Hugo Broos kondigt datum van afscheid aan

door
Hugo Broos kondigt datum van afscheid aan

Vorig seizoen viel zijn naam nog even als mogelijke technisch directeur van Club Brugge, maar uiteindelijk is het toch al een hele tijd geleden dat we Hugo Broos nog aan het werk gezien hebben in België. Het lijkt erop dat de trainer ook niet meer in ons land aan de slag zal gaan.

Sinds mei 2021 is Broos aan de slag als bondscoach van Zuid-Afrika. Ook dat avontuur is echter geen al te lang leven meer beschoren. In MIDMID kondigt de intussen al 73-jarige trainer aan dat hij al weet wanneer hij ermee gaat stoppen.

Broos zet in 2026 punt achter trainerscarrière

"Ofwel stop ik in januari, als we niet gekwalificeerd zijn voor de wereldbeker. Of anders stop ik na de wereldbeker", laat hij immers weten. Broos ligt momenteel wel op koers om zich met Zuid-Afrika te plaatsen voor het WK. Na zes matchen staat zijn ploeg aan de leiding in zijn kwalificatiegroep met vijf punten voorsprong.

"Stoppen zal ook echt stoppen zijn", geeft hij bovendien mee. "De job als coach is dan gedaan. Ik weet dat ik dat al een paar keer gezegd heb, maar deze keer is het definitief."

Eindwinst in Africa Cup als hoogtepunt

Als Broos er in 2026 mee stopt, dan zal hij maar liefst 38 jaar aan de slag geweest zijn als trainer. Hij begon zijn trainerscarrière immers in 1988. In die periode was hij aan de slag bij RWDM, Club Brugge, Moeskroen, Anderlecht, KRC Genk, Panserraikos, Trabzonspor, Zulte Waregem, Al-Jazira, JS Kabylie, Hussein Dey, Kameroen, KV Oostende en Zuid-Afrika. Hij vulde zijn palmares ook flink.

Broos pakte in eigen land met Club Brugge twee titels en twee bekers en werd ook nog één keer kampioen met Anderlecht. Het hoogtepunt van zijn loopbaan kwam misschien echter wel in 2017, toen hij met Kameroen de Africa Cup won.

Jammer dat hij ermee stopt?

Meest recent

'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

1
1
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

98
98
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

82
82
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

47
47
Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Union SG wist zaterdagavond zijn leidersplaats met succes te verdedigen en won op eigen veld met 2-1 ...

97
97
Anderlecht met rug tegen muur: "Als ze Schreuder echt willen ..."

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

352
352
Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

40
40
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

60
60
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

321
321
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

137
137
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

45
45
Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

172
172
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

205
205
Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

In 2013 stond Zulte dicht bij een gigantische stunt. Francky Dury kon kampioen spelen met Zulte ...

294
294
Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

Matte Smets komt volledig boven water bij KRC Genk. De centrale verdediger was door de mindere ...

264
264
Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

De MLS is opnieuw begonnen en in de Verenigde Staten vond er meteen een enorme verrassing plaats. ...

47
47
Van Gucht en partner verrassen iedereen met groot babynieuws

Nog maar eens onverwacht nieuw uit Ruben Van Gucht-land. Een week na de storm die over zijn huwelijk ...

107
107
'Union SG droomt van megadeal met Liverpool'

Bij Union SG zijn ze dit seizoen weer uitstekend bezig. Het voetbal is niet geweldig, de resultaten ...

127
127
Knaltransfer Neerpede-product: "Hoop stap te zetten"

Bij RSC Anderlecht hebben ze héél veel talent in de jeugdopleiding en niet iedereen ...

93
93
Belg leeft op na vertrek bij Genk: "Dit voetbal ligt me beter"

Bij KRC Genk lieten ze in januari Luca Oyen vertrekken naar sc Heerenveen, aangezien hij geen ...

312
312
Janssen en Oosting balen: "Dit is wreed"

Royal Antwerp FC speelde eindelijk nog eens een goede partij, maar verloor wel met 2-1 van Union SG. ...

224
224
‘Anderlecht is het kotsbeu: speler wordt koud gedumpt’

Bij Anderlecht is het klaar. Wat begon als een snelle huuroplossing achterin, is in enkele maanden ...

568
568
Straffe Verschaeren zet de jacht in op Scifo & co

Yari Verschaeren kan vandaag geschiedenis schrijven bij RSC Anderlecht. De 24-jarige middenvelder ...

155
155
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

51
51
'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

David Beckham maakte als co-eigenaar van Inter Miami een wereldproduct. Dat komt vooral door het ...

68
68

Meer sportnieuws