Brys krijgt weer pittig dossier voorgeschoteld in Kameroen

134 stemmen
Brys krijgt weer pittig dossier voorgeschoteld in Kameroen

Marc Brys is al even aan de slag als bondscoach van Kameroen, maar het is er eigenlijk nooit echt rustig. De Belgische trainer kreeg het meermaals aan de stok met legende Samuel Eto'o. Ondertussen is er een nieuwe rel die mogelijk gevolgen gaat hebben.

Klacht bij FIFA

Onze redactie weet dat de makelaar die Marc Brys naar Kameroen heeft gebracht een klacht heeft ingediend bij de FIFA omwille van het nog steeds niet betalen van commissies. De zaak is al een tijdje hangende, maar de FIFA werd nu op de hoogte gesteld.

Zo blijft het dus onrustig omtrent Brys. Enkele dagen geleden was Tom Saintfiet, die al vele jaren in Afrika werkt, nog kritisch voor de voormalige trainer van onder meer OH Leuven. "Als de regering en de federatie het niet eens zijn, is er een probleem. En ondanks de ego's, als coach moet je altijd respect hebben voor je voorzitter. De discussie die we op televisie hebben gezien, is niet acceptabel", sprak hij over de historische rel tussen Brys en Eto'o. 

Kritiek van Saintfiet

"Je kunt Samuel Eto'o niet voor de camera's vragen wat hij heeft gedaan als coach, dat is gek. Hij is de president van de federatie, je moet hem respecteren, hij is je baas. Hij is een groot man in het voetbal, gerespecteerd door het merendeel van het volk in Kameroen, dat van hem houdt. Ik respecteer mijn voorzitter in elke federatie. Ik heb conflicten gehad, problemen, maar er is altijd respect. Intern kunnen er discussies zijn, je hoeft niet altijd overal mee akkoord te gaan, maar als er televisie en video's bij betrokken zijn, moet je slim zijn en niet zo reageren."

Brys is ondertussen een jaar aan de slag bij Kameroen. Hij werkte er 10 matchen af als bondscoach. De resultaten zijn goed met 6 zeges, 4 draws en 0 nederlagen.

Gaat Brys binnen een jaar ook nog coach zijn van Kameroen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

73
73
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

1
1
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

9
9
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

52
52
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

220
220
De Ketelaere-blunder kan hem WK kosten

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

72
72
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

77
77
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

76
76
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

66
66
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

117
117
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

683
683
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

134
134
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

256
256
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

93
93
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

716
716
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

146
146
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

171
171
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

202
202
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

70
70
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

218
218
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

1058
1058
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

97
97
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

351
351
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

926
926
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

137
137
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

767
767

Meer sportnieuws