'Anderlecht gaat volle bak voor JPL-grootverdiener'

697
'Anderlecht gaat volle bak voor JPL-grootverdiener'

Anderlecht heeft zijn zinnen naar verluidt gezet op Marwan Al-Sahafi, de snelle aanvaller van Beerschot die dit seizoen uitblinkt in de Jupiler Pro League. De 21-jarige Saudi, die op huurbasis speelt van Al-Ittihad, maakte indruk met goals tegen zowel Anderlecht als Club Brugge en behoort tot de best betaalde spelers van de competitie, al wordt zijn loon volledig gedekt vanuit het Midden-Oosten. Door zijn snelheid, inzet en flair is hij uitgegroeid tot een publiekslieveling in Antwerpen, maar zijn toekomst ligt mogelijk elders. Naast Anderlecht toonden ook buitenlandse clubs al interesse.

LEES OOK: 'Talbi krijgt mokerslag: opmerkelijke transfer in de maak'

Al-Sahafi in de belangstelling van Anderlecht

De makelaar van Marwan Al-Sahafi (Beerschot) beweert in de Saoedische pers dat zijn cliënt in de belangstelling staat van Anderlecht. Makelaar Ahmed Al-Moallem verklaarde in een interview dat Anderlecht, Blackburn Rovers, QPR, twee Turkse clubs en een Amerikaanse ploeg al geïnformeerd hebben naar zijn cliënt.

Al-Sahafi wordt door Beerschot gehuurd van Al-Ittihad, en de kans is klein dat hij volgend seizoen nog op ’t Kiel te zien zal zijn. Vermoedelijk keert hij dan ook terug naar zijn moederclub.

Via een project van voetbalholding United World, die Beerschot in handen heeft, belandde de 21-jarige aanvaller afgelopen zomer in Antwerpen. Het zou voor Al-Sahafi veel eenvoudiger geweest zijn om gewoon in Saoedi-Arabië te blijven, want daar zijn alle omstandigheden optimaal.

Toch koos hij ervoor om zich hier, in een moeilijkere omgeving, te ontwikkelen. Vanuit Saoedi-Arabië willen ze op die manier jonge internationals klaarstomen voor het WK van 2034, dat in eigen land zal plaatsvinden.

Bij Al-Ittihad deelde Al-Sahafi de kleedkamer met onder anderen Karim Benzema, de voormalige Ballon d’Or-winnaar, N’Golo Kanté en Fabinho.

Al-Sahafi rolt Anderlecht en Club Brugge op

Marwan Al-Sahafi maakte dit seizoen vier doelpunten in de wedstrijden tegen Anderlecht en Club Brugge, wat Beerschot een knappe vier op zes opleverde.

Marc Degryse sprak zich eerder wat meewarig uit over de Saudische aanvaller, omdat die volgens hem voortdurend omver viel, maar de analist moest zijn woorden inslikken. “Hij pikte de dingen snel op, moet ik zeggen”, aldus Degryse in Het Laatste Nieuws.

Brandon Mechele en Joel Ordóñez, het verdedigende duo van Club Brugge, werden helemaal zoek gespeeld door de aalvlugge Al-Sahafi. De Saudi flitste voorbij Mechele en Ordóñez en degradeerde hen tot standbeelden.

Ook de verdediging van Anderlecht werd door hem opgerold, haast in zijn eentje. Het was overigens geleden van 2006 dat een Beerschot-speler nog eens twee keer kon scoren tegen de Brusselaars.

Al-Sahafi is uitgegroeid tot een van de publiekslievelingen bij Beerschot en stelt ook buiten het veld een voorbeeld met zijn enorme vastberadenheid. Hij traint altijd met een glimlach op het gezicht.

Eind september werd Al-Sahafi genomineerd voor de Prijs Dominique D’Onofrio, voorbehouden aan debutanten in de Jupiler Pro League, samen met Konstantinos Karetsas (KRC Genk) en Joaquin Seys (Club Brugge).

Spurtbom behoort tot de JPL-grootverdieners

Marwan Al-Sahafi kende een flitsende eerste seizoenshelft bij Beerschot, waar hij indruk maakte met zijn diepgang en talrijke voorzetten. Zijn snelheid is echter zijn grootste troef.

De snelheidsduivel zal Beerschot aan het einde van dit seizoen verlaten, en de kans is reëel dat hij volgend seizoen niet meer in België te bewonderen zal zijn.

Het is namelijk een publiek geheim dat zijn loon en verblijfskosten worden gedragen vanuit het Midden-Oosten. Bovendien meldt Het Nieuwsblad dat Al-Sahafi tot de grootverdieners van de Jupiler Pro League behoort, ware het niet dat zijn loon volledig wordt betaald door de Saoedi’s.

Anderlecht moet Al-Sahafi halen

Meest recent

Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

De grote transferverrassing van afgelopen zomermercato was de uitgaande deal van Lucca Brughmans. De ...

0
0
Basispion Club Brugge: "Ben geen 15 miljoen waard"

Club Brugge had nog véél meer geld kunnen vangen op de transfermarkt, maar ze ...

69
69
Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

27
27
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

33
33
Leko onthult: deze harde boodschap kreeg falende Diakhon

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

209
209
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

900
900
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

382
382
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

408
408
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

435
435
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

44
44
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

119
119
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

130
130
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

481
481
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

204
204
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

195
195
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

141
141
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

172
172
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

121
121
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

282
282
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

671
671
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

62
62
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

237
237
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

164
164
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

136
136
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

223
223

Meer sportnieuws