Hugo Broos kondigt datum van afscheid aan

door
Hugo Broos kondigt datum van afscheid aan

Vorig seizoen viel zijn naam nog even als mogelijke technisch directeur van Club Brugge, maar uiteindelijk is het toch al een hele tijd geleden dat we Hugo Broos nog aan het werk gezien hebben in België. Het lijkt erop dat de trainer ook niet meer in ons land aan de slag zal gaan.

Sinds mei 2021 is Broos aan de slag als bondscoach van Zuid-Afrika. Ook dat avontuur is echter geen al te lang leven meer beschoren. In MIDMID kondigt de intussen al 73-jarige trainer aan dat hij al weet wanneer hij ermee gaat stoppen.

Broos zet in 2026 punt achter trainerscarrière

"Ofwel stop ik in januari, als we niet gekwalificeerd zijn voor de wereldbeker. Of anders stop ik na de wereldbeker", laat hij immers weten. Broos ligt momenteel wel op koers om zich met Zuid-Afrika te plaatsen voor het WK. Na zes matchen staat zijn ploeg aan de leiding in zijn kwalificatiegroep met vijf punten voorsprong.

"Stoppen zal ook echt stoppen zijn", geeft hij bovendien mee. "De job als coach is dan gedaan. Ik weet dat ik dat al een paar keer gezegd heb, maar deze keer is het definitief."

Eindwinst in Africa Cup als hoogtepunt

Als Broos er in 2026 mee stopt, dan zal hij maar liefst 38 jaar aan de slag geweest zijn als trainer. Hij begon zijn trainerscarrière immers in 1988. In die periode was hij aan de slag bij RWDM, Club Brugge, Moeskroen, Anderlecht, KRC Genk, Panserraikos, Trabzonspor, Zulte Waregem, Al-Jazira, JS Kabylie, Hussein Dey, Kameroen, KV Oostende en Zuid-Afrika. Hij vulde zijn palmares ook flink.

Broos pakte in eigen land met Club Brugge twee titels en twee bekers en werd ook nog één keer kampioen met Anderlecht. Het hoogtepunt van zijn loopbaan kwam misschien echter wel in 2017, toen hij met Kameroen de Africa Cup won.

Jammer dat hij ermee stopt?

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

52
52
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

17
17
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

31
31
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

140
140
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

198
198
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

169
169
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

263
263
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

78
78
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

171
171
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

174
174
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

950
950
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

80
80
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

115
115
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

338
338
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

143
143
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

483
483
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

48
48
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

201
201
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

239
239
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

271
271
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

172
172
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

208
208
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

427
427
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

710
710

Meer sportnieuws