Sneijder sneert opnieuw stevig naar Courtois na mediastorm

170 stemmen
Sneijder sneert opnieuw stevig naar Courtois na mediastorm

Wesley Sneijder kwam na de Champions League-wedstrijd tussen Arsenal en Real Madrid in een mediastorm terecht. Zijn uitspraken tijdens Ziggo Sport werden overal ter wereld opgepikt. De Nederlandse analist was namelijk erg negatief over de twee geweldige vrije trappen van Declan Rice.

Rice was de grote man in de heenwedstrijd van de kwartfinale van de Champions League. Met twee geweldige doelpunten zorgde hij voor een comfortabele 3-0 overwinning van Arsenal. Sneijder wees echter vooral naar Courtois en vond dat de Rode Duivel twee keer zwaar de fout inging.

LEES OOK: ‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

Supporters gingen los 

"Bij die eerste stond de muur verkeerd. Courtois ging ervan uit dat Bukayo Saka hem zou nemen, een linkspoot, zodat de muur wat meer naar rechts gezet kon worden. Een rechtspoot mag de bal er nooit omheen schieten. Het is misschien gek dat ik dit nu zeg, want het líjkt heel moeilijk, maar voor een rechtspoot is dit heel makkelijk”, klonk het een week geleden. De supporters op sociale media gingen los en Sneijder kwam in een storm van kritiek terecht. De voormalige middenvelder van onder meer Real Madrid en Internazionale kreeg de volle laag.

Tijdens Rondo verdedigde Sneijder zich nu en bleef hij vasthouden aan de 'blunders' van Courtois. “Ik was niet kritisch. Maar die eerste vrije trap, ik vond merkwaardig hoe de muur stond. Thibaut Courtois heeft het zelf ook gezegd. Dat had ik niet zo gek gezien, maar daar begon het al. Op internet ging het los. Misschien een voetballeek die thuiszit, die denkt: ‘Hoezo, hij gaat er toch fantastisch in?’ Maar dit is toch heel makkelijk?”, citeert Het Nieuwsblad.

Sneer naar Courtois

Volgens Sneijder had Courtois de muur simpelweg niet goed gezet. “Ik gun het hem van harte. Het is een geweldige trap, maar dat is de discussie niet. Hij wordt uitgedaagd door de manier hoe die muur staat. Alle twintig spelers die op het veld stonden, kunnen een curve geven op die snelheid. Dan lijkt het alsof ik het die jongen niet gun, maar ik gun hem het van harte.”

Ook bij de tweede goal sneerde Sneijder naar Courtois. “Ook dat tweede doelpunt: geweldig. Twee fantastisch genomen vrije trappen. Maar we gaan met z’n allen klappen als hij in de winkelhaak schiet. Courtois maakt een hupje. Als hij dat niet had gedaan, had hij hem gehad. Wij zitten hier om te analyseren. Ik analyseer die goals. En het had voor Courtois voorkomen kunnen worden.”

Heeft Sneijder hier gelijk?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

2
2
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

13
13
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

89
89
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

69
69
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

48
48
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

166
166
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

58
58
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

198
198
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

79
79
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

49
49
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

15
15
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

36
36
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

94
94
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

443
443
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

93
93
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

77
77
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

218
218
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

77
77
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

69
69
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

137
137
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

43
43
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

66
66
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

398
398
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

70
70

Meer sportnieuws