Hugo Broos kondigt datum van afscheid aan

56 stemmen
Hugo Broos kondigt datum van afscheid aan

Vorig seizoen viel zijn naam nog even als mogelijke technisch directeur van Club Brugge, maar uiteindelijk is het toch al een hele tijd geleden dat we Hugo Broos nog aan het werk gezien hebben in België. Het lijkt erop dat de trainer ook niet meer in ons land aan de slag zal gaan.

Sinds mei 2021 is Broos aan de slag als bondscoach van Zuid-Afrika. Ook dat avontuur is echter geen al te lang leven meer beschoren. In MIDMID kondigt de intussen al 73-jarige trainer aan dat hij al weet wanneer hij ermee gaat stoppen.

Broos zet in 2026 punt achter trainerscarrière

"Ofwel stop ik in januari, als we niet gekwalificeerd zijn voor de wereldbeker. Of anders stop ik na de wereldbeker", laat hij immers weten. Broos ligt momenteel wel op koers om zich met Zuid-Afrika te plaatsen voor het WK. Na zes matchen staat zijn ploeg aan de leiding in zijn kwalificatiegroep met vijf punten voorsprong.

"Stoppen zal ook echt stoppen zijn", geeft hij bovendien mee. "De job als coach is dan gedaan. Ik weet dat ik dat al een paar keer gezegd heb, maar deze keer is het definitief."

Eindwinst in Africa Cup als hoogtepunt

Als Broos er in 2026 mee stopt, dan zal hij maar liefst 38 jaar aan de slag geweest zijn als trainer. Hij begon zijn trainerscarrière immers in 1988. In die periode was hij aan de slag bij RWDM, Club Brugge, Moeskroen, Anderlecht, KRC Genk, Panserraikos, Trabzonspor, Zulte Waregem, Al-Jazira, JS Kabylie, Hussein Dey, Kameroen, KV Oostende en Zuid-Afrika. Hij vulde zijn palmares ook flink.

Broos pakte in eigen land met Club Brugge twee titels en twee bekers en werd ook nog één keer kampioen met Anderlecht. Het hoogtepunt van zijn loopbaan kwam misschien echter wel in 2017, toen hij met Kameroen de Africa Cup won.

Jammer dat hij ermee stopt?

Meest recent

'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

24
24
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

43
43
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

98
98
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

78
78
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

38
38
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

116
116
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

513
513
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

106
106
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

353
353
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

460
460
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

315
315
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

227
227
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

198
198
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

60
60
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

73
73
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

253
253
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

59
59
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

272
272
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

101
101
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

427
427
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

425
425
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

185
185
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

243
243
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

429
429
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

60
60

Meer sportnieuws