Onrust bij Club Brugge: toekomst publiekslieveling in gevaar

door
Onrust bij Club Brugge: toekomst publiekslieveling in gevaar

Roméo Vermant, kind van Club Brugge en publiekslieveling, droomt ervan om dit seizoen eerste spits te worden. Ondanks zijn inzet en aanstekelijk enthousiasme blijft een basisplaats voorlopig uit. De concurrentie met Jutglà en Nilsson is groot, en Club zoekt zelfs een nieuwe spits voor volgend seizoen. De toekomst van Vermant bij blauw-zwart staat daarmee op losse schroeven.

LEES OOK: 'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

Vermant wil dit seizoen eerste spits worden

Roméo Vermant zag voor zichzelf een traject dat vergelijkbaar was met dat van Maxim De Cuyper, die na zijn uitleenbeurt aan KVC Westerlo terugkeerde naar Club Brugge en daar een basisplaats veroverde.

Hij beseft dat het als spits uit de eigen jeugdacademie niet eenvoudig is om door te breken bij een topclub als Club Brugge, gezien de hevige concurrentie en het feit dat spitsen vaak de duurste spelers zijn.

Dit seizoen doet Vermant er dan ook alles aan om, na zijn uitleenbeurt aan Westerlo, zijn grote doorbraak te forceren bij Club. “Ik wil dit seizoen proberen om de eerste spits te worden,” zei Vermant.

Hij is een stevige, jonge spits van 1,84 meter die altijd strijd levert en het motto van Club Brugge ‘No Sweat, No Glory’ volledig belichaamt. Hij is een kind van de club, de chouchou van het Brugse publiek, doordrenkt met blauw-zwart bloed.

“Hij is de Jan Ceulemans, de Gert Verheyen. Iemand die nooit opgeeft – dat heeft hij ook nooit gedaan,” aldus Pascal De Maesschalck, voormalig hoofd jeugdopleiding bij Club Brugge, in Het Laatste Nieuws.

Roméo kan dé spits van Club Brugge worden,” voorspelde Simon Mignolet alvast.

De rol van eerste spits blijft buiten bereik

Hayk Milkon, assistent-coach bij Club Brugge, vertelde aan Het Laatste Nieuws dat hij een grote toekomst ziet voor Roméo Vermant. “Ik geloof dat hij bij Europese clubs een volwaardige 'nummer 9' kan zijn. Waarom dan niet bij Club zelf?”

Vandaag is Vermant echter nog een eind verwijderd van de status van eerste spits bij Club Brugge. De 21-jarige moet opboksen tegen Ferran Jutglà en Gustaf Nilsson. In de Jupiler Pro League startte hij slechts zeven keer in de basiself van Club.

In het najaar kreeg Vermant nog de voorkeur op Jutglà bij afwezigheid van Nilsson, maar vandaag liggen de kaarten anders.

Vermant heeft al veel stappen gezet en zijn jeugdig enthousiasme werkt aanstekelijk. Hij laat anderen scoren en is een vervelende speler om tegen te spelen. Volgens Het Nieuwsblad ontbreekt het hem voorlopig nog aan voldoende impact: “Hij loopt en vecht, doet alles wat hij kan. Maar écht het verschil maken, daar is het nog te vroeg voor.”

Vermant brengt wel energie en kan een doelpunt meepikken, maar de rol van vaste spits blijft voorlopig buiten bereik.

Club Brugge gaat op zoek naar nieuwe negen

Roméo Vermant toont zich met zijn energie als een nuttige pion voorin, maar de 21-jarige aanvaller heeft nog moeite om zijn werkkracht te koppelen aan echte dreiging voor doel.

Een echte goalgetter is hij voorlopig niet, met slechts vier doelpunten dit seizoen. Vermant biedt trainer Nicky Hayen wel extra opties in de aanval, waar ook Ferran Jutglà en Gustaf Nilsson andere profielen vertegenwoordigen.

“Wij spreken nooit over een nummer één, twee of drie. Jutglà, Nilsson en Vermant zijn drie verschillende types. Mijn keuzes hangen af van de vorm van de dag en van de tegenstander,” zei Hayen eerder dit seizoen.

Net door die brede waaier aan mogelijkheden besliste Club Brugge afgelopen winter om geen extra spits aan te trekken. Volgens Het Nieuwsblad kwam er tijdens de wintermercato een bod binnen op Vermant, maar Club Brugge liet hem niet vertrekken.

Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, weet dat Club Brugge deze zomer rekening houdt met een vertrek van Jutglà, en intussen voorzichtig de markt aftast op zoek naar een nieuwe nummer negen.

Die nieuwe spits kan een basisspeler worden, maar evengoed een versterking in de breedte – vergelijkbaar met een profiel als Vermant. De vraag is of dat ook invloed zal hebben op de speelkansen van Vermant, die er alles aan doet om eindelijk door te breken in het eerste elftal van Club Brugge.

Vermant moet een kans als eerste spits krijgen

Meest recent

Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

47
47
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

43
43
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

231
231
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

232
232
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

64
64
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

35
35
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

73
73
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

206
206
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

67
67
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

278
278
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

775
775
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

38
38
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

259
259
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

51
51
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

260
260
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

74
74
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

231
231
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

40
40
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

87
87
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

149
149
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

401
401
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

243
243
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

94
94
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

80
80
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

96
96

Meer sportnieuws