Zomerknaller Club Brugge met ‘man van 100 miljoen’

1135 stemmen
Zomerknaller Club Brugge met ‘man van 100 miljoen’

Club Brugge voert verregaande gesprekken met HSV Hamburg over Ludovit Reis, de 24-jarige Nederlandse middenvelder die ooit met een afkoopsom van 100 miljoen euro bij FC Barcelona tekende. Club wil met zijn komst anticiperen op een mogelijk vertrek van Ardon Jashari en/of Raphael Onyedika. Reis, die uitblinkt in pressing en loopvermogen, heeft nog één jaar contract bij HSV. Club zou zo’n vijf à zes miljoen euro betalen en een vijfjarig contract voorzien.

LEES OOK: 'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Club hoopt te profiteren van contractsituatie

Volgens Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, voert Club Brugge momenteel gesprekken met HSV Hamburg over de transfer van Ludovit Reis (24).

De onderhandelingen met de Duitse tweedeklasser verlopen in de goede richting, maar er moet nog een definitief akkoord gevonden worden. Met de komst van de HSV-aanvoerder wil Club anticiperen op een mogelijk vertrek van Ardon Jashari en/of Raphael Onyedika.

Daarnaast lijken Hugo Vetlesen en Casper Nielsen overbodig geworden op Jan Breydel.

Het is nog niet geweten hoeveel Club aan Hamburg zal betalen, maar volgens Taecke ligt de verwachte prijs rond de zes miljoen euro. De Nederlandse journalist Stefan Bleeker van RTV Noord weet dan weer dat er een vijfjarig contract klaar ligt voor Reis en dat Club vijf miljoen euro zou neertellen.

Laatste kans voor HSV om te cashen

Ludovit Reis speelt sinds 2021 voor HSV Hamburg, dat hem destijds weghaalde bij FC Barcelona B. Hij gaat er nu zijn laatste contractjaar in. Voor HSV is de zomermercato een van de laatste kansen om nog een mooie transfersom te innen voor hun aanvoerder.

Volgens BILD zijn er geen gesprekken gepland tussen HSV en Reis over een mogelijke contractverlenging. Club Brugge is hiervan op de hoogte en hoopt hier maximaal van te profiteren.

Alles hangt wellicht af van het niveau waarop HSV volgend seizoen zal aantreden. Die Rothosen staan bovenaan in de 2. Bundesliga en zijn volop op weg naar promotie naar de Bundesliga. In dat geval wordt het wellicht moeilijker voor Club Brugge om Reis los te weken.

Van Groningen naar Camp Nou

Ludovit Reis begon zijn carrière bij FC Groningen. Na twee seizoenen bij het reserveteam van FC Barcelona kwam hij terecht bij Hamburger SV, dat hem meteen verhuurde aan VfL Osnabrück.

Reis speelde ook zeventien interlands voor Jong Oranje. Hij was pas achttien toen hij voor drie miljoen euro naar Camp Nou trok. De scouts van Barça waren onder de indruk geraakt tijdens een wedstrijd van Oranje U19.

Zoals vaak in Spanje, werd er een gelimiteerde afkoopsom van 100 miljoen euro opgenomen in zijn contract.

Van tiki-taka naar gegenpressing

Ludovit Reis maakte nooit zijn debuut voor het eerste elftal van FC Barcelona, maar groeide jaren later uit tot een sterkhouder bij Hamburger SV. Hij ging van tiki-taka naar gegenpressing, en ook die intensieve stijl ligt hem uitstekend. BILD noemt hem de ‘Zweitliga-star’.

Reis is een controleur, een middenveldmotor, en zijn voorbeeld is N’Golo Kanté. Zijn kwaliteiten liggen vooral in het opjagen en druk zetten. Reis legt wekelijks de meeste kilometers af van alle HSV-spelers en hij tackelt veel.

Daarnaast is hij sterk in het lezen van het spel en beschikt hij over een hoge voetbalintelligentie. Reis is een balveroveraar, maar ook een aanjager van ideeën in de aanval.

Reis wordt een topaanwinst voor Club Brugge

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

33
33
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

31
31
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

54
54
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

38
38
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

17
17
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

46
46
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

67
67
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

56
56
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

134
134
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

258
258
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

918
918
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

208
208
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

100
100
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

201
201
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

107
107
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

295
295
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

111
111
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

576
576
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

582
582
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

433
433
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1023
1023
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

244
244
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

306
306
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

485
485
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws