Hazard geeft De Bruyne raad: “Ik dacht daar ook aan…”

378
Hazard geeft De Bruyne raad: “Ik dacht daar ook aan…”

Kevin De Bruyne zal na tien jaar Manchester City verlaten. De middenvelder is komende zomer transfervrij. Verschillende opties worden naar voren geschoven. Voormalige ploegmakker bij de Belgische nationale ploeg, Eden Hazard, gaf KDB gouden raad.

Saudi-Arabië, de Verenigde Staten of toch nog een laatste uitdaging in Europa. Dat lijken de opties te zijn voor De Bruyne die sowieso nog door zal gaan met voetballen tot na het WK 2026. Hazard sprak met RTBF over zijn keuze om een nieuw avontuur aan te gaan.

LEES OOK: 'Lionel Messi maakt sensationele transfer in januari 2027'

De Bruyne verdient het

Volgens Hazard was het een goede beslissing van De Bruyne om niet te verlengen bij City. "Als je op een bepaalde leeftijd komt, wil je gewoon andere dingen doen. Tien jaar doorbrengen in een van de grootste clubs ter wereld brengt veel goede dingen met zich mee, hij heeft veel gewonnen. Maar het brengt ook veel druk met zich mee.”

Hazard vindt dat De Bruyne nu het recht heeft om te genieten. “Hij wordt 34 en op een gegeven moment willen we ook andere dingen ontdekken. Hij heeft het recht, hij verdient het ruimschoots. Hij blijft een van de beste spelers van de laatste tien jaar. Nu is het gewoon goed dat hij kan kiezen waar hij naartoe wil en een beetje kan genieten."

Hazard twijfelde ook

Vooral een uitdaging in de MLS wordt genoemd. Het Inter Miami van Lionel Messi is een optie. Ook Hazard kon in het verleden naar de VS. “Ik had erover nagedacht, ik had zelfs een paar keer onderhandeld. Maar er was het aspect van verhuizen met de hele familie, ik ging uiteindelijk niet.”

Ook zijn blessurezorgen gooiden roet in het eten. “Ik heb ook mijn loopbaan geblesseerd beëindigd. Een nieuwe uitdaging aangaan om steeds geblesseerd te geraken was ingewikkeld. Mentaal had ik kunnen doorgaan, maar er was ook mijn lichaam. En toen voelde ik me niet comfortabel meer.”

Is een nieuwe uitdaging in de VS de beste optie voor De Bruyne?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

27
27
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

13
13
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

37
37
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

138
138
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

39
39
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

95
95
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

54
54
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

185
185
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

62
62
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

174
174
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

27
27
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

919
919
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

160
160
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

902
902
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

48
48
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

300
300
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws