Zomerknaller Club Brugge met ‘man van 100 miljoen’

1135
Zomerknaller Club Brugge met ‘man van 100 miljoen’

Club Brugge voert verregaande gesprekken met HSV Hamburg over Ludovit Reis, de 24-jarige Nederlandse middenvelder die ooit met een afkoopsom van 100 miljoen euro bij FC Barcelona tekende. Club wil met zijn komst anticiperen op een mogelijk vertrek van Ardon Jashari en/of Raphael Onyedika. Reis, die uitblinkt in pressing en loopvermogen, heeft nog één jaar contract bij HSV. Club zou zo’n vijf à zes miljoen euro betalen en een vijfjarig contract voorzien.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

Club hoopt te profiteren van contractsituatie

Volgens Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, voert Club Brugge momenteel gesprekken met HSV Hamburg over de transfer van Ludovit Reis (24).

De onderhandelingen met de Duitse tweedeklasser verlopen in de goede richting, maar er moet nog een definitief akkoord gevonden worden. Met de komst van de HSV-aanvoerder wil Club anticiperen op een mogelijk vertrek van Ardon Jashari en/of Raphael Onyedika.

Daarnaast lijken Hugo Vetlesen en Casper Nielsen overbodig geworden op Jan Breydel.

Het is nog niet geweten hoeveel Club aan Hamburg zal betalen, maar volgens Taecke ligt de verwachte prijs rond de zes miljoen euro. De Nederlandse journalist Stefan Bleeker van RTV Noord weet dan weer dat er een vijfjarig contract klaar ligt voor Reis en dat Club vijf miljoen euro zou neertellen.

Laatste kans voor HSV om te cashen

Ludovit Reis speelt sinds 2021 voor HSV Hamburg, dat hem destijds weghaalde bij FC Barcelona B. Hij gaat er nu zijn laatste contractjaar in. Voor HSV is de zomermercato een van de laatste kansen om nog een mooie transfersom te innen voor hun aanvoerder.

Volgens BILD zijn er geen gesprekken gepland tussen HSV en Reis over een mogelijke contractverlenging. Club Brugge is hiervan op de hoogte en hoopt hier maximaal van te profiteren.

Alles hangt wellicht af van het niveau waarop HSV volgend seizoen zal aantreden. Die Rothosen staan bovenaan in de 2. Bundesliga en zijn volop op weg naar promotie naar de Bundesliga. In dat geval wordt het wellicht moeilijker voor Club Brugge om Reis los te weken.

Van Groningen naar Camp Nou

Ludovit Reis begon zijn carrière bij FC Groningen. Na twee seizoenen bij het reserveteam van FC Barcelona kwam hij terecht bij Hamburger SV, dat hem meteen verhuurde aan VfL Osnabrück.

Reis speelde ook zeventien interlands voor Jong Oranje. Hij was pas achttien toen hij voor drie miljoen euro naar Camp Nou trok. De scouts van Barça waren onder de indruk geraakt tijdens een wedstrijd van Oranje U19.

Zoals vaak in Spanje, werd er een gelimiteerde afkoopsom van 100 miljoen euro opgenomen in zijn contract.

Van tiki-taka naar gegenpressing

Ludovit Reis maakte nooit zijn debuut voor het eerste elftal van FC Barcelona, maar groeide jaren later uit tot een sterkhouder bij Hamburger SV. Hij ging van tiki-taka naar gegenpressing, en ook die intensieve stijl ligt hem uitstekend. BILD noemt hem de ‘Zweitliga-star’.

Reis is een controleur, een middenveldmotor, en zijn voorbeeld is N’Golo Kanté. Zijn kwaliteiten liggen vooral in het opjagen en druk zetten. Reis legt wekelijks de meeste kilometers af van alle HSV-spelers en hij tackelt veel.

Daarnaast is hij sterk in het lezen van het spel en beschikt hij over een hoge voetbalintelligentie. Reis is een balveroveraar, maar ook een aanjager van ideeën in de aanval.

Reis wordt een topaanwinst voor Club Brugge

Meest recent

Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

0
0
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

6
6
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

59
59
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

85
85
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

101
101
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

43
43
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

44
44
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

90
90
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

68
68
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

51
51
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

106
106
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

249
249
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

61
61
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

165
165
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

117
117
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

419
419
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

157
157
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

273
273
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

113
113
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

437
437
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

169
169
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

362
362
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

249
249
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

210
210

Meer sportnieuws