'Anderlecht gaat volle bak voor JPL-grootverdiener'

door
'Anderlecht gaat volle bak voor JPL-grootverdiener'

Anderlecht heeft zijn zinnen naar verluidt gezet op Marwan Al-Sahafi, de snelle aanvaller van Beerschot die dit seizoen uitblinkt in de Jupiler Pro League. De 21-jarige Saudi, die op huurbasis speelt van Al-Ittihad, maakte indruk met goals tegen zowel Anderlecht als Club Brugge en behoort tot de best betaalde spelers van de competitie, al wordt zijn loon volledig gedekt vanuit het Midden-Oosten. Door zijn snelheid, inzet en flair is hij uitgegroeid tot een publiekslieveling in Antwerpen, maar zijn toekomst ligt mogelijk elders. Naast Anderlecht toonden ook buitenlandse clubs al interesse.

LEES OOK: Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Al-Sahafi in de belangstelling van Anderlecht

De makelaar van Marwan Al-Sahafi (Beerschot) beweert in de Saoedische pers dat zijn cliënt in de belangstelling staat van Anderlecht. Makelaar Ahmed Al-Moallem verklaarde in een interview dat Anderlecht, Blackburn Rovers, QPR, twee Turkse clubs en een Amerikaanse ploeg al geïnformeerd hebben naar zijn cliënt.

Al-Sahafi wordt door Beerschot gehuurd van Al-Ittihad, en de kans is klein dat hij volgend seizoen nog op ’t Kiel te zien zal zijn. Vermoedelijk keert hij dan ook terug naar zijn moederclub.

Via een project van voetbalholding United World, die Beerschot in handen heeft, belandde de 21-jarige aanvaller afgelopen zomer in Antwerpen. Het zou voor Al-Sahafi veel eenvoudiger geweest zijn om gewoon in Saoedi-Arabië te blijven, want daar zijn alle omstandigheden optimaal.

Toch koos hij ervoor om zich hier, in een moeilijkere omgeving, te ontwikkelen. Vanuit Saoedi-Arabië willen ze op die manier jonge internationals klaarstomen voor het WK van 2034, dat in eigen land zal plaatsvinden.

Bij Al-Ittihad deelde Al-Sahafi de kleedkamer met onder anderen Karim Benzema, de voormalige Ballon d’Or-winnaar, N’Golo Kanté en Fabinho.

Al-Sahafi rolt Anderlecht en Club Brugge op

Marwan Al-Sahafi maakte dit seizoen vier doelpunten in de wedstrijden tegen Anderlecht en Club Brugge, wat Beerschot een knappe vier op zes opleverde.

Marc Degryse sprak zich eerder wat meewarig uit over de Saudische aanvaller, omdat die volgens hem voortdurend omver viel, maar de analist moest zijn woorden inslikken. “Hij pikte de dingen snel op, moet ik zeggen”, aldus Degryse in Het Laatste Nieuws.

Brandon Mechele en Joel Ordóñez, het verdedigende duo van Club Brugge, werden helemaal zoek gespeeld door de aalvlugge Al-Sahafi. De Saudi flitste voorbij Mechele en Ordóñez en degradeerde hen tot standbeelden.

Ook de verdediging van Anderlecht werd door hem opgerold, haast in zijn eentje. Het was overigens geleden van 2006 dat een Beerschot-speler nog eens twee keer kon scoren tegen de Brusselaars.

Al-Sahafi is uitgegroeid tot een van de publiekslievelingen bij Beerschot en stelt ook buiten het veld een voorbeeld met zijn enorme vastberadenheid. Hij traint altijd met een glimlach op het gezicht.

Eind september werd Al-Sahafi genomineerd voor de Prijs Dominique D’Onofrio, voorbehouden aan debutanten in de Jupiler Pro League, samen met Konstantinos Karetsas (KRC Genk) en Joaquin Seys (Club Brugge).

Spurtbom behoort tot de JPL-grootverdieners

Marwan Al-Sahafi kende een flitsende eerste seizoenshelft bij Beerschot, waar hij indruk maakte met zijn diepgang en talrijke voorzetten. Zijn snelheid is echter zijn grootste troef.

De snelheidsduivel zal Beerschot aan het einde van dit seizoen verlaten, en de kans is reëel dat hij volgend seizoen niet meer in België te bewonderen zal zijn.

Het is namelijk een publiek geheim dat zijn loon en verblijfskosten worden gedragen vanuit het Midden-Oosten. Bovendien meldt Het Nieuwsblad dat Al-Sahafi tot de grootverdieners van de Jupiler Pro League behoort, ware het niet dat zijn loon volledig wordt betaald door de Saoedi’s.

Anderlecht moet Al-Sahafi halen

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

69
69
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

22
22
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

27
27
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

51
51
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

114
114
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

37
37
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

142
142
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

261
261
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

231
231
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

130
130
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

75
75
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

632
632
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

104
104
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

100
100
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

178
178
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

266
266
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

146
146
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

135
135
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

467
467
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

129
129
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

297
297
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

499
499
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

396
396
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

237
237
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

400
400

Meer sportnieuws