Zomerknaller Club Brugge met ‘man van 100 miljoen’

door
Zomerknaller Club Brugge met ‘man van 100 miljoen’

Club Brugge voert verregaande gesprekken met HSV Hamburg over Ludovit Reis, de 24-jarige Nederlandse middenvelder die ooit met een afkoopsom van 100 miljoen euro bij FC Barcelona tekende. Club wil met zijn komst anticiperen op een mogelijk vertrek van Ardon Jashari en/of Raphael Onyedika. Reis, die uitblinkt in pressing en loopvermogen, heeft nog één jaar contract bij HSV. Club zou zo’n vijf à zes miljoen euro betalen en een vijfjarig contract voorzien.

LEES OOK: Leko glundert: trio viert comeback bij Club Brugge

Club hoopt te profiteren van contractsituatie

Volgens Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, voert Club Brugge momenteel gesprekken met HSV Hamburg over de transfer van Ludovit Reis (24).

De onderhandelingen met de Duitse tweedeklasser verlopen in de goede richting, maar er moet nog een definitief akkoord gevonden worden. Met de komst van de HSV-aanvoerder wil Club anticiperen op een mogelijk vertrek van Ardon Jashari en/of Raphael Onyedika.

Daarnaast lijken Hugo Vetlesen en Casper Nielsen overbodig geworden op Jan Breydel.

Het is nog niet geweten hoeveel Club aan Hamburg zal betalen, maar volgens Taecke ligt de verwachte prijs rond de zes miljoen euro. De Nederlandse journalist Stefan Bleeker van RTV Noord weet dan weer dat er een vijfjarig contract klaar ligt voor Reis en dat Club vijf miljoen euro zou neertellen.

Laatste kans voor HSV om te cashen

Ludovit Reis speelt sinds 2021 voor HSV Hamburg, dat hem destijds weghaalde bij FC Barcelona B. Hij gaat er nu zijn laatste contractjaar in. Voor HSV is de zomermercato een van de laatste kansen om nog een mooie transfersom te innen voor hun aanvoerder.

Volgens BILD zijn er geen gesprekken gepland tussen HSV en Reis over een mogelijke contractverlenging. Club Brugge is hiervan op de hoogte en hoopt hier maximaal van te profiteren.

Alles hangt wellicht af van het niveau waarop HSV volgend seizoen zal aantreden. Die Rothosen staan bovenaan in de 2. Bundesliga en zijn volop op weg naar promotie naar de Bundesliga. In dat geval wordt het wellicht moeilijker voor Club Brugge om Reis los te weken.

Van Groningen naar Camp Nou

Ludovit Reis begon zijn carrière bij FC Groningen. Na twee seizoenen bij het reserveteam van FC Barcelona kwam hij terecht bij Hamburger SV, dat hem meteen verhuurde aan VfL Osnabrück.

Reis speelde ook zeventien interlands voor Jong Oranje. Hij was pas achttien toen hij voor drie miljoen euro naar Camp Nou trok. De scouts van Barça waren onder de indruk geraakt tijdens een wedstrijd van Oranje U19.

Zoals vaak in Spanje, werd er een gelimiteerde afkoopsom van 100 miljoen euro opgenomen in zijn contract.

Van tiki-taka naar gegenpressing

Ludovit Reis maakte nooit zijn debuut voor het eerste elftal van FC Barcelona, maar groeide jaren later uit tot een sterkhouder bij Hamburger SV. Hij ging van tiki-taka naar gegenpressing, en ook die intensieve stijl ligt hem uitstekend. BILD noemt hem de ‘Zweitliga-star’.

Reis is een controleur, een middenveldmotor, en zijn voorbeeld is N’Golo Kanté. Zijn kwaliteiten liggen vooral in het opjagen en druk zetten. Reis legt wekelijks de meeste kilometers af van alle HSV-spelers en hij tackelt veel.

Daarnaast is hij sterk in het lezen van het spel en beschikt hij over een hoge voetbalintelligentie. Reis is een balveroveraar, maar ook een aanjager van ideeën in de aanval.

Reis wordt een topaanwinst voor Club Brugge

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

21
21
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

40
40
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

21
21
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

150
150
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

52
52
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

257
257
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

32
32
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

131
131
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

309
309
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

356
356
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

183
183
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

600
600
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

399
399
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

93
93
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

194
194
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

130
130
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

117
117
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

164
164
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

438
438
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

672
672
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

333
333
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

186
186
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

554
554
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

546
546

Meer sportnieuws