Rudi Garcia belt naar erg verrassende Anderlecht-speler

954
Rudi Garcia belt naar erg verrassende Anderlecht-speler

Rudi Garcia is de opvolger van Domenico Tedesco bij de Rode Duivels. De Franse keuzeheer heeft zijn eerste selectie al achter de rug. Garcia kijkt ook gretig rond in de Jupiler Pro League. Thorgan Hazard was in het verleden al een Rode Duivel, maar werd al een tijdje niet geselecteerd.

Onder Tedesco werd Hazard volledig over het hoofd gezien. Met Garcia heeft de Anderlecht-pion echter weer nieuwe hoop. De polyvalente middenvelder sprak met HUMO onder meer over de Belgische nationale ploeg.

LEES OOK: Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Nog open voor selectie

Hazard staat alvast nog open voor de Rode Duivels. “Ik heb mijn afscheid nog niet aangekondigd, als je dat bedoelt (grinnikt). Als ik weer word opgeroepen, zal ik de uitnodiging met plezier aanvaarden.” Tedesco was geen fan van Thorgan. “Ik kon het begrijpen. Hij heeft me gebeld om uit te leggen dat hij andere spelers wilde uitproberen. Daar had ik geen moeite mee.”

Hazard beseft dat hij toen geen aanspraak maakte op een selectie. “Ik speelde op het einde niet vaak meer bij Dortmund. Tijdens mijn uitleenbeurt aan PSV miste ik wedstrijdritme en werd ik afgeremd door een kleine blessure. En bij Anderlecht ging het goed, tot die gescheurde kruisband. Om voor de Rode Duivels in aanmerking te komen, moet je week na week presteren. Dat deed ik niet.”

Telefoontje van Garcia

Hazard heeft al wel met Garcia gebeld. “Hij heeft me gebeld. Zijn verhaal was hetzelfde: hij wil andere spelers aan het werk zien. Maar de deur is niet dicht: hij verwees naar mijn blessure en wenste me succes voor de Play-Offs. Het is aan mij om te bewijzen dat ik mijn plaats nog verdien. Maar ik steek het niet in mijn hoofd: ik heb altijd voorrang gegeven aan mijn club. De rest volgt wel – of niet.”

Zou broer Eden daar iets tussen voor zitten? Er zit alvast één Hazard weer bij de Rode Duivels. “Náást het veld, hein. Hoe heeft de bondscoach het ook weer verwoord? Als een soort van vertrouwenspersoon. In ieder geval niet als een assistent die zich met de tactiek bemoeit. Eden is de geknipte man om wat met de spelers te praten en de druk van de ketel te halen als de spanning oploopt.”

Verdient Thorgan Hazard volgende interlandperiode een selectie bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

111
111
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

106
106
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

183
183
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

151
151
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

191
191
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

320
320
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

146
146
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

168
168
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

146
146
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

124
124
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

73
73
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

43
43
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

199
199
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

127
127
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

60
60
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

73
73
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

32
32
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

18
18
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

310
310
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

84
84
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

134
134
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

115
115
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

116
116
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

120
120
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

358
358

Meer sportnieuws