Hasi ook zelf aan zet: hoe Hazard wél rendabel kan worden

105
Hasi ook zelf aan zet: hoe Hazard wél rendabel kan worden

Thorgan Hazard krijgt de nodige kritiek. Die is deels terecht, maar de ex-speler van PSV wordt ook niet geholpen. Waar liggen de problemen? En hoe krijgt Besnik Hasi ze opgelost?

Een jaar geleden viel Thorgan Hazard geblesseerd uit tegen Union SG. Het fnuikte de titelkansen van Anderlecht. Paars-Wit had op dat moment een steengoede aanval, met veel jongens in een goede vorm. Kasper Dolberg, Mario Stroeykens, Anders Dreyer en Thorgan Hazard waren een viertal dat bij de beste aanvallen in België behoorde.

LEES OOK: Zoals Mourinho ooit aanhaalde: Anderlecht likt zijn wonden

Dolberg, Dreyer, Stroeykens, Hazard rendeerde

Dolberg was de afwerker van dienst, die zeer goed in de korte ruimte kon spelen. Er was een zeer goede connectie met Hazard, Dreyer en Stroeykens. Hazard zorgde voor de creatieve openingen, Stroeykens bracht diepgang en fysieke kracht, Dreyer was veruit de beste speler inzake positiespel en doelgerichtheid. Een goede mix. Het enige wat ontbrak: die pure snelheid, maar daar zorgde Francis Amuzu deels voor als invaller.

Een jaar later is het een stuk minder. Hazard is sinds eind december fit en kende een heropleving, maar de laatste weken gaat het minder goed. Dat komt deels omdat Dolberg in 2025 meer geblesseerd dan fit is en naar zijn beste vorm zoekt, Dreyer werd verkocht en Stroeykens is ook meer geblesseerd dan fit in 2025. Amuzu werd ook van de hand gedaan en niet vervangen. Enkel César Huerta kwam de aanval versterken. Toch wel geblunderd van Olivier Renard in die zone.

Daarnaast speelt Hasi een ander systeem. Vorig jaar was er aanvallend veel vrijheid voor de aanvallende spelers. De 4-3-3, met Hazard als spelverdeler hangend op links (waar Ludwig Augustinsson toen voor de defensieve zekerheid achter hem zorgde) maar iemand die mocht zwerven, zorgde voor stabiliteit en duidelijkheid. Er waren automatismen. Dit seizoen kende Anderlecht al drie trainers en het is duidelijk dat er geen automatismen zijn. Dat er zoveel misverstanden zijn op het veld is daarom de logica zelve. Een defensieve organisatie neerzetten is makkelijker dan offensieve patronen op de mat brengen. Dat kost tijd, maar tijd krijgen de trainers niet in Brussel dit seizoen. Nog meer blunders van de sportieve bazen in het bestuur door zoveel te wisselen.

Is 4-3-3 beter voor het rendement van Hazard?

Hazard mist een goede Stroeykens op het middenveld en ook Dreyer. De Deen kon heel goed tussen de linies spelen en het samenspel verliep daarom best goed met Hazard. Die connecties zijn er nu bijvoorbeeld nog niet met Huerta en de plotse wingbacks. Anderlecht heeft dit seizoen geen identiteit.

Doordat Stroeykens op het middenveld is weggevallen, mist Anderlecht balvastheid in die zone. Verschaeren was immers ook twee maanden out en is pas terug wedstrijdklaar. Ook hij zoekt nog naar zijn vorm van voor zijn blessure, toen hij echt begon te renderen.

We blijven er ook bij: Anderlecht heeft aanvallend genoeg kwaliteit om iéts te kunnen betekenen in de Play-Offs. Als iedereen fit is (en zelfs op dit moment), kan Hasi met Verschaeren, Stroeykens, Huerta, Hazard, Dolberg en Edozie perfect een 4-3-3 hanteren. Een systeem dat voor ons het best bij deze kern past.

Spelers als Maamar en Angulo zien bij momenten toch sterretjes als wingbacks. Angulo toonde zich aanvallend wel af en toe, kan hij daarom misschien niet beter als winger spelen in een 4-3-3? Het is zijn natuurlijk positie. Nu moet hij van veel te ver komen om zijn acties te maken. Dolberg zou het ook appreciëren als hij meer steunt krijgt met drie spelers achter hem die kort rondom hem circuleren.

De Deense spits is géén targetspits, maar het systeem wat Hasi speelt leunt toch fel op zo een type aanvaller. Dolberg speelt nu te vaak op een eiland. Ook Huerta zou beter uit de verf komen als linkerwinger. Stroeykens was altijd goed in steun van Dolberg en is nog even out, maar Hazard is een speler die ook die loopacties en infiltraties kan maken in de rug van de Deense klasbak.

De 47-voudige Rode Duivel haalt momenteel zeker geen goed niveau, maar afschrijven zoals een bepaalde krant deed, dat is véél te vroeg. Hazard is een topspeler voor de Jupiler Pro League, maar moet ook geholpen worden, zoals Hasi terecht aanhaalde op zijn persbabbel. Het is echter ook aan de coach om zijn sterspelers te laten renderen en voorlopig gebeurt dat niet. Gebeurt het wel tegen Antwerp? Grijpt Hasi daar terug naar het recept van Riemer? Een 4-3-3?

CR

Zou Hazard beter renderen in een 4-3-3?

Meest recent

Bosz blaast loftrompet over Club Brugge: duo uitgelicht

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

0
0
Anderlecht grijpt in: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

49
49
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

97
97
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

105
105
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

92
92
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

49
49
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

145
145
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

124
124
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

174
174
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

87
87
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

96
96
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

197
197
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

134
134
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

228
228
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

322
322
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

92
92
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

455
455
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

574
574
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

213
213
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

136
136
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

146
146
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

214
214

Meer sportnieuws