'Peperduur trio richting exit? Club Brugge hakt knopen door'

641
'Peperduur trio richting exit? Club Brugge hakt knopen door'

Club Brugge levert reeds jaren voortreffelijk werk op de transfermarkt, maar uiteraard blijkt niet elke aanwinst een schot in de roos. Hoewel enkele nieuwkomers hun stempel nog moeten drukken valt huidig sportief directeur Dévy Rigaux voorlopig weliswaar nog weinig te verwijten. Zijn voorganger Vincent Mannaert sloeg de bal echter een paar keer mis.

Zonder afbreuk te doen aan de verdiensten van de voormalig CEO, die Blauw-Zwart samen met Bart Verhaeghe terug naar de top loodste, waren niet al zijn transfers voltreffers. Het bekendste voorbeeld is natuurlijk recordaankoop Roman Yaremchuk, maar ook een aantal andere dure transfers bleken de afgelopen mercato's geen onverdeeld succes. In de huidige kern legde Club opgeteld bijvoorbeeld een twintigtal miljoen op tafel voor Casper Nielsen, Hugo Vetlesen en Michal Skoras.

LEES OOK: Club gehavend naar Milaan: de vier alternatieven voor Forbs

Herkansing voor Skoras

Die eerste werd bijna drie jaar geleden voor ongeveer 7,5 miljoen weggeplukt bij Union, min of meer dezelfde som die een jaar later nog eens werd neergeteld om het middenveld te versterken met Vetlesen. Diezelfde zomer kostte Skoras een zestal miljoen. Stuk voor stuk beleefden ze al goede momenten in Jan Breydel: Nielsen was af en toe belangrijk in de Champions League, terwijl Vetlesen en Skoras vorig jaar in de play-offs na een mindere periode plots weer hun duivels ontbonden.

Een scenario dat ze in de huidige editie nog eens hopen te herhalen, al blijkt dat eenvoudiger gezegd dan gedaan. Tot dusver had alleen Skoras impact. Na zijn gretige invalbeurt tegen KRC Genk lijkt een exit van de Poolse winger ondanks de nodige buitenlandse interesse momenteel dan ook van de baan. Sowieso wil Club hem louter van de hand doen als het een deel van haar investering recupereert. Hoewel hij weinig aan de bak komt aast Skoras zelf bovendien niet op een transfer.

Nielsen & Vetlesen out?

Vermits hij nog tot medio 2027 vastligt, en zelf dus niet zijn zinnen op een vertrek heeft gezet, hebben beide partijen dan ook weinig haast om afscheid van mekaar te nemen. Dan is Nielsen zijn toekomst in Westkapelle een ander verhaal. Vermits de Deen zijn laatste contractjaar ingaat, en het in de PO's moest stellen met twee korte invalbeurten, lijkt een oplossing zich op te dringen. Dat wordt intussen ook bevestigd door Het Laatste Nieuws, dat hem als "een overbodige pion" beschouwt.

Hetzelfde geldt volgens de krant voor Vetlesen, die de afgelopen weken zelfs telkens aan de bank gekluisterd bleef. Ondanks zijn aardige start in Brugge lijkt een vertrek dan ook waarschijnlijker dan een verlengd verblijf, zeker indien Ardon Jashari op post blijft. Met ook nog Raphael Onyedika die rijp lijkt om een stap hogerop te zetten is er dan wel werk aan de winkel op het middenveld, waar Rigaux en co alvast snel de komst van Ludovit Reis willen afronden. Wordt ongetwijfeld vervolgd.

Wie kan Club eventueel nog het best gebruiken?

Meest recent

Lukaku krijgt ervan langs: harde woorden na Fenerbahçe-drama

Het is woensdag voor veel Belgen in de Champions League alweer geen fijne avond geworden. De ...

19
19
'Sancho vindt eindelijk onderdak bij verbazende club'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro voor hem op tafel en leek hij op weg om ...

16
16
Jan Boskamp beleefde pure waanzin: "Ik wist niet wat ik zag"

STVV komt vanavond in de Conference League in actie tegen FC Iberia 1999 uit Georgië. Een ploeg ...

31
31
De Coninck ziet extra troef voor nieuwe recorddeal Club

Club Brugge verstevigde deze week zijn reputatie op het Europese toneel nog wat meer met een zeer ...

66
66
Vinicius slaat terug na zware sanctie en tonnen kritiek

Real Madrid pakte woensdagavond een belangrijke zege in de Champions League, door na een late ...

40
40
Pijnlijk: 'Anderlecht verkoos flop boven wereldkampioen'

Anderlecht neemt het om 21u in de Europa League op tegen Dinamo Zagreb. De laatste keer dat ...

100
100
'AA Gent droomt van monsterdeal: jackpot lonkt'

AA Gent blijft dit seizoen maar verbazen en prijkt ook na acht speeldagen nog steeds aan de leiding ...

105
105
Toby Alderweireld opnieuw doelwit: rechtbank velt stevig oordeel

Een waakhond die drie indringers wegjaagt, een vluchtwagen die in een gracht belandt en twee gewonde ...

71
71
'Anderlecht is het beu: Januzaj kan per direct tekenen'

Vitor Bruno stond te koken langs de lijn toen zijn nieuwe spelmaker een corner over alle koppen ...

336
336
Keiharde kritiek na Cercle: Vitor Bruno steekt tirade af

Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de league phase van de Europa ...

72
72
Zorgen om Godts: Alderweireld en Degryse vellen hard verdict

Manchester City en Paris Saint-Germain zorgden woensdagavond voor spektakel in de Champions League, ...

257
257
'Antwerp vindt eerste vervanger voor Overmars'

Antwerp kreeg in september een stevige tegenvaller te verwerken, want kort na het einde van de ...

109
109
Courtois jubelt na remontada: "Ik droomde ervan"

Real Madrid heeft woensdagavond maar net kunnen afwenden dat het in een crisis zou belanden. In de ...

34
34
Van held naar 4/10: Doku hard aangepakt na zwak optreden

Jérémy Doku was afgelopen weekend nog de grote uitblinker bij Manchester City. Maar ...

136
136
Puzzelwerk Hubert: Union zwáár gehavend tegen Sociedad

Union SG is sterk begonnen aan zijn campagne in de Europa League. Maar donderdag wacht opnieuw een ...

39
39
UCL: PSG wint op City, enorme comeback Real én afgang Lukaku

In de Champions League heeft Paris Saint-Germain dé affiche van de tweede speeldag gewonnen. ...

111
111
'Recordtransfer Tresoldi: speciale clausule duikt plots op'

Nicolo Tresoldi siert daags na zijn exploot in het Giuseppe Meazza-stadion de Europese headlines. ...

729
729
Bruno meldt opsteker: minstens drie wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

245
245
Bommetje bij kwakkelend United: Rooney slaat terug

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

76
76
Herrijzenis bij Club: "Belangrijkste speler voor Leko"

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

422
422
Europees voetbal op TV: 'Canal+ onderhandelt met Vlaamse zender'

Dit seizoen is het Europese voetbal in België nog te zien op de vertrouwde zenders van de ...

253
253
UCL: Liverpool wint duel met 9 goals; knappe zege Feyenoord

In de Champions League heeft Liverpool FC stevig uitgehaald. Na onder meer een hattrick van Bradley ...

45
45
Leko lyrisch: Europese toptransfer voor Club Brugge

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

487
487
Kippenvel in Engeland: De Cuyper is nieuwe 100 miljoen-man

Vier maanden geleden schreef men op een Engelse website dat Maxim De Cuyper niet kon verdedigen. ...

630
630
Real krijgt mokerslag voor Clasico: keihard verdict Vinicius

Real Madrid bleef in de twee vorige seizoenen telkens met lege handen achter en snakt dus naar een ...

80
80

Meer sportnieuws