Brys krijgt weer pittig dossier voorgeschoteld in Kameroen

door
Brys krijgt weer pittig dossier voorgeschoteld in Kameroen

Marc Brys is al even aan de slag als bondscoach van Kameroen, maar het is er eigenlijk nooit echt rustig. De Belgische trainer kreeg het meermaals aan de stok met legende Samuel Eto'o. Ondertussen is er een nieuwe rel die mogelijk gevolgen gaat hebben.

LEES OOK: Schrijnend: Eto’o richt pijlen na uitschakeling op Brys

Klacht bij FIFA

Onze redactie weet dat de makelaar die Marc Brys naar Kameroen heeft gebracht een klacht heeft ingediend bij de FIFA omwille van het nog steeds niet betalen van commissies. De zaak is al een tijdje hangende, maar de FIFA werd nu op de hoogte gesteld.

Zo blijft het dus onrustig omtrent Brys. Enkele dagen geleden was Tom Saintfiet, die al vele jaren in Afrika werkt, nog kritisch voor de voormalige trainer van onder meer OH Leuven. "Als de regering en de federatie het niet eens zijn, is er een probleem. En ondanks de ego's, als coach moet je altijd respect hebben voor je voorzitter. De discussie die we op televisie hebben gezien, is niet acceptabel", sprak hij over de historische rel tussen Brys en Eto'o. 

Kritiek van Saintfiet

"Je kunt Samuel Eto'o niet voor de camera's vragen wat hij heeft gedaan als coach, dat is gek. Hij is de president van de federatie, je moet hem respecteren, hij is je baas. Hij is een groot man in het voetbal, gerespecteerd door het merendeel van het volk in Kameroen, dat van hem houdt. Ik respecteer mijn voorzitter in elke federatie. Ik heb conflicten gehad, problemen, maar er is altijd respect. Intern kunnen er discussies zijn, je hoeft niet altijd overal mee akkoord te gaan, maar als er televisie en video's bij betrokken zijn, moet je slim zijn en niet zo reageren."

Brys is ondertussen een jaar aan de slag bij Kameroen. Hij werkte er 10 matchen af als bondscoach. De resultaten zijn goed met 6 zeges, 4 draws en 0 nederlagen.

Gaat Brys binnen een jaar ook nog coach zijn van Kameroen?

Meest recent

'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

6
6
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

32
32
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

22
22
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

116
116
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

160
160
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

176
176
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

130
130
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

255
255
Vannieuwkerke haalt hard uit: "Dit klopt gewoon niet"

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

225
225
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

301
301
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

585
585
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

418
418
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

107
107
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

67
67
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

173
173
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

331
331
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

265
265
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

292
292
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

179
179
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

427
427
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

97
97
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

72
72
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

133
133
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

341
341

Meer sportnieuws