Antwerp-fans vol in de aanval na Beerschot-perikelen

512 stemmen
Antwerp-fans vol in de aanval na Beerschot-perikelen

Op 12 januari gingen de poppetjes aan het dansen in de Antwerpse derby tussen Beerschot en Royal Antwerp FC. The Great Old kreeg een straf en er mochten geen fans meereizen voor twee uitmatchen. Ook Binnenlandse Zaken kwam tussenbeide en een twintigtal Antwerp-supporters kregen een proces-verbaal.

Daarin stond dat de supporters moesten voorkomen wegens ‘provocerend gedrag’. Onder meer het opsteken van een middelvinger werd al gezien als provocatie. De Antwerp-fans laten het daar echter niet bij zitten en halen topadvocaat én fervent supporters van The Great Old, Omar Souidi, binnen.

LEES OOK: Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Bizarre situatie

De Federatie Antwerp Supportersclubs (FASC) gaat vol in de aanval. “Een tiental mensen heeft ons al gecontacteerd”, citeert Het Laatste Nieuws FASC-voorzitter Dominik Van Landeghem. “Wij hebben met Omar Souidi een advocaat aangezocht die ons zal bijstaan. Hij doet dit deels als Antwerpsupporter uit clubliefde, maar is zelf principieel tegen het feit dat fans hiervoor een veroordeling oplopen.”

De fans hopen dat er iets zal veranderen. “We zijn tevreden dat meester Souidi zijn expertise daarvoor gebruiken wil. Want dit houdt niet op bij onze club. Dit is een straatje zonder eind. Ik kan mij niet inbeelden dat elk weekend elke persoon die een middelvinger opsteekt een boete krijgt. Voetbal is deels emotie: moeten mensen die een ongelukkig gebaar doen dan beginnen panikeren: ‘Ga ik hier nu drie maanden stadionverbod voor krijgen?’”

Souidi haalt uit 

Er wordt gesuggereerd dat de politie wil compenseren omdat er ook vuurpijlen richting het Beerschotvak werden gegooid en daarom extra zware straffen uitdeelde. “Er is een termijn om bezwaar in te dienen tegen de pv’s. Dat gaan we sowieso doen. Maar we staan ook kritisch tegenover een bepaalde regelgeving. Een middelvinger kan een vorm van vrijheid van meningsuiting impliceren. We gaan dat nauwkeurig onderzoeken. Bij een wet hoort een interpretatie. Die vind ik in dit geval streng”, zegt advocaat Souidi.

Volgens de bekende advocaat worden de Antwerpse fans geviseerd. “Ik krijg de indruk dat ze bepaalde supporters viseren om feiten uit het verleden waar ze niet voor vervolgd konden worden, om dan plotseling een middelvinger te gebruiken als excuus om ze toch te vervolgen. We vinden het te makkelijk om te veronderstellen dat een middelvinger as such provocerend is.”

“Ik weet niet of er één supporter is in dit land die van voetbal houdt en bij het zien van een middelvinger plots geen zin meer heeft in een wedstrijd. Dat lijkt me absurd. Ik zeg niet dat we met middelvingers moeten strooien op voetbalwedstrijden – bepaalde zaken blijven uit den boze – maar ik wil niet zomaar aannemen om mensen daarvoor een hele administratieve rompslomp in te duwen met potentiële boetes. Dat vind ik persoonlijk te ver gaan: waar eindigt het dan?”, klinkt het.

🚀

Supporters straffen om een opgestoken middelvinger gaat erover...

Meest recent

Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

18
18
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

16
16
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

128
128
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

73
73
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

154
154
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

155
155
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

197
197
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

89
89
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

194
194
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

891
891
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

387
387
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

214
214
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

231
231
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

382
382
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

321
321
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

69
69
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

283
283
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

359
359
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

482
482
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

228
228
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

380
380
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

209
209
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

173
173
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

361
361
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

370
370

Meer sportnieuws