'Anderlecht gaat volle bak voor JPL-grootverdiener'

697
'Anderlecht gaat volle bak voor JPL-grootverdiener'

Anderlecht heeft zijn zinnen naar verluidt gezet op Marwan Al-Sahafi, de snelle aanvaller van Beerschot die dit seizoen uitblinkt in de Jupiler Pro League. De 21-jarige Saudi, die op huurbasis speelt van Al-Ittihad, maakte indruk met goals tegen zowel Anderlecht als Club Brugge en behoort tot de best betaalde spelers van de competitie, al wordt zijn loon volledig gedekt vanuit het Midden-Oosten. Door zijn snelheid, inzet en flair is hij uitgegroeid tot een publiekslieveling in Antwerpen, maar zijn toekomst ligt mogelijk elders. Naast Anderlecht toonden ook buitenlandse clubs al interesse.

LEES OOK: Sam Baro laat Schepens perplex staan, uitdaging zindert na

Al-Sahafi in de belangstelling van Anderlecht

De makelaar van Marwan Al-Sahafi (Beerschot) beweert in de Saoedische pers dat zijn cliënt in de belangstelling staat van Anderlecht. Makelaar Ahmed Al-Moallem verklaarde in een interview dat Anderlecht, Blackburn Rovers, QPR, twee Turkse clubs en een Amerikaanse ploeg al geïnformeerd hebben naar zijn cliënt.

Al-Sahafi wordt door Beerschot gehuurd van Al-Ittihad, en de kans is klein dat hij volgend seizoen nog op ’t Kiel te zien zal zijn. Vermoedelijk keert hij dan ook terug naar zijn moederclub.

Via een project van voetbalholding United World, die Beerschot in handen heeft, belandde de 21-jarige aanvaller afgelopen zomer in Antwerpen. Het zou voor Al-Sahafi veel eenvoudiger geweest zijn om gewoon in Saoedi-Arabië te blijven, want daar zijn alle omstandigheden optimaal.

Toch koos hij ervoor om zich hier, in een moeilijkere omgeving, te ontwikkelen. Vanuit Saoedi-Arabië willen ze op die manier jonge internationals klaarstomen voor het WK van 2034, dat in eigen land zal plaatsvinden.

Bij Al-Ittihad deelde Al-Sahafi de kleedkamer met onder anderen Karim Benzema, de voormalige Ballon d’Or-winnaar, N’Golo Kanté en Fabinho.

Al-Sahafi rolt Anderlecht en Club Brugge op

Marwan Al-Sahafi maakte dit seizoen vier doelpunten in de wedstrijden tegen Anderlecht en Club Brugge, wat Beerschot een knappe vier op zes opleverde.

Marc Degryse sprak zich eerder wat meewarig uit over de Saudische aanvaller, omdat die volgens hem voortdurend omver viel, maar de analist moest zijn woorden inslikken. “Hij pikte de dingen snel op, moet ik zeggen”, aldus Degryse in Het Laatste Nieuws.

Brandon Mechele en Joel Ordóñez, het verdedigende duo van Club Brugge, werden helemaal zoek gespeeld door de aalvlugge Al-Sahafi. De Saudi flitste voorbij Mechele en Ordóñez en degradeerde hen tot standbeelden.

Ook de verdediging van Anderlecht werd door hem opgerold, haast in zijn eentje. Het was overigens geleden van 2006 dat een Beerschot-speler nog eens twee keer kon scoren tegen de Brusselaars.

Al-Sahafi is uitgegroeid tot een van de publiekslievelingen bij Beerschot en stelt ook buiten het veld een voorbeeld met zijn enorme vastberadenheid. Hij traint altijd met een glimlach op het gezicht.

Eind september werd Al-Sahafi genomineerd voor de Prijs Dominique D’Onofrio, voorbehouden aan debutanten in de Jupiler Pro League, samen met Konstantinos Karetsas (KRC Genk) en Joaquin Seys (Club Brugge).

Spurtbom behoort tot de JPL-grootverdieners

Marwan Al-Sahafi kende een flitsende eerste seizoenshelft bij Beerschot, waar hij indruk maakte met zijn diepgang en talrijke voorzetten. Zijn snelheid is echter zijn grootste troef.

De snelheidsduivel zal Beerschot aan het einde van dit seizoen verlaten, en de kans is reëel dat hij volgend seizoen niet meer in België te bewonderen zal zijn.

Het is namelijk een publiek geheim dat zijn loon en verblijfskosten worden gedragen vanuit het Midden-Oosten. Bovendien meldt Het Nieuwsblad dat Al-Sahafi tot de grootverdieners van de Jupiler Pro League behoort, ware het niet dat zijn loon volledig wordt betaald door de Saoedi’s.

Anderlecht moet Al-Sahafi halen

Meest recent

Wissel bij Duivels: "Onbegrijpelijk als hij in basis start"

De Rode Duivels kruisen vrijdagavond in Luik de degens met Turkije. Hoewel er voldoende ...

1
1
1/16de finale Croky Cup: Play Sports maakt zendschema bekend

Nog anderhalve week interland-voetbal en dat barst het seizoen weer helemaal los op clubniveau. Het ...

34
34
"Geen vrolijke jongen"-Vandaag Inside gaat los op Van Gucht

Vandaag Inside heeft een heel opvallend oordeel geveld over Ruben Van Gucht. Tijdens een uitzending ...

2
2
Januzaj klaar voor comeback: kippenvel bij Anderlecht

Anderlecht haalde deze zomer elf nieuwe spelers, maar geen enkele Belg. Sportief directeur Antoine ...

486
486
Smaakmakers Club en Union schitteren bij hun nationale teams

Er wordt woensdag niet gevoetbald in de Nations League, maar dat betekent niet dat de voetbalwereld ...

52
52
'Ronaldo-bom helemaal ontploft: ster verlaat selectie'

Met een zes op zes tegen Wales en Noorwegen was de Nations League ogenschijnlijk perfect begonnen ...

105
105
Standard slaagt erin om groot talent langer vast te leggen

Standard blikt terug op een moeilijke periode, waarin de club bijna de afgrond in gereden werd door ...

25
25
Nieuwe wending in affaire-Ronaldo: bondscoach in zijn hemd

Omgaan met vedetten die op leeftijd raken, makkelijk is het niet. Denk maar aan de ophef die er in ...

48
48
Vlaamse regering grijpt hard in: voetbalfans zwaar getroffen

Voor miljoenen Vlaamse voetbalfans dreigt er de komende jaren iets te veranderen wat jarenlang ...

111
111
Rode Duivels vrijdag op Sclessin: dit is de reden

De Rode Duivels hebben weinig tijd om uit te rusten tussen hun wedstrijden in de Nations League. ...

80
80
Antwerp fronst wenkbrauwen na nieuws over bekermatch

Woensdag maakte de Pro League de kalender bekend voor de zestiende finales van de Croky Cup, die al ...

204
204
Laporta onthult: “Wilde hem tot elke prijs naar Barça halen”

Het is bij FC Barcelona alweer een zeer bewogen transferzomer geweest. De Spaanse kampioen pakte ...

49
49
Anderlecht verrast fans met opvallende gezichten

Bij Anderlecht hebben ze van de lange interlandbreak gebruik gemaakt om even op adem te komen. Na ...

179
179
KBVB meldt geweldige opsteker voor België-Turkije

De Rode Duivels zijn halfweg hun opdracht in deze extra lange interlandbreak. De nieuwe campagne in ...

172
172
Keita onthult ‘gemiste transfer’ en spreekt over Rode Duivels

Mark van Bommel heeft momenteel Roméo Lavia en Nicolas Raskin als de twee spelers voor de ...

61
61
Lommel SK rondde deal op vier minuten van de deadline af

PEC Zwolle beleefde een spectaculaire deadline day. De Nederlandse club leek de transferperiode al ...

35
35
'Geen Serie A, wel Championship voor Krépin Diatta'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

43
43
Sam Baro laat Schepens perplex staan, uitdaging zindert na

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen. De Buffalo’s staan verrassend mee aan ...

212
212
Vanderbiest buiten? Raman zet puntjes op de i

KV Mechelen staat laatste in de Jupiler Pro League. Het is daarom des te opvallender dat Benito ...

331
331
Yamal lacht: "Maand geleden vonden jullie mij niet goed"

De Spaanse media zijn lyrisch, de statistieken spreken voor zich en zelfs de Ballon d’Or wordt ...

45
45
'Midden in commotie: Ronaldo koestert straf Portugal-plan'

Bij de Portugese nationale ploeg heerst er de laatste dagen hoogspanning. De oorzaak: Cristiano ...

54
54
Guardiola reageert voor het eerst op veroordeling Man City

De Engelse voetbalwereld davert momenteel op zijn grondvesten, nadat deze week de officiële ...

78
78
Virgili maakt meteen indruk bij Club: transferplan onthuld

Club Brugge beleefde een zeer bewogen zomermercato. Daarin zag het niet alleen de kassa flink ...

317
317
'Kompany jubelt: Bayern wil weer toeslaan met ster'

Voor Vincent Kompany en Bayern München is het seizoen alweer uitstekend begonnen. In de ...

90
90
Doku of Godts? Defour geeft oplossing voor Duivels dilemma

In zijn eerste twee wedstrijden als bondscoach van de Rode Duivels heeft Mark van Bommel meteen een ...

129
129

Meer sportnieuws