'Peperduur trio richting exit? Club Brugge hakt knopen door'

641
'Peperduur trio richting exit? Club Brugge hakt knopen door'

Club Brugge levert reeds jaren voortreffelijk werk op de transfermarkt, maar uiteraard blijkt niet elke aanwinst een schot in de roos. Hoewel enkele nieuwkomers hun stempel nog moeten drukken valt huidig sportief directeur Dévy Rigaux voorlopig weliswaar nog weinig te verwijten. Zijn voorganger Vincent Mannaert sloeg de bal echter een paar keer mis.

Zonder afbreuk te doen aan de verdiensten van de voormalig CEO, die Blauw-Zwart samen met Bart Verhaeghe terug naar de top loodste, waren niet al zijn transfers voltreffers. Het bekendste voorbeeld is natuurlijk recordaankoop Roman Yaremchuk, maar ook een aantal andere dure transfers bleken de afgelopen mercato's geen onverdeeld succes. In de huidige kern legde Club opgeteld bijvoorbeeld een twintigtal miljoen op tafel voor Casper Nielsen, Hugo Vetlesen en Michal Skoras.

LEES OOK: 'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

Herkansing voor Skoras

Die eerste werd bijna drie jaar geleden voor ongeveer 7,5 miljoen weggeplukt bij Union, min of meer dezelfde som die een jaar later nog eens werd neergeteld om het middenveld te versterken met Vetlesen. Diezelfde zomer kostte Skoras een zestal miljoen. Stuk voor stuk beleefden ze al goede momenten in Jan Breydel: Nielsen was af en toe belangrijk in de Champions League, terwijl Vetlesen en Skoras vorig jaar in de play-offs na een mindere periode plots weer hun duivels ontbonden.

Een scenario dat ze in de huidige editie nog eens hopen te herhalen, al blijkt dat eenvoudiger gezegd dan gedaan. Tot dusver had alleen Skoras impact. Na zijn gretige invalbeurt tegen KRC Genk lijkt een exit van de Poolse winger ondanks de nodige buitenlandse interesse momenteel dan ook van de baan. Sowieso wil Club hem louter van de hand doen als het een deel van haar investering recupereert. Hoewel hij weinig aan de bak komt aast Skoras zelf bovendien niet op een transfer.

Nielsen & Vetlesen out?

Vermits hij nog tot medio 2027 vastligt, en zelf dus niet zijn zinnen op een vertrek heeft gezet, hebben beide partijen dan ook weinig haast om afscheid van mekaar te nemen. Dan is Nielsen zijn toekomst in Westkapelle een ander verhaal. Vermits de Deen zijn laatste contractjaar ingaat, en het in de PO's moest stellen met twee korte invalbeurten, lijkt een oplossing zich op te dringen. Dat wordt intussen ook bevestigd door Het Laatste Nieuws, dat hem als "een overbodige pion" beschouwt.

Hetzelfde geldt volgens de krant voor Vetlesen, die de afgelopen weken zelfs telkens aan de bank gekluisterd bleef. Ondanks zijn aardige start in Brugge lijkt een vertrek dan ook waarschijnlijker dan een verlengd verblijf, zeker indien Ardon Jashari op post blijft. Met ook nog Raphael Onyedika die rijp lijkt om een stap hogerop te zetten is er dan wel werk aan de winkel op het middenveld, waar Rigaux en co alvast snel de komst van Ludovit Reis willen afronden. Wordt ongetwijfeld vervolgd.

Wie kan Club eventueel nog het best gebruiken?

Meest recent

Verhaeghe grijpt eerste keer in: kleedkamer krijg keiharde boodschap

Club Brugge is degelijk aan het seizoen begonnen, maar er is zeker nog heel wat ruimte voor ...

5
5
Antwerp-aanwinst zakt door ijs: "Ongelooflijk hoe moeilijk"

Na een hoopgevende competitiestart, staat Antwerp FC weer met beide voeten op de grond. Zo werd in ...

57
57
Plottwist Stroeykens: 'RSCA ontvangt opzienbarend transfervoorstel'

Mario Stroeykens dreigt steeds verder op een zijspoor te belanden bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

153
153
Allegri heeft genoeg gezien: radicale De Bruyne-ingreep

Kevin De Bruyne is vrij moeizaam aan het seizoen begonnen bij SSC Napoli. Na drie officiële ...

91
91
Philippe Albert verbaast: "Hij is de beste aanwinst in de JPL"

De transfermakt is ook in België weer voor enkele maanden achter slot en grendel gegaan. ...

131
131
Anderlecht stevig op plaats gezet: "Zij zijn van andere grootorde"

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

358
358
'Toekomst Courtois: Real zet opvolgingsplan in werking'

Recordhouder Real Madrid zet vanaf deze week zijn queeste in om opnieuw succes te oogsten in de ...

121
121
‘Sommer bezorgt Club Brugge levensgroot probleem’

Yann Sommer houdt Club Brugge overeind, maar net daarin schuilt een probleem voor Ivan Leko. De ...

354
354
'Verguisde Stroeykens slikt volgende dreun bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een behoorlijk specactulaire mercato achter de rug, maar vond niet voor ...

334
334
Genk slaat voltreffer op transfermarkt: "Week na week"

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

339
339
UCL van start! Leko hakt laatste knoop door in Brugse basiself

De League Phase in de Champions League kan beginnen! En het is zowaar Club Brugge dat de nieuwe ...

140
140
'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

270
270
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

654
654
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

231
231
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

665
665
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

98
98
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

288
288
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

731
731
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

225
225
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

539
539
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

142
142
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

474
474
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

385
385
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

102
102
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

458
458

Meer sportnieuws