Efficiënte Zebra's schminken Malinwa af richting koppositie

door
Efficiënte Zebra's schminken Malinwa af richting koppositie

Charleroi heeft zich voorlopig naar de koppositie gewerkt van de Europe Play-Offs. In een wedstrijd met behoorlijk wat kansen waren de Zebra's een pak efficiënter dan hun collega's uit Mechelen. Rik De Mil en co azen meer dan ooit op het barrageduel richting een Europees ticket.

Zowel Charleroi als KV Mechelen behoorden tot de favorieten om de Europe Play-Offs te winnen. Beide ploegen verloren nog niet en konden vandaag de koppositie opeisen. Bij Malinwa mochten zowel Lauberbach als Raman voorin starten, De Mil recupereerde dan weer Titraoui en Guiagon.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

Efficiënte Zebra's delen mokerslag uit

De bezoekers namen een vlammende start, na amper drie minuten spelen dwong Raman doelman Delavalée met een hard schot tot een prima redding. De ex-speler van onder meer AA Gent en Anderlecht moest even later wel geblesseerd het veld verlaten, Storm kwam in zijn plek.

Op het kwartier namen de Zebra's het commando in handen. Een voorzet vanop rechts kwam centraal bij Stulic en met een knappe hak zette hij de 1-0 op het bord. Rood-Geel werd even later al helemaal KO geslagen: deze keer vertrok de voorzet vanop links en centraal mocht Heymans moederziel alleen de 2-0 tegen de touwen trappen.

De bezoekers kregen zeker ook hun kansen, kort nadien had Storm de aansluitingstreffer aan de voet maar de invaller faalde jammerlijk alleen voor Delavalée. Ook een vrije trap van Pflücke en een kans voor Lauberbach leverden Malinwa geen succes op. Halfweg leek Charleroi een prima zaak te doen in deze Play-Offs.

Stulic doet boeken helemaal toe

Malinwa begon scherp na rust met een vroege kans voor Lauberbach, zijn intikker werd nog ternauwernood afgeblokt. Aan de overzijde had De Wolf dan weer een prachtige redding in huis op het schot van Daan Heymans. Op het uur was Delavalée andermaal de boeman voor KV Mechelen met een knappe parade op de uithaal van Hammar. De bezoekers vochten voor wat ze waard waren maar dat leverde voorlopig geen doelpunt op.

Iets voorbij het uur deed Charleroi de boeken helemaal toe. Een uithaal van Zorgane werd nog gepareerd door De Wolf, in de rebound werkte Stulic de bal wel binnen: 3-0. Het was symptomatisch voor de wedstrijd van KV dat Lauberbach een paar minuten later ook nog eens tegen het doelhout kopte. In het slot kwamen de Zebra's nog een paar keer dicht bij een vierde treffer, het bleef uiteindelijk bij een comfortabele zege. Malinwa moet vanaf nu in de achtervolging.

Scoreverloop:

1-0 (16') Stulic, 2-0 (20') Heymans, 3-0 (62') Stulic

Is Rik De Mil klaar voor een grotere club?

Meest recent

Oosting pakt uit met opvallende KRC Genk-uitspraak

Royal Antwerp FC neemt het op tegen KRC Genk. De Great Old hoopt zijn nieuwe tribune in te weiden ...

57
57
'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Voor Vincent Kompany is Manchester City nog altijd de club van zijn leven. Jarenlang leek het bijna ...

78
78
Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Union SG heeft het moeilijker en moeilijker om resultaten over de streep te trekken. Tegen Zulte ...

24
24
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

39
39
Hayen ontdekt 'nieuw' wapen bij Club Brugge

Club Brugge verloor weer en pakt zo een 3 op 12. Het zakt stilaan weg in de Jupiler Pro League. ...

125
125
Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

RSC Anderlecht is bijzonder goed bezig. Besnik Hasi heeft de richtinggevende matchen tegen Union SG ...

123
123
‘Club Brugge steelt transfershow: 8,5M voor toptarget’

Club Brugge lijkt klaar om zot te doen op de mercato voor een 18-jarige middenvelder uit de ...

183
183
STVV in extase: "Wat kan ik nog zeggen?"

STVV wist met 3-2 te winnen van Club Brugg en staat tot minstens 17u45 vandaag tweede in de Jupiler ...

118
118
DAZN-saga met grote gevolgen: transferlawine in JPL?

DAZN lijkt niet zinnens om de resterende miljoenen euro’s te storten. Dat is een stevige ...

210
210
Smets vol lof: “Eén van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk speelt namiddag tegen Royal Antwerp FC. Een partij die de Limburgers uiteraard willen ...

114
114
Nu wel crisis bij Club Brugge? Vanaken geeft hét probleem

Mogen we dan nu zeggen dat het toch wel een beetje crisis is bij Club Brugge? Of mag dit ook niet na ...

381
381
Hasi scoort veel punten met het 'Neerpede-effect'

De afgelopen jaren kwam er uit bepaalde hoek de nodige kritiek op Neerpede. Onterecht. Dat bewijst ...

188
188
3 op 12: Hayen legt uit waarom hij niet panikeert

De dip van Club Brugge lijkt alsmaar dieper te gaan. Het ging zaterdagavond nu ook onderuit op het ...

397
397
Grote verrassing bij Anderlecht: comeback of transfer?

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef, ondanks dat het toch behoorlijk puzzelen is voor ...

645
645
Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

In de Amerikaanse MLS werd de titelstrijd zaterdagavond beslist. Lionel Messi heeft nog maar eens ...

96
96
WK-programma Duivels helemaal bekend: Garcia velt oordeel

De Rode Duivels weten nu helemaal wat er hen komende zomer te wachten staat op het WK. Nadat de ...

65
65
Stayen ontploft: STVV klopt Club na waanzinnige thriller

STVV beleefde een waanzinnige avond op Stayen. In een emotionele rollercoaster werd in het slot nu ...

279
279
Bom barst helemaal: Salah haalt Slot en Liverpool helemaal neer

Het blijft een zeer lastig seizoen voor Liverpool. Zaterdag liet het nog maar eens punten liggen, ...

211
211
Leko en Samoise keihard: "Zat de VAR een pint te drinken?"

Na de kwalificatie voor de kwartfinale van de beker kwam AA Gent zaterdag dicht bij een nieuwe grote ...

148
148
Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

In de Challenger Pro League is het Club NXT eindelijk gelukt! Op speeldag 15 (!) pakten de jonge ...

77
77
Fans Club keren zich helemaal tegen duo: "Bol het af!"

Club Brugge gaat door moeilijke weken. Het verloor maar liefst drie van zijn vijf laatste ...

840
840
Arteta bevestigt blessuredomper voor Trossard

Arsenal beleefde zaterdag een baalavond. De Gunners gingen met 2-1 onderuit op het veld van Aston ...

45
45
'AA Gent briest: ref geeft fout toe bij gelijkmaker Union'

Union liet zaterdagavond voor de tweede keer op rij punten liggen in de competitie. Na de nederlaag ...

262
262
Ajax recht de rug met nieuwe zege, maar slikt ook domper

Het heeft de voorbije weken serieus gestormd bij Ajax, maar stilaan lijken de Amsterdammers de rug ...

32
32
Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Antwerp-fan en tv-icoon Tom Waes blikt ruim een jaar na zijn zware auto-ongeluk terug op ...

163
163

Meer sportnieuws