'Anderlecht gaat volle bak voor JPL-grootverdiener'

697 stemmen
'Anderlecht gaat volle bak voor JPL-grootverdiener'

Anderlecht heeft zijn zinnen naar verluidt gezet op Marwan Al-Sahafi, de snelle aanvaller van Beerschot die dit seizoen uitblinkt in de Jupiler Pro League. De 21-jarige Saudi, die op huurbasis speelt van Al-Ittihad, maakte indruk met goals tegen zowel Anderlecht als Club Brugge en behoort tot de best betaalde spelers van de competitie, al wordt zijn loon volledig gedekt vanuit het Midden-Oosten. Door zijn snelheid, inzet en flair is hij uitgegroeid tot een publiekslieveling in Antwerpen, maar zijn toekomst ligt mogelijk elders. Naast Anderlecht toonden ook buitenlandse clubs al interesse.

LEES OOK: Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

Al-Sahafi in de belangstelling van Anderlecht

De makelaar van Marwan Al-Sahafi (Beerschot) beweert in de Saoedische pers dat zijn cliënt in de belangstelling staat van Anderlecht. Makelaar Ahmed Al-Moallem verklaarde in een interview dat Anderlecht, Blackburn Rovers, QPR, twee Turkse clubs en een Amerikaanse ploeg al geïnformeerd hebben naar zijn cliënt.

Al-Sahafi wordt door Beerschot gehuurd van Al-Ittihad, en de kans is klein dat hij volgend seizoen nog op ’t Kiel te zien zal zijn. Vermoedelijk keert hij dan ook terug naar zijn moederclub.

Via een project van voetbalholding United World, die Beerschot in handen heeft, belandde de 21-jarige aanvaller afgelopen zomer in Antwerpen. Het zou voor Al-Sahafi veel eenvoudiger geweest zijn om gewoon in Saoedi-Arabië te blijven, want daar zijn alle omstandigheden optimaal.

Toch koos hij ervoor om zich hier, in een moeilijkere omgeving, te ontwikkelen. Vanuit Saoedi-Arabië willen ze op die manier jonge internationals klaarstomen voor het WK van 2034, dat in eigen land zal plaatsvinden.

Bij Al-Ittihad deelde Al-Sahafi de kleedkamer met onder anderen Karim Benzema, de voormalige Ballon d’Or-winnaar, N’Golo Kanté en Fabinho.

Al-Sahafi rolt Anderlecht en Club Brugge op

Marwan Al-Sahafi maakte dit seizoen vier doelpunten in de wedstrijden tegen Anderlecht en Club Brugge, wat Beerschot een knappe vier op zes opleverde.

Marc Degryse sprak zich eerder wat meewarig uit over de Saudische aanvaller, omdat die volgens hem voortdurend omver viel, maar de analist moest zijn woorden inslikken. “Hij pikte de dingen snel op, moet ik zeggen”, aldus Degryse in Het Laatste Nieuws.

Brandon Mechele en Joel Ordóñez, het verdedigende duo van Club Brugge, werden helemaal zoek gespeeld door de aalvlugge Al-Sahafi. De Saudi flitste voorbij Mechele en Ordóñez en degradeerde hen tot standbeelden.

Ook de verdediging van Anderlecht werd door hem opgerold, haast in zijn eentje. Het was overigens geleden van 2006 dat een Beerschot-speler nog eens twee keer kon scoren tegen de Brusselaars.

Al-Sahafi is uitgegroeid tot een van de publiekslievelingen bij Beerschot en stelt ook buiten het veld een voorbeeld met zijn enorme vastberadenheid. Hij traint altijd met een glimlach op het gezicht.

Eind september werd Al-Sahafi genomineerd voor de Prijs Dominique D’Onofrio, voorbehouden aan debutanten in de Jupiler Pro League, samen met Konstantinos Karetsas (KRC Genk) en Joaquin Seys (Club Brugge).

Spurtbom behoort tot de JPL-grootverdieners

Marwan Al-Sahafi kende een flitsende eerste seizoenshelft bij Beerschot, waar hij indruk maakte met zijn diepgang en talrijke voorzetten. Zijn snelheid is echter zijn grootste troef.

De snelheidsduivel zal Beerschot aan het einde van dit seizoen verlaten, en de kans is reëel dat hij volgend seizoen niet meer in België te bewonderen zal zijn.

Het is namelijk een publiek geheim dat zijn loon en verblijfskosten worden gedragen vanuit het Midden-Oosten. Bovendien meldt Het Nieuwsblad dat Al-Sahafi tot de grootverdieners van de Jupiler Pro League behoort, ware het niet dat zijn loon volledig wordt betaald door de Saoedi’s.

Anderlecht moet Al-Sahafi halen

Meest recent

'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

7
7
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

132
132
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

190
190
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

72
72
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

137
137
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

98
98
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

41
41
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

484
484
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

90
90
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

111
111
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

140
140
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

135
135
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

61
61
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

413
413
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

133
133
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

160
160
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

161
161
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

192
192
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

571
571
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

161
161
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

161
161
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

409
409
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

355
355
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

99
99
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

810
810

Meer sportnieuws