Zomerknaller Club Brugge met ‘man van 100 miljoen’

door
Zomerknaller Club Brugge met ‘man van 100 miljoen’

Club Brugge voert verregaande gesprekken met HSV Hamburg over Ludovit Reis, de 24-jarige Nederlandse middenvelder die ooit met een afkoopsom van 100 miljoen euro bij FC Barcelona tekende. Club wil met zijn komst anticiperen op een mogelijk vertrek van Ardon Jashari en/of Raphael Onyedika. Reis, die uitblinkt in pressing en loopvermogen, heeft nog één jaar contract bij HSV. Club zou zo’n vijf à zes miljoen euro betalen en een vijfjarig contract voorzien.

LEES OOK: Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Club hoopt te profiteren van contractsituatie

Volgens Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, voert Club Brugge momenteel gesprekken met HSV Hamburg over de transfer van Ludovit Reis (24).

De onderhandelingen met de Duitse tweedeklasser verlopen in de goede richting, maar er moet nog een definitief akkoord gevonden worden. Met de komst van de HSV-aanvoerder wil Club anticiperen op een mogelijk vertrek van Ardon Jashari en/of Raphael Onyedika.

Daarnaast lijken Hugo Vetlesen en Casper Nielsen overbodig geworden op Jan Breydel.

Het is nog niet geweten hoeveel Club aan Hamburg zal betalen, maar volgens Taecke ligt de verwachte prijs rond de zes miljoen euro. De Nederlandse journalist Stefan Bleeker van RTV Noord weet dan weer dat er een vijfjarig contract klaar ligt voor Reis en dat Club vijf miljoen euro zou neertellen.

Laatste kans voor HSV om te cashen

Ludovit Reis speelt sinds 2021 voor HSV Hamburg, dat hem destijds weghaalde bij FC Barcelona B. Hij gaat er nu zijn laatste contractjaar in. Voor HSV is de zomermercato een van de laatste kansen om nog een mooie transfersom te innen voor hun aanvoerder.

Volgens BILD zijn er geen gesprekken gepland tussen HSV en Reis over een mogelijke contractverlenging. Club Brugge is hiervan op de hoogte en hoopt hier maximaal van te profiteren.

Alles hangt wellicht af van het niveau waarop HSV volgend seizoen zal aantreden. Die Rothosen staan bovenaan in de 2. Bundesliga en zijn volop op weg naar promotie naar de Bundesliga. In dat geval wordt het wellicht moeilijker voor Club Brugge om Reis los te weken.

Van Groningen naar Camp Nou

Ludovit Reis begon zijn carrière bij FC Groningen. Na twee seizoenen bij het reserveteam van FC Barcelona kwam hij terecht bij Hamburger SV, dat hem meteen verhuurde aan VfL Osnabrück.

Reis speelde ook zeventien interlands voor Jong Oranje. Hij was pas achttien toen hij voor drie miljoen euro naar Camp Nou trok. De scouts van Barça waren onder de indruk geraakt tijdens een wedstrijd van Oranje U19.

Zoals vaak in Spanje, werd er een gelimiteerde afkoopsom van 100 miljoen euro opgenomen in zijn contract.

Van tiki-taka naar gegenpressing

Ludovit Reis maakte nooit zijn debuut voor het eerste elftal van FC Barcelona, maar groeide jaren later uit tot een sterkhouder bij Hamburger SV. Hij ging van tiki-taka naar gegenpressing, en ook die intensieve stijl ligt hem uitstekend. BILD noemt hem de ‘Zweitliga-star’.

Reis is een controleur, een middenveldmotor, en zijn voorbeeld is N’Golo Kanté. Zijn kwaliteiten liggen vooral in het opjagen en druk zetten. Reis legt wekelijks de meeste kilometers af van alle HSV-spelers en hij tackelt veel.

Daarnaast is hij sterk in het lezen van het spel en beschikt hij over een hoge voetbalintelligentie. Reis is een balveroveraar, maar ook een aanjager van ideeën in de aanval.

Reis wordt een topaanwinst voor Club Brugge

Meest recent

Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

20
20
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

140
140
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

132
132
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

197
197
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

385
385
'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

389
389
'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

220
220
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

85
85
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

151
151
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

728
728
'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

547
547
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

665
665
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

697
697
'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

177
177
'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Terwijl de spelers zich klaarstomen voor de laatste wedstrijden van 2025, bereidt de sportieve ...

366
366
'Leko klopt meteen op tafel: stevige transfereis bij Club'

Ivan Leko is de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. De Kroatische trainer werd maandag tot ieders ...

788
788
Hayen brutaal aan de kant gezet: trieste details komen uit

Nicky Hayen is niet langer de hoofdcoach van Club Brugge. Amper anderhalf jaar nadat hij overnam als ...

1303
1303
Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

161
161
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

131
131
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

330
330
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

86
86
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

304
304
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

110
110
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

1008
1008
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

548
548

Meer sportnieuws