'Peperduur trio richting exit? Club Brugge hakt knopen door'

641
'Peperduur trio richting exit? Club Brugge hakt knopen door'

Club Brugge levert reeds jaren voortreffelijk werk op de transfermarkt, maar uiteraard blijkt niet elke aanwinst een schot in de roos. Hoewel enkele nieuwkomers hun stempel nog moeten drukken valt huidig sportief directeur Dévy Rigaux voorlopig weliswaar nog weinig te verwijten. Zijn voorganger Vincent Mannaert sloeg de bal echter een paar keer mis.

Zonder afbreuk te doen aan de verdiensten van de voormalig CEO, die Blauw-Zwart samen met Bart Verhaeghe terug naar de top loodste, waren niet al zijn transfers voltreffers. Het bekendste voorbeeld is natuurlijk recordaankoop Roman Yaremchuk, maar ook een aantal andere dure transfers bleken de afgelopen mercato's geen onverdeeld succes. In de huidige kern legde Club opgeteld bijvoorbeeld een twintigtal miljoen op tafel voor Casper Nielsen, Hugo Vetlesen en Michal Skoras.

LEES OOK: 'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

Herkansing voor Skoras

Die eerste werd bijna drie jaar geleden voor ongeveer 7,5 miljoen weggeplukt bij Union, min of meer dezelfde som die een jaar later nog eens werd neergeteld om het middenveld te versterken met Vetlesen. Diezelfde zomer kostte Skoras een zestal miljoen. Stuk voor stuk beleefden ze al goede momenten in Jan Breydel: Nielsen was af en toe belangrijk in de Champions League, terwijl Vetlesen en Skoras vorig jaar in de play-offs na een mindere periode plots weer hun duivels ontbonden.

Een scenario dat ze in de huidige editie nog eens hopen te herhalen, al blijkt dat eenvoudiger gezegd dan gedaan. Tot dusver had alleen Skoras impact. Na zijn gretige invalbeurt tegen KRC Genk lijkt een exit van de Poolse winger ondanks de nodige buitenlandse interesse momenteel dan ook van de baan. Sowieso wil Club hem louter van de hand doen als het een deel van haar investering recupereert. Hoewel hij weinig aan de bak komt aast Skoras zelf bovendien niet op een transfer.

Nielsen & Vetlesen out?

Vermits hij nog tot medio 2027 vastligt, en zelf dus niet zijn zinnen op een vertrek heeft gezet, hebben beide partijen dan ook weinig haast om afscheid van mekaar te nemen. Dan is Nielsen zijn toekomst in Westkapelle een ander verhaal. Vermits de Deen zijn laatste contractjaar ingaat, en het in de PO's moest stellen met twee korte invalbeurten, lijkt een oplossing zich op te dringen. Dat wordt intussen ook bevestigd door Het Laatste Nieuws, dat hem als "een overbodige pion" beschouwt.

Hetzelfde geldt volgens de krant voor Vetlesen, die de afgelopen weken zelfs telkens aan de bank gekluisterd bleef. Ondanks zijn aardige start in Brugge lijkt een vertrek dan ook waarschijnlijker dan een verlengd verblijf, zeker indien Ardon Jashari op post blijft. Met ook nog Raphael Onyedika die rijp lijkt om een stap hogerop te zetten is er dan wel werk aan de winkel op het middenveld, waar Rigaux en co alvast snel de komst van Ludovit Reis willen afronden. Wordt ongetwijfeld vervolgd.

Wie kan Club eventueel nog het best gebruiken?

Meest recent

Courtois nog terug Duivel? Pfaff heeft verrassende mening

Volgende week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels, ...

24
24
AA Gent pakt nog uit met nieuwe aanvaller

AA Gent is uitstekend aan het seizoen begonnen. Het slaagde erin om zich te plaatsen voor de league ...

10
10
'RB Leipzig weigert héél verrassend voorstel voor Bakayoko'

Er speelde de voorbije periode iets rond Johan Bakayoko. De Belgische winger stond plots op de radar ...

32
32
'David Alaba op weg naar opmerkelijke transfer'

Er hangt iets in de lucht rond David Alba. Terwijl de transfervrije verdediger nog altijd zonder ...

14
14
Gullit vol lof over Courtois, Mourinho krijgt volle laag

De 2-1-overwinning van Real Madrid tegen Inter verborg volgens Ruud Gullit en Rafael van der Vaart ...

68
68
'Martial versiert alsnog zeer mooie transfer'

Anthony Martial staat voor een opvallende nieuwe wending in zijn carrière. De Franse ...

12
12
Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

De transferperiode ligt achter de rug. Eindelijk. De kernen worden jaarlijks (al te vaak) overhoop ...

192
192
STVV vol enthousiasme: "Onze grootste match ooit"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries draaien mee in de subtop en ze maken zich klaar ...

60
60
'Westerlo laat toptalent nog vertrekken'

Bij Westerlo hebben ze er een zeer drukke transferzomer opzitten. De Kemphanen haalden maar liefst ...

63
63
'Club slikt dubbele blessuredomper voor Antwerp'

Club Brugge likt woensdag zijn wonden. Het slaagde er dinsdagavond immers niet in om zijn campagne ...

252
252
Club-fans perplex door opmerkelijke bromance van Tresoldi

Alexander Blockx schrijft op de US Open momenteel een bijzonder hoofdstuk in de Belgische ...

87
87
Bankzitter De Bruyne? Allegri schenkt klare wijn

Woensdagavond staan nog de nodige wedstrijden van de openingsspeeldag in de league phase van de ...

59
59
'Talbi krijgt uitsluitsel over verrassende transfer'

Hoewel de transfermarkt in vrijwel heel Europa gesloten is, worden er toch nog enkele deals ...

78
78
Henry verbaast en duidt favoriet voor Gouden Bal aan

Deze week maakte organisator France Football de 30 kanshebbers bekend voor de Gouden Bal. Op 26 ...

107
107
Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Club Brugge zag de kassa in de zomer weer stevig rinkelen. Dat gebeurde niet alleen door de verkoop ...

294
294
'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

115
115
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

337
337
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

710
710
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

120
120
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

169
169
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

404
404
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

187
187
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

455
455
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

111
111

Meer sportnieuws