Rudi Garcia belt naar erg verrassende Anderlecht-speler

door
Rudi Garcia belt naar erg verrassende Anderlecht-speler

Rudi Garcia is de opvolger van Domenico Tedesco bij de Rode Duivels. De Franse keuzeheer heeft zijn eerste selectie al achter de rug. Garcia kijkt ook gretig rond in de Jupiler Pro League. Thorgan Hazard was in het verleden al een Rode Duivel, maar werd al een tijdje niet geselecteerd.

Onder Tedesco werd Hazard volledig over het hoofd gezien. Met Garcia heeft de Anderlecht-pion echter weer nieuwe hoop. De polyvalente middenvelder sprak met HUMO onder meer over de Belgische nationale ploeg.

LEES OOK: WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Nog open voor selectie

Hazard staat alvast nog open voor de Rode Duivels. “Ik heb mijn afscheid nog niet aangekondigd, als je dat bedoelt (grinnikt). Als ik weer word opgeroepen, zal ik de uitnodiging met plezier aanvaarden.” Tedesco was geen fan van Thorgan. “Ik kon het begrijpen. Hij heeft me gebeld om uit te leggen dat hij andere spelers wilde uitproberen. Daar had ik geen moeite mee.”

Hazard beseft dat hij toen geen aanspraak maakte op een selectie. “Ik speelde op het einde niet vaak meer bij Dortmund. Tijdens mijn uitleenbeurt aan PSV miste ik wedstrijdritme en werd ik afgeremd door een kleine blessure. En bij Anderlecht ging het goed, tot die gescheurde kruisband. Om voor de Rode Duivels in aanmerking te komen, moet je week na week presteren. Dat deed ik niet.”

Telefoontje van Garcia

Hazard heeft al wel met Garcia gebeld. “Hij heeft me gebeld. Zijn verhaal was hetzelfde: hij wil andere spelers aan het werk zien. Maar de deur is niet dicht: hij verwees naar mijn blessure en wenste me succes voor de Play-Offs. Het is aan mij om te bewijzen dat ik mijn plaats nog verdien. Maar ik steek het niet in mijn hoofd: ik heb altijd voorrang gegeven aan mijn club. De rest volgt wel – of niet.”

Zou broer Eden daar iets tussen voor zitten? Er zit alvast één Hazard weer bij de Rode Duivels. “Náást het veld, hein. Hoe heeft de bondscoach het ook weer verwoord? Als een soort van vertrouwenspersoon. In ieder geval niet als een assistent die zich met de tactiek bemoeit. Eden is de geknipte man om wat met de spelers te praten en de druk van de ketel te halen als de spanning oploopt.”

Verdient Thorgan Hazard volgende interlandperiode een selectie bij de Rode Duivels?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

19
19
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

51
51
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

93
93
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

160
160
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

229
229
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

88
88
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

67
67
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

164
164
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

492
492
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

195
195
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

728
728
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

181
181
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

127
127
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

158
158
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

232
232
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

653
653
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

66
66
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

367
367
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

313
313
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

182
182
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

426
426
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

203
203
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

71
71
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

324
324

Meer sportnieuws