Sneijder sneert opnieuw stevig naar Courtois na mediastorm

170 stemmen
Sneijder sneert opnieuw stevig naar Courtois na mediastorm

Wesley Sneijder kwam na de Champions League-wedstrijd tussen Arsenal en Real Madrid in een mediastorm terecht. Zijn uitspraken tijdens Ziggo Sport werden overal ter wereld opgepikt. De Nederlandse analist was namelijk erg negatief over de twee geweldige vrije trappen van Declan Rice.

Rice was de grote man in de heenwedstrijd van de kwartfinale van de Champions League. Met twee geweldige doelpunten zorgde hij voor een comfortabele 3-0 overwinning van Arsenal. Sneijder wees echter vooral naar Courtois en vond dat de Rode Duivel twee keer zwaar de fout inging.

LEES OOK: ‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

Supporters gingen los 

"Bij die eerste stond de muur verkeerd. Courtois ging ervan uit dat Bukayo Saka hem zou nemen, een linkspoot, zodat de muur wat meer naar rechts gezet kon worden. Een rechtspoot mag de bal er nooit omheen schieten. Het is misschien gek dat ik dit nu zeg, want het líjkt heel moeilijk, maar voor een rechtspoot is dit heel makkelijk”, klonk het een week geleden. De supporters op sociale media gingen los en Sneijder kwam in een storm van kritiek terecht. De voormalige middenvelder van onder meer Real Madrid en Internazionale kreeg de volle laag.

Tijdens Rondo verdedigde Sneijder zich nu en bleef hij vasthouden aan de 'blunders' van Courtois. “Ik was niet kritisch. Maar die eerste vrije trap, ik vond merkwaardig hoe de muur stond. Thibaut Courtois heeft het zelf ook gezegd. Dat had ik niet zo gek gezien, maar daar begon het al. Op internet ging het los. Misschien een voetballeek die thuiszit, die denkt: ‘Hoezo, hij gaat er toch fantastisch in?’ Maar dit is toch heel makkelijk?”, citeert Het Nieuwsblad.

Sneer naar Courtois

Volgens Sneijder had Courtois de muur simpelweg niet goed gezet. “Ik gun het hem van harte. Het is een geweldige trap, maar dat is de discussie niet. Hij wordt uitgedaagd door de manier hoe die muur staat. Alle twintig spelers die op het veld stonden, kunnen een curve geven op die snelheid. Dan lijkt het alsof ik het die jongen niet gun, maar ik gun hem het van harte.”

Ook bij de tweede goal sneerde Sneijder naar Courtois. “Ook dat tweede doelpunt: geweldig. Twee fantastisch genomen vrije trappen. Maar we gaan met z’n allen klappen als hij in de winkelhaak schiet. Courtois maakt een hupje. Als hij dat niet had gedaan, had hij hem gehad. Wij zitten hier om te analyseren. Ik analyseer die goals. En het had voor Courtois voorkomen kunnen worden.”

Heeft Sneijder hier gelijk?

Meest recent

Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

29
29
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

28
28
Henry zet Ronaldo na WK-opener op zijn plaats

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

36
36
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

81
81
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

812
812
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

58
58
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

167
167
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

296
296
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

22
22
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

47
47
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

281
281
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

140
140
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

360
360
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

273
273
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

443
443
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

460
460
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

250
250
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

77
77
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

110
110
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

194
194
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

65
65
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

73
73
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

552
552
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

132
132
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

191
191

Meer sportnieuws