Club Brugge heeft geweldig PO-wapen: een goed smeerlapje

720 stemmen
Club Brugge heeft geweldig PO-wapen: een goed smeerlapje

Bij Club Brugge krijgen de talenten van de eigen academie meer speelkansen en dat valt alleen maar toe te juichen. Er werd al veel geschreven over de bekende namen, maar één speler van de eigen jeugdopleiding speelt ook zijn rol. ‘No Sweat No Glory’ is hem op het lijf geschreven.

Brandon Mechele en Maxim De Cuyper zijn geen jonge talenten meer, maar komen ook vanuit de Brugse academie. Sterkhouders pur sang. Kyriani Sabbe liet al goede zaken zien, maar kende door wat blessureleed een terugval. Dit seizoen toonden Joaquin Seys en Chemsdine Talbi zich als twee grote talenten. Aan hen om volgend seizoen te bevestigen.

LEES OOK: ‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

Vermant heeft impact

Eén speler die steevast over het hoofd wordt gezien in dergelijke lijstjes: Romeo Vermant. De 21-jarige aanvaller heeft zich in België in de kijker gespeeld. In de Champions League speelde hij in totaal maar 52 minuten en Nicky Hayen liet hem daar vooral links liggen.

In de Jupiler Pro League kende hij van 19 oktober tot 23 november een geweldige maand met 2 goals en 2 assists. Enkele weken later blesseerde hij zich en daarna was hij weer gezakt in de pikorde. Maar in de Play-Offs is Vermant een zegen als invaller.

Klaar voor basisplaats?

De jonge aanvaller viel in tegen Anderlecht en besliste de match. Tegen KRC Genk kreeg hij maar zes minuten, maar de zoon van Sven Vermant is een meester in het irriteren van de tegenstander. Hij zet heel veel druk, gaat de fysieke duels aan, trekt gaten en Vermant is ook een smeerlapje in de goede zin van het woord. Zo smeerde hij Mujaid Sadick een gele kaart aan. Hij heeft impact als hij invalt.

De vraag dient stilaan gesteld te worden: verdient Vermant niet stilaan een kans als basisspeler nu Gustaf Nilsson moeizaam is begonnen aan de Play-Offs, al was hij op Antwerp wel goed? Hayen heeft met Vermant of Nilsson twee spelers die fysieke impact hebben als ze zouden invallen. Een luxe voor de coach en knap van Vermant dat hij zich door zijn mentaliteit toch weet te verzekeren van minuten.

Het Brugse publiek kan dergelijke spelers altijd waarderen. Mag Vermant als beloning voor zijn sterke invalbeurten dit weekend aantreden tegen AA Gent?

CR

Verdient een kans als basispion?

Meest recent

'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

27
27
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

191
191
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

276
276
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

102
102
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

108
108
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

246
246
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

32
32
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

154
154
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

419
419
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

588
588
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

54
54
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

110
110
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

309
309
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

51
51
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

46
46
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

398
398
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

194
194
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

127
127
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

612
612
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

488
488
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

196
196
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

95
95
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

102
102
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

229
229

Meer sportnieuws