Ulderink grijpt zwaar in bij Antwerp na uithaal Balikwisha

door
Ulderink grijpt zwaar in bij Antwerp na uithaal Balikwisha

Het zit er flink tegen bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag ging The Great Old onderuit tegen rechtstreekse concurrent KAA Gent. Michel-Ange Balikwisha maakte zijn ploegmakkers met de grond gelijk. Volgende speeldag wacht RSC Anderlecht in de Champions Play-Offs.

Balikwisha was ziedend na de pijnlijke nederlaag tegen KAA Gent. De aanvaller haalde stevig uit naar zijn ploeggenoten bij Antwerp. “Ze verdedigden als de U8. Ik geef goeie passes, maar mijn ploegmaats maken ze niet af. Niet iedereen is perfect. Maar ik ben het beu om voor niks te spelen”, was de duidelijke kritiek van Balikwisha.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht beslist over spits, fiasco Club’

Ulderink grijpt in

Andries Ulderink gaf een persconferentie voor de match tegen Anderlecht en liet zich ook uit over de situatie met Balikwisha. De Nederlandse T1 was niet te spreken over de houding van zijn pupil. “Ik heb daarover met ‘Bali’ gesproken. Ik vind dat het niet zijn beste interview was. Dat beseft hij zelf ook”, citeert Het Laatste Nieuws.

Ulderink greep in en nam de spelersgroep erbij. ”Hij liet zich pakken door de emoties van het moment. Dat zie ik liever niet. Het is goed om kritisch te zijn, maar je moet wel opletten dat je je zelf niet naast het team zet. De spelersgroep heeft deze week ook met Bali gesproken. En daarmee is alles ook klaar - we gaan verder.”

Mentaal moeilijk

Volgens Ulderink leeft de slechte reeks van Antwerp in de hoofden van de spelers. “Uiteraard leeft onze slechte reeks in de spelersgroep. Dat weegt door, ook mentaal. Hoe langer die zege uitblijft, hoe moeilijker. We moeten over een bepaalde drempel heen geraken. Ja, ook voor mij persoonlijk weegt het door. Maar ik heb een gouden regel: je mag 24 uur genieten van een zege of lastig zijn na een nederlaag. En dan is het klaar. Op naar de volgende.”

Vind jij dat Balikwisha tegen Anderlecht op de bank moet beginnen?

Meest recent

‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

45
45
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

30
30
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

122
122
Hasi maakt zich geen zorgen: “De club weet dit héél goed”

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

59
59
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

173
173
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

251
251
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

109
109
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

99
99
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

186
186
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

44
44
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

311
311
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

302
302
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

59
59
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

328
328
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

159
159
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

157
157
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

94
94
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

225
225
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

95
95
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

180
180
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1416
1416
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

72
72
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

95
95
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

632
632
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

267
267

Meer sportnieuws