Details Vrancken-verrassing onthuld: “Bij Losada anders…”

door
Details Vrancken-verrassing onthuld: “Bij Losada anders…”

STVV pakte uit met de komst van Wouter Vrancken. De voormalige T1 van KRC Genk werd aangesteld als vervanger van de ontslagen Felice Mazzu en moet STVV in de Jupiler Pro League zien te houden. Ook Hernan Losada was in de running.

Vrancken heeft een verleden bij STVV, maar toch leek er niet veel kans te zijn dat hij de uitdaging bij een degradatiekandidaat zou aangaan. De Truienaars verrasten vriend en vijand door Vrancken plots voor te stellen. Tegenover Het Nieuwsblad wordt de opvallende overgang uitgelegd.

LEES OOK: Steun voor Rudi Garcia: "Als dat al niet meer mag..."

Details onthuld 

STVV Annemie Tilkens, voorzitter van het Truiense supportersverbond, gaf meer uitleg. “We hebben veel meer vertrouwen in Vrancken dan in Losada, die het bijna werd. Het verleden van Wouter bij KRC Genk knaagt, maar het algemene gevoel bij zijn aanstelling is wel positief. Wouter weet wat de supporters in Sint-Truiden willen. Bij Losada zou dat anders geweest zijn.”

De fans kwamen ook met een eis bij het bestuur. Degradatie lonkt en de club wilde ook een T1 die niet zou weglopen in 1B. “We hebben ook aangegeven aan CEO Tateishi dat we een coach wilden die ons niet achterlaat als we naar 1B zakken. Aan die wens wordt voldaan. Al is die degradatie natuurlijk het allerlaatste wat we willen zien gebeuren.”

Lange termijn

Supporter Bart Fagard ziet Vrancken ook voor de lange termijn blijven. “Verlosser is een groot woord, dat zal de toekomst uitwijzen. Maar ook bij mij stak het gevoel van hoop meteen sterk op na het nieuws over de keuze voor Wouter. Ik had het gevoel dat men de jongste weken niet meer wist van welk hout pijlen maken. Ik was bang dat het bestuur voor een oplossing zou kiezen die weer niet voor de langere termijn zou kunnen werken. Met een zoveelste eendagsvlieg waren we nu niets. Met Vrancken komt er iemand die op langere termijn iets kan betekenen.”

Zie jij Wouter Vrancken lang bij STVV blijven?

Meest recent

'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

3
3
Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

54
54
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

93
93
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

90
90
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

269
269
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

586
586
'Vanzeir verlaat AA Gent: straffe JPL-transfer krijgt vorm'

Bij AA Gent willen ze af van een aantal spelers, vooral jongens die door een ander netwerk dan het ...

526
526
Manchester United blijft op de dool in de Premier League

Manchester United ging om 13u30 op bezoek bij Leeds United. Kon de gevallen Engelse topclub nog eens ...

59
59
Analisten lyrisch over Tielemans: "Een droom!"

Aston Villa is bezig aan een geweldig seizoen in de Premier League. Ze zijn zelfs outsider voor de ...

88
88
Kindermans rekent af met Neerpede-verhaal

Het was een opmerkelijk fenomeen. Bepaalde analisten riepen plots gezamenlijk dat de jeugd van RSC ...

279
279
Antwerp in actie: terugkeer plots wél op de tafel

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

356
356
Anderlecht aan de bak: club wil 'drama' vermijden

RSC Anderlecht eindigde 2025 met een fikse tegenvaller door met 1-2 te verliezen van Sporting ...

312
312
Standard doet zéér verrassende transfermove

Standard wil deze maand een aantal versterkingen halen, maar de Rouches hebben geen groot budget. De ...

89
89
Diamanten bij Club, RSCA en Genk: toppers op komst

We opperen voor meer kansen voor de Belgische jeugd. En of er nog meer dan genoeg talent zit aan te ...

238
238
Anderlecht en Genk: weldra wéér 2 jonkies bij wereldtop?

Neerpede is al vele jaren een garantie op doorstroming, net als de Jos Vaessen Academy in Genk. ...

231
231
Hallo, Belgische clubs? Deze 6 ‘vergeten’ Belgen schitteren

De Belgische clubs kijken veel te vaak naar buitenlanders om hun ploeg te versterken. Er zijn ook ...

207
207
RSCA, Club en Genk: drie buitenlandse parels op komst

Bij RSCA Futures, Club NXT en Jong Genk lopen ondertussen ook heel wat buitenlandse spelers rond. ...

714
714
TRANSFERUURTJE: 'Floptransfer weg bij RSCA, bod op Tzolis'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

198
198
Courtois ooit T1? Rode Duivel verklapt grootse plannen

Thibaut Courtois gaf een interview aan Sporza en de doelman sprak er onder meer over zijn toekomst. ...

99
99
‘Napoli genadeloos voor Noa Lang: topper op komst'

De transfer van Noa Lang naar Napoli is nog geen succes gebleken. De buitenspeler was een smaakmaker ...

146
146
Club Brugge incasseert ferme domper op winterstage

Veel Belgische clubs gaan deze winter op stage, meestal naar een warme bestemming. Dat was ook het ...

483
483
Straffe onthulling Courtois: “Dit riep Haaland naar mij”

Thibaut Courtois is één van de beste doelmannen ter wereld. Bij Real Madrid is hij de ...

402
402
Afrika Cup in de ban van Belgische mirakelman: “Een droom!”

Het gaat om de knikkers nu in de Afrika Cup. In het Afrikaanse landentornooi zien we enkele oude ...

195
195
Winterdeal afgerond: Anderlecht doet zaken met Westerlo

RSC Anderlecht en Westerlo doen zaken op de wintermercato. Op de officiële kanalen van De ...

224
224
Marc Coucke doet fans schrikken met donker toekomstbeeld

Marc Coucke staat bekend om zijn gevoel voor humor, maar zijn nieuwste Instagrambericht deed toch ...

225
225

Meer sportnieuws