Brys krijgt weer pittig dossier voorgeschoteld in Kameroen

134 stemmen
Brys krijgt weer pittig dossier voorgeschoteld in Kameroen

Marc Brys is al even aan de slag als bondscoach van Kameroen, maar het is er eigenlijk nooit echt rustig. De Belgische trainer kreeg het meermaals aan de stok met legende Samuel Eto'o. Ondertussen is er een nieuwe rel die mogelijk gevolgen gaat hebben.

Klacht bij FIFA

Onze redactie weet dat de makelaar die Marc Brys naar Kameroen heeft gebracht een klacht heeft ingediend bij de FIFA omwille van het nog steeds niet betalen van commissies. De zaak is al een tijdje hangende, maar de FIFA werd nu op de hoogte gesteld.

Zo blijft het dus onrustig omtrent Brys. Enkele dagen geleden was Tom Saintfiet, die al vele jaren in Afrika werkt, nog kritisch voor de voormalige trainer van onder meer OH Leuven. "Als de regering en de federatie het niet eens zijn, is er een probleem. En ondanks de ego's, als coach moet je altijd respect hebben voor je voorzitter. De discussie die we op televisie hebben gezien, is niet acceptabel", sprak hij over de historische rel tussen Brys en Eto'o. 

Kritiek van Saintfiet

"Je kunt Samuel Eto'o niet voor de camera's vragen wat hij heeft gedaan als coach, dat is gek. Hij is de president van de federatie, je moet hem respecteren, hij is je baas. Hij is een groot man in het voetbal, gerespecteerd door het merendeel van het volk in Kameroen, dat van hem houdt. Ik respecteer mijn voorzitter in elke federatie. Ik heb conflicten gehad, problemen, maar er is altijd respect. Intern kunnen er discussies zijn, je hoeft niet altijd overal mee akkoord te gaan, maar als er televisie en video's bij betrokken zijn, moet je slim zijn en niet zo reageren."

Brys is ondertussen een jaar aan de slag bij Kameroen. Hij werkte er 10 matchen af als bondscoach. De resultaten zijn goed met 6 zeges, 4 draws en 0 nederlagen.

Gaat Brys binnen een jaar ook nog coach zijn van Kameroen?

Meest recent

'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

13
13
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

63
63
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

35
35
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

136
136
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

167
167
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

46
46
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

40
40
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

115
115
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

118
118
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

44
44
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

349
349
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

267
267
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

268
268
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

66
66
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

258
258
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

336
336
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

105
105
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

62
62
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

404
404
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

257
257
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

81
81
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

495
495
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

140
140
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

781
781
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

317
317

Meer sportnieuws