Onrust bij Club Brugge: toekomst publiekslieveling in gevaar

door
Onrust bij Club Brugge: toekomst publiekslieveling in gevaar

Roméo Vermant, kind van Club Brugge en publiekslieveling, droomt ervan om dit seizoen eerste spits te worden. Ondanks zijn inzet en aanstekelijk enthousiasme blijft een basisplaats voorlopig uit. De concurrentie met Jutglà en Nilsson is groot, en Club zoekt zelfs een nieuwe spits voor volgend seizoen. De toekomst van Vermant bij blauw-zwart staat daarmee op losse schroeven.

LEES OOK: 'Na Forbs volgt nóg een topaanwinst bij Club Brugge'

Vermant wil dit seizoen eerste spits worden

Roméo Vermant zag voor zichzelf een traject dat vergelijkbaar was met dat van Maxim De Cuyper, die na zijn uitleenbeurt aan KVC Westerlo terugkeerde naar Club Brugge en daar een basisplaats veroverde.

Hij beseft dat het als spits uit de eigen jeugdacademie niet eenvoudig is om door te breken bij een topclub als Club Brugge, gezien de hevige concurrentie en het feit dat spitsen vaak de duurste spelers zijn.

Dit seizoen doet Vermant er dan ook alles aan om, na zijn uitleenbeurt aan Westerlo, zijn grote doorbraak te forceren bij Club. “Ik wil dit seizoen proberen om de eerste spits te worden,” zei Vermant.

Hij is een stevige, jonge spits van 1,84 meter die altijd strijd levert en het motto van Club Brugge ‘No Sweat, No Glory’ volledig belichaamt. Hij is een kind van de club, de chouchou van het Brugse publiek, doordrenkt met blauw-zwart bloed.

“Hij is de Jan Ceulemans, de Gert Verheyen. Iemand die nooit opgeeft – dat heeft hij ook nooit gedaan,” aldus Pascal De Maesschalck, voormalig hoofd jeugdopleiding bij Club Brugge, in Het Laatste Nieuws.

Roméo kan dé spits van Club Brugge worden,” voorspelde Simon Mignolet alvast.

De rol van eerste spits blijft buiten bereik

Hayk Milkon, assistent-coach bij Club Brugge, vertelde aan Het Laatste Nieuws dat hij een grote toekomst ziet voor Roméo Vermant. “Ik geloof dat hij bij Europese clubs een volwaardige 'nummer 9' kan zijn. Waarom dan niet bij Club zelf?”

Vandaag is Vermant echter nog een eind verwijderd van de status van eerste spits bij Club Brugge. De 21-jarige moet opboksen tegen Ferran Jutglà en Gustaf Nilsson. In de Jupiler Pro League startte hij slechts zeven keer in de basiself van Club.

In het najaar kreeg Vermant nog de voorkeur op Jutglà bij afwezigheid van Nilsson, maar vandaag liggen de kaarten anders.

Vermant heeft al veel stappen gezet en zijn jeugdig enthousiasme werkt aanstekelijk. Hij laat anderen scoren en is een vervelende speler om tegen te spelen. Volgens Het Nieuwsblad ontbreekt het hem voorlopig nog aan voldoende impact: “Hij loopt en vecht, doet alles wat hij kan. Maar écht het verschil maken, daar is het nog te vroeg voor.”

Vermant brengt wel energie en kan een doelpunt meepikken, maar de rol van vaste spits blijft voorlopig buiten bereik.

Club Brugge gaat op zoek naar nieuwe negen

Roméo Vermant toont zich met zijn energie als een nuttige pion voorin, maar de 21-jarige aanvaller heeft nog moeite om zijn werkkracht te koppelen aan echte dreiging voor doel.

Een echte goalgetter is hij voorlopig niet, met slechts vier doelpunten dit seizoen. Vermant biedt trainer Nicky Hayen wel extra opties in de aanval, waar ook Ferran Jutglà en Gustaf Nilsson andere profielen vertegenwoordigen.

“Wij spreken nooit over een nummer één, twee of drie. Jutglà, Nilsson en Vermant zijn drie verschillende types. Mijn keuzes hangen af van de vorm van de dag en van de tegenstander,” zei Hayen eerder dit seizoen.

Net door die brede waaier aan mogelijkheden besliste Club Brugge afgelopen winter om geen extra spits aan te trekken. Volgens Het Nieuwsblad kwam er tijdens de wintermercato een bod binnen op Vermant, maar Club Brugge liet hem niet vertrekken.

Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, weet dat Club Brugge deze zomer rekening houdt met een vertrek van Jutglà, en intussen voorzichtig de markt aftast op zoek naar een nieuwe nummer negen.

Die nieuwe spits kan een basisspeler worden, maar evengoed een versterking in de breedte – vergelijkbaar met een profiel als Vermant. De vraag is of dat ook invloed zal hebben op de speelkansen van Vermant, die er alles aan doet om eindelijk door te breken in het eerste elftal van Club Brugge.

🔥 Populair bij onze lezers

'Arsenal laat Trossard gaan: verwonderlijk prijskaartje'
'Arsenal laat Trossard gaan: verwonderlijk prijskaartje'

Vermant moet een kans als eerste spits krijgen

Meest recent

'Ronaldo flirt met shocktransfer naar Italië’

Cristiano Ronaldo blijft ook op zijn 40ste van onschatbare waarde voor zowel Al-Nassr als de ...

31
31
'Rode Duivel maakt Bundesliga gek met toptransfer'

De voorbije jaren drukten alsmaar meer Belgen hun stempel in de Bundesliga. Vincent Kompany loodste ...

50
50
'Transfer Meijer klapt: Feyenoord pikt andere Belg op'

Feyenoord moest vorig seizoen vrede nemen met een derde plaats in de Eredivisie, waardoor het nog ...

51
51
'Na Forbs volgt nóg een topaanwinst bij Club Brugge'

In aanloop naar de supercup van komende zondag, blijft Club Brugge zich roeren op de ...

408
408
Dolberg én Simic weg? Anderlecht maakt statement

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een vruchtbare transferperiode aan inkomende zijde. Maar het ...

263
263
'Emi Martinez laat bommetje vallen in Premier League'

De zomermercato van 2025 leverde al enkele spectaculaire toptransfers op, maar de meeste doelmannen ...

83
83
‘Vandenhaute woest: Club 'steelt' droomtransfer’

Wouter Vandenhaute had grootse plannen en gooide vorig seizoen stevig geld tegen de transfer van een ...

1136
1136
Poolse wals bij Dender: derde zomeraanwinst binnen

Binnen minder dan twee weken trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer van start. ...

111
111
'Renard doet schokkende onthulling bij Anderlecht'

Olivier Renard is bezig aan zijn eerste tussenseizoen als sportief directeur bij RSC Anderlecht en ...

356
356
'Kompany zet Bayern in lichterlaaie: 100 miljoen klaar'

De spelers van Bayern München genieten momenteel van een welverdiende vakantie na een lang en ...

138
138
'Club Brugge keert kar: nieuwe twist in Jashari-soap'

Dé soap van de transferzomer is in ons land ongetwijfeld de flirt van Ardon Jashari met AC ...

1101
1101
'Witte rook: AA Gent heeft tweede zomeraanwinst te pakken'

Ivan Leko en de fans moesten even op hun honger blijven zitten, maar nu lijkt AA Gent eindelijk weer ...

260
260
Ine Beyen duikt op met bekende oud-voetballer

Het leven van onze BV's staat hier vaak in de schijnwerpers, in Nederland is dat nog een tikkeltje ...

747
747
'Anderlecht vindt oplossing voor overbodige miscast'

Vooral centraal achterin kan Besnik Hasi gerust nog wat vers bloed gebruiken, maar RSC Anderlecht ...

299
299
'Overmars droomt van hereniging met oude Ajax-ster'

De voorbije weken viel er weinig transfernieuws te rapen op de Bosuil, maar dat blijkt louter stilte ...

278
278
'AA Gent richt pijlen op oude bekende: Cercle op de loer'

AA Gent haalde met Wilfred Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar nu ...

393
393
'Done deal: Club Brugge heeft nieuwe flankaanvaller beet'

In de onderhandelingen met Inter omtrent Aleksander Stankovic zit er momenteel weinig schot in de ...

1014
1014
'Renard vangt bot: toptarget stuurt Anderlecht wandelen'

Om de brede kern uit te dunnen, en liefst nog wat centen in het laatje te brengen, maakt RSC ...

489
489
'Kink in de kabel: Club Brugge loopt blauwtje in Milaan'

Tot nader order blijft Ardon Jashari gewoon op post bij Club Brugge, waar de Speler van het Jaar ...

1031
1031
‘Toptransfer gaat aan neus van RSCA & Club voorbij’

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn grote rivalen van elkaar, maar soms kijken ze elkaar ook in de ...

173
173
Cercle Brugge wankelt nú al na nieuwe uppercut

Cercle Brugge was afgelopen seizoen plots degradatiekandidaat na het schitterende seizoen daarvoor. ...

183
183
‘Plots kapingen Bakayoko: exacte transfersom onthuld’

Johan Bakayoko is op weg naar uitgang bij PSV. Ondanks een minder seizoen in Nederland staat de ...

82
82
'Geweldig Anderlecht-nieuws voor komend seizoen'

RSC Anderlecht kon al acht jaar geen prijs meer pakken, maar de supporters staan wel als een huis ...

584
584
‘Kompany wil Rode Duivel na transferklap van 100 miljoen'

Bayern München is naarstig op zoek naar een vervanger voor de zwaar geblesseerde Jamal Musiala. ...

256
256
‘Overmars heeft beet: Antwerp plant medische tests in’

Royal Antwerp FC liep afgelopen seizoen op pijnlijke wijze Europees voetbal mis en The Great Old wil ...

425
425

Meer sportnieuws