Verrassing van formaat: FIFA roept Belgische ref op

door
Verrassing van formaat: FIFA roept Belgische ref op

De Belgische scheidsrechters krijgen vaak de wind van voren. Ook dit seizoen was er al heel wat ophef over de refs en VAR op de Belgische velden. Wekelijks moet het Refereeing Department discutabele fases verantwoorden.

De arbiters kregen dit seizoen weer heel wat over zich heen. Verschillende hoofdtrainers vielen het Belgische arbitragekorps frontaal aan na enkele discutabele beslissingen. Voormalige STVV-coach Felice Mazzu sprak zelfs van een complot. Toch zorgde de FIFA voor een verrassing van formaat.

LEES OOK: Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Belgische ref opgeroepen

Belgische scheidsrechter Bram Van Driessche is namelijk opgeroepen door de FIFA voor het WK voor Clubs in de Verenigde Staten. Van Driessche zal echter geen fluitje in de mond nemen, maar hij gaat naar het prestigieuze en hernieuwde clubtornooi als Video Assistant Referee (VAR).

In totaal werden 117 scheidsrechters opgeroepen waaronder 35 hoofdarbiters, 58 assistenten en 24 Video Match Officials. Voorzitter van de scheidsrechterscommissie, de legendarische Pierluigi Collina, liet weten dat het “een voorrecht” was voor diegenen die de lijst haalden.

Van Driessche gelukkige

Van Driessche is aldus één van de gelukkigen. “Ik weet zeker dat alle refs enthousiast zullen zijn. De scheidsrechters hebben tijdens de laatste FIFA-toernooien prestaties van hoog niveau geleverd. De lat ligt dus hoger en als je de lat hoger legt, is het moeilijker om de standaard te behouden. Maar we werken heel hard en de scheidsrechters zullen zeker een bijdrage leveren aan het succes van deze spannende competitie”, citeert Het Laatste Nieuws Collina.

Van Driessche is aldus de enige Belgische ref die mee naar het WK voor Clubs mag, maar Lothar D’hondt werd wel geselecteerd voor EURO U19 en Jasper Vergoote zal de halve finale van de Youth League fluiten tussen RB Salzburg en Trabzonspor. Het begin van meer erkenning voor de Belgische refs op Europees niveau?

Is Bram Van Driessche de beste Belgische ref van het moment?

Meest recent

'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

36
36
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

11
11
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

10
10
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

72
72
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

19
19
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

127
127
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

250
250
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

71
71
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

115
115
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

81
81
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

90
90
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

291
291
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

120
120
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

112
112
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

72
72
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

505
505
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

248
248
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

27
27
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

609
609
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

387
387
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

415
415
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

90
90
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

366
366
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

457
457
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

112
112

Meer sportnieuws