'Club Brugge heeft beet: transferakkoord in de maak'

1537 stemmen
'Club Brugge heeft beet: transferakkoord in de maak'

Club Brugge hoopt straks de prijzenkast nog wat verder aan te vullen, maar nadien belooft Jan Breydel hoe dan ook een duiventil te worden. Tenslotte zijn heel wat smaakmakers gegeerd in het buitenland. En dus zoekt Blauw-Zwart, waar Dévy Rigaux al bewees zijn huiswerk graag snel af te ronden, volop naar potentiële vervangers om hun schoenen te vullen.

Vooral op het middenveld is er wellicht heel wat werk aan de winkel. Het vertrek van Raphael Onyedika lijkt haast een uitgemaakte zaak, terwijl na amper één seizoen ook Ardon Jashari al stevig aan de mouw wordt getrokken. Hoewel hij zelf openstaat voor een verlengd verblijft valt een lucratieve transfer mits een niet te weigeren bod niet uit te sluiten. In theorie heeft Club hun eventuele opvolgers reeds voorhanden, maar zowel Hugo Vetlesen als Casper Nielsen hebben een matig seizoen achter de rug.

LEES OOK: Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

Jashari out, Reis in?

Bovendien ligt die laatste nog maar één jaar vast. Het is dus nog maar de vraag of zij nog passen in de plannen van Nicky Hayen en het bestuur, dat alvast de markt afspeurt op zoek naar mogelijke opportuniteiten. Daarbij blijkt het vizier vooral op Duitsland gericht. Nadat al bekend geraakte dat Caspar Jander op de radar stond in Westkapelle zou men daar nu ook een oogje hebben laten vallen op Ludovit Reis, een 24-jarige Nederlander die momenteel aan de slag is bij de Duitse tweedeklasser HSV.

Dat nam hem vier jaar geleden transfervrij over van FC Barcelona. Sindsdien was Reis er goed voor 18 doelpunten en 13 assists in 124 matchen, geen onaardige cijfers voor een controlerende middenvelder. Hoewel zijn marktwaarde iets lager wordt ingeschat zou Club daarom een vijftal miljoen voor hem veil hebben. Nochtans gaat Reis in Hamburg zijn laatste contractjaar in, en lijkt een verlenging vooralsnog van de baan. Al kan daar volgens lokale bronnen mits promotie wel nog verandering in komen.

Prijskaartje: 6 miljoen

Met nog vijf wedstrijden te gaan ziet het er wat dat betreft alleszins goed uit voor de koploper in de 2. Bundesliga. Dan nog is het hoogst onzeker of Reis aan boord blijft, maar in dat geval dreigt het dus sowieso iets lastiger te worden om hem los te weken. Bij een zoveelste mislukking staat het dan weer zo goed als vast dat hij andere oorden opzoekt, met misschien Brugge dus als bestemming. In tegenstelling tot zijn huidige werkgever staat de landskampioen naar verluidt al in contact met zijn entourage.

Meer nog: volgens Het Laatste Nieuws gaan de gesprekken tussen de beide partijen stilaan ook de goede richting uit. Club moet dan natuurlijk wel nog een overeenkomst zien te vinden met HSV, dat uit angst om hem later gratis te verliezen allicht wel wil meewerken aan een deal. Nog volgens HLN zal het prijskaartje van Reis ongeveer een zestal miljoen bedragen. Dezelfde som dus die Rigaux bijna exact een jaar geleden op tafel legde voor Jashari, op wiens exit hij nu wel degelijk reeds zou anticiperen.

Wie is moeilijker te vervangen?

Meest recent

Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

62
62
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

23
23
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

62
62
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

150
150
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

60
60
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

564
564
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

303
303
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

23
23
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

176
176
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

624
624
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

127
127
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

367
367
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

683
683
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

511
511
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

333
333
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

524
524
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

143
143
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

160
160
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

102
102
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

107
107
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

205
205
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

335
335
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

704
704
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

177
177

Meer sportnieuws