België vs Nederland: KV Mechelen veroorzaakt gigantische rel

door
België vs Nederland: KV Mechelen veroorzaakt gigantische rel

KV Mechelen stelde vrijdag Tom Caluwé voor als nieuwe Technische Directeur. De beleidsbepaler zal Willem II verlaten en zijn functie als Sportief Directeur in Nederland neerleggen. Vanaf 1 mei zal Caluwé aan de slag gaan bij KV Mechelen.

En Malinwa veroorzaakt daardoor een gigantische rel in Nederland. Willem II en hoofdtrainer Peter Maes wisten namelijk niets van het vertrek van Caluwé naar KV Mechelen. Achter de Kazerne is het plotse ontslag van Tim Matthys nu opgevuld. 

LEES OOK: Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Stevige klap

Volgens het Nederlandse VI zit Willem II in zak en as. 'Dat Malinwa erin is geslaagd om Caluwé te verleiden, kwam voor Willem II als een donderslag bij heldere hemel.’ Caluwé had nog een contract voor twee seizoenen met nog een optie voor een extra seizoen. Dit seizoen was er al veel kritiek op de selectie van Willem II.

De club sukkelt in de Eredivisie en het vertrek van Caluwé komt daarom extra hard aan. Hoofdtrainer Maes ligt zwaar onder vuur en de supporters riepen eerder al om zijn ontslag, maar de verwachting is dat de Belgische T1 het seizoen nog mag afmaken in Nederland. Caluwé koos al eieren voor zijn geld en tekende bij KV Mechelen.

Goed overleg

Caluwé zelf laat weten dat het vertrek in onderling overleg is gebeurd. "Een nieuwe kans bij mijn voormalige werkgever kwam op mijn pad – een kans die ik niet kon weigeren. De beslissing om de club juist nu te verlaten, terwijl er nog volop wordt gestreden voor handhaving, is allesbehalve makkelijk. Maar in goed overleg met de club hebben we besloten dat onze wegen per direct scheiden."

Merijn Goris, Algemeen Directeur van Willem II sprak ook. “Tom heeft zich het afgelopen jaar met veel energie ingezet voor de club. Om die reden hebben we besloten mee te werken aan zijn vertrek, ondanks het doorlopende contract. We bedanken Tom voor zijn inzet en wensen hem veel succes bij KV Mechelen. Op termijn gaat de club op zoek naar een passende invulling van de sportieve leiding.”

Heeft KV Mechelen met Tom Caluwé een goede zaak gedaan?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

12
12
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

13
13
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

14
14
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

21
21
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

74
74
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

49
49
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

13
13
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

138
138
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

171
171
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

42
42
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

104
104
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

330
330
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

52
52
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

242
242
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

201
201
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

79
79
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

29
29
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

69
69
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

202
202
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

101
101
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

80
80
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

130
130
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

401
401
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

40
40
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

166
166

Meer sportnieuws