Club Brugge en Anderlecht krijgen opsteker voor bekerfinale

443
Club Brugge en Anderlecht krijgen opsteker voor bekerfinale

Momenteel zijn ze nog volledig gefocust op hun opdrachten in de Champions' Play-Off, maar stilaan beginnen Club Brugge en Anderlecht toch ook al uit te kijken naar de bekerfinale. Die komt er al aan binnen een tweetal weken.

Op 4 mei staan de twee aartsrivalen tegenover elkaar in de eindstrijd van de Croky Cup, die zoals gebruikelijk afgewerkt zal worden in het Koning Boudewijnstadion. Dat kwam de voorbije maanden echter niet al te positief in het nieuws.

LEES OOK: Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Grasmat van Heizel ligt er weer goed bij

De laatste keer dat er in het nationaal stadion gevoetbald werd, was op 13 februari. Toen speelde Union er zijn heenwedstrijd in de play-offs van de Europa League tegen Ajax en er was toen zeer veel te doen over de erbarmelijke staat van de grasmat.

Het Nieuwsblad weet dat het intussen echter een pak beter gaat met het veld van de Heizel. Door de Europese uitschakeling van Union en het feit dat RSCA Futures voor haar thuiswedstrijden onderdak vond in Deinze kreeg de mat enkele maanden rust en kon ze bijgezaaid worden.

Bekerfinale in optimale omstandigheden

"We kunnen de spelers geruststellen: ze gaan hier een topfinale kunnen afwerken", verzekert greenkeeper Damien François dan ook. "De mensen van de voetbalbond zijn tevreden en ook de greenkeepers van Club Brugge en Anderlecht, die hier eind maart op uitnodiging waren, gaven positieve feedback. Intussen zijn we weer drie zonnige weken verder en ligt het er in mijn ogen geweldig bij."

Dat is dus goed nieuws voor Club en Anderlecht, die hun finale in ideale omstandigheden kunnen spelen. Ook de Rode Duivels kunnen opgelucht ademhalen. Zij spelen er begin juni hun WK-kwalificatiewedstrijd tegen Wales, nadat ze in maart nog uitweken naar Genk.

Denk je dat de mat goed zal blijven?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

43
43
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

69
69
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

39
39
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

24
24
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

91
91
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

52
52
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

373
373
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

87
87
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

60
60
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

155
155
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

289
289
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

99
99
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

329
329
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

155
155
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws