Onrust bij Club Brugge: toekomst publiekslieveling in gevaar

door
Onrust bij Club Brugge: toekomst publiekslieveling in gevaar

Roméo Vermant, kind van Club Brugge en publiekslieveling, droomt ervan om dit seizoen eerste spits te worden. Ondanks zijn inzet en aanstekelijk enthousiasme blijft een basisplaats voorlopig uit. De concurrentie met Jutglà en Nilsson is groot, en Club zoekt zelfs een nieuwe spits voor volgend seizoen. De toekomst van Vermant bij blauw-zwart staat daarmee op losse schroeven.

LEES OOK: Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Vermant wil dit seizoen eerste spits worden

Roméo Vermant zag voor zichzelf een traject dat vergelijkbaar was met dat van Maxim De Cuyper, die na zijn uitleenbeurt aan KVC Westerlo terugkeerde naar Club Brugge en daar een basisplaats veroverde.

Hij beseft dat het als spits uit de eigen jeugdacademie niet eenvoudig is om door te breken bij een topclub als Club Brugge, gezien de hevige concurrentie en het feit dat spitsen vaak de duurste spelers zijn.

Dit seizoen doet Vermant er dan ook alles aan om, na zijn uitleenbeurt aan Westerlo, zijn grote doorbraak te forceren bij Club. “Ik wil dit seizoen proberen om de eerste spits te worden,” zei Vermant.

Hij is een stevige, jonge spits van 1,84 meter die altijd strijd levert en het motto van Club Brugge ‘No Sweat, No Glory’ volledig belichaamt. Hij is een kind van de club, de chouchou van het Brugse publiek, doordrenkt met blauw-zwart bloed.

“Hij is de Jan Ceulemans, de Gert Verheyen. Iemand die nooit opgeeft – dat heeft hij ook nooit gedaan,” aldus Pascal De Maesschalck, voormalig hoofd jeugdopleiding bij Club Brugge, in Het Laatste Nieuws.

Roméo kan dé spits van Club Brugge worden,” voorspelde Simon Mignolet alvast.

De rol van eerste spits blijft buiten bereik

Hayk Milkon, assistent-coach bij Club Brugge, vertelde aan Het Laatste Nieuws dat hij een grote toekomst ziet voor Roméo Vermant. “Ik geloof dat hij bij Europese clubs een volwaardige 'nummer 9' kan zijn. Waarom dan niet bij Club zelf?”

Vandaag is Vermant echter nog een eind verwijderd van de status van eerste spits bij Club Brugge. De 21-jarige moet opboksen tegen Ferran Jutglà en Gustaf Nilsson. In de Jupiler Pro League startte hij slechts zeven keer in de basiself van Club.

In het najaar kreeg Vermant nog de voorkeur op Jutglà bij afwezigheid van Nilsson, maar vandaag liggen de kaarten anders.

Vermant heeft al veel stappen gezet en zijn jeugdig enthousiasme werkt aanstekelijk. Hij laat anderen scoren en is een vervelende speler om tegen te spelen. Volgens Het Nieuwsblad ontbreekt het hem voorlopig nog aan voldoende impact: “Hij loopt en vecht, doet alles wat hij kan. Maar écht het verschil maken, daar is het nog te vroeg voor.”

Vermant brengt wel energie en kan een doelpunt meepikken, maar de rol van vaste spits blijft voorlopig buiten bereik.

Club Brugge gaat op zoek naar nieuwe negen

Roméo Vermant toont zich met zijn energie als een nuttige pion voorin, maar de 21-jarige aanvaller heeft nog moeite om zijn werkkracht te koppelen aan echte dreiging voor doel.

Een echte goalgetter is hij voorlopig niet, met slechts vier doelpunten dit seizoen. Vermant biedt trainer Nicky Hayen wel extra opties in de aanval, waar ook Ferran Jutglà en Gustaf Nilsson andere profielen vertegenwoordigen.

“Wij spreken nooit over een nummer één, twee of drie. Jutglà, Nilsson en Vermant zijn drie verschillende types. Mijn keuzes hangen af van de vorm van de dag en van de tegenstander,” zei Hayen eerder dit seizoen.

Net door die brede waaier aan mogelijkheden besliste Club Brugge afgelopen winter om geen extra spits aan te trekken. Volgens Het Nieuwsblad kwam er tijdens de wintermercato een bod binnen op Vermant, maar Club Brugge liet hem niet vertrekken.

Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, weet dat Club Brugge deze zomer rekening houdt met een vertrek van Jutglà, en intussen voorzichtig de markt aftast op zoek naar een nieuwe nummer negen.

Die nieuwe spits kan een basisspeler worden, maar evengoed een versterking in de breedte – vergelijkbaar met een profiel als Vermant. De vraag is of dat ook invloed zal hebben op de speelkansen van Vermant, die er alles aan doet om eindelijk door te breken in het eerste elftal van Club Brugge.

Vermant moet een kans als eerste spits krijgen

Meest recent

Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

8
8
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

5
5
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

29
29
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

40
40
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

15
15
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

120
120
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

51
51
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

37
37
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

102
102
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

25
25
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

88
88
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

61
61
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

23
23
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

82
82
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

30
30
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

226
226
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

142
142
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

142
142
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

204
204
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

286
286
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

388
388
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

327
327
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

378
378
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

76
76
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

290
290

Meer sportnieuws