Hugo Broos kondigt datum van afscheid aan

door
Hugo Broos kondigt datum van afscheid aan

Vorig seizoen viel zijn naam nog even als mogelijke technisch directeur van Club Brugge, maar uiteindelijk is het toch al een hele tijd geleden dat we Hugo Broos nog aan het werk gezien hebben in België. Het lijkt erop dat de trainer ook niet meer in ons land aan de slag zal gaan.

Sinds mei 2021 is Broos aan de slag als bondscoach van Zuid-Afrika. Ook dat avontuur is echter geen al te lang leven meer beschoren. In MIDMID kondigt de intussen al 73-jarige trainer aan dat hij al weet wanneer hij ermee gaat stoppen.

LEES OOK: Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Broos zet in 2026 punt achter trainerscarrière

"Ofwel stop ik in januari, als we niet gekwalificeerd zijn voor de wereldbeker. Of anders stop ik na de wereldbeker", laat hij immers weten. Broos ligt momenteel wel op koers om zich met Zuid-Afrika te plaatsen voor het WK. Na zes matchen staat zijn ploeg aan de leiding in zijn kwalificatiegroep met vijf punten voorsprong.

"Stoppen zal ook echt stoppen zijn", geeft hij bovendien mee. "De job als coach is dan gedaan. Ik weet dat ik dat al een paar keer gezegd heb, maar deze keer is het definitief."

Eindwinst in Africa Cup als hoogtepunt

Als Broos er in 2026 mee stopt, dan zal hij maar liefst 38 jaar aan de slag geweest zijn als trainer. Hij begon zijn trainerscarrière immers in 1988. In die periode was hij aan de slag bij RWDM, Club Brugge, Moeskroen, Anderlecht, KRC Genk, Panserraikos, Trabzonspor, Zulte Waregem, Al-Jazira, JS Kabylie, Hussein Dey, Kameroen, KV Oostende en Zuid-Afrika. Hij vulde zijn palmares ook flink.

Broos pakte in eigen land met Club Brugge twee titels en twee bekers en werd ook nog één keer kampioen met Anderlecht. Het hoogtepunt van zijn loopbaan kwam misschien echter wel in 2017, toen hij met Kameroen de Africa Cup won.

Jammer dat hij ermee stopt?

Meest recent

KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

1
1
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

4
4
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

43
43
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

25
25
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

78
78
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

269
269
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

145
145
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

275
275
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

173
173
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

121
121
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

323
323
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

524
524
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

208
208
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

247
247
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

107
107
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

157
157
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

392
392
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

689
689
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

311
311
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

123
123
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

247
247
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

148
148
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

161
161
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

318
318

Meer sportnieuws