'Club Brugge heeft beet: transferakkoord in de maak'

door
'Club Brugge heeft beet: transferakkoord in de maak'

Club Brugge hoopt straks de prijzenkast nog wat verder aan te vullen, maar nadien belooft Jan Breydel hoe dan ook een duiventil te worden. Tenslotte zijn heel wat smaakmakers gegeerd in het buitenland. En dus zoekt Blauw-Zwart, waar Dévy Rigaux al bewees zijn huiswerk graag snel af te ronden, volop naar potentiële vervangers om hun schoenen te vullen.

Vooral op het middenveld is er wellicht heel wat werk aan de winkel. Het vertrek van Raphael Onyedika lijkt haast een uitgemaakte zaak, terwijl na amper één seizoen ook Ardon Jashari al stevig aan de mouw wordt getrokken. Hoewel hij zelf openstaat voor een verlengd verblijft valt een lucratieve transfer mits een niet te weigeren bod niet uit te sluiten. In theorie heeft Club hun eventuele opvolgers reeds voorhanden, maar zowel Hugo Vetlesen als Casper Nielsen hebben een matig seizoen achter de rug.

LEES OOK: 'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Jashari out, Reis in?

Bovendien ligt die laatste nog maar één jaar vast. Het is dus nog maar de vraag of zij nog passen in de plannen van Nicky Hayen en het bestuur, dat alvast de markt afspeurt op zoek naar mogelijke opportuniteiten. Daarbij blijkt het vizier vooral op Duitsland gericht. Nadat al bekend geraakte dat Caspar Jander op de radar stond in Westkapelle zou men daar nu ook een oogje hebben laten vallen op Ludovit Reis, een 24-jarige Nederlander die momenteel aan de slag is bij de Duitse tweedeklasser HSV.

Dat nam hem vier jaar geleden transfervrij over van FC Barcelona. Sindsdien was Reis er goed voor 18 doelpunten en 13 assists in 124 matchen, geen onaardige cijfers voor een controlerende middenvelder. Hoewel zijn marktwaarde iets lager wordt ingeschat zou Club daarom een vijftal miljoen voor hem veil hebben. Nochtans gaat Reis in Hamburg zijn laatste contractjaar in, en lijkt een verlenging vooralsnog van de baan. Al kan daar volgens lokale bronnen mits promotie wel nog verandering in komen.

Prijskaartje: 6 miljoen

Met nog vijf wedstrijden te gaan ziet het er wat dat betreft alleszins goed uit voor de koploper in de 2. Bundesliga. Dan nog is het hoogst onzeker of Reis aan boord blijft, maar in dat geval dreigt het dus sowieso iets lastiger te worden om hem los te weken. Bij een zoveelste mislukking staat het dan weer zo goed als vast dat hij andere oorden opzoekt, met misschien Brugge dus als bestemming. In tegenstelling tot zijn huidige werkgever staat de landskampioen naar verluidt al in contact met zijn entourage.

Meer nog: volgens Het Laatste Nieuws gaan de gesprekken tussen de beide partijen stilaan ook de goede richting uit. Club moet dan natuurlijk wel nog een overeenkomst zien te vinden met HSV, dat uit angst om hem later gratis te verliezen allicht wel wil meewerken aan een deal. Nog volgens HLN zal het prijskaartje van Reis ongeveer een zestal miljoen bedragen. Dezelfde som dus die Rigaux bijna exact een jaar geleden op tafel legde voor Jashari, op wiens exit hij nu wel degelijk reeds zou anticiperen.

Wie is moeilijker te vervangen?

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

72
72
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

58
58
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

21
21
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

17
17
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

162
162
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

58
58
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

349
349
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

142
142
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

153
153
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

349
349
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

33
33
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

360
360
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

289
289
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

110
110
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

211
211
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

527
527
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

144
144
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

113
113
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

74
74
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

250
250
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

160
160
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

129
129
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

20
20
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

398
398
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

295
295

Meer sportnieuws