Hasi ook zelf aan zet: hoe Hazard wél rendabel kan worden

105
Hasi ook zelf aan zet: hoe Hazard wél rendabel kan worden

Thorgan Hazard krijgt de nodige kritiek. Die is deels terecht, maar de ex-speler van PSV wordt ook niet geholpen. Waar liggen de problemen? En hoe krijgt Besnik Hasi ze opgelost?

Een jaar geleden viel Thorgan Hazard geblesseerd uit tegen Union SG. Het fnuikte de titelkansen van Anderlecht. Paars-Wit had op dat moment een steengoede aanval, met veel jongens in een goede vorm. Kasper Dolberg, Mario Stroeykens, Anders Dreyer en Thorgan Hazard waren een viertal dat bij de beste aanvallen in België behoorde.

LEES OOK: Vitor Bruno miste Anderlecht-pion door opvallende reden

Dolberg, Dreyer, Stroeykens, Hazard rendeerde

Dolberg was de afwerker van dienst, die zeer goed in de korte ruimte kon spelen. Er was een zeer goede connectie met Hazard, Dreyer en Stroeykens. Hazard zorgde voor de creatieve openingen, Stroeykens bracht diepgang en fysieke kracht, Dreyer was veruit de beste speler inzake positiespel en doelgerichtheid. Een goede mix. Het enige wat ontbrak: die pure snelheid, maar daar zorgde Francis Amuzu deels voor als invaller.

Een jaar later is het een stuk minder. Hazard is sinds eind december fit en kende een heropleving, maar de laatste weken gaat het minder goed. Dat komt deels omdat Dolberg in 2025 meer geblesseerd dan fit is en naar zijn beste vorm zoekt, Dreyer werd verkocht en Stroeykens is ook meer geblesseerd dan fit in 2025. Amuzu werd ook van de hand gedaan en niet vervangen. Enkel César Huerta kwam de aanval versterken. Toch wel geblunderd van Olivier Renard in die zone.

Daarnaast speelt Hasi een ander systeem. Vorig jaar was er aanvallend veel vrijheid voor de aanvallende spelers. De 4-3-3, met Hazard als spelverdeler hangend op links (waar Ludwig Augustinsson toen voor de defensieve zekerheid achter hem zorgde) maar iemand die mocht zwerven, zorgde voor stabiliteit en duidelijkheid. Er waren automatismen. Dit seizoen kende Anderlecht al drie trainers en het is duidelijk dat er geen automatismen zijn. Dat er zoveel misverstanden zijn op het veld is daarom de logica zelve. Een defensieve organisatie neerzetten is makkelijker dan offensieve patronen op de mat brengen. Dat kost tijd, maar tijd krijgen de trainers niet in Brussel dit seizoen. Nog meer blunders van de sportieve bazen in het bestuur door zoveel te wisselen.

Is 4-3-3 beter voor het rendement van Hazard?

Hazard mist een goede Stroeykens op het middenveld en ook Dreyer. De Deen kon heel goed tussen de linies spelen en het samenspel verliep daarom best goed met Hazard. Die connecties zijn er nu bijvoorbeeld nog niet met Huerta en de plotse wingbacks. Anderlecht heeft dit seizoen geen identiteit.

Doordat Stroeykens op het middenveld is weggevallen, mist Anderlecht balvastheid in die zone. Verschaeren was immers ook twee maanden out en is pas terug wedstrijdklaar. Ook hij zoekt nog naar zijn vorm van voor zijn blessure, toen hij echt begon te renderen.

We blijven er ook bij: Anderlecht heeft aanvallend genoeg kwaliteit om iéts te kunnen betekenen in de Play-Offs. Als iedereen fit is (en zelfs op dit moment), kan Hasi met Verschaeren, Stroeykens, Huerta, Hazard, Dolberg en Edozie perfect een 4-3-3 hanteren. Een systeem dat voor ons het best bij deze kern past.

Spelers als Maamar en Angulo zien bij momenten toch sterretjes als wingbacks. Angulo toonde zich aanvallend wel af en toe, kan hij daarom misschien niet beter als winger spelen in een 4-3-3? Het is zijn natuurlijk positie. Nu moet hij van veel te ver komen om zijn acties te maken. Dolberg zou het ook appreciëren als hij meer steunt krijgt met drie spelers achter hem die kort rondom hem circuleren.

De Deense spits is géén targetspits, maar het systeem wat Hasi speelt leunt toch fel op zo een type aanvaller. Dolberg speelt nu te vaak op een eiland. Ook Huerta zou beter uit de verf komen als linkerwinger. Stroeykens was altijd goed in steun van Dolberg en is nog even out, maar Hazard is een speler die ook die loopacties en infiltraties kan maken in de rug van de Deense klasbak.

De 47-voudige Rode Duivel haalt momenteel zeker geen goed niveau, maar afschrijven zoals een bepaalde krant deed, dat is véél te vroeg. Hazard is een topspeler voor de Jupiler Pro League, maar moet ook geholpen worden, zoals Hasi terecht aanhaalde op zijn persbabbel. Het is echter ook aan de coach om zijn sterspelers te laten renderen en voorlopig gebeurt dat niet. Gebeurt het wel tegen Antwerp? Grijpt Hasi daar terug naar het recept van Riemer? Een 4-3-3?

CR

Zou Hazard beter renderen in een 4-3-3?

Meest recent

Maakt miljoenentransfer eindelijk debuut voor Club Brugge?

Club Brugge is goed bezig. De zomermercato ligt al even achter de rug, maar voorlopig konden een ...

5
5
Grote transferslag AA Gent: "Interesse uit Spanje en Frankrijk"

AA Gent doet het voortreffelijk in België en op het Europese podium. De Buffalo's kenden nog ...

24
24
Antwerp onder hoogspanning: nu al cruciaal weekend

Royal Antwerp FC boekte een 1 op 18 en moet vooral naar onderen kijken. Veel mooie woorden in de ...

9
9
Albert zet Anderlecht stevig onder druk

Het is voor Anderlecht een vervelende week geweest. Vorig weekend won het wel op Cercle Brugge, maar ...

17
17
AA Gent verzekert opvolging met nieuw contract

Voor AA Gent is het seizoen uitstekend begonnen. De Buffalo's boekten donderdag een zege in hun ...

13
13
Mpenza over verrassende Duivel: "Beter dan De Ketelaere"

De Rode Duivels werkten de voorbije weken hun eerste wedstrijden af onder nieuwe bondscoach Mark van ...

135
135
Mourinho verrast: "Als ik Vinicius was, was ik vertrokken"

In Spanje staat Vinicius Junior alweer in het oog van een storm. De Braziliaanse aanvaller kreeg ...

28
28
Boskamp snoeihard voor Anderlecht:"Kan je dat geloven?"

Het is een uitstekende Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, AA Gent en STVV ...

180
180
Rigaux heeft overtuigd: "Alle keuzes zijn voltreffers"

Het was vorige lente toch een verrassing toen in volle titelstrijd bekend raakte dat Dévy ...

82
82
Thorup schuwt risico's: bittere pil voor jonkies Genk

In de competitie schoot KRC Genk bijzonder matig uit de startblokken, en dus kan het zich in de ...

80
80
Leko gooit remmen los: nieuwkomers Club krijgen kans

De stunt tegen Inter moet volgende week een vervolg krijgen tegen Lens, maar eerst moet Club Brugge ...

247
247
Marc Coucke in zee met BV: één foto doet iedereen gissen

Marc Coucke stunt met een bekende BV aan zijn zijde. De ondernemer slaat de handen in elkaar met een ...

24
24
Stunt Club Brugge in CL krijgt plots heel ander gezicht

De sensationele stunt van Club Brugge tegen Inter kreeg plots nog een heel ander gezicht. De ...

110
110
Einde verhaal: Bruno dumpt vaste titularis Anderlecht

Amper een paar dagen na de late opdoffer in Zagreb moet RSC Anderlecht straks alweer vol aan de bak ...

337
337
'Club vreest nieuwe Milan-soap: solden op Tresoldi?'

Club Brugge mikte al op een nieuwe recordsom, maar met zijn hattrick tegen Inter heeft Nicolo ...

180
180
Westerlo met moeite door: "Hij is heel goed"

KVC Westerlo stootte door naar de volgende ronde van de Croky Cup nadat ze Patro Eisden met 2-0 ...

69
69
Hasselt stunt net niet: "Dat heeft ons genekt"

Cercle Brugge was uiteindelijk te sterk voor Sporting Hasselt. De Bruggelingen wonnen met 1-2. Bij ...

61
61
Standard ziet af, toch straffe taal bij de Rouches

Standard heeft het crisisspook voor even kunnen wegjagen nadat ze FCV Dender wisten uit te schakelen ...

106
106
Leko roteert in beker: oudgediende krijgt forse tik

Club Brugge is nog maar net bekomen van zijn stunt in Milaan of het moet volgende week alweer vol in ...

303
303
'Enrique doet Barça pijn: riante som voor wereldkampioen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

103
103
‘Club Brugge heeft nu al spijt van nieuw Vanaken-contract’

Hans Vanaken leek jarenlang onverwoestbaar, maar dat beeld verandert stilaan. Zijn lichaam ...

1145
1145
Filip Joos helemaal verloren: "Naast Mechele de beste in België"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

183
183
Anderlecht onder druk: basisploeg wéér overhoop gesmeten

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

288
288
'Tresoldi op voorpagina: absolute droomtransfer krijgt vorm'

Na zijn huzarenstukje in Milaan, is Nicolo Tresoldi een hot topic geworden in heel Europa. De spits ...

261
261
Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

55
55

Meer sportnieuws