Antwerp-fans vol in de aanval na Beerschot-perikelen

door
Antwerp-fans vol in de aanval na Beerschot-perikelen

Op 12 januari gingen de poppetjes aan het dansen in de Antwerpse derby tussen Beerschot en Royal Antwerp FC. The Great Old kreeg een straf en er mochten geen fans meereizen voor twee uitmatchen. Ook Binnenlandse Zaken kwam tussenbeide en een twintigtal Antwerp-supporters kregen een proces-verbaal.

Daarin stond dat de supporters moesten voorkomen wegens ‘provocerend gedrag’. Onder meer het opsteken van een middelvinger werd al gezien als provocatie. De Antwerp-fans laten het daar echter niet bij zitten en halen topadvocaat én fervent supporters van The Great Old, Omar Souidi, binnen.

LEES OOK: Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Bizarre situatie

De Federatie Antwerp Supportersclubs (FASC) gaat vol in de aanval. “Een tiental mensen heeft ons al gecontacteerd”, citeert Het Laatste Nieuws FASC-voorzitter Dominik Van Landeghem. “Wij hebben met Omar Souidi een advocaat aangezocht die ons zal bijstaan. Hij doet dit deels als Antwerpsupporter uit clubliefde, maar is zelf principieel tegen het feit dat fans hiervoor een veroordeling oplopen.”

De fans hopen dat er iets zal veranderen. “We zijn tevreden dat meester Souidi zijn expertise daarvoor gebruiken wil. Want dit houdt niet op bij onze club. Dit is een straatje zonder eind. Ik kan mij niet inbeelden dat elk weekend elke persoon die een middelvinger opsteekt een boete krijgt. Voetbal is deels emotie: moeten mensen die een ongelukkig gebaar doen dan beginnen panikeren: ‘Ga ik hier nu drie maanden stadionverbod voor krijgen?’”

Souidi haalt uit 

Er wordt gesuggereerd dat de politie wil compenseren omdat er ook vuurpijlen richting het Beerschotvak werden gegooid en daarom extra zware straffen uitdeelde. “Er is een termijn om bezwaar in te dienen tegen de pv’s. Dat gaan we sowieso doen. Maar we staan ook kritisch tegenover een bepaalde regelgeving. Een middelvinger kan een vorm van vrijheid van meningsuiting impliceren. We gaan dat nauwkeurig onderzoeken. Bij een wet hoort een interpretatie. Die vind ik in dit geval streng”, zegt advocaat Souidi.

Volgens de bekende advocaat worden de Antwerpse fans geviseerd. “Ik krijg de indruk dat ze bepaalde supporters viseren om feiten uit het verleden waar ze niet voor vervolgd konden worden, om dan plotseling een middelvinger te gebruiken als excuus om ze toch te vervolgen. We vinden het te makkelijk om te veronderstellen dat een middelvinger as such provocerend is.”

“Ik weet niet of er één supporter is in dit land die van voetbal houdt en bij het zien van een middelvinger plots geen zin meer heeft in een wedstrijd. Dat lijkt me absurd. Ik zeg niet dat we met middelvingers moeten strooien op voetbalwedstrijden – bepaalde zaken blijven uit den boze – maar ik wil niet zomaar aannemen om mensen daarvoor een hele administratieve rompslomp in te duwen met potentiële boetes. Dat vind ik persoonlijk te ver gaan: waar eindigt het dan?”, klinkt het.

Supporters straffen om een opgestoken middelvinger gaat erover...

Meest recent

Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

21
21
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

79
79
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

79
79
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

109
109
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

176
176
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

428
428
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

145
145
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

208
208
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1274
1274
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

194
194
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

322
322
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

507
507
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

145
145
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

287
287
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

353
353
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

71
71
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

599
599
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

498
498
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

212
212
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

505
505
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

494
494
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

95
95
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

423
423
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

639
639
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

249
249

Meer sportnieuws