'Peperduur trio richting exit? Club Brugge hakt knopen door'

641
'Peperduur trio richting exit? Club Brugge hakt knopen door'

Club Brugge levert reeds jaren voortreffelijk werk op de transfermarkt, maar uiteraard blijkt niet elke aanwinst een schot in de roos. Hoewel enkele nieuwkomers hun stempel nog moeten drukken valt huidig sportief directeur Dévy Rigaux voorlopig weliswaar nog weinig te verwijten. Zijn voorganger Vincent Mannaert sloeg de bal echter een paar keer mis.

Zonder afbreuk te doen aan de verdiensten van de voormalig CEO, die Blauw-Zwart samen met Bart Verhaeghe terug naar de top loodste, waren niet al zijn transfers voltreffers. Het bekendste voorbeeld is natuurlijk recordaankoop Roman Yaremchuk, maar ook een aantal andere dure transfers bleken de afgelopen mercato's geen onverdeeld succes. In de huidige kern legde Club opgeteld bijvoorbeeld een twintigtal miljoen op tafel voor Casper Nielsen, Hugo Vetlesen en Michal Skoras.

LEES OOK: Thorgan Hazard afgemaakt vlak voor Club: “Nu al flop”

Herkansing voor Skoras

Die eerste werd bijna drie jaar geleden voor ongeveer 7,5 miljoen weggeplukt bij Union, min of meer dezelfde som die een jaar later nog eens werd neergeteld om het middenveld te versterken met Vetlesen. Diezelfde zomer kostte Skoras een zestal miljoen. Stuk voor stuk beleefden ze al goede momenten in Jan Breydel: Nielsen was af en toe belangrijk in de Champions League, terwijl Vetlesen en Skoras vorig jaar in de play-offs na een mindere periode plots weer hun duivels ontbonden.

Een scenario dat ze in de huidige editie nog eens hopen te herhalen, al blijkt dat eenvoudiger gezegd dan gedaan. Tot dusver had alleen Skoras impact. Na zijn gretige invalbeurt tegen KRC Genk lijkt een exit van de Poolse winger ondanks de nodige buitenlandse interesse momenteel dan ook van de baan. Sowieso wil Club hem louter van de hand doen als het een deel van haar investering recupereert. Hoewel hij weinig aan de bak komt aast Skoras zelf bovendien niet op een transfer.

Nielsen & Vetlesen out?

Vermits hij nog tot medio 2027 vastligt, en zelf dus niet zijn zinnen op een vertrek heeft gezet, hebben beide partijen dan ook weinig haast om afscheid van mekaar te nemen. Dan is Nielsen zijn toekomst in Westkapelle een ander verhaal. Vermits de Deen zijn laatste contractjaar ingaat, en het in de PO's moest stellen met twee korte invalbeurten, lijkt een oplossing zich op te dringen. Dat wordt intussen ook bevestigd door Het Laatste Nieuws, dat hem als "een overbodige pion" beschouwt.

Hetzelfde geldt volgens de krant voor Vetlesen, die de afgelopen weken zelfs telkens aan de bank gekluisterd bleef. Ondanks zijn aardige start in Brugge lijkt een vertrek dan ook waarschijnlijker dan een verlengd verblijf, zeker indien Ardon Jashari op post blijft. Met ook nog Raphael Onyedika die rijp lijkt om een stap hogerop te zetten is er dan wel werk aan de winkel op het middenveld, waar Rigaux en co alvast snel de komst van Ludovit Reis willen afronden. Wordt ongetwijfeld vervolgd.

Wie kan Club eventueel nog het best gebruiken?

Meest recent

Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

36
36
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

41
41
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

105
105
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

149
149
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

156
156
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

130
130
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

71
71
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

207
207
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

67
67
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

1071
1071
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

198
198
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

272
272
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

344
344
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

110
110
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

191
191
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

53
53
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

142
142
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

613
613
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

162
162
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

216
216
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

38
38
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

383
383
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

691
691
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

532
532
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

526
526

Meer sportnieuws