Hasi ook zelf aan zet: hoe Hazard wél rendabel kan worden

105 stemmen
Hasi ook zelf aan zet: hoe Hazard wél rendabel kan worden

Thorgan Hazard krijgt de nodige kritiek. Die is deels terecht, maar de ex-speler van PSV wordt ook niet geholpen. Waar liggen de problemen? En hoe krijgt Besnik Hasi ze opgelost?

Een jaar geleden viel Thorgan Hazard geblesseerd uit tegen Union SG. Het fnuikte de titelkansen van Anderlecht. Paars-Wit had op dat moment een steengoede aanval, met veel jongens in een goede vorm. Kasper Dolberg, Mario Stroeykens, Anders Dreyer en Thorgan Hazard waren een viertal dat bij de beste aanvallen in België behoorde.

LEES OOK: Thorup kondigt vertrekker aan: update over Adedeji-Sternberg

Dolberg, Dreyer, Stroeykens, Hazard rendeerde

Dolberg was de afwerker van dienst, die zeer goed in de korte ruimte kon spelen. Er was een zeer goede connectie met Hazard, Dreyer en Stroeykens. Hazard zorgde voor de creatieve openingen, Stroeykens bracht diepgang en fysieke kracht, Dreyer was veruit de beste speler inzake positiespel en doelgerichtheid. Een goede mix. Het enige wat ontbrak: die pure snelheid, maar daar zorgde Francis Amuzu deels voor als invaller.

Een jaar later is het een stuk minder. Hazard is sinds eind december fit en kende een heropleving, maar de laatste weken gaat het minder goed. Dat komt deels omdat Dolberg in 2025 meer geblesseerd dan fit is en naar zijn beste vorm zoekt, Dreyer werd verkocht en Stroeykens is ook meer geblesseerd dan fit in 2025. Amuzu werd ook van de hand gedaan en niet vervangen. Enkel César Huerta kwam de aanval versterken. Toch wel geblunderd van Olivier Renard in die zone.

Daarnaast speelt Hasi een ander systeem. Vorig jaar was er aanvallend veel vrijheid voor de aanvallende spelers. De 4-3-3, met Hazard als spelverdeler hangend op links (waar Ludwig Augustinsson toen voor de defensieve zekerheid achter hem zorgde) maar iemand die mocht zwerven, zorgde voor stabiliteit en duidelijkheid. Er waren automatismen. Dit seizoen kende Anderlecht al drie trainers en het is duidelijk dat er geen automatismen zijn. Dat er zoveel misverstanden zijn op het veld is daarom de logica zelve. Een defensieve organisatie neerzetten is makkelijker dan offensieve patronen op de mat brengen. Dat kost tijd, maar tijd krijgen de trainers niet in Brussel dit seizoen. Nog meer blunders van de sportieve bazen in het bestuur door zoveel te wisselen.

Is 4-3-3 beter voor het rendement van Hazard?

Hazard mist een goede Stroeykens op het middenveld en ook Dreyer. De Deen kon heel goed tussen de linies spelen en het samenspel verliep daarom best goed met Hazard. Die connecties zijn er nu bijvoorbeeld nog niet met Huerta en de plotse wingbacks. Anderlecht heeft dit seizoen geen identiteit.

Doordat Stroeykens op het middenveld is weggevallen, mist Anderlecht balvastheid in die zone. Verschaeren was immers ook twee maanden out en is pas terug wedstrijdklaar. Ook hij zoekt nog naar zijn vorm van voor zijn blessure, toen hij echt begon te renderen.

We blijven er ook bij: Anderlecht heeft aanvallend genoeg kwaliteit om iéts te kunnen betekenen in de Play-Offs. Als iedereen fit is (en zelfs op dit moment), kan Hasi met Verschaeren, Stroeykens, Huerta, Hazard, Dolberg en Edozie perfect een 4-3-3 hanteren. Een systeem dat voor ons het best bij deze kern past.

Spelers als Maamar en Angulo zien bij momenten toch sterretjes als wingbacks. Angulo toonde zich aanvallend wel af en toe, kan hij daarom misschien niet beter als winger spelen in een 4-3-3? Het is zijn natuurlijk positie. Nu moet hij van veel te ver komen om zijn acties te maken. Dolberg zou het ook appreciëren als hij meer steunt krijgt met drie spelers achter hem die kort rondom hem circuleren.

De Deense spits is géén targetspits, maar het systeem wat Hasi speelt leunt toch fel op zo een type aanvaller. Dolberg speelt nu te vaak op een eiland. Ook Huerta zou beter uit de verf komen als linkerwinger. Stroeykens was altijd goed in steun van Dolberg en is nog even out, maar Hazard is een speler die ook die loopacties en infiltraties kan maken in de rug van de Deense klasbak.

De 47-voudige Rode Duivel haalt momenteel zeker geen goed niveau, maar afschrijven zoals een bepaalde krant deed, dat is véél te vroeg. Hazard is een topspeler voor de Jupiler Pro League, maar moet ook geholpen worden, zoals Hasi terecht aanhaalde op zijn persbabbel. Het is echter ook aan de coach om zijn sterspelers te laten renderen en voorlopig gebeurt dat niet. Gebeurt het wel tegen Antwerp? Grijpt Hasi daar terug naar het recept van Riemer? Een 4-3-3?

CR

Zou Hazard beter renderen in een 4-3-3?

Meest recent

'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

22
22
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

44
44
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

49
49
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

123
123
'Cruciaal nieuws Kompany: Kane neemt toekomstbeslissing'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

96
96
Club Brugge betaalt 12 miljoen voor Leko’s nachtmerrie

Club Brugge betaalde zo'n 10 miljoen euro voor Freddie Potts, een bedrag dat via bonussen kan ...

564
564
Anderlecht benadeeld door arbitrage? De Bilde duidelijk

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League leverde meteen de nodige VAR-interventies op. Ook in ...

200
200
Lotto Park ontdekt potentiële patron: "Echt een topper"

Na drie Europese wedstrijden, is RSC Anderlecht ook aan het nieuwe seizoen begonnen in eigen land. ...

191
191
Transferschreeuw bij KVM: "Was ik sportief directeur of CEO ..."

Bij KV Mechelen is het nieuwe seizoen met een domper van start gegaan. Na een flauwe prestatie ...

134
134
Kampioen nú al gekend? "Club Brugge met 10 punten los"

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, het seizoen 2026-2027 is officieel van start gegaan. Het ...

332
332
Bruno roteert bij Anderlecht: vier wissels in basisploeg

RSC Anderlecht trapt zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League op gang. De recordkampioen ...

138
138
Meteen zware kater voor Genk, rode kaart nekt Simons en co

Zondagnamiddag stonden om 16u twee duels van de openingsspeeldag in de Jupiler Pro League op het ...

233
233
'Beveren vindt nieuwe spits, Italianen kloppen aan bij Union'

De Jupiler Pro League is dit weekend van start gegaan, maar de eersteklassers blijven ondertussen ...

82
82
Enorme metamorfose bij winnend Gent: "Grote stap vooruit"

AA Gent heeft een goede start van het seizoen genomen. Na degelijke resultaten in Europa wonnen de ...

129
129
Mokio bevrijdt Ajax in Zwolle, bizarre namiddag Godts

Net zoals de Jupiler Pro League is dit weekend ook de Nederlandse Eredivisie weer op gang getrokken. ...

71
71
Droomdebuut! Karetsas steelt de show met parel tegen Tzolis

Terwijl de Jupiler Pro League dit weekend weer van start ging, zijn de clubs uit de Europese ...

420
420
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

1234
1234
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

87
87
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

76
76
'Barça en Liverpool akkoord: toptarget op vliegtuig'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

218
218
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

108
108
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

331
331
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

332
332
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

541
541
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

715
715

Meer sportnieuws