Rudi Garcia belt naar erg verrassende Anderlecht-speler

door
Rudi Garcia belt naar erg verrassende Anderlecht-speler

Rudi Garcia is de opvolger van Domenico Tedesco bij de Rode Duivels. De Franse keuzeheer heeft zijn eerste selectie al achter de rug. Garcia kijkt ook gretig rond in de Jupiler Pro League. Thorgan Hazard was in het verleden al een Rode Duivel, maar werd al een tijdje niet geselecteerd.

Onder Tedesco werd Hazard volledig over het hoofd gezien. Met Garcia heeft de Anderlecht-pion echter weer nieuwe hoop. De polyvalente middenvelder sprak met HUMO onder meer over de Belgische nationale ploeg.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

Nog open voor selectie

Hazard staat alvast nog open voor de Rode Duivels. “Ik heb mijn afscheid nog niet aangekondigd, als je dat bedoelt (grinnikt). Als ik weer word opgeroepen, zal ik de uitnodiging met plezier aanvaarden.” Tedesco was geen fan van Thorgan. “Ik kon het begrijpen. Hij heeft me gebeld om uit te leggen dat hij andere spelers wilde uitproberen. Daar had ik geen moeite mee.”

Hazard beseft dat hij toen geen aanspraak maakte op een selectie. “Ik speelde op het einde niet vaak meer bij Dortmund. Tijdens mijn uitleenbeurt aan PSV miste ik wedstrijdritme en werd ik afgeremd door een kleine blessure. En bij Anderlecht ging het goed, tot die gescheurde kruisband. Om voor de Rode Duivels in aanmerking te komen, moet je week na week presteren. Dat deed ik niet.”

Telefoontje van Garcia

Hazard heeft al wel met Garcia gebeld. “Hij heeft me gebeld. Zijn verhaal was hetzelfde: hij wil andere spelers aan het werk zien. Maar de deur is niet dicht: hij verwees naar mijn blessure en wenste me succes voor de Play-Offs. Het is aan mij om te bewijzen dat ik mijn plaats nog verdien. Maar ik steek het niet in mijn hoofd: ik heb altijd voorrang gegeven aan mijn club. De rest volgt wel – of niet.”

Zou broer Eden daar iets tussen voor zitten? Er zit alvast één Hazard weer bij de Rode Duivels. “Náást het veld, hein. Hoe heeft de bondscoach het ook weer verwoord? Als een soort van vertrouwenspersoon. In ieder geval niet als een assistent die zich met de tactiek bemoeit. Eden is de geknipte man om wat met de spelers te praten en de druk van de ketel te halen als de spanning oploopt.”

Verdient Thorgan Hazard volgende interlandperiode een selectie bij de Rode Duivels?

Meest recent

Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

0
0
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

16
16
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

103
103
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

35
35
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

105
105
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

24
24
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

83
83
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

101
101
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

107
107
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

249
249
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

96
96
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

77
77
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

316
316
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

70
70
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

130
130
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

141
141
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

313
313
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

371
371
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

135
135
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

118
118
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

137
137
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

476
476
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

495
495
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

139
139
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

448
448

Meer sportnieuws