Hazard geeft De Bruyne raad: “Ik dacht daar ook aan…”

378 stemmen
Hazard geeft De Bruyne raad: “Ik dacht daar ook aan…”

Kevin De Bruyne zal na tien jaar Manchester City verlaten. De middenvelder is komende zomer transfervrij. Verschillende opties worden naar voren geschoven. Voormalige ploegmakker bij de Belgische nationale ploeg, Eden Hazard, gaf KDB gouden raad.

Saudi-Arabië, de Verenigde Staten of toch nog een laatste uitdaging in Europa. Dat lijken de opties te zijn voor De Bruyne die sowieso nog door zal gaan met voetballen tot na het WK 2026. Hazard sprak met RTBF over zijn keuze om een nieuw avontuur aan te gaan.

LEES OOK: Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

De Bruyne verdient het

Volgens Hazard was het een goede beslissing van De Bruyne om niet te verlengen bij City. "Als je op een bepaalde leeftijd komt, wil je gewoon andere dingen doen. Tien jaar doorbrengen in een van de grootste clubs ter wereld brengt veel goede dingen met zich mee, hij heeft veel gewonnen. Maar het brengt ook veel druk met zich mee.”

Hazard vindt dat De Bruyne nu het recht heeft om te genieten. “Hij wordt 34 en op een gegeven moment willen we ook andere dingen ontdekken. Hij heeft het recht, hij verdient het ruimschoots. Hij blijft een van de beste spelers van de laatste tien jaar. Nu is het gewoon goed dat hij kan kiezen waar hij naartoe wil en een beetje kan genieten."

Hazard twijfelde ook

Vooral een uitdaging in de MLS wordt genoemd. Het Inter Miami van Lionel Messi is een optie. Ook Hazard kon in het verleden naar de VS. “Ik had erover nagedacht, ik had zelfs een paar keer onderhandeld. Maar er was het aspect van verhuizen met de hele familie, ik ging uiteindelijk niet.”

Ook zijn blessurezorgen gooiden roet in het eten. “Ik heb ook mijn loopbaan geblesseerd beëindigd. Een nieuwe uitdaging aangaan om steeds geblesseerd te geraken was ingewikkeld. Mentaal had ik kunnen doorgaan, maar er was ook mijn lichaam. En toen voelde ik me niet comfortabel meer.”

Is een nieuwe uitdaging in de VS de beste optie voor De Bruyne?

Meest recent

AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

11
11
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

102
102
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

248
248
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

191
191
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

205
205
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

17
17
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

52
52
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

123
123
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

42
42
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

61
61
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

48
48
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

67
67
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

75
75
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

122
122
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

377
377
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

95
95
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

153
153
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

90
90
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

518
518
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

448
448
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

139
139
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

442
442
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

312
312
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

300
300

Meer sportnieuws