Verrassing van formaat: FIFA roept Belgische ref op

122
Verrassing van formaat: FIFA roept Belgische ref op

De Belgische scheidsrechters krijgen vaak de wind van voren. Ook dit seizoen was er al heel wat ophef over de refs en VAR op de Belgische velden. Wekelijks moet het Refereeing Department discutabele fases verantwoorden.

De arbiters kregen dit seizoen weer heel wat over zich heen. Verschillende hoofdtrainers vielen het Belgische arbitragekorps frontaal aan na enkele discutabele beslissingen. Voormalige STVV-coach Felice Mazzu sprak zelfs van een complot. Toch zorgde de FIFA voor een verrassing van formaat.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Belgische ref opgeroepen

Belgische scheidsrechter Bram Van Driessche is namelijk opgeroepen door de FIFA voor het WK voor Clubs in de Verenigde Staten. Van Driessche zal echter geen fluitje in de mond nemen, maar hij gaat naar het prestigieuze en hernieuwde clubtornooi als Video Assistant Referee (VAR).

In totaal werden 117 scheidsrechters opgeroepen waaronder 35 hoofdarbiters, 58 assistenten en 24 Video Match Officials. Voorzitter van de scheidsrechterscommissie, de legendarische Pierluigi Collina, liet weten dat het “een voorrecht” was voor diegenen die de lijst haalden.

Van Driessche gelukkige

Van Driessche is aldus één van de gelukkigen. “Ik weet zeker dat alle refs enthousiast zullen zijn. De scheidsrechters hebben tijdens de laatste FIFA-toernooien prestaties van hoog niveau geleverd. De lat ligt dus hoger en als je de lat hoger legt, is het moeilijker om de standaard te behouden. Maar we werken heel hard en de scheidsrechters zullen zeker een bijdrage leveren aan het succes van deze spannende competitie”, citeert Het Laatste Nieuws Collina.

Van Driessche is aldus de enige Belgische ref die mee naar het WK voor Clubs mag, maar Lothar D’hondt werd wel geselecteerd voor EURO U19 en Jasper Vergoote zal de halve finale van de Youth League fluiten tussen RB Salzburg en Trabzonspor. Het begin van meer erkenning voor de Belgische refs op Europees niveau?

Is Bram Van Driessche de beste Belgische ref van het moment?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

3
3
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

22
22
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

51
51
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

47
47
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

110
110
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

160
160
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

60
60
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

83
83
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

60
60
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

109
109
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

13
13
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

16
16
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

73
73
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

196
196
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

112
112
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

95
95
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

869
869
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

72
72
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

150
150
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

99
99
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

39
39
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

386
386
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

424
424
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

404
404

Meer sportnieuws