Lokeren komt met zeer verrassende licentie-update

1006 stemmen
Lokeren komt met zeer verrassende licentie-update

Vrijdagavond viel het doek over de reguliere competitie in 1B, maar toch blijven er heel wat vragen. Het blijft wachten op goedkeuring van het competitieformat om zekerheid te hebben of Jong Genk al dan niet zakt, terwijl er ook discussie blijft over het laatste ticket voor de play-offs.

Voorlopig gaat dat naar Lokeren-Temse, dat beslag wist te leggen op de zevende plaats. Maar daartegen blijft Lierse zich verzetten. De Pallieters eindigden een plaats later en vinden zij het ticket zouden moeten krijgen, omdat Lokeren-Temse geen geldige licentie-aanvraag indiende voor 1A.

Lokeren-Temse diende toch op tijd aanvraag in

Maar op Daknam komen ze nu met verrassend nieuws. Tegenover Het Laatste Nieuws beweert voorzitter Hans Van Duysen dat de club wél op tijd haar aanvraag voor 1A ingediend heeft.

"Wij hebben op dit ogenblik nog geen licentie voor 1A. Maar die hebben wij wel aangevraagd op 15 februari", stelt hij immers. "Op het ogenblik van de aanvraag moesten wij volgens het reglement ‘op het punt staan om te promoveren naar de JPL’. Dat was toen niet het geval, we stonden toen nog op een plaats die dichter bij de degradatie aanleunde dan de promotie. Maar wij hadden toen wel de aanvraag aangevinkt voor 1A."

Beroep is nog niet eens zeker

Als dat zou kloppen, zou het voornaamste argument van Lierse om het laatste ticket voor de play-offs te claimen dus van tafel geveegd zijn. Maar Van Duysen heeft nog een verrassing. Het is immers niet eens helemaal zeker dat Lokeren-Temse in beroep gaat tegen de beslissing om geen licentie voor 1A toe te kennen.

"Wij gaan met onze advocaten onderzoeken hoe het nu verder moet. Wij gaan niet in beroep om in beroep te gaan", klinkt het. "Wij gaan dit alles doen op een serene manier. Ik vind het heel jammer dat er zoveel commotie was nog voor de laatste wedstrijd van onze club. Had Lokeren verloren op Seraing, was onze deelname aan de Promotion Play-offs zelfs niet aan de orde geweest."

Wie moet het laatste ticket voor de play-offs krijgen?

Meest recent

Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

7
7
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

13
13
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

124
124
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

68
68
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

151
151
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

152
152
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

193
193
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

89
89
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

193
193
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

881
881
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

384
384
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

212
212
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

228
228
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

378
378
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

320
320
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

69
69
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

282
282
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

357
357
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

482
482
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

228
228
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

376
376
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

209
209
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

172
172
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

360
360
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

368
368

Meer sportnieuws