Onrust bij Club Brugge: toekomst publiekslieveling in gevaar

door
Onrust bij Club Brugge: toekomst publiekslieveling in gevaar

Roméo Vermant, kind van Club Brugge en publiekslieveling, droomt ervan om dit seizoen eerste spits te worden. Ondanks zijn inzet en aanstekelijk enthousiasme blijft een basisplaats voorlopig uit. De concurrentie met Jutglà en Nilsson is groot, en Club zoekt zelfs een nieuwe spits voor volgend seizoen. De toekomst van Vermant bij blauw-zwart staat daarmee op losse schroeven.

LEES OOK: 'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Vermant wil dit seizoen eerste spits worden

Roméo Vermant zag voor zichzelf een traject dat vergelijkbaar was met dat van Maxim De Cuyper, die na zijn uitleenbeurt aan KVC Westerlo terugkeerde naar Club Brugge en daar een basisplaats veroverde.

Hij beseft dat het als spits uit de eigen jeugdacademie niet eenvoudig is om door te breken bij een topclub als Club Brugge, gezien de hevige concurrentie en het feit dat spitsen vaak de duurste spelers zijn.

Dit seizoen doet Vermant er dan ook alles aan om, na zijn uitleenbeurt aan Westerlo, zijn grote doorbraak te forceren bij Club. “Ik wil dit seizoen proberen om de eerste spits te worden,” zei Vermant.

Hij is een stevige, jonge spits van 1,84 meter die altijd strijd levert en het motto van Club Brugge ‘No Sweat, No Glory’ volledig belichaamt. Hij is een kind van de club, de chouchou van het Brugse publiek, doordrenkt met blauw-zwart bloed.

“Hij is de Jan Ceulemans, de Gert Verheyen. Iemand die nooit opgeeft – dat heeft hij ook nooit gedaan,” aldus Pascal De Maesschalck, voormalig hoofd jeugdopleiding bij Club Brugge, in Het Laatste Nieuws.

Roméo kan dé spits van Club Brugge worden,” voorspelde Simon Mignolet alvast.

De rol van eerste spits blijft buiten bereik

Hayk Milkon, assistent-coach bij Club Brugge, vertelde aan Het Laatste Nieuws dat hij een grote toekomst ziet voor Roméo Vermant. “Ik geloof dat hij bij Europese clubs een volwaardige 'nummer 9' kan zijn. Waarom dan niet bij Club zelf?”

Vandaag is Vermant echter nog een eind verwijderd van de status van eerste spits bij Club Brugge. De 21-jarige moet opboksen tegen Ferran Jutglà en Gustaf Nilsson. In de Jupiler Pro League startte hij slechts zeven keer in de basiself van Club.

In het najaar kreeg Vermant nog de voorkeur op Jutglà bij afwezigheid van Nilsson, maar vandaag liggen de kaarten anders.

Vermant heeft al veel stappen gezet en zijn jeugdig enthousiasme werkt aanstekelijk. Hij laat anderen scoren en is een vervelende speler om tegen te spelen. Volgens Het Nieuwsblad ontbreekt het hem voorlopig nog aan voldoende impact: “Hij loopt en vecht, doet alles wat hij kan. Maar écht het verschil maken, daar is het nog te vroeg voor.”

Vermant brengt wel energie en kan een doelpunt meepikken, maar de rol van vaste spits blijft voorlopig buiten bereik.

Club Brugge gaat op zoek naar nieuwe negen

Roméo Vermant toont zich met zijn energie als een nuttige pion voorin, maar de 21-jarige aanvaller heeft nog moeite om zijn werkkracht te koppelen aan echte dreiging voor doel.

Een echte goalgetter is hij voorlopig niet, met slechts vier doelpunten dit seizoen. Vermant biedt trainer Nicky Hayen wel extra opties in de aanval, waar ook Ferran Jutglà en Gustaf Nilsson andere profielen vertegenwoordigen.

“Wij spreken nooit over een nummer één, twee of drie. Jutglà, Nilsson en Vermant zijn drie verschillende types. Mijn keuzes hangen af van de vorm van de dag en van de tegenstander,” zei Hayen eerder dit seizoen.

Net door die brede waaier aan mogelijkheden besliste Club Brugge afgelopen winter om geen extra spits aan te trekken. Volgens Het Nieuwsblad kwam er tijdens de wintermercato een bod binnen op Vermant, maar Club Brugge liet hem niet vertrekken.

Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, weet dat Club Brugge deze zomer rekening houdt met een vertrek van Jutglà, en intussen voorzichtig de markt aftast op zoek naar een nieuwe nummer negen.

Die nieuwe spits kan een basisspeler worden, maar evengoed een versterking in de breedte – vergelijkbaar met een profiel als Vermant. De vraag is of dat ook invloed zal hebben op de speelkansen van Vermant, die er alles aan doet om eindelijk door te breken in het eerste elftal van Club Brugge.

Vermant moet een kans als eerste spits krijgen

Meest recent

'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

2
2
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

16
16
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

9
9
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

11
11
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

107
107
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

115
115
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

58
58
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

134
134
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

112
112
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

115
115
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

219
219
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

288
288
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

114
114
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

360
360
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

292
292
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

40
40
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

147
147
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

245
245
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

430
430
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

269
269
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

278
278
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

418
418
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

514
514
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

336
336

Meer sportnieuws