'Anderlecht gaat volle bak voor JPL-grootverdiener'

697
'Anderlecht gaat volle bak voor JPL-grootverdiener'

Anderlecht heeft zijn zinnen naar verluidt gezet op Marwan Al-Sahafi, de snelle aanvaller van Beerschot die dit seizoen uitblinkt in de Jupiler Pro League. De 21-jarige Saudi, die op huurbasis speelt van Al-Ittihad, maakte indruk met goals tegen zowel Anderlecht als Club Brugge en behoort tot de best betaalde spelers van de competitie, al wordt zijn loon volledig gedekt vanuit het Midden-Oosten. Door zijn snelheid, inzet en flair is hij uitgegroeid tot een publiekslieveling in Antwerpen, maar zijn toekomst ligt mogelijk elders. Naast Anderlecht toonden ook buitenlandse clubs al interesse.

LEES OOK: 'Talbi krijgt mokerslag: opmerkelijke transfer in de maak'

Al-Sahafi in de belangstelling van Anderlecht

De makelaar van Marwan Al-Sahafi (Beerschot) beweert in de Saoedische pers dat zijn cliënt in de belangstelling staat van Anderlecht. Makelaar Ahmed Al-Moallem verklaarde in een interview dat Anderlecht, Blackburn Rovers, QPR, twee Turkse clubs en een Amerikaanse ploeg al geïnformeerd hebben naar zijn cliënt.

Al-Sahafi wordt door Beerschot gehuurd van Al-Ittihad, en de kans is klein dat hij volgend seizoen nog op ’t Kiel te zien zal zijn. Vermoedelijk keert hij dan ook terug naar zijn moederclub.

Via een project van voetbalholding United World, die Beerschot in handen heeft, belandde de 21-jarige aanvaller afgelopen zomer in Antwerpen. Het zou voor Al-Sahafi veel eenvoudiger geweest zijn om gewoon in Saoedi-Arabië te blijven, want daar zijn alle omstandigheden optimaal.

Toch koos hij ervoor om zich hier, in een moeilijkere omgeving, te ontwikkelen. Vanuit Saoedi-Arabië willen ze op die manier jonge internationals klaarstomen voor het WK van 2034, dat in eigen land zal plaatsvinden.

Bij Al-Ittihad deelde Al-Sahafi de kleedkamer met onder anderen Karim Benzema, de voormalige Ballon d’Or-winnaar, N’Golo Kanté en Fabinho.

Al-Sahafi rolt Anderlecht en Club Brugge op

Marwan Al-Sahafi maakte dit seizoen vier doelpunten in de wedstrijden tegen Anderlecht en Club Brugge, wat Beerschot een knappe vier op zes opleverde.

Marc Degryse sprak zich eerder wat meewarig uit over de Saudische aanvaller, omdat die volgens hem voortdurend omver viel, maar de analist moest zijn woorden inslikken. “Hij pikte de dingen snel op, moet ik zeggen”, aldus Degryse in Het Laatste Nieuws.

Brandon Mechele en Joel Ordóñez, het verdedigende duo van Club Brugge, werden helemaal zoek gespeeld door de aalvlugge Al-Sahafi. De Saudi flitste voorbij Mechele en Ordóñez en degradeerde hen tot standbeelden.

Ook de verdediging van Anderlecht werd door hem opgerold, haast in zijn eentje. Het was overigens geleden van 2006 dat een Beerschot-speler nog eens twee keer kon scoren tegen de Brusselaars.

Al-Sahafi is uitgegroeid tot een van de publiekslievelingen bij Beerschot en stelt ook buiten het veld een voorbeeld met zijn enorme vastberadenheid. Hij traint altijd met een glimlach op het gezicht.

Eind september werd Al-Sahafi genomineerd voor de Prijs Dominique D’Onofrio, voorbehouden aan debutanten in de Jupiler Pro League, samen met Konstantinos Karetsas (KRC Genk) en Joaquin Seys (Club Brugge).

Spurtbom behoort tot de JPL-grootverdieners

Marwan Al-Sahafi kende een flitsende eerste seizoenshelft bij Beerschot, waar hij indruk maakte met zijn diepgang en talrijke voorzetten. Zijn snelheid is echter zijn grootste troef.

De snelheidsduivel zal Beerschot aan het einde van dit seizoen verlaten, en de kans is reëel dat hij volgend seizoen niet meer in België te bewonderen zal zijn.

Het is namelijk een publiek geheim dat zijn loon en verblijfskosten worden gedragen vanuit het Midden-Oosten. Bovendien meldt Het Nieuwsblad dat Al-Sahafi tot de grootverdieners van de Jupiler Pro League behoort, ware het niet dat zijn loon volledig wordt betaald door de Saoedi’s.

🚀

Anderlecht moet Al-Sahafi halen

Meest recent

Mechele waarschuwt Club voor CL: "Moeilijker dan anders"

Dinsdagavond wordt de nieuwe campagne in de league phase van de Champions League afgetrapt. Club ...

2
2
Vanden Borre sabelt Vitor Bruno neer na opvallende uitspraak

Anderlecht bleef zondag dan wel op een 0-0 steken tegen Genk en blijft zo achter met een toch ...

30
30
Albert ziet zonder verguisde pion groot probleem Anderlecht

Door de goede prestaties in de voorrondes van de Europa League heerste er deze zomer groot ...

96
96
Pijnlijk: NAC zet Hoefkens na tumultueuze zomer op straat

Voor Carl Hoefkens was het een zeer bewogen zomer. De trainer leek lange tijd op weg naar OH Leuven, ...

55
55
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

30
30
'Utrecht verrast met Belgische trainer'

In de Eredivisie zijn ze intussen ook al vijf speeldagen ver en dat levert al enkele verrassingen ...

23
23
Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Club Brugge trapt dinsdagavond tegen Aston Villa zijn campagne in de Champions League af. Dat ...

395
395
'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Plotse megatransfer Cercle, Bayern grijpt in'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

157
157
Meteen rumoer bij Anderlecht: “Publiek wordt al nerveus”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen KRC Genk. Paars-Wit staat na vijf ...

312
312
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

130
130
Stassin verstuurt duidelijke boodschap richting van Bommel

Lucas Stassin werd afgelopen zomer over het hoofd gezien in de WK-selectie van bondscoach Rudi ...

35
35
Schrijvers bonkt op tafel bij OHL: “Het is belachelijk”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar klappen vallen in de Jupiler Pro League. Tegen promovendus ...

130
130
Vandenbempt: "Hij laat een krater achter bij Club Brugge"

Club Brugge pakt een twaalf op vijftien, waardoor de start dus goed is. Alleen is Blauw-Zwart ...

481
481
Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels

Mark van Bommel maakt deze maand zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. De zomermercato ...

132
132
Vandenbempt looft JPL-club: "Goed voor het Belgisch voetbal"

De eerste vijf speeldagen van de Jupiler Pro League liggen achter de rug. Het seizoen kan nu ...

290
290
Potts zwaar onder de indruk: "Ik schrok ervan"

Club Brugge is met een 12 op 15 goed begonnen aan het seizoen, al is het voetbal nog niet geweldig. ...

537
537
KBVB komt met vlammend statement richting Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino verliest overal ter wereld steun. De Koninklijke Belgische ...

130
130
Anderlecht – KRC Genk: Bruno zorgt voor totale ommekeer

RSC Anderlecht is onder Vitor Bruno een heel ander team geworden. Net alleen door de nieuwe spelers, ...

422
422
Degryse onder de indruk: "Zij zijn de ploeg van de week"

De Jupiler Pro League is ondertussen alweer vijf speeldagen ver. En het is zowaar AA Gent dat met ...

314
314
Engelsen waarschuwen voor vier Club-spelers: "Major threat"

Club Brugge krijgt dinsdagavond de eer om de League Phase van de Champions League op gang te ...

476
476
"Ongezien" - Thorup wrijft zich in de ogen bij Genkse uitblinker

KRC Genk slaagde er zondagavond niet in om de volle buit te pakken op het veld van RSC Anderlecht. ...

353
353
Gent vindt steunpilaar: "We gaan wel eens in de clinch"

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

174
174
Late slipper Man United: Engelse pers pakt Lammens aan

Manchester United leek zondagnamiddag op weg naar zijn eerste uitzege van het seizoen. Maar op het ...

107
107
‘Leko betrapt op smerig dubbelspel bij Club Brugge’

Een rode kaart van Carlos Forbs was voor Ivan Leko voldoende om zijn speler publiek aan de ...

658
658

Meer sportnieuws