Zomerknaller Club Brugge met ‘man van 100 miljoen’

door
Zomerknaller Club Brugge met ‘man van 100 miljoen’

Club Brugge voert verregaande gesprekken met HSV Hamburg over Ludovit Reis, de 24-jarige Nederlandse middenvelder die ooit met een afkoopsom van 100 miljoen euro bij FC Barcelona tekende. Club wil met zijn komst anticiperen op een mogelijk vertrek van Ardon Jashari en/of Raphael Onyedika. Reis, die uitblinkt in pressing en loopvermogen, heeft nog één jaar contract bij HSV. Club zou zo’n vijf à zes miljoen euro betalen en een vijfjarig contract voorzien.

LEES OOK: Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club hoopt te profiteren van contractsituatie

Volgens Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, voert Club Brugge momenteel gesprekken met HSV Hamburg over de transfer van Ludovit Reis (24).

De onderhandelingen met de Duitse tweedeklasser verlopen in de goede richting, maar er moet nog een definitief akkoord gevonden worden. Met de komst van de HSV-aanvoerder wil Club anticiperen op een mogelijk vertrek van Ardon Jashari en/of Raphael Onyedika.

Daarnaast lijken Hugo Vetlesen en Casper Nielsen overbodig geworden op Jan Breydel.

Het is nog niet geweten hoeveel Club aan Hamburg zal betalen, maar volgens Taecke ligt de verwachte prijs rond de zes miljoen euro. De Nederlandse journalist Stefan Bleeker van RTV Noord weet dan weer dat er een vijfjarig contract klaar ligt voor Reis en dat Club vijf miljoen euro zou neertellen.

Laatste kans voor HSV om te cashen

Ludovit Reis speelt sinds 2021 voor HSV Hamburg, dat hem destijds weghaalde bij FC Barcelona B. Hij gaat er nu zijn laatste contractjaar in. Voor HSV is de zomermercato een van de laatste kansen om nog een mooie transfersom te innen voor hun aanvoerder.

Volgens BILD zijn er geen gesprekken gepland tussen HSV en Reis over een mogelijke contractverlenging. Club Brugge is hiervan op de hoogte en hoopt hier maximaal van te profiteren.

Alles hangt wellicht af van het niveau waarop HSV volgend seizoen zal aantreden. Die Rothosen staan bovenaan in de 2. Bundesliga en zijn volop op weg naar promotie naar de Bundesliga. In dat geval wordt het wellicht moeilijker voor Club Brugge om Reis los te weken.

Van Groningen naar Camp Nou

Ludovit Reis begon zijn carrière bij FC Groningen. Na twee seizoenen bij het reserveteam van FC Barcelona kwam hij terecht bij Hamburger SV, dat hem meteen verhuurde aan VfL Osnabrück.

Reis speelde ook zeventien interlands voor Jong Oranje. Hij was pas achttien toen hij voor drie miljoen euro naar Camp Nou trok. De scouts van Barça waren onder de indruk geraakt tijdens een wedstrijd van Oranje U19.

Zoals vaak in Spanje, werd er een gelimiteerde afkoopsom van 100 miljoen euro opgenomen in zijn contract.

Van tiki-taka naar gegenpressing

Ludovit Reis maakte nooit zijn debuut voor het eerste elftal van FC Barcelona, maar groeide jaren later uit tot een sterkhouder bij Hamburger SV. Hij ging van tiki-taka naar gegenpressing, en ook die intensieve stijl ligt hem uitstekend. BILD noemt hem de ‘Zweitliga-star’.

Reis is een controleur, een middenveldmotor, en zijn voorbeeld is N’Golo Kanté. Zijn kwaliteiten liggen vooral in het opjagen en druk zetten. Reis legt wekelijks de meeste kilometers af van alle HSV-spelers en hij tackelt veel.

Daarnaast is hij sterk in het lezen van het spel en beschikt hij over een hoge voetbalintelligentie. Reis is een balveroveraar, maar ook een aanjager van ideeën in de aanval.

Reis wordt een topaanwinst voor Club Brugge

Meest recent

Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

27
27
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

215
215
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

80
80
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

209
209
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

291
291
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

93
93
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

218
218
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

283
283
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

55
55
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

494
494
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

403
403
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

160
160
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

476
476
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

435
435
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

83
83
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

371
371
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

598
598
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

223
223
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

266
266
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

315
315
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

310
310
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

385
385
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

565
565
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

206
206
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

316
316

Meer sportnieuws