Sneijder sneert opnieuw stevig naar Courtois na mediastorm

170
Sneijder sneert opnieuw stevig naar Courtois na mediastorm

Wesley Sneijder kwam na de Champions League-wedstrijd tussen Arsenal en Real Madrid in een mediastorm terecht. Zijn uitspraken tijdens Ziggo Sport werden overal ter wereld opgepikt. De Nederlandse analist was namelijk erg negatief over de twee geweldige vrije trappen van Declan Rice.

Rice was de grote man in de heenwedstrijd van de kwartfinale van de Champions League. Met twee geweldige doelpunten zorgde hij voor een comfortabele 3-0 overwinning van Arsenal. Sneijder wees echter vooral naar Courtois en vond dat de Rode Duivel twee keer zwaar de fout inging.

LEES OOK: Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Supporters gingen los 

"Bij die eerste stond de muur verkeerd. Courtois ging ervan uit dat Bukayo Saka hem zou nemen, een linkspoot, zodat de muur wat meer naar rechts gezet kon worden. Een rechtspoot mag de bal er nooit omheen schieten. Het is misschien gek dat ik dit nu zeg, want het líjkt heel moeilijk, maar voor een rechtspoot is dit heel makkelijk”, klonk het een week geleden. De supporters op sociale media gingen los en Sneijder kwam in een storm van kritiek terecht. De voormalige middenvelder van onder meer Real Madrid en Internazionale kreeg de volle laag.

Tijdens Rondo verdedigde Sneijder zich nu en bleef hij vasthouden aan de 'blunders' van Courtois. “Ik was niet kritisch. Maar die eerste vrije trap, ik vond merkwaardig hoe de muur stond. Thibaut Courtois heeft het zelf ook gezegd. Dat had ik niet zo gek gezien, maar daar begon het al. Op internet ging het los. Misschien een voetballeek die thuiszit, die denkt: ‘Hoezo, hij gaat er toch fantastisch in?’ Maar dit is toch heel makkelijk?”, citeert Het Nieuwsblad.

Sneer naar Courtois

Volgens Sneijder had Courtois de muur simpelweg niet goed gezet. “Ik gun het hem van harte. Het is een geweldige trap, maar dat is de discussie niet. Hij wordt uitgedaagd door de manier hoe die muur staat. Alle twintig spelers die op het veld stonden, kunnen een curve geven op die snelheid. Dan lijkt het alsof ik het die jongen niet gun, maar ik gun hem het van harte.”

Ook bij de tweede goal sneerde Sneijder naar Courtois. “Ook dat tweede doelpunt: geweldig. Twee fantastisch genomen vrije trappen. Maar we gaan met z’n allen klappen als hij in de winkelhaak schiet. Courtois maakt een hupje. Als hij dat niet had gedaan, had hij hem gehad. Wij zitten hier om te analyseren. Ik analyseer die goals. En het had voor Courtois voorkomen kunnen worden.”

Heeft Sneijder hier gelijk?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

37
37
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

21
21
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

17
17
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

45
45
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

168
168
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

41
41
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

100
100
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

55
55
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

191
191
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

63
63
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

178
178
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

29
29
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

84
84
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

933
933
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

167
167
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

925
925
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

49
49
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

133
133
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

302
302
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

107
107

Meer sportnieuws