Mannaert aan zet: Zwitserland wil België de loef afsteken

door
Mannaert aan zet: Zwitserland wil België de loef afsteken

Vincent Mannaert is bezig met het in kaart brengen van de Belgische spelers die nog onbekend zijn, maar ook voor de nationale ploeg van België kan spelen. Zo heeft FC Basel een speler in de rangen die voor België kan spelen. Maar er is concurrentie... Mannaert & co zijn aan zet.

LEES OOK: Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

Kayombo maakt indruk

Axel Kayombo is een naam die bij heel weinig mensen in het Belgisch voetbal een belletje zal laten rinkelen. De 19-jarige flankaanvaller speelt dan ook voor de Zwitserse Tweedeklasse Stade Lausanne. Daar laat de speler zich danig opmerken met 10 goals en 4 assists in 26 matchen.

Kayombo is eigendom van de Zwitserse topclub FC Basel, waar hij nog tot medio 2026 onder contract ligt. Voordien speelde hij voor Servette. Hij werd al eens opgeroepen voor de Congolese beloftenploeg, maar de speler kan nog steeds een keuze maken.

Congo, België of Zwitserland?

Zo vernam onze redactie dat Zwitserland er alles aan doet om Kayombo op te roepen voor de U21, maar ook België zou hem op de radar hebben staan. Kayombo heeft immers Belgische roots. Wie weet zal hij weldra opgeroepen worden voor de Belgische beloften? Frankrijk is ook een optie, maar daar is de concurrentie momenteel veel te groot.

De Belgische federatie heeft er dus een volgend dossier bij die op de ondertussen enorme stapel kan. De komende jaren zal Mannaert nog héél veel dossiers moeten behandelen omtrent spelers die voor België en andere landen kunnen kiezen.

Claudio Reulens

Moet hij snel opgeroepen worden voor België?

Meest recent

Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

32
32
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

43
43
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

138
138
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

301
301
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

167
167
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

165
165
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

38
38
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

121
121
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

75
75
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

109
109
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

67
67
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

51
51
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

114
114
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

51
51
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

110
110
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

60
60
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

222
222
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

488
488
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

68
68
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

271
271
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

43
43
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

70
70
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

120
120
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

108
108
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

740
740

Meer sportnieuws