Antwerp-fans vol in de aanval na Beerschot-perikelen

512 stemmen
Antwerp-fans vol in de aanval na Beerschot-perikelen

Op 12 januari gingen de poppetjes aan het dansen in de Antwerpse derby tussen Beerschot en Royal Antwerp FC. The Great Old kreeg een straf en er mochten geen fans meereizen voor twee uitmatchen. Ook Binnenlandse Zaken kwam tussenbeide en een twintigtal Antwerp-supporters kregen een proces-verbaal.

Daarin stond dat de supporters moesten voorkomen wegens ‘provocerend gedrag’. Onder meer het opsteken van een middelvinger werd al gezien als provocatie. De Antwerp-fans laten het daar echter niet bij zitten en halen topadvocaat én fervent supporters van The Great Old, Omar Souidi, binnen.

LEES OOK: Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Bizarre situatie

De Federatie Antwerp Supportersclubs (FASC) gaat vol in de aanval. “Een tiental mensen heeft ons al gecontacteerd”, citeert Het Laatste Nieuws FASC-voorzitter Dominik Van Landeghem. “Wij hebben met Omar Souidi een advocaat aangezocht die ons zal bijstaan. Hij doet dit deels als Antwerpsupporter uit clubliefde, maar is zelf principieel tegen het feit dat fans hiervoor een veroordeling oplopen.”

De fans hopen dat er iets zal veranderen. “We zijn tevreden dat meester Souidi zijn expertise daarvoor gebruiken wil. Want dit houdt niet op bij onze club. Dit is een straatje zonder eind. Ik kan mij niet inbeelden dat elk weekend elke persoon die een middelvinger opsteekt een boete krijgt. Voetbal is deels emotie: moeten mensen die een ongelukkig gebaar doen dan beginnen panikeren: ‘Ga ik hier nu drie maanden stadionverbod voor krijgen?’”

Souidi haalt uit 

Er wordt gesuggereerd dat de politie wil compenseren omdat er ook vuurpijlen richting het Beerschotvak werden gegooid en daarom extra zware straffen uitdeelde. “Er is een termijn om bezwaar in te dienen tegen de pv’s. Dat gaan we sowieso doen. Maar we staan ook kritisch tegenover een bepaalde regelgeving. Een middelvinger kan een vorm van vrijheid van meningsuiting impliceren. We gaan dat nauwkeurig onderzoeken. Bij een wet hoort een interpretatie. Die vind ik in dit geval streng”, zegt advocaat Souidi.

Volgens de bekende advocaat worden de Antwerpse fans geviseerd. “Ik krijg de indruk dat ze bepaalde supporters viseren om feiten uit het verleden waar ze niet voor vervolgd konden worden, om dan plotseling een middelvinger te gebruiken als excuus om ze toch te vervolgen. We vinden het te makkelijk om te veronderstellen dat een middelvinger as such provocerend is.”

“Ik weet niet of er één supporter is in dit land die van voetbal houdt en bij het zien van een middelvinger plots geen zin meer heeft in een wedstrijd. Dat lijkt me absurd. Ik zeg niet dat we met middelvingers moeten strooien op voetbalwedstrijden – bepaalde zaken blijven uit den boze – maar ik wil niet zomaar aannemen om mensen daarvoor een hele administratieve rompslomp in te duwen met potentiële boetes. Dat vind ik persoonlijk te ver gaan: waar eindigt het dan?”, klinkt het.

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi
137

Supporters straffen om een opgestoken middelvinger gaat erover...

Meest recent

Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

125
125
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

149
149
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

55
55
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

10
10
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

228
228
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

250
250
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

137
137
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

150
150
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

35
35
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

241
241
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

191
191
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

568
568
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

91
91
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

88
88
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

719
719
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

165
165
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

71
71
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

140
140
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

350
350
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

599
599
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

331
331
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

718
718
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

268
268
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

43
43
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

357
357

Meer sportnieuws