Hasi ook zelf aan zet: hoe Hazard wél rendabel kan worden

door
Hasi ook zelf aan zet: hoe Hazard wél rendabel kan worden

Thorgan Hazard krijgt de nodige kritiek. Die is deels terecht, maar de ex-speler van PSV wordt ook niet geholpen. Waar liggen de problemen? En hoe krijgt Besnik Hasi ze opgelost?

Een jaar geleden viel Thorgan Hazard geblesseerd uit tegen Union SG. Het fnuikte de titelkansen van Anderlecht. Paars-Wit had op dat moment een steengoede aanval, met veel jongens in een goede vorm. Kasper Dolberg, Mario Stroeykens, Anders Dreyer en Thorgan Hazard waren een viertal dat bij de beste aanvallen in België behoorde.

LEES OOK: Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

Dolberg, Dreyer, Stroeykens, Hazard rendeerde

Dolberg was de afwerker van dienst, die zeer goed in de korte ruimte kon spelen. Er was een zeer goede connectie met Hazard, Dreyer en Stroeykens. Hazard zorgde voor de creatieve openingen, Stroeykens bracht diepgang en fysieke kracht, Dreyer was veruit de beste speler inzake positiespel en doelgerichtheid. Een goede mix. Het enige wat ontbrak: die pure snelheid, maar daar zorgde Francis Amuzu deels voor als invaller.

Een jaar later is het een stuk minder. Hazard is sinds eind december fit en kende een heropleving, maar de laatste weken gaat het minder goed. Dat komt deels omdat Dolberg in 2025 meer geblesseerd dan fit is en naar zijn beste vorm zoekt, Dreyer werd verkocht en Stroeykens is ook meer geblesseerd dan fit in 2025. Amuzu werd ook van de hand gedaan en niet vervangen. Enkel César Huerta kwam de aanval versterken. Toch wel geblunderd van Olivier Renard in die zone.

Daarnaast speelt Hasi een ander systeem. Vorig jaar was er aanvallend veel vrijheid voor de aanvallende spelers. De 4-3-3, met Hazard als spelverdeler hangend op links (waar Ludwig Augustinsson toen voor de defensieve zekerheid achter hem zorgde) maar iemand die mocht zwerven, zorgde voor stabiliteit en duidelijkheid. Er waren automatismen. Dit seizoen kende Anderlecht al drie trainers en het is duidelijk dat er geen automatismen zijn. Dat er zoveel misverstanden zijn op het veld is daarom de logica zelve. Een defensieve organisatie neerzetten is makkelijker dan offensieve patronen op de mat brengen. Dat kost tijd, maar tijd krijgen de trainers niet in Brussel dit seizoen. Nog meer blunders van de sportieve bazen in het bestuur door zoveel te wisselen.

Is 4-3-3 beter voor het rendement van Hazard?

Hazard mist een goede Stroeykens op het middenveld en ook Dreyer. De Deen kon heel goed tussen de linies spelen en het samenspel verliep daarom best goed met Hazard. Die connecties zijn er nu bijvoorbeeld nog niet met Huerta en de plotse wingbacks. Anderlecht heeft dit seizoen geen identiteit.

Doordat Stroeykens op het middenveld is weggevallen, mist Anderlecht balvastheid in die zone. Verschaeren was immers ook twee maanden out en is pas terug wedstrijdklaar. Ook hij zoekt nog naar zijn vorm van voor zijn blessure, toen hij echt begon te renderen.

We blijven er ook bij: Anderlecht heeft aanvallend genoeg kwaliteit om iéts te kunnen betekenen in de Play-Offs. Als iedereen fit is (en zelfs op dit moment), kan Hasi met Verschaeren, Stroeykens, Huerta, Hazard, Dolberg en Edozie perfect een 4-3-3 hanteren. Een systeem dat voor ons het best bij deze kern past.

Spelers als Maamar en Angulo zien bij momenten toch sterretjes als wingbacks. Angulo toonde zich aanvallend wel af en toe, kan hij daarom misschien niet beter als winger spelen in een 4-3-3? Het is zijn natuurlijk positie. Nu moet hij van veel te ver komen om zijn acties te maken. Dolberg zou het ook appreciëren als hij meer steunt krijgt met drie spelers achter hem die kort rondom hem circuleren.

De Deense spits is géén targetspits, maar het systeem wat Hasi speelt leunt toch fel op zo een type aanvaller. Dolberg speelt nu te vaak op een eiland. Ook Huerta zou beter uit de verf komen als linkerwinger. Stroeykens was altijd goed in steun van Dolberg en is nog even out, maar Hazard is een speler die ook die loopacties en infiltraties kan maken in de rug van de Deense klasbak.

De 47-voudige Rode Duivel haalt momenteel zeker geen goed niveau, maar afschrijven zoals een bepaalde krant deed, dat is véél te vroeg. Hazard is een topspeler voor de Jupiler Pro League, maar moet ook geholpen worden, zoals Hasi terecht aanhaalde op zijn persbabbel. Het is echter ook aan de coach om zijn sterspelers te laten renderen en voorlopig gebeurt dat niet. Gebeurt het wel tegen Antwerp? Grijpt Hasi daar terug naar het recept van Riemer? Een 4-3-3?

CR

Zou Hazard beter renderen in een 4-3-3?

Meest recent

Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

23
23
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

113
113
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

170
170
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

49
49
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

429
429
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

117
117
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

424
424
AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

227
227
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

161
161
Club verovert Europa: "Als ze zo in competitie spelen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

607
607
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

72
72
Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Union SG wist zaterdagavond zijn leidersplaats met succes te verdedigen en won op eigen veld met 2-1 ...

141
141
Anderlecht met rug tegen muur: "Als ze Schreuder echt willen ..."

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

387
387
Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

44
44
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

80
80
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

401
401
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

183
183
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

52
52
Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

211
211
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

235
235
Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

In 2013 stond Zulte dicht bij een gigantische stunt. Francky Dury kon kampioen spelen met Zulte ...

346
346
Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

Matte Smets komt volledig boven water bij KRC Genk. De centrale verdediger was door de mindere ...

307
307
Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

De MLS is opnieuw begonnen en in de Verenigde Staten vond er meteen een enorme verrassing plaats. ...

49
49
Van Gucht en partner verrassen iedereen met groot babynieuws

Nog maar eens onverwacht nieuw uit Ruben Van Gucht-land. Een week na de storm die over zijn huwelijk ...

120
120
'Union SG droomt van megadeal met Liverpool'

Bij Union SG zijn ze dit seizoen weer uitstekend bezig. Het voetbal is niet geweldig, de resultaten ...

134
134

Meer sportnieuws