Hugo Broos kondigt datum van afscheid aan

door
Hugo Broos kondigt datum van afscheid aan

Vorig seizoen viel zijn naam nog even als mogelijke technisch directeur van Club Brugge, maar uiteindelijk is het toch al een hele tijd geleden dat we Hugo Broos nog aan het werk gezien hebben in België. Het lijkt erop dat de trainer ook niet meer in ons land aan de slag zal gaan.

Sinds mei 2021 is Broos aan de slag als bondscoach van Zuid-Afrika. Ook dat avontuur is echter geen al te lang leven meer beschoren. In MIDMID kondigt de intussen al 73-jarige trainer aan dat hij al weet wanneer hij ermee gaat stoppen.

LEES OOK: Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Broos zet in 2026 punt achter trainerscarrière

"Ofwel stop ik in januari, als we niet gekwalificeerd zijn voor de wereldbeker. Of anders stop ik na de wereldbeker", laat hij immers weten. Broos ligt momenteel wel op koers om zich met Zuid-Afrika te plaatsen voor het WK. Na zes matchen staat zijn ploeg aan de leiding in zijn kwalificatiegroep met vijf punten voorsprong.

"Stoppen zal ook echt stoppen zijn", geeft hij bovendien mee. "De job als coach is dan gedaan. Ik weet dat ik dat al een paar keer gezegd heb, maar deze keer is het definitief."

Eindwinst in Africa Cup als hoogtepunt

Als Broos er in 2026 mee stopt, dan zal hij maar liefst 38 jaar aan de slag geweest zijn als trainer. Hij begon zijn trainerscarrière immers in 1988. In die periode was hij aan de slag bij RWDM, Club Brugge, Moeskroen, Anderlecht, KRC Genk, Panserraikos, Trabzonspor, Zulte Waregem, Al-Jazira, JS Kabylie, Hussein Dey, Kameroen, KV Oostende en Zuid-Afrika. Hij vulde zijn palmares ook flink.

Broos pakte in eigen land met Club Brugge twee titels en twee bekers en werd ook nog één keer kampioen met Anderlecht. Het hoogtepunt van zijn loopbaan kwam misschien echter wel in 2017, toen hij met Kameroen de Africa Cup won.

Jammer dat hij ermee stopt?

Meest recent

'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

13
13
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

29
29
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

156
156
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

151
151
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

81
81
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

243
243
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

60
60
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

239
239
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

93
93
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

75
75
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

164
164
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

200
200
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

472
472
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

108
108
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

76
76
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

184
184
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

674
674
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

274
274
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

251
251
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

849
849
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

406
406
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

151
151
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

149
149
Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

KRC Genk deed donderdag een uitstekende zaak. Het boekte eindelijk zijn eerste zege onder Nicky ...

163
163

Meer sportnieuws