Verrassing van formaat: FIFA roept Belgische ref op

122 stemmen
Verrassing van formaat: FIFA roept Belgische ref op

De Belgische scheidsrechters krijgen vaak de wind van voren. Ook dit seizoen was er al heel wat ophef over de refs en VAR op de Belgische velden. Wekelijks moet het Refereeing Department discutabele fases verantwoorden.

De arbiters kregen dit seizoen weer heel wat over zich heen. Verschillende hoofdtrainers vielen het Belgische arbitragekorps frontaal aan na enkele discutabele beslissingen. Voormalige STVV-coach Felice Mazzu sprak zelfs van een complot. Toch zorgde de FIFA voor een verrassing van formaat.

LEES OOK: Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

Belgische ref opgeroepen

Belgische scheidsrechter Bram Van Driessche is namelijk opgeroepen door de FIFA voor het WK voor Clubs in de Verenigde Staten. Van Driessche zal echter geen fluitje in de mond nemen, maar hij gaat naar het prestigieuze en hernieuwde clubtornooi als Video Assistant Referee (VAR).

In totaal werden 117 scheidsrechters opgeroepen waaronder 35 hoofdarbiters, 58 assistenten en 24 Video Match Officials. Voorzitter van de scheidsrechterscommissie, de legendarische Pierluigi Collina, liet weten dat het “een voorrecht” was voor diegenen die de lijst haalden.

Van Driessche gelukkige

Van Driessche is aldus één van de gelukkigen. “Ik weet zeker dat alle refs enthousiast zullen zijn. De scheidsrechters hebben tijdens de laatste FIFA-toernooien prestaties van hoog niveau geleverd. De lat ligt dus hoger en als je de lat hoger legt, is het moeilijker om de standaard te behouden. Maar we werken heel hard en de scheidsrechters zullen zeker een bijdrage leveren aan het succes van deze spannende competitie”, citeert Het Laatste Nieuws Collina.

Van Driessche is aldus de enige Belgische ref die mee naar het WK voor Clubs mag, maar Lothar D’hondt werd wel geselecteerd voor EURO U19 en Jasper Vergoote zal de halve finale van de Youth League fluiten tussen RB Salzburg en Trabzonspor. Het begin van meer erkenning voor de Belgische refs op Europees niveau?

Is Bram Van Driessche de beste Belgische ref van het moment?

Meest recent

De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

19
19
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

196
196
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

97
97
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

82
82
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

64
64
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

168
168
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

503
503
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

693
693
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

583
583
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

99
99
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

440
440
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

615
615
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

258
258
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

77
77
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

256
256
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

481
481
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

270
270
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

752
752
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

237
237
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

252
252
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

597
597
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

404
404
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

784
784
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

647
647
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

229
229

Meer sportnieuws