Club Brugge en Anderlecht krijgen opsteker voor bekerfinale

443 stemmen
Club Brugge en Anderlecht krijgen opsteker voor bekerfinale

Momenteel zijn ze nog volledig gefocust op hun opdrachten in de Champions' Play-Off, maar stilaan beginnen Club Brugge en Anderlecht toch ook al uit te kijken naar de bekerfinale. Die komt er al aan binnen een tweetal weken.

Op 4 mei staan de twee aartsrivalen tegenover elkaar in de eindstrijd van de Croky Cup, die zoals gebruikelijk afgewerkt zal worden in het Koning Boudewijnstadion. Dat kwam de voorbije maanden echter niet al te positief in het nieuws.

LEES OOK: ‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Grasmat van Heizel ligt er weer goed bij

De laatste keer dat er in het nationaal stadion gevoetbald werd, was op 13 februari. Toen speelde Union er zijn heenwedstrijd in de play-offs van de Europa League tegen Ajax en er was toen zeer veel te doen over de erbarmelijke staat van de grasmat.

Het Nieuwsblad weet dat het intussen echter een pak beter gaat met het veld van de Heizel. Door de Europese uitschakeling van Union en het feit dat RSCA Futures voor haar thuiswedstrijden onderdak vond in Deinze kreeg de mat enkele maanden rust en kon ze bijgezaaid worden.

Bekerfinale in optimale omstandigheden

"We kunnen de spelers geruststellen: ze gaan hier een topfinale kunnen afwerken", verzekert greenkeeper Damien François dan ook. "De mensen van de voetbalbond zijn tevreden en ook de greenkeepers van Club Brugge en Anderlecht, die hier eind maart op uitnodiging waren, gaven positieve feedback. Intussen zijn we weer drie zonnige weken verder en ligt het er in mijn ogen geweldig bij."

Dat is dus goed nieuws voor Club en Anderlecht, die hun finale in ideale omstandigheden kunnen spelen. Ook de Rode Duivels kunnen opgelucht ademhalen. Zij spelen er begin juni hun WK-kwalificatiewedstrijd tegen Wales, nadat ze in maart nog uitweken naar Genk.

Denk je dat de mat goed zal blijven?

Meest recent

‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

58
58
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

201
201
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

18
18
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

38
38
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

49
49
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

145
145
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

33
33
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

12
12
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

34
34
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

303
303
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

163
163
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

108
108
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

497
497
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

463
463
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

153
153
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

86
86
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

85
85
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

191
191
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

74
74
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

123
123
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

421
421
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

198
198
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

111
111
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

338
338

Meer sportnieuws