Lokeren komt met zeer verrassende licentie-update

1006
Lokeren komt met zeer verrassende licentie-update

Vrijdagavond viel het doek over de reguliere competitie in 1B, maar toch blijven er heel wat vragen. Het blijft wachten op goedkeuring van het competitieformat om zekerheid te hebben of Jong Genk al dan niet zakt, terwijl er ook discussie blijft over het laatste ticket voor de play-offs.

Voorlopig gaat dat naar Lokeren-Temse, dat beslag wist te leggen op de zevende plaats. Maar daartegen blijft Lierse zich verzetten. De Pallieters eindigden een plaats later en vinden zij het ticket zouden moeten krijgen, omdat Lokeren-Temse geen geldige licentie-aanvraag indiende voor 1A.

Lokeren-Temse diende toch op tijd aanvraag in

Maar op Daknam komen ze nu met verrassend nieuws. Tegenover Het Laatste Nieuws beweert voorzitter Hans Van Duysen dat de club wél op tijd haar aanvraag voor 1A ingediend heeft.

"Wij hebben op dit ogenblik nog geen licentie voor 1A. Maar die hebben wij wel aangevraagd op 15 februari", stelt hij immers. "Op het ogenblik van de aanvraag moesten wij volgens het reglement ‘op het punt staan om te promoveren naar de JPL’. Dat was toen niet het geval, we stonden toen nog op een plaats die dichter bij de degradatie aanleunde dan de promotie. Maar wij hadden toen wel de aanvraag aangevinkt voor 1A."

Beroep is nog niet eens zeker

Als dat zou kloppen, zou het voornaamste argument van Lierse om het laatste ticket voor de play-offs te claimen dus van tafel geveegd zijn. Maar Van Duysen heeft nog een verrassing. Het is immers niet eens helemaal zeker dat Lokeren-Temse in beroep gaat tegen de beslissing om geen licentie voor 1A toe te kennen.

"Wij gaan met onze advocaten onderzoeken hoe het nu verder moet. Wij gaan niet in beroep om in beroep te gaan", klinkt het. "Wij gaan dit alles doen op een serene manier. Ik vind het heel jammer dat er zoveel commotie was nog voor de laatste wedstrijd van onze club. Had Lokeren verloren op Seraing, was onze deelname aan de Promotion Play-offs zelfs niet aan de orde geweest."

Wie moet het laatste ticket voor de play-offs krijgen?

Meest recent

Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

11
11
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

83
83
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

49
49
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

100
100
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

162
162
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

99
99
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

89
89
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

387
387
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

118
118
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

86
86
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

103
103
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

29
29
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

74
74
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

288
288
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

39
39
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

53
53
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

22
22
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

119
119
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

58
58
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

225
225
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

76
76
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

219
219
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

31
31
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

89
89
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

1096
1096

Meer sportnieuws