Verrassing van formaat: FIFA roept Belgische ref op

122 stemmen
Verrassing van formaat: FIFA roept Belgische ref op

De Belgische scheidsrechters krijgen vaak de wind van voren. Ook dit seizoen was er al heel wat ophef over de refs en VAR op de Belgische velden. Wekelijks moet het Refereeing Department discutabele fases verantwoorden.

De arbiters kregen dit seizoen weer heel wat over zich heen. Verschillende hoofdtrainers vielen het Belgische arbitragekorps frontaal aan na enkele discutabele beslissingen. Voormalige STVV-coach Felice Mazzu sprak zelfs van een complot. Toch zorgde de FIFA voor een verrassing van formaat.

Belgische ref opgeroepen

Belgische scheidsrechter Bram Van Driessche is namelijk opgeroepen door de FIFA voor het WK voor Clubs in de Verenigde Staten. Van Driessche zal echter geen fluitje in de mond nemen, maar hij gaat naar het prestigieuze en hernieuwde clubtornooi als Video Assistant Referee (VAR).

In totaal werden 117 scheidsrechters opgeroepen waaronder 35 hoofdarbiters, 58 assistenten en 24 Video Match Officials. Voorzitter van de scheidsrechterscommissie, de legendarische Pierluigi Collina, liet weten dat het “een voorrecht” was voor diegenen die de lijst haalden.

Van Driessche gelukkige

Van Driessche is aldus één van de gelukkigen. “Ik weet zeker dat alle refs enthousiast zullen zijn. De scheidsrechters hebben tijdens de laatste FIFA-toernooien prestaties van hoog niveau geleverd. De lat ligt dus hoger en als je de lat hoger legt, is het moeilijker om de standaard te behouden. Maar we werken heel hard en de scheidsrechters zullen zeker een bijdrage leveren aan het succes van deze spannende competitie”, citeert Het Laatste Nieuws Collina.

Van Driessche is aldus de enige Belgische ref die mee naar het WK voor Clubs mag, maar Lothar D’hondt werd wel geselecteerd voor EURO U19 en Jasper Vergoote zal de halve finale van de Youth League fluiten tussen RB Salzburg en Trabzonspor. Het begin van meer erkenning voor de Belgische refs op Europees niveau?

Is Bram Van Driessche de beste Belgische ref van het moment?

Meest recent

Duivel gaat over tongen bij WK-opponent: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

0
0
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

23
23
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

293
293
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

167
167
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

140
140
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

231
231
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

48
48
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

58
58
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

137
137
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

151
151
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

82
82
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

148
148
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

59
59
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

169
169
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

158
158
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

25
25
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

188
188
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

422
422
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

282
282
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

81
81
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

900
900
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

526
526
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

594
594
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

403
403
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

734
734

Meer sportnieuws