Efficiënte Zebra's schminken Malinwa af richting koppositie

32
Efficiënte Zebra's schminken Malinwa af richting koppositie

Charleroi heeft zich voorlopig naar de koppositie gewerkt van de Europe Play-Offs. In een wedstrijd met behoorlijk wat kansen waren de Zebra's een pak efficiënter dan hun collega's uit Mechelen. Rik De Mil en co azen meer dan ooit op het barrageduel richting een Europees ticket.

Zowel Charleroi als KV Mechelen behoorden tot de favorieten om de Europe Play-Offs te winnen. Beide ploegen verloren nog niet en konden vandaag de koppositie opeisen. Bij Malinwa mochten zowel Lauberbach als Raman voorin starten, De Mil recupereerde dan weer Titraoui en Guiagon.

LEES OOK: Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Efficiënte Zebra's delen mokerslag uit

De bezoekers namen een vlammende start, na amper drie minuten spelen dwong Raman doelman Delavalée met een hard schot tot een prima redding. De ex-speler van onder meer AA Gent en Anderlecht moest even later wel geblesseerd het veld verlaten, Storm kwam in zijn plek.

Op het kwartier namen de Zebra's het commando in handen. Een voorzet vanop rechts kwam centraal bij Stulic en met een knappe hak zette hij de 1-0 op het bord. Rood-Geel werd even later al helemaal KO geslagen: deze keer vertrok de voorzet vanop links en centraal mocht Heymans moederziel alleen de 2-0 tegen de touwen trappen.

De bezoekers kregen zeker ook hun kansen, kort nadien had Storm de aansluitingstreffer aan de voet maar de invaller faalde jammerlijk alleen voor Delavalée. Ook een vrije trap van Pflücke en een kans voor Lauberbach leverden Malinwa geen succes op. Halfweg leek Charleroi een prima zaak te doen in deze Play-Offs.

Stulic doet boeken helemaal toe

Malinwa begon scherp na rust met een vroege kans voor Lauberbach, zijn intikker werd nog ternauwernood afgeblokt. Aan de overzijde had De Wolf dan weer een prachtige redding in huis op het schot van Daan Heymans. Op het uur was Delavalée andermaal de boeman voor KV Mechelen met een knappe parade op de uithaal van Hammar. De bezoekers vochten voor wat ze waard waren maar dat leverde voorlopig geen doelpunt op.

Iets voorbij het uur deed Charleroi de boeken helemaal toe. Een uithaal van Zorgane werd nog gepareerd door De Wolf, in de rebound werkte Stulic de bal wel binnen: 3-0. Het was symptomatisch voor de wedstrijd van KV dat Lauberbach een paar minuten later ook nog eens tegen het doelhout kopte. In het slot kwamen de Zebra's nog een paar keer dicht bij een vierde treffer, het bleef uiteindelijk bij een comfortabele zege. Malinwa moet vanaf nu in de achtervolging.

Scoreverloop:

1-0 (16') Stulic, 2-0 (20') Heymans, 3-0 (62') Stulic

Is Rik De Mil klaar voor een grotere club?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

67
67
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

74
74
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

96
96
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

79
79
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

151
151
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

204
204
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

76
76
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

107
107
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

76
76
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

122
122
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

219
219
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

122
122
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

107
107
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

995
995
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

166
166
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

110
110
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

400
400
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

441
441
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

424
424

Meer sportnieuws