Efficiënte Zebra's schminken Malinwa af richting koppositie

door
Efficiënte Zebra's schminken Malinwa af richting koppositie

Charleroi heeft zich voorlopig naar de koppositie gewerkt van de Europe Play-Offs. In een wedstrijd met behoorlijk wat kansen waren de Zebra's een pak efficiënter dan hun collega's uit Mechelen. Rik De Mil en co azen meer dan ooit op het barrageduel richting een Europees ticket.

Zowel Charleroi als KV Mechelen behoorden tot de favorieten om de Europe Play-Offs te winnen. Beide ploegen verloren nog niet en konden vandaag de koppositie opeisen. Bij Malinwa mochten zowel Lauberbach als Raman voorin starten, De Mil recupereerde dan weer Titraoui en Guiagon.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

Efficiënte Zebra's delen mokerslag uit

De bezoekers namen een vlammende start, na amper drie minuten spelen dwong Raman doelman Delavalée met een hard schot tot een prima redding. De ex-speler van onder meer AA Gent en Anderlecht moest even later wel geblesseerd het veld verlaten, Storm kwam in zijn plek.

Op het kwartier namen de Zebra's het commando in handen. Een voorzet vanop rechts kwam centraal bij Stulic en met een knappe hak zette hij de 1-0 op het bord. Rood-Geel werd even later al helemaal KO geslagen: deze keer vertrok de voorzet vanop links en centraal mocht Heymans moederziel alleen de 2-0 tegen de touwen trappen.

De bezoekers kregen zeker ook hun kansen, kort nadien had Storm de aansluitingstreffer aan de voet maar de invaller faalde jammerlijk alleen voor Delavalée. Ook een vrije trap van Pflücke en een kans voor Lauberbach leverden Malinwa geen succes op. Halfweg leek Charleroi een prima zaak te doen in deze Play-Offs.

Stulic doet boeken helemaal toe

Malinwa begon scherp na rust met een vroege kans voor Lauberbach, zijn intikker werd nog ternauwernood afgeblokt. Aan de overzijde had De Wolf dan weer een prachtige redding in huis op het schot van Daan Heymans. Op het uur was Delavalée andermaal de boeman voor KV Mechelen met een knappe parade op de uithaal van Hammar. De bezoekers vochten voor wat ze waard waren maar dat leverde voorlopig geen doelpunt op.

Iets voorbij het uur deed Charleroi de boeken helemaal toe. Een uithaal van Zorgane werd nog gepareerd door De Wolf, in de rebound werkte Stulic de bal wel binnen: 3-0. Het was symptomatisch voor de wedstrijd van KV dat Lauberbach een paar minuten later ook nog eens tegen het doelhout kopte. In het slot kwamen de Zebra's nog een paar keer dicht bij een vierde treffer, het bleef uiteindelijk bij een comfortabele zege. Malinwa moet vanaf nu in de achtervolging.

Scoreverloop:

1-0 (16') Stulic, 2-0 (20') Heymans, 3-0 (62') Stulic

Is Rik De Mil klaar voor een grotere club?

Meest recent

Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

24
24
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

81
81
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

77
77
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

251
251
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

21
21
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

136
136
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

449
449
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

22
22
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

60
60
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

31
31
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

169
169
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

74
74
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

112
112
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

105
105
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

109
109
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

102
102
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

275
275
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

285
285
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

171
171
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

140
140
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

197
197
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

155
155
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

113
113
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

294
294

Meer sportnieuws