Rudi Garcia belt naar erg verrassende Anderlecht-speler

door
Rudi Garcia belt naar erg verrassende Anderlecht-speler

Rudi Garcia is de opvolger van Domenico Tedesco bij de Rode Duivels. De Franse keuzeheer heeft zijn eerste selectie al achter de rug. Garcia kijkt ook gretig rond in de Jupiler Pro League. Thorgan Hazard was in het verleden al een Rode Duivel, maar werd al een tijdje niet geselecteerd.

Onder Tedesco werd Hazard volledig over het hoofd gezien. Met Garcia heeft de Anderlecht-pion echter weer nieuwe hoop. De polyvalente middenvelder sprak met HUMO onder meer over de Belgische nationale ploeg.

LEES OOK: Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

Nog open voor selectie

Hazard staat alvast nog open voor de Rode Duivels. “Ik heb mijn afscheid nog niet aangekondigd, als je dat bedoelt (grinnikt). Als ik weer word opgeroepen, zal ik de uitnodiging met plezier aanvaarden.” Tedesco was geen fan van Thorgan. “Ik kon het begrijpen. Hij heeft me gebeld om uit te leggen dat hij andere spelers wilde uitproberen. Daar had ik geen moeite mee.”

Hazard beseft dat hij toen geen aanspraak maakte op een selectie. “Ik speelde op het einde niet vaak meer bij Dortmund. Tijdens mijn uitleenbeurt aan PSV miste ik wedstrijdritme en werd ik afgeremd door een kleine blessure. En bij Anderlecht ging het goed, tot die gescheurde kruisband. Om voor de Rode Duivels in aanmerking te komen, moet je week na week presteren. Dat deed ik niet.”

Telefoontje van Garcia

Hazard heeft al wel met Garcia gebeld. “Hij heeft me gebeld. Zijn verhaal was hetzelfde: hij wil andere spelers aan het werk zien. Maar de deur is niet dicht: hij verwees naar mijn blessure en wenste me succes voor de Play-Offs. Het is aan mij om te bewijzen dat ik mijn plaats nog verdien. Maar ik steek het niet in mijn hoofd: ik heb altijd voorrang gegeven aan mijn club. De rest volgt wel – of niet.”

Zou broer Eden daar iets tussen voor zitten? Er zit alvast één Hazard weer bij de Rode Duivels. “Náást het veld, hein. Hoe heeft de bondscoach het ook weer verwoord? Als een soort van vertrouwenspersoon. In ieder geval niet als een assistent die zich met de tactiek bemoeit. Eden is de geknipte man om wat met de spelers te praten en de druk van de ketel te halen als de spanning oploopt.”

Verdient Thorgan Hazard volgende interlandperiode een selectie bij de Rode Duivels?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

69
69
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

49
49
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

27
27
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

22
22
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

16
16
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

119
119
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

52
52
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

90
90
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

136
136
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

104
104
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

11
11
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

382
382
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

148
148
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

111
111
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

45
45
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

214
214
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

255
255
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

140
140
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

352
352
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

86
86
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

125
125

Meer sportnieuws