Antwerp-fans vol in de aanval na Beerschot-perikelen

512 stemmen
Antwerp-fans vol in de aanval na Beerschot-perikelen

Op 12 januari gingen de poppetjes aan het dansen in de Antwerpse derby tussen Beerschot en Royal Antwerp FC. The Great Old kreeg een straf en er mochten geen fans meereizen voor twee uitmatchen. Ook Binnenlandse Zaken kwam tussenbeide en een twintigtal Antwerp-supporters kregen een proces-verbaal.

Daarin stond dat de supporters moesten voorkomen wegens ‘provocerend gedrag’. Onder meer het opsteken van een middelvinger werd al gezien als provocatie. De Antwerp-fans laten het daar echter niet bij zitten en halen topadvocaat én fervent supporters van The Great Old, Omar Souidi, binnen.

LEES OOK: Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Bizarre situatie

De Federatie Antwerp Supportersclubs (FASC) gaat vol in de aanval. “Een tiental mensen heeft ons al gecontacteerd”, citeert Het Laatste Nieuws FASC-voorzitter Dominik Van Landeghem. “Wij hebben met Omar Souidi een advocaat aangezocht die ons zal bijstaan. Hij doet dit deels als Antwerpsupporter uit clubliefde, maar is zelf principieel tegen het feit dat fans hiervoor een veroordeling oplopen.”

De fans hopen dat er iets zal veranderen. “We zijn tevreden dat meester Souidi zijn expertise daarvoor gebruiken wil. Want dit houdt niet op bij onze club. Dit is een straatje zonder eind. Ik kan mij niet inbeelden dat elk weekend elke persoon die een middelvinger opsteekt een boete krijgt. Voetbal is deels emotie: moeten mensen die een ongelukkig gebaar doen dan beginnen panikeren: ‘Ga ik hier nu drie maanden stadionverbod voor krijgen?’”

Souidi haalt uit 

Er wordt gesuggereerd dat de politie wil compenseren omdat er ook vuurpijlen richting het Beerschotvak werden gegooid en daarom extra zware straffen uitdeelde. “Er is een termijn om bezwaar in te dienen tegen de pv’s. Dat gaan we sowieso doen. Maar we staan ook kritisch tegenover een bepaalde regelgeving. Een middelvinger kan een vorm van vrijheid van meningsuiting impliceren. We gaan dat nauwkeurig onderzoeken. Bij een wet hoort een interpretatie. Die vind ik in dit geval streng”, zegt advocaat Souidi.

Volgens de bekende advocaat worden de Antwerpse fans geviseerd. “Ik krijg de indruk dat ze bepaalde supporters viseren om feiten uit het verleden waar ze niet voor vervolgd konden worden, om dan plotseling een middelvinger te gebruiken als excuus om ze toch te vervolgen. We vinden het te makkelijk om te veronderstellen dat een middelvinger as such provocerend is.”

“Ik weet niet of er één supporter is in dit land die van voetbal houdt en bij het zien van een middelvinger plots geen zin meer heeft in een wedstrijd. Dat lijkt me absurd. Ik zeg niet dat we met middelvingers moeten strooien op voetbalwedstrijden – bepaalde zaken blijven uit den boze – maar ik wil niet zomaar aannemen om mensen daarvoor een hele administratieve rompslomp in te duwen met potentiële boetes. Dat vind ik persoonlijk te ver gaan: waar eindigt het dan?”, klinkt het.

🚀

Supporters straffen om een opgestoken middelvinger gaat erover...

Meest recent

'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

3
3
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

14
14
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

30
30
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

27
27
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

165
165
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

135
135
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

171
171
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

98
98
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

125
125
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

285
285
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

273
273
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

213
213
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

178
178
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

267
267
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

223
223
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

86
86
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

54
54
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

510
510
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

234
234
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

384
384
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

183
183
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

251
251
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

123
123
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

491
491

Meer sportnieuws