'Peperduur trio richting exit? Club Brugge hakt knopen door'

641
'Peperduur trio richting exit? Club Brugge hakt knopen door'

Club Brugge levert reeds jaren voortreffelijk werk op de transfermarkt, maar uiteraard blijkt niet elke aanwinst een schot in de roos. Hoewel enkele nieuwkomers hun stempel nog moeten drukken valt huidig sportief directeur Dévy Rigaux voorlopig weliswaar nog weinig te verwijten. Zijn voorganger Vincent Mannaert sloeg de bal echter een paar keer mis.

Zonder afbreuk te doen aan de verdiensten van de voormalig CEO, die Blauw-Zwart samen met Bart Verhaeghe terug naar de top loodste, waren niet al zijn transfers voltreffers. Het bekendste voorbeeld is natuurlijk recordaankoop Roman Yaremchuk, maar ook een aantal andere dure transfers bleken de afgelopen mercato's geen onverdeeld succes. In de huidige kern legde Club opgeteld bijvoorbeeld een twintigtal miljoen op tafel voor Casper Nielsen, Hugo Vetlesen en Michal Skoras.

LEES OOK: Verhaeghe blaast megadeal Club Brugge zelf op: 45 miljoen

Herkansing voor Skoras

Die eerste werd bijna drie jaar geleden voor ongeveer 7,5 miljoen weggeplukt bij Union, min of meer dezelfde som die een jaar later nog eens werd neergeteld om het middenveld te versterken met Vetlesen. Diezelfde zomer kostte Skoras een zestal miljoen. Stuk voor stuk beleefden ze al goede momenten in Jan Breydel: Nielsen was af en toe belangrijk in de Champions League, terwijl Vetlesen en Skoras vorig jaar in de play-offs na een mindere periode plots weer hun duivels ontbonden.

Een scenario dat ze in de huidige editie nog eens hopen te herhalen, al blijkt dat eenvoudiger gezegd dan gedaan. Tot dusver had alleen Skoras impact. Na zijn gretige invalbeurt tegen KRC Genk lijkt een exit van de Poolse winger ondanks de nodige buitenlandse interesse momenteel dan ook van de baan. Sowieso wil Club hem louter van de hand doen als het een deel van haar investering recupereert. Hoewel hij weinig aan de bak komt aast Skoras zelf bovendien niet op een transfer.

Nielsen & Vetlesen out?

Vermits hij nog tot medio 2027 vastligt, en zelf dus niet zijn zinnen op een vertrek heeft gezet, hebben beide partijen dan ook weinig haast om afscheid van mekaar te nemen. Dan is Nielsen zijn toekomst in Westkapelle een ander verhaal. Vermits de Deen zijn laatste contractjaar ingaat, en het in de PO's moest stellen met twee korte invalbeurten, lijkt een oplossing zich op te dringen. Dat wordt intussen ook bevestigd door Het Laatste Nieuws, dat hem als "een overbodige pion" beschouwt.

Hetzelfde geldt volgens de krant voor Vetlesen, die de afgelopen weken zelfs telkens aan de bank gekluisterd bleef. Ondanks zijn aardige start in Brugge lijkt een vertrek dan ook waarschijnlijker dan een verlengd verblijf, zeker indien Ardon Jashari op post blijft. Met ook nog Raphael Onyedika die rijp lijkt om een stap hogerop te zetten is er dan wel werk aan de winkel op het middenveld, waar Rigaux en co alvast snel de komst van Ludovit Reis willen afronden. Wordt ongetwijfeld vervolgd.

Wie kan Club eventueel nog het best gebruiken?

Meest recent

Union kondigt nog late vertrekker aan

Union heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten. Aan inkomende zijde lijkt het huiswerk er ...

19
19
Charleroi shopt in Premier League, STVV haalt nog WK-ganger

Charleroi is voorlopig dé verrassing van het seizoensbegin in de Jupiler Pro League. De ...

12
12
'Transfersoap Fofana eindelijk voorbij: transfersom bekend'

Er ontspon zich deze zomer een heuse transfersoap rond Malick Fofana. Ondanks een seizoen dat ...

28
28
Ordoñez doet boekje open over gemiste transfer en blessure

Bij Club Brugge lijken ze behoudens grote verrassingen klaar te zijn met hun mercato. Het zag deze ...

59
59
Genk slijt overbodige pion, Antwerp shopt bij Barça

In ons land is de transfermarkt in principe nog enkele dagen open, maar toch ronden ook heel wat ...

55
55
Toptransfer voor David, Man City haalt nog een winger

In de grote competities worden op de valreep nog heel wat transfers afgesloten, waarbij ook de ...

48
48
'Sibierski tovert nog verrassende middenvelder uit hoed'

Het is nog een bijzonder druk einde van de transferperiode voor Anderlecht. Dat wist dinsdag met ...

531
531
'Fofana maakt keuze na bizarre transfersituatie'

Het werd voor Malick Fofana nog een zeer drukke deadline day, want de flankaanvaller staat op het ...

104
104
Stassin heeft op de valreep knaltransfer nog beet

In vele landen sluit de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren en dus worden er op de valreep nog ...

64
64
Peter Vandenbempt's onthulling slaat in als een bom

Peter Vandenbempt kennen we vandaag als één van de vertrouwde stemmen van het ...

144
144
KRC Genk maakt vertrek van Steuckers wereldkundig

KRC Genk heeft een oplossing gevonden voor Jarne Steuckers. De linkspoot zat volledig op een ...

143
143
Anderlecht heeft prijs: ervaren verdediger voorgesteld

Antoine Sibierski is bezig aan een heel actieve zomermercato bij RSC Anderlecht. De Fransman heeft ...

397
397
Juventus verwent fans met absolute toptransfer

Juventus is met een zes op zes goed begonnen in de Serie A, maar het is duidelijk dat er nog ...

66
66
KRC Genk en Liverpool maken megadeal bekend

Liverpool en KRC Genk hebben zopas de toptransfer van Lucca Brughmans meegedeeld. Genk ontvangt 33 ...

228
228
‘Van Bommel gooit De Bruyne per direct uit basis’

Mark van Bommel heeft zijn eerste gevoelige knoop bij de Rode Duivels al doorgehakt. Kevin De Bruyne ...

1213
1213
Standard maakt terugkeer publiekslieveling bekend

Standard kent een zeer drukke transferdag. De Rouches lieten Thomas Henry en Timothé Nkada ...

154
154
Tedesco haalt volgende Belg in huis

Domenico Tedesco heeft na Arthur Theate nog een Belgische speler aan de kern toegevoegd bij Bologna. ...

28
28
Westerlo raast door en heeft volgende speler te pakken

KVC Westerlo kent een héél drukke zomermercato. De Kemphanen hebben ondertussen hun ...

27
27
Fernandez-Pardo haalt slag thuis: "Hij wilde mij graag"

Matias Fernandez-Pardo heeft eindelijk zijn transfer helemaal beet. De Belgische aanvaller tekende ...

51
51
Hayen verwelkomt Belgische winger bij Burnley

Nicky Hayen is met een 1 op 9 zeer pover begonnen aan het seizoen bij Burnley. De Engelse ...

32
32
Twee vertrekkers bij Standard, aanwinst onderweg

Sportief directeur Marc Wilmots kent nog drukke dagen bij Standard. Hij heeft vandaag alvast nog ...

55
55
Romano kondigt zéér verrassende transfer Anderlecht aan

RSC Anderlecht heeft een volgende aanwinst beet. Transferspecialist Fabrizio Romano komt met zeer ...

542
542
Beveren haalt uit, vertrekkers bij Cercle en Zulte Waregem

Officieel transfernieuws bij SK Beveren en Zulte Waregem. Op de Freethiel hebben ze een nieuwe ...

97
97
'Uitgaand verkeer bij Anderlecht, Antwerp & Club Brugge'

Een handvol dagen voor de transfermarkt zijn deuren onherroepelijk weer sluit, draait de ...

395
395
'Plottwist bij AA Gent: Dean blijft alsnog op post'

Met de kwalificatie voor de Conference League en een vlekkeloze negen op negen mag AA Gent ...

195
195

Meer sportnieuws