Mannaert aan zet: Zwitserland wil België de loef afsteken

199 stemmen
Mannaert aan zet: Zwitserland wil België de loef afsteken

Vincent Mannaert is bezig met het in kaart brengen van de Belgische spelers die nog onbekend zijn, maar ook voor de nationale ploeg van België kan spelen. Zo heeft FC Basel een speler in de rangen die voor België kan spelen. Maar er is concurrentie... Mannaert & co zijn aan zet.

LEES OOK: Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Kayombo maakt indruk

Axel Kayombo is een naam die bij heel weinig mensen in het Belgisch voetbal een belletje zal laten rinkelen. De 19-jarige flankaanvaller speelt dan ook voor de Zwitserse Tweedeklasse Stade Lausanne. Daar laat de speler zich danig opmerken met 10 goals en 4 assists in 26 matchen.

Kayombo is eigendom van de Zwitserse topclub FC Basel, waar hij nog tot medio 2026 onder contract ligt. Voordien speelde hij voor Servette. Hij werd al eens opgeroepen voor de Congolese beloftenploeg, maar de speler kan nog steeds een keuze maken.

Congo, België of Zwitserland?

Zo vernam onze redactie dat Zwitserland er alles aan doet om Kayombo op te roepen voor de U21, maar ook België zou hem op de radar hebben staan. Kayombo heeft immers Belgische roots. Wie weet zal hij weldra opgeroepen worden voor de Belgische beloften? Frankrijk is ook een optie, maar daar is de concurrentie momenteel veel te groot.

De Belgische federatie heeft er dus een volgend dossier bij die op de ondertussen enorme stapel kan. De komende jaren zal Mannaert nog héél veel dossiers moeten behandelen omtrent spelers die voor België en andere landen kunnen kiezen.

Claudio Reulens

Moet hij snel opgeroepen worden voor België?

Meest recent

‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

1
1
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

6
6
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

128
128
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

77
77
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

204
204
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

106
106
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

250
250
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

370
370
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

190
190
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

67
67
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

65
65
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

83
83
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

144
144
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

191
191
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

276
276
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

538
538
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

130
130
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

1030
1030
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

350
350
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

118
118
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

539
539
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

325
325
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

246
246
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

382
382
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

504
504

Meer sportnieuws