Sneijder sneert opnieuw stevig naar Courtois na mediastorm

170 stemmen
Sneijder sneert opnieuw stevig naar Courtois na mediastorm

Wesley Sneijder kwam na de Champions League-wedstrijd tussen Arsenal en Real Madrid in een mediastorm terecht. Zijn uitspraken tijdens Ziggo Sport werden overal ter wereld opgepikt. De Nederlandse analist was namelijk erg negatief over de twee geweldige vrije trappen van Declan Rice.

Rice was de grote man in de heenwedstrijd van de kwartfinale van de Champions League. Met twee geweldige doelpunten zorgde hij voor een comfortabele 3-0 overwinning van Arsenal. Sneijder wees echter vooral naar Courtois en vond dat de Rode Duivel twee keer zwaar de fout inging.

LEES OOK: ‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

Supporters gingen los 

"Bij die eerste stond de muur verkeerd. Courtois ging ervan uit dat Bukayo Saka hem zou nemen, een linkspoot, zodat de muur wat meer naar rechts gezet kon worden. Een rechtspoot mag de bal er nooit omheen schieten. Het is misschien gek dat ik dit nu zeg, want het líjkt heel moeilijk, maar voor een rechtspoot is dit heel makkelijk”, klonk het een week geleden. De supporters op sociale media gingen los en Sneijder kwam in een storm van kritiek terecht. De voormalige middenvelder van onder meer Real Madrid en Internazionale kreeg de volle laag.

Tijdens Rondo verdedigde Sneijder zich nu en bleef hij vasthouden aan de 'blunders' van Courtois. “Ik was niet kritisch. Maar die eerste vrije trap, ik vond merkwaardig hoe de muur stond. Thibaut Courtois heeft het zelf ook gezegd. Dat had ik niet zo gek gezien, maar daar begon het al. Op internet ging het los. Misschien een voetballeek die thuiszit, die denkt: ‘Hoezo, hij gaat er toch fantastisch in?’ Maar dit is toch heel makkelijk?”, citeert Het Nieuwsblad.

Sneer naar Courtois

Volgens Sneijder had Courtois de muur simpelweg niet goed gezet. “Ik gun het hem van harte. Het is een geweldige trap, maar dat is de discussie niet. Hij wordt uitgedaagd door de manier hoe die muur staat. Alle twintig spelers die op het veld stonden, kunnen een curve geven op die snelheid. Dan lijkt het alsof ik het die jongen niet gun, maar ik gun hem het van harte.”

Ook bij de tweede goal sneerde Sneijder naar Courtois. “Ook dat tweede doelpunt: geweldig. Twee fantastisch genomen vrije trappen. Maar we gaan met z’n allen klappen als hij in de winkelhaak schiet. Courtois maakt een hupje. Als hij dat niet had gedaan, had hij hem gehad. Wij zitten hier om te analyseren. Ik analyseer die goals. En het had voor Courtois voorkomen kunnen worden.”

Heeft Sneijder hier gelijk?

Meest recent

'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

71
71
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

16
16
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

15
15
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

27
27
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

151
151
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

477
477
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

151
151
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

63
63
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

420
420
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

73
73
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

188
188
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

507
507
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

474
474
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

472
472
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

345
345
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

181
181
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

570
570
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

259
259
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

983
983
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

320
320
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

644
644
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

464
464
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

150
150
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

731
731
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

294
294

Meer sportnieuws