Onrust bij Club Brugge: toekomst publiekslieveling in gevaar

665 stemmen
Onrust bij Club Brugge: toekomst publiekslieveling in gevaar

Roméo Vermant, kind van Club Brugge en publiekslieveling, droomt ervan om dit seizoen eerste spits te worden. Ondanks zijn inzet en aanstekelijk enthousiasme blijft een basisplaats voorlopig uit. De concurrentie met Jutglà en Nilsson is groot, en Club zoekt zelfs een nieuwe spits voor volgend seizoen. De toekomst van Vermant bij blauw-zwart staat daarmee op losse schroeven.

LEES OOK: 'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Vermant wil dit seizoen eerste spits worden

Roméo Vermant zag voor zichzelf een traject dat vergelijkbaar was met dat van Maxim De Cuyper, die na zijn uitleenbeurt aan KVC Westerlo terugkeerde naar Club Brugge en daar een basisplaats veroverde.

Hij beseft dat het als spits uit de eigen jeugdacademie niet eenvoudig is om door te breken bij een topclub als Club Brugge, gezien de hevige concurrentie en het feit dat spitsen vaak de duurste spelers zijn.

Dit seizoen doet Vermant er dan ook alles aan om, na zijn uitleenbeurt aan Westerlo, zijn grote doorbraak te forceren bij Club. “Ik wil dit seizoen proberen om de eerste spits te worden,” zei Vermant.

Hij is een stevige, jonge spits van 1,84 meter die altijd strijd levert en het motto van Club Brugge ‘No Sweat, No Glory’ volledig belichaamt. Hij is een kind van de club, de chouchou van het Brugse publiek, doordrenkt met blauw-zwart bloed.

“Hij is de Jan Ceulemans, de Gert Verheyen. Iemand die nooit opgeeft – dat heeft hij ook nooit gedaan,” aldus Pascal De Maesschalck, voormalig hoofd jeugdopleiding bij Club Brugge, in Het Laatste Nieuws.

Roméo kan dé spits van Club Brugge worden,” voorspelde Simon Mignolet alvast.

De rol van eerste spits blijft buiten bereik

Hayk Milkon, assistent-coach bij Club Brugge, vertelde aan Het Laatste Nieuws dat hij een grote toekomst ziet voor Roméo Vermant. “Ik geloof dat hij bij Europese clubs een volwaardige 'nummer 9' kan zijn. Waarom dan niet bij Club zelf?”

Vandaag is Vermant echter nog een eind verwijderd van de status van eerste spits bij Club Brugge. De 21-jarige moet opboksen tegen Ferran Jutglà en Gustaf Nilsson. In de Jupiler Pro League startte hij slechts zeven keer in de basiself van Club.

In het najaar kreeg Vermant nog de voorkeur op Jutglà bij afwezigheid van Nilsson, maar vandaag liggen de kaarten anders.

Vermant heeft al veel stappen gezet en zijn jeugdig enthousiasme werkt aanstekelijk. Hij laat anderen scoren en is een vervelende speler om tegen te spelen. Volgens Het Nieuwsblad ontbreekt het hem voorlopig nog aan voldoende impact: “Hij loopt en vecht, doet alles wat hij kan. Maar écht het verschil maken, daar is het nog te vroeg voor.”

Vermant brengt wel energie en kan een doelpunt meepikken, maar de rol van vaste spits blijft voorlopig buiten bereik.

Club Brugge gaat op zoek naar nieuwe negen

Roméo Vermant toont zich met zijn energie als een nuttige pion voorin, maar de 21-jarige aanvaller heeft nog moeite om zijn werkkracht te koppelen aan echte dreiging voor doel.

Een echte goalgetter is hij voorlopig niet, met slechts vier doelpunten dit seizoen. Vermant biedt trainer Nicky Hayen wel extra opties in de aanval, waar ook Ferran Jutglà en Gustaf Nilsson andere profielen vertegenwoordigen.

“Wij spreken nooit over een nummer één, twee of drie. Jutglà, Nilsson en Vermant zijn drie verschillende types. Mijn keuzes hangen af van de vorm van de dag en van de tegenstander,” zei Hayen eerder dit seizoen.

Net door die brede waaier aan mogelijkheden besliste Club Brugge afgelopen winter om geen extra spits aan te trekken. Volgens Het Nieuwsblad kwam er tijdens de wintermercato een bod binnen op Vermant, maar Club Brugge liet hem niet vertrekken.

Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, weet dat Club Brugge deze zomer rekening houdt met een vertrek van Jutglà, en intussen voorzichtig de markt aftast op zoek naar een nieuwe nummer negen.

Die nieuwe spits kan een basisspeler worden, maar evengoed een versterking in de breedte – vergelijkbaar met een profiel als Vermant. De vraag is of dat ook invloed zal hebben op de speelkansen van Vermant, die er alles aan doet om eindelijk door te breken in het eerste elftal van Club Brugge.

Vermant moet een kans als eerste spits krijgen

Meest recent

Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

53
53
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

88
88
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

18
18
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

357
357
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

217
217
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

393
393
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

471
471
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

123
123
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

672
672
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

261
261
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

514
514
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

241
241
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

295
295
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

151
151
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

480
480
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

451
451
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

91
91
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

59
59
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

65
65
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

849
849
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

368
368
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

571
571
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

186
186
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

162
162
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

862
862

Meer sportnieuws