Club Brugge en Anderlecht krijgen opsteker voor bekerfinale

door
Club Brugge en Anderlecht krijgen opsteker voor bekerfinale

Momenteel zijn ze nog volledig gefocust op hun opdrachten in de Champions' Play-Off, maar stilaan beginnen Club Brugge en Anderlecht toch ook al uit te kijken naar de bekerfinale. Die komt er al aan binnen een tweetal weken.

Op 4 mei staan de twee aartsrivalen tegenover elkaar in de eindstrijd van de Croky Cup, die zoals gebruikelijk afgewerkt zal worden in het Koning Boudewijnstadion. Dat kwam de voorbije maanden echter niet al te positief in het nieuws.

LEES OOK: Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

Grasmat van Heizel ligt er weer goed bij

De laatste keer dat er in het nationaal stadion gevoetbald werd, was op 13 februari. Toen speelde Union er zijn heenwedstrijd in de play-offs van de Europa League tegen Ajax en er was toen zeer veel te doen over de erbarmelijke staat van de grasmat.

Het Nieuwsblad weet dat het intussen echter een pak beter gaat met het veld van de Heizel. Door de Europese uitschakeling van Union en het feit dat RSCA Futures voor haar thuiswedstrijden onderdak vond in Deinze kreeg de mat enkele maanden rust en kon ze bijgezaaid worden.

Bekerfinale in optimale omstandigheden

"We kunnen de spelers geruststellen: ze gaan hier een topfinale kunnen afwerken", verzekert greenkeeper Damien François dan ook. "De mensen van de voetbalbond zijn tevreden en ook de greenkeepers van Club Brugge en Anderlecht, die hier eind maart op uitnodiging waren, gaven positieve feedback. Intussen zijn we weer drie zonnige weken verder en ligt het er in mijn ogen geweldig bij."

Dat is dus goed nieuws voor Club en Anderlecht, die hun finale in ideale omstandigheden kunnen spelen. Ook de Rode Duivels kunnen opgelucht ademhalen. Zij spelen er begin juni hun WK-kwalificatiewedstrijd tegen Wales, nadat ze in maart nog uitweken naar Genk.

Denk je dat de mat goed zal blijven?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

43
43
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

47
47
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

54
54
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

81
81
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

23
23
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

71
71
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

328
328
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

48
48
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

50
50
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

106
106
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

63
63
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

193
193
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

126
126
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

136
136
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

93
93
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

611
611
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

313
313
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

33
33
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

110
110
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

43
43
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

101
101
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

93
93
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

64
64
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

555
555

Meer sportnieuws