket voor de play-offs.

Voorlopig gaat dat naar Lokeren-Temse, dat beslag wist te leggen op de zevende plaats. Maar daartegen blijft Lierse zich verzetten. De Pallieters eindigden een plaats later en vinden zij het ticket zouden moeten krijgen, omdat Lokeren-Temse geen geldige licentie-aanvraag indiende voor 1A.

Lokeren-Temse diende toch op tijd aanvraag in

Maar op Daknam komen ze nu met verrassend nieuws. Tegenover Het Laatste Nieuws beweert voorzitter Hans Van Duysen dat de club wél op tijd haar aanvraag voor 1A ingediend heeft.

"Wij hebben op dit ogenblik nog geen licentie voor 1A. Maar die hebben wij wel aangevraagd op 15 februari", stelt hij immers. "Op het ogenblik van de aanvraag moesten wij volgens het reglement ‘op het punt staan om te promoveren naar de JPL’. Dat was toen niet het geval, we stonden toen nog op een plaats die dichter bij de degradatie aanleunde dan de promotie. Maar wij hadden toen wel de aanvraag aangevinkt voor 1A."

Beroep is nog niet eens zeker

Als dat zou kloppen, zou het voornaamste argument van Lierse om het laatste ticket voor de play-offs te claimen dus van tafel geveegd zijn. Maar Van Duysen heeft nog een verrassing. Het is immers niet eens helemaal zeker dat Lokeren-Temse in beroep gaat tegen de beslissing om geen licentie voor 1A toe te kennen.

"Wij gaan met onze advocaten onderzoeken hoe het nu verder moet. Wij gaan niet in beroep om in beroep te gaan", klinkt het. "Wij gaan dit alles doen op een serene manier. Ik vind het heel jammer dat er zoveel commotie was nog voor de laatste wedstrijd van onze club. Had Lokeren verloren op Seraing, was onze deelname aan de Promotion Play-offs zelfs niet aan de orde geweest."

Wie moet het laatste ticket voor de play-offs krijgen?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

15
15
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

160
160
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

72
72
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

97
97
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

140
140
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

82
82
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

131
131
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

47
47
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

297
297
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

102
102
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

641
641
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

67
67
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

266
266
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

283
283
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

570
570
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

470
470
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

746
746
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

189
189
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

99
99
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

241
241
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

164
164

Meer sportnieuws