Brys krijgt weer pittig dossier voorgeschoteld in Kameroen

door
Brys krijgt weer pittig dossier voorgeschoteld in Kameroen

Marc Brys is al even aan de slag als bondscoach van Kameroen, maar het is er eigenlijk nooit echt rustig. De Belgische trainer kreeg het meermaals aan de stok met legende Samuel Eto'o. Ondertussen is er een nieuwe rel die mogelijk gevolgen gaat hebben.

Klacht bij FIFA

Onze redactie weet dat de makelaar die Marc Brys naar Kameroen heeft gebracht een klacht heeft ingediend bij de FIFA omwille van het nog steeds niet betalen van commissies. De zaak is al een tijdje hangende, maar de FIFA werd nu op de hoogte gesteld.

Zo blijft het dus onrustig omtrent Brys. Enkele dagen geleden was Tom Saintfiet, die al vele jaren in Afrika werkt, nog kritisch voor de voormalige trainer van onder meer OH Leuven. "Als de regering en de federatie het niet eens zijn, is er een probleem. En ondanks de ego's, als coach moet je altijd respect hebben voor je voorzitter. De discussie die we op televisie hebben gezien, is niet acceptabel", sprak hij over de historische rel tussen Brys en Eto'o. 

Kritiek van Saintfiet

"Je kunt Samuel Eto'o niet voor de camera's vragen wat hij heeft gedaan als coach, dat is gek. Hij is de president van de federatie, je moet hem respecteren, hij is je baas. Hij is een groot man in het voetbal, gerespecteerd door het merendeel van het volk in Kameroen, dat van hem houdt. Ik respecteer mijn voorzitter in elke federatie. Ik heb conflicten gehad, problemen, maar er is altijd respect. Intern kunnen er discussies zijn, je hoeft niet altijd overal mee akkoord te gaan, maar als er televisie en video's bij betrokken zijn, moet je slim zijn en niet zo reageren."

Brys is ondertussen een jaar aan de slag bij Kameroen. Hij werkte er 10 matchen af als bondscoach. De resultaten zijn goed met 6 zeges, 4 draws en 0 nederlagen.

Gaat Brys binnen een jaar ook nog coach zijn van Kameroen?

Meest recent

Heerenveen pakt uit met komst Antwerp-speler

Er heeft deze zomer bij Antwerp alweer een stevige leegloop plaatsgevonden. Negen spelers hebben ...

8
8
'Rode Duivel moet vertrek Wirtz bij Leverkusen opvangen'

Bij Bayer Leverkusen zagen ze deze zomer toch een beetje een einde aan een cyclus komen. Een jaar ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge gaat hard, domper voor Anderlecht en Antwerp'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

250
250
Zoveel verdient Aster Nzeyimana? Het is ronduit schokkend

Aster Nzeyimana maakte enkele jaren geleden de gewaagde overstap vanuit de openbare omroep richting ...

99
99
Bizar: Belgisch supertalent verlaat topclub voor Turkije

Er kloppen tal van talenten op de deur bij de Rode Duivels. Sommige grote beloften vliegen onder de ...

62
62
Sadiki wimpelde drie Europese clubs én Union SG af

Noah Sadiki maakte de overstap van Union SG naar Sunderland. De middenvelder werd kampioen met de ...

78
78
‘Verbazingwekkende transfer: miljoenenbod op Trossard’

Leandro Trossard staat nog tot 2026 onder contract bij Arsenal. De 30-jarige aanvaller wordt ...

121
121
‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

268
268
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

156
156
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

259
259
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

177
177
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

126
126
Roda JC nog wat Belgischer met ex-speler Club Brugge

Roda JC is een club waar Belgen zich altijd zeer goed hebben thuisgevoeld. De Nederlandse ...

34
34
'Miljoenentransfer Club in gevaar: dealbraker op tafel'

Net zoals de spelers en trainersstaf, vertoeft ook de directie van Club Brugge momenteel in het ...

648
648
Fink bevestigt toptransfer Genk: "Kwestie van tijd"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

382
382
'Real Madrid pakt uit met vierde grote Alonso-aanwinst'

Real Madrid strijdt woensdagavond tegen Paris Saint-Germain voor een plek in de finale van het WK ...

147
147
'Edozie naar Club Brugge: dossier in stroomversnelling'

Club Brugge staat op punt om Chemsdine Talbi voor de nodige miljoenen aan Sunderland FC te ...

1294
1294
'Miljoenenbom: RSCA flikkert publiekslieveling nu al buiten'

Ondanks zijn populariteit en groeipotentieel, staat het vertrek van een sterkhouder hoog op de ...

777
777
WK Clubs: emotioneel geladen droomdebuut bezorgt Chelsea finale

Chelsea FC heeft zich dinsdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van het WK voor clubs. Amper ...

65
65
Jupiler Pro League davert: Union legt officieel klacht neer

De komende jaargang van de Jupiler Pro League wordt normaal gezien de laatste met het ...

655
655
'Bliksemvertrek Tzolis: Club legt riante transfersom vast'

Met de verkoop van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla, Casper Nielsen en de nakende transfer van ...

1474
1474
'Nieuwste aanwinst pusht Anderlecht-speler naar uitgang'

In het Nederlandse Renesse houdt RSC Anderlecht momenteel een zomers oefenkamp. Coach Besnik Hasi ...

594
594
‘Club op oorlogspad: elke linie krijgt versterking’

Club Brugge wordt momenteel vooral geteisterd door uitgaande transferperikelen, maar ook op inkomend ...

639
639
'El Ouahdi out: KRC Genk drukt door voor vervanger'

In het zog van Mike Penders en Christopher Bonsu Baah bereidt KRC Genk zich voor op nog meer ...

283
283
'AA Gent rolt spierballen met peperdure middenvelder'

AA Gent haalde met Wilfried Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis. Ivan ...

519
519

Meer sportnieuws