Club Brugge en Anderlecht krijgen opsteker voor bekerfinale

door
Club Brugge en Anderlecht krijgen opsteker voor bekerfinale

Momenteel zijn ze nog volledig gefocust op hun opdrachten in de Champions' Play-Off, maar stilaan beginnen Club Brugge en Anderlecht toch ook al uit te kijken naar de bekerfinale. Die komt er al aan binnen een tweetal weken.

Op 4 mei staan de twee aartsrivalen tegenover elkaar in de eindstrijd van de Croky Cup, die zoals gebruikelijk afgewerkt zal worden in het Koning Boudewijnstadion. Dat kwam de voorbije maanden echter niet al te positief in het nieuws.

LEES OOK: Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Grasmat van Heizel ligt er weer goed bij

De laatste keer dat er in het nationaal stadion gevoetbald werd, was op 13 februari. Toen speelde Union er zijn heenwedstrijd in de play-offs van de Europa League tegen Ajax en er was toen zeer veel te doen over de erbarmelijke staat van de grasmat.

Het Nieuwsblad weet dat het intussen echter een pak beter gaat met het veld van de Heizel. Door de Europese uitschakeling van Union en het feit dat RSCA Futures voor haar thuiswedstrijden onderdak vond in Deinze kreeg de mat enkele maanden rust en kon ze bijgezaaid worden.

Bekerfinale in optimale omstandigheden

"We kunnen de spelers geruststellen: ze gaan hier een topfinale kunnen afwerken", verzekert greenkeeper Damien François dan ook. "De mensen van de voetbalbond zijn tevreden en ook de greenkeepers van Club Brugge en Anderlecht, die hier eind maart op uitnodiging waren, gaven positieve feedback. Intussen zijn we weer drie zonnige weken verder en ligt het er in mijn ogen geweldig bij."

Dat is dus goed nieuws voor Club en Anderlecht, die hun finale in ideale omstandigheden kunnen spelen. Ook de Rode Duivels kunnen opgelucht ademhalen. Zij spelen er begin juni hun WK-kwalificatiewedstrijd tegen Wales, nadat ze in maart nog uitweken naar Genk.

Denk je dat de mat goed zal blijven?

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

59
59
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

93
93
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

150
150
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

305
305
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

109
109
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

53
53
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

550
550
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

312
312
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

132
132
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

311
311
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

863
863
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

136
136
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

327
327
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

119
119
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

341
341
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

34
34
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

228
228
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

343
343
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

133
133
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

193
193
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

172
172
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

332
332
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

207
207

Meer sportnieuws