Hasi ook zelf aan zet: hoe Hazard wél rendabel kan worden

105
Hasi ook zelf aan zet: hoe Hazard wél rendabel kan worden

Thorgan Hazard krijgt de nodige kritiek. Die is deels terecht, maar de ex-speler van PSV wordt ook niet geholpen. Waar liggen de problemen? En hoe krijgt Besnik Hasi ze opgelost?

Een jaar geleden viel Thorgan Hazard geblesseerd uit tegen Union SG. Het fnuikte de titelkansen van Anderlecht. Paars-Wit had op dat moment een steengoede aanval, met veel jongens in een goede vorm. Kasper Dolberg, Mario Stroeykens, Anders Dreyer en Thorgan Hazard waren een viertal dat bij de beste aanvallen in België behoorde.

LEES OOK: "Atypische" Rik De Mil pakt achilleshiel KAA Gent hard aan

Dolberg, Dreyer, Stroeykens, Hazard rendeerde

Dolberg was de afwerker van dienst, die zeer goed in de korte ruimte kon spelen. Er was een zeer goede connectie met Hazard, Dreyer en Stroeykens. Hazard zorgde voor de creatieve openingen, Stroeykens bracht diepgang en fysieke kracht, Dreyer was veruit de beste speler inzake positiespel en doelgerichtheid. Een goede mix. Het enige wat ontbrak: die pure snelheid, maar daar zorgde Francis Amuzu deels voor als invaller.

Een jaar later is het een stuk minder. Hazard is sinds eind december fit en kende een heropleving, maar de laatste weken gaat het minder goed. Dat komt deels omdat Dolberg in 2025 meer geblesseerd dan fit is en naar zijn beste vorm zoekt, Dreyer werd verkocht en Stroeykens is ook meer geblesseerd dan fit in 2025. Amuzu werd ook van de hand gedaan en niet vervangen. Enkel César Huerta kwam de aanval versterken. Toch wel geblunderd van Olivier Renard in die zone.

Daarnaast speelt Hasi een ander systeem. Vorig jaar was er aanvallend veel vrijheid voor de aanvallende spelers. De 4-3-3, met Hazard als spelverdeler hangend op links (waar Ludwig Augustinsson toen voor de defensieve zekerheid achter hem zorgde) maar iemand die mocht zwerven, zorgde voor stabiliteit en duidelijkheid. Er waren automatismen. Dit seizoen kende Anderlecht al drie trainers en het is duidelijk dat er geen automatismen zijn. Dat er zoveel misverstanden zijn op het veld is daarom de logica zelve. Een defensieve organisatie neerzetten is makkelijker dan offensieve patronen op de mat brengen. Dat kost tijd, maar tijd krijgen de trainers niet in Brussel dit seizoen. Nog meer blunders van de sportieve bazen in het bestuur door zoveel te wisselen.

Is 4-3-3 beter voor het rendement van Hazard?

Hazard mist een goede Stroeykens op het middenveld en ook Dreyer. De Deen kon heel goed tussen de linies spelen en het samenspel verliep daarom best goed met Hazard. Die connecties zijn er nu bijvoorbeeld nog niet met Huerta en de plotse wingbacks. Anderlecht heeft dit seizoen geen identiteit.

Doordat Stroeykens op het middenveld is weggevallen, mist Anderlecht balvastheid in die zone. Verschaeren was immers ook twee maanden out en is pas terug wedstrijdklaar. Ook hij zoekt nog naar zijn vorm van voor zijn blessure, toen hij echt begon te renderen.

We blijven er ook bij: Anderlecht heeft aanvallend genoeg kwaliteit om iéts te kunnen betekenen in de Play-Offs. Als iedereen fit is (en zelfs op dit moment), kan Hasi met Verschaeren, Stroeykens, Huerta, Hazard, Dolberg en Edozie perfect een 4-3-3 hanteren. Een systeem dat voor ons het best bij deze kern past.

Spelers als Maamar en Angulo zien bij momenten toch sterretjes als wingbacks. Angulo toonde zich aanvallend wel af en toe, kan hij daarom misschien niet beter als winger spelen in een 4-3-3? Het is zijn natuurlijk positie. Nu moet hij van veel te ver komen om zijn acties te maken. Dolberg zou het ook appreciëren als hij meer steunt krijgt met drie spelers achter hem die kort rondom hem circuleren.

De Deense spits is géén targetspits, maar het systeem wat Hasi speelt leunt toch fel op zo een type aanvaller. Dolberg speelt nu te vaak op een eiland. Ook Huerta zou beter uit de verf komen als linkerwinger. Stroeykens was altijd goed in steun van Dolberg en is nog even out, maar Hazard is een speler die ook die loopacties en infiltraties kan maken in de rug van de Deense klasbak.

De 47-voudige Rode Duivel haalt momenteel zeker geen goed niveau, maar afschrijven zoals een bepaalde krant deed, dat is véél te vroeg. Hazard is een topspeler voor de Jupiler Pro League, maar moet ook geholpen worden, zoals Hasi terecht aanhaalde op zijn persbabbel. Het is echter ook aan de coach om zijn sterspelers te laten renderen en voorlopig gebeurt dat niet. Gebeurt het wel tegen Antwerp? Grijpt Hasi daar terug naar het recept van Riemer? Een 4-3-3?

CR

Zou Hazard beter renderen in een 4-3-3?

Meest recent

KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

16
16
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

7
7
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

34
34
'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht boekten ze een 16 op 24 en plaatsten ze zich al voor de groepsfase van de Europa ...

101
101
Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Je kon al lezen dat Mihajlo Cvetkovic volgens onderzoeksbureau CIES de duurste tiener is in de ...

80
80
Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club

Voor Thorsten Fink is het avontuur in Turkije tot zijn einde gekomen. De Duitse coach, die in ...

110
110
Vandenbempt geeft Leko gelijk: "Moeten we dringend weer vanaf"

Club Brugge leeft tussen hoop en vrees toe naar de belangrijke Champions League-wedstrijd op het ...

81
81
Ronaldo houdt voet bij stuk: "Ik ben de beste aller tijden"

De voorbije weken kwam Cristiano Ronaldo zwaar onder vuur te liggen. Dat kwam doordat hij halfweg ...

69
69
Vítor Bruno zwaar onder vuur: zelfs zege volstaat niet

Anderlecht heeft afgelopen weekend de aansluiting met de top vier gehouden dankzij een zege op het ...

114
114
Nieuwe rol De Bruyne: "Zo kan hij carrière verlengen"

Enkele Rode Duivels zijn er vorig weekend in geslaagd om een uitblinkersrol op te eisen. Dat was ...

59
59
'Naast Forbs nog zeer verrassende aanwezige bij Club'

Voor Club Brugge breken er zeer drukke weken aan, want in drie van de vier komende weken wacht een ...

225
225
'Witte rook: Courtois kent zijn club voor volgend seizoen'

De Rode Duivels moesten het de voorbije weken in de Nations League zien te stellen zonder Thibaut ...

356
356
Tielemans moet vrezen: Neville komt met pijnlijk verdict

Het is alweer crisis bij Manchester United, dat afgelopen weekend niet verder raakte dan een 1-1 ...

57
57
'Courtois slaat verrassend toe: opvallende Belgische overname'

Thibaut Courtois heeft een opvallende zet gedaan naast het voetbalveld. De doelman van Real Madrid ...

76
76
Cucurella reageert op rood Vinicius: "Als ze één haar aanraken..."

Real Madrid pakte zaterdag een belangrijke zege tegen Villarreal, maar grote vreugde heerste er ...

157
157
Bizarre situatie Club: genegeerd door Leko, niet door maats

Club Brugge stoomt zich klaar voor zijn volgende cruciale opdracht, want dinsdag volgt al de tweede ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Sensatietransfer Alvarez, nieuwe grootmacht voor Seys'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

121
121
"Atypische" Rik De Mil pakt achilleshiel KAA Gent hard aan

KAA Gent blijft verbazen. De Buffalo’s wonnen afgelopen speeldag met 0-2 op het veld van KV ...

190
190
Code rood bij Anderlecht: “Dit kan niet zo doorgaan”

RSC Anderlecht kroop afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League door het oog van de naald tegen ...

341
341
‘Club krijgt verrassend uitsluitsel over Forbs voor Inter’

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De twee blauw-zwarte clubs ...

393
393
Coucke belandt in onwaarschijnlijke financiële rollercoaster

Marc Coucke is in een financiële rollercoaster beland waar zelfs hij even van moet opkijken. ...

225
225
Degryse ziet 'nieuwe' topspeler opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hebben dit seizoen een ruime kern ...

486
486
"Ongelooflijk": Vandenbempt merkt énorme JPL-blunder op

Standard boekte een nul op negen. Ze verloren in een leeg stadion met 0-1 van Sporting Charleroi. ...

225
225
"Pure horror": Alderweireld over Rode Duivel bij Match of the Day

Toby Alderweireld kende een prachtige carrière als voetballer. Sinds hij gestopt is hij een ...

92
92
'Kompany zorgt voor sensatie: Haaland naar Bayern München?'

Bayern München houdt de deur op een kier voor Erling Haaland. De Duitse topclub heeft momenteel ...

193
193

Meer sportnieuws