Mannaert aan zet: Zwitserland wil België de loef afsteken

door
Mannaert aan zet: Zwitserland wil België de loef afsteken

Vincent Mannaert is bezig met het in kaart brengen van de Belgische spelers die nog onbekend zijn, maar ook voor de nationale ploeg van België kan spelen. Zo heeft FC Basel een speler in de rangen die voor België kan spelen. Maar er is concurrentie... Mannaert & co zijn aan zet.

LEES OOK: 'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Kayombo maakt indruk

Axel Kayombo is een naam die bij heel weinig mensen in het Belgisch voetbal een belletje zal laten rinkelen. De 19-jarige flankaanvaller speelt dan ook voor de Zwitserse Tweedeklasse Stade Lausanne. Daar laat de speler zich danig opmerken met 10 goals en 4 assists in 26 matchen.

Kayombo is eigendom van de Zwitserse topclub FC Basel, waar hij nog tot medio 2026 onder contract ligt. Voordien speelde hij voor Servette. Hij werd al eens opgeroepen voor de Congolese beloftenploeg, maar de speler kan nog steeds een keuze maken.

Congo, België of Zwitserland?

Zo vernam onze redactie dat Zwitserland er alles aan doet om Kayombo op te roepen voor de U21, maar ook België zou hem op de radar hebben staan. Kayombo heeft immers Belgische roots. Wie weet zal hij weldra opgeroepen worden voor de Belgische beloften? Frankrijk is ook een optie, maar daar is de concurrentie momenteel veel te groot.

De Belgische federatie heeft er dus een volgend dossier bij die op de ondertussen enorme stapel kan. De komende jaren zal Mannaert nog héél veel dossiers moeten behandelen omtrent spelers die voor België en andere landen kunnen kiezen.

Claudio Reulens

Moet hij snel opgeroepen worden voor België?

Meest recent

STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

19
19
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

49
49
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

48
48
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

35
35
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

11
11
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

38
38
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

13
13
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

149
149
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

120
120
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

72
72
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

137
137
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

266
266
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

244
244
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

57
57
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

117
117
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

213
213
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

126
126
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

191
191
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

190
190
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

422
422
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

366
366
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

244
244
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

173
173
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

139
139

Meer sportnieuws